CURIOZITATI

Iisus a fost incoronat in Polonia.daca treci prin localitatea poloneza Swiebodzin, te vei intalni cu cea mai mare statuie care il reprezinta pe Mantuitor,o constructie gigantica de 35m inaltime,asezata pe un piedestal de 16 m.oare de aici vine si fraza biblica"nu va inchinati la chip cioplit?"
vuvuzela
Postat pe 11 Noiembrie 2010 15:49
Ahrab Achmed abeam o guriozidade, agum, ga dod ma drimize Allah be brovilul dau.
Dandi bubudjele, du mai bodzi? ga la dine, Achmed vageam dizgaunt, adajam bomba gu redugere de gingidzegi la zuda.
achmed
Postat pe 11 Noiembrie 2010 15:56
De la: Achmed, la data 2010-11-11 15:56:24Ahrab Achmed abeam o guriozidade, agum, ga dod ma drimize Allah be brovilul dau.
Dandi bubudjele, du mai bodzi? ga la dine, Achmed vageam dizgaunt, adajam bomba gu redugere de gingidzegi la zuda.




nu ai traducator?
vuvuzela
Postat pe 11 Noiembrie 2010 16:08
are si Romania un 'Triunghi al Bermudelor" .asa se explica faptul ca nimeni nu poate sa spuna

unde a disparut flota romaneasca insumand in anul 1989,in jur de 300 de nave.pe

atunci nu prea ne pasa,insa acum suferim,ca odata cu flota nu a disparut si actualul presedinte

al Romaniei ,Traian Basescu.

vuvuzela
Postat pe 11 Noiembrie 2010 16:23
vageam redugere ashea de mare?!
inshallah!
preci
Postat pe 11 Noiembrie 2010 16:24
De la: vuvuzela, la data 2010-11-11 16:23:52are si Romania un 'Triunghi al Bermudelor" .asa se explica faptul ca nimeni nu poate sa spuna

unde a disparut flota romaneasca insumand in anul 1989,in jur de 300 de nave.pe

atunci nu prea ne pasa,insa acum suferim,ca odata cu flota nu a disparut si actualul presedinte

al Romaniei ,Traian Basescu.


un adevar trist,singura nava care a mai ramas se kiama Romania.........
166116maryeta
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:16



vuvuzela
Postat pe 16 Noiembrie 2010 03:33
De la: garbo166116maryeta, la data 2010-11-14 16:16:35
De la: vuvuzela, la data 2010-11-11 16:23:52are si Romania un 'Triunghi al Bermudelor" .asa se explica faptul ca nimeni nu poate sa spuna

unde a disparut flota romaneasca insumand in anul 1989,in jur de 300 de nave.pe

atunci nu prea ne pasa,insa acum suferim,ca odata cu flota nu a disparut si actualul presedinte

al Romaniei ,Traian Basescu.


un adevar trist,singura nava care a mai ramas se kiama Romania.........




care Romania?mai exista?suntem colonizati,inca nu se observa?suntem sclavi in tara noastra.!!!
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:30
se poate vuvu,dar cei mai multi sunt sclavi in afara granitelor ,prin tari straine departe de copii si familie ,multi au fugit de saracia de aici satui de minciunile pe care le inghitim cu toti de altfel sperind intr-un viitor mai bun
pe naiba.......ca eu nu mai cred nimic
166116maryeta
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:23
mey vuvu...

de unde puyy mey ai scos-o pe aia cu "incoronarea lui Iisus in Polonia"???... au facut oamenii o statuie, ca atatea altele, lui Iisus. Care ar fi problema???...

la categoria "chip cioplit", intra si icoanele (ia de le numara:P)...
tu acuma te-ai trezit??? sau ti se pare tie "senzational", ca acuma ai pus mana pe revista.
cred ca ciordesti brosuri cu traznai de pe la MISA, altfel nu-mi explic.:))))

cat despre "colonizare"... cred ca esti colonizata in fiecare zi de spirite oculte, dupa ce consumi psihotrope, sau alcool.
mai bine spune de ce te cauta popii pentru exorcizare...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:36
care Romania?mai exista?suntem colonizati,inca nu se observa?suntem sclavi in tara noastra.!!!


asa si ESTE...sclavi pe plantatiile colonistilor industriei multinationale

ha ha ha ...multinationale

LILO
Postat pe 1 Decembrie 2010 18:35
La ortodocsi exista porunca sa nu te-nhini la chip cioplit... daca ati fi intrat intr-o catedrala catolica ati fi vazut muuuulte statui, catolicii se inchina la chip cioplit... asa am fost invatat eu cand eram mai mic, pe vremea comunistilor ,cand numai bunicile noastre nu se fereau sa mearga la biserica / si in scoli se propovaduia ateismul / sa ne inchinam la statuile lu' stalin si lenin... (intentionat cu minuscule !)
laurmartin
Postat pe 3 Decembrie 2010 00:47
salut vuvu .....pe curand o sa ma intorc in Romania...poate trec si prin brasov ca sa ne intalnim, ce zici???
caleidoscop
Postat pe 17 Decembrie 2010 23:48
De la: laurmartin, la data 2010-12-03 00:47:14La ortodocsi exista porunca sa nu te-nhini la chip cioplit... daca ati fi intrat intr-o catedrala catolica ati fi vazut muuuulte statui, catolicii se inchina la chip cioplit... asa am fost invatat eu cand eram mai mic, pe vremea comunistilor ,cand numai bunicile noastre nu se fereau sa mearga la biserica / si in scoli se propovaduia ateismul / sa ne inchinam la statuile lu' stalin si lenin... (intentionat cu minuscule !)


CHESTIA CU CHIPUL CIOPLIT IN VECHIME ERA: EI SE INCHINAU LA ANIMALE
KNIGHT_31
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
!!! 0 De la: 13 Martie 2010 11:58
care credeti ca este media noastra de viatza? 27 De la: klaus77 5 Noiembrie 2010 21:38
:(offf 27 De la: hermosa20 20 Februarie 2013 10:49
SECOND LIFE 63 De la: hot_coffee 20 Aprilie 2010 23:56
Obiceiuri, traditii si superstitii de Boboteaza 1 De la: malinad 5 Ianuarie 2012 13:22
Setari Cookie-uri