Concurs Papucei.ro

Buna, sunt Livia.
Imi plac foarte mult cizmele, sunt frumoase, si banuiesc si foarte comode. Intotdeauna mi-am dorit o cizma frumoasa, eleganta si comoda, nu pot avea asa ceva intrucat nu-mi permit.
Sanatate si succes concursului.

LiviaC
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:37
buna....ma bucur ca va ganditi la noi si ne oferiti cadouri.....perechea mea preferata de pantofi este de culoarea alb si au un toc inalt cu botul putin patrat dar care ma face intoddeauna eleganta si imi place sa-i port atunci cand am o ocazie speciala.....(fiind plinutza si de 1.68 inaltime) mi se potrivesc de regula pantofii cu toc......mult succes concurentelor si d-voastra
ver_utza
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:40

buna dimineata, dupa parerea mea incaltamintea este un accesoriu foarte important in tinuta noastra zilnica, de aceea acord importanta maxima acestui aspect. Fiiind o tipa mai "plinuta" imi place incaltamintea comoda, cu toc jos indiferent de anotimp, bine facand exceptie ocaziile speciale cand port un pantof cu toc elegant. Da, am o pereche de pantofi sport favoriti pe care-i alint "papuceii cu lipici"
delfinica
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:40
Salut la toate doamnele :papuicei prefereti sunt cei care te simti bine in ei , mai ales cizmele de iarna trebuie sa fie calduroase sa te simti bine in ele sa nu iti inghete picioarele cand stai in statii si astepti autobuzul ca degeaba sunt f elegante cizmele daca iti ingheata picioarele , eu am o pereche de pantofi care sunt mai "elegalti" cu toc de 7 dar sunt super comozi .Va doresc o zi buna si multa caldurica la picioruse.
adelaida_67
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:41
Cum as putea sa aleg o singura pereche de "papucei" pe care sa-i numesc preferati? Cu siguranta, toti ceilalti s-ar supara. Bocanceii maro, care au strabatut in goana culoarul ca o galaxie multicolora al aeroportului din Frankfurt. Balerinii rosii, dragalasi, ce-mi amintesc ca uneori, as putea sa ma las purtata de o briza. Si sclipiciosii papucei negri ce-si intind panglicile pe picior si se opresc intr-o funda surazatoare sub genunche. Cizmele elegante, fara toc, care sunt prietene cu fustita neagra, stramta. Nu, nu am sa uit de jucausii papucei de casa, si cei roz si cei bleu, Lulu si Nusi, al caror joc preferat e "de-a v-ati ascunselea" cu pisicutele prin casa.
helgabenedek
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:44
imi plac cizmele cu talpa joasa,pentru ca eu lucrez la un magazin alimentar si sunt foarte bune pentru mine,chiar mi le doresc
vio9
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:46
Pantofii mei preferati, sunt cei care m-au dus anul acesta pe carari minunate de munte...Apoi ei ma duc la servici dimineata ..mai ales in zilele cand nu reusesc sa ma trezesc la timp si trebuie sa ma grabesc ..si tot ei ma poarta pe aleile parcului cand trebuie sa alerg dupa baietelul meu...Ei sunt pantofii mei preferati ..din piele intoarsa ..negrii ...tip sport.
bogdaneasca
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:53
imi plac cizmele simple, negre, dar neaparat cu toc
simo_vaida
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:59
Buna! Este un concurs interesant...Despre perechea mea de pantofi preferata? Perechea mea de pantofi preferata este cea oe care nu o am ! Imi place incaltamanitea si o prefer pe cea cu tapla joasa deoarece ma simt mai comod. Din pacate, nu ne prea putem cumpara exact ceeea ce ne place, ci mai adesea ceea ce ne permitem. Motivul? Banii, bata-i vina! Sunt frumoase si comode cizmele postate ca premiu si doresc succes tuturor fetelor care participa la acest concurs. Va pup
karlaradu
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:59
Ciao. "Papuceii" mei preferati sunt cizmele deoarece denota un plus de feminitate persoanei care le poarta. Cum sa fie acestea? Cu toc potrivit de inalt, conic, bot rotunjit si stranse pe picior cu fermoar; trebuie sa fie de o culoare vie- rosii, mov sau chiar albe sau negre. Materialul preferat este lacul sau pielea lacuita, tendinta a anului acesta. Daca au si cateva accesorii in plus...e ok dar merge si fara.
ionelabontiu
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:00
Traiesc pe "picior mic",deoarece port nr.34-35 marimea pantofilor.Sunt atat de dragutzi...parca sunt pantofii Cenusaresei,mai ales cei cu toc f. inalt...sunt tare mititei.Sotzul meu(care umbla mult prin lume...)imi are marimea...in palma:)).Piciorul meu e cat palma lui:P.Din pacate,cu trecerea anilor mi s-a latzit piciorul si din aceasta cuza gasesc destul de greu si trebuie sa port nr. 36.
Sunt o colectzionara inraita de incaltzaminte de tot felul.Pe vremea lui Ceausescu,desi gaseam f.f. greu marimea mea(dar totusi gaseam) la femei(doar la copii se gaseau),aveam o "relatzie" ,sef de magazin la care eram"abonata".Cum aducea marfa ma suna si ma anuntza ca mi-a gasit marimea mea si in special preferata mea firma"guban".Imi stia deja f. bine gusturile si nu stateam pe ganduri sa dau fugutza la magazin.Doamne ce pantofi erau Gubanul!Veneau ca o manusa si puteai sa portzi de dimineatza pana seara pantofi cu toc si parca ai fi umblat descultza,nu itzi transpira piciorul,ni tzi se umfla....parca te mangaiau.Inca mai am pantofi din acea vreme ,dar din pacate se"duc".Oare de ce tot ce a fost bun in Romania a disparut?:(.Si in ziua de azi imi gasesc destul de greu pantofiori pe masura.
Perechea preferata?Binenintzeles,ca e o pereche Guban,negrii cu toc cu varf rotunjit,decoltatzi in fatza,dar si de colectzia de adidasi ,pantofi,sandalutze si cizmulitze cu tocul jos(ceea ce port in ultima vreme...ca de....varsta nu ma mai lasa sa port pantofi cu toc cui,din pacate:)nu m-as despartzi.
Pupicei multzi si sa purtatzi pantofii cei mai comozi pentru voi:)
lucia12
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:00
De la: concurs, la data 2008-10-21 15:05:22Garbo si Papucei.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga o pereche de cizme negre We Ride, We Ride in valoare de 380 de lei.


Stim ca ai cel putin o pereche de pantofi care iti place in mod deosebit. Asa ca te invitam sa scrii aici despre pantofii tai preferati. Concursul se desfasoara in perioada 22- 28 octombrie 2008. Noi vom alege cele mai frumoase 10 raspunsuri si vom organiza o tragere la sorti pentru a stabili cine va primi aceasta pereche de cizme:http://papucei.ro/cizme_negre_din_piele-1179/

Mult succes!
cristinableo
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:02
buna,
imi place orice tip de incaltaminte,ma refer la cat de inalt este tocul... nu asta e important,important este sa fie COMODA,uras incaltamintea rigida
sil_28
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:04
Buna. Vreau sa va felicit pt aceste concursuri. Desi, am participat si la un alt concurs, in vara, nu am castigat. Oare sunt reale aceste premii?
iallexa
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:06
Buna dimineataaa! Papucei? Diminutiv alintacios!Asta ma duce cu gandul la papuceii de casa: moi, pufosi, calzi, comozi si verzi. Daca e sa ma gandesc la incaltamintea preferata, imi vin in minte pantofii mei de culoare galben-mustar, cu toc de 10 cm, in care ma simteam foarte frumoasa si feminina. Ar mai fi si pantofii gri, cu fundita intr-o parte, care i-au placut atat de mult iubitului meu de atunci(ei, nici cand vorbim despre pantofi nu se poate fara dumnealor, barbatii!). Pantofii, papuceii, sosetele, stau la locurile lor, perechi, perechi. Oamenii? Cred ca pentru fiecare este o pereche potrivita. Doar ca, in dezordinea asta, unde o fi perechea cea fara de pereche in lume?
* Pupici pentru toate fetele de aici, chiar daca nu scriu, va citesc zilnic. Si un pupic special pentru Vanghelis.
* Si un gand cald si bun pentru cine s-a gandit la acest concurs.
karmina141
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:06
Buna !

Ma bucur pentru ca exista astel de concursuri !
Eu sunt innebunita dupa incaltaminte si genti! Acasa am cel putin 35-40 de perechi si tot atat la numar si genti ! Diferite modele si culori ! Oriunde sunt in vizita, magazinele de incaltaminte si genti au prioritate ! M-am uitat pe site, sunt modele foarte frumoase, numai ca din veniturile noastre nu prea le putem cumpara ! Cred ca sunt si foarte comode !

Succes !
BLONDY75
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:07
Buna! Eu am o problema foarte mare cand trebuie sa imi cumpar o pereche de cizme, pentru ca am pulpa prea groasa. Anul trecut mi-am gasit o pereche care ma cuprindeau la piciorul stang, dar cand am ajuns acasa am realizat ca la celelalt picior nu mi se potriveste. Asa ca, a trebuit sa le duc la modificat pentru ca imi placa foarte mult si nu am vrut sa renunt la ele. E cea mai interesanta incaltaminte pe care am avut-o pana acum, o pereche de cizme cu un toc de 10 cm cu bot rotund si...cel mai important...foarte comode!!!
deea_emmy
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:11
pantofii mei preferati sunt tip sport pentru a fi cat mai comozi si pentru a ma deplasa in voie oriunde as vrea sa merg pentru a realiza ceea ce am de facut! se spune ca pantofii te reprezinta si se poate vedea dupa pantofi ce fel de persoana e cel care ii poarta!
vanamarinela
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:12
Multumesc pentru ca ati organizat acest concurs, Garbo si Papucei..suna atat de dragutz, papucei..sunt innebunita dupa pantofi, cizme si botine, mai ceva decat Carrie din "Totul despre sex".Perechea mea favorita de pantofi erau unii bej, culoarea untului de fapt, cu un model discret si feminin, toc de 7 super comod pentru orice ora si oricate aveam de stat incaltata, cu botul perfect rotunjit si un format de vis, care ma facea sa ma simt sexy si increzatoare in mine.
De fapt stilul pe care il ador la incaltaminte este elegant si comod in acelasi timp si pana nu gasesc imbinarea celor doua intr-o singura pereche de incaltaminte nu imi cumpar. Stilul sport doar ocazional, adica in situatii strict care au de-a face cu sportul, niciodata adidasi pe strada.
Am si o pereche de cizme favorite, negre de piele intoarsa, mulate pe gamba destul de lejer, cu fermoar si o catarama laterala, cu bot patrat si toc la fel de vreo 5cm dar un format super sexy pe care le-am purtat foarte mult. Am cautat mult timp ceva asemanator dar nu am gasit ceva sa imbine toate calitatile acelor cizme care mergeau de minune si la o fusta scurta si la pantalon, la orice practic.
Ce sa mai spun, sunt o tipa micuta si supla, cu marimea 36 la pantofi, ador incaltamintea de buna calitate si foarte feminina, de culoare neagra in special, dar si alte culori, pentru combinatii extraordinare, in care ma simt sexy si increzatoare all day long..
Cat despre cizmele din concurs, sunt absolut superbe si sper ca voi fi una din castigatoare, ar fi pentru mine o mare bucurie.Multumesc.
O zi minunata tuturor va doresc!
camy77
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:13
Buna ziua,
ma numesc Gabi si vreau sa va povestesc despre pantofiorii mei preferati. De cand ma stiu mi-am dorit o pereche de pantofi rosii de lac, am o slabiciune pentru rosu si de asemenea pentru lac.Am reusit abia acum doi ani sa gasesc o pereche de pantofiori asa cum imi doream, de fapt pantofii visurilor mele, o pereche de balerini rosii de lac cu o fundita mica in fata. Imediat ce i-am vazut am stiut ca acesti pantofi trebuie sa fie ai mei si ca seamana foarte mult cu pantofii lui Dorothy din Vrajitorul din oz.
Am purtat cu mare placere pantofiorii Dorothy, inca ii mai port, sunt cei mai comozi pantofi ai mei si mai mult sunt singurii pantofi care ma fac sa ma simt delicata si frumoasa.
Sper ca pantofiorii mei Dorothy sa nu se strice niciodata.
Gabi
gabrielaslavila
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:13
Buna ,
Sunt Loreta .Iubesc incaltamintea si gentile .Le consider accesorii must-have ale unei tinute ,indiferent daca aceasta este sport,eleganta,office sau casual .Imi confera rafinament si stil , distinctie si sarm .Oricat de simplu m-as imbraca ,personalitatea imi este subliniata de o pereche de cizme , in general cu toc jos sau pantofi sau sandale .Deci , in concluzie , le iubesc .
loretamate
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:14
For a real fashionista pantofii sunt ca sarea in bucate. Cu cat mai multi , cu atat mai bine.:)
machiduta
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:16
Pantofii mei preferati sunt negri, din piele lacuita, fara toc, simpli. Ii port de cativa ani pentru ca sunt comozi si se potrivesc la orice si oriunde, la serviciu, la cumparaturi, in oras, la blugi , la fuste lungi si scurte, la pantaloni, cu dresuri colorate, la sacouri sobre sau la bluzite sexi. De atunci mi-am cumparat zeci de modele si perechi de pantofi sau botine pe care le-am purtat de cateva ori si doar in anumite combinatii, dar intotdeauna am revenit la acesti pantofi negri de lac. I-am dus la reparat de 2 sau 3 ori pentru ca se tocisera de atata purtat dar inca nu vreau sa renunt la ei. Ma simt bine si eleganta in ei si cred ca asta este cel mai important, sa te simti bine cu o pereche de incaltari.
mihaelatrifescu
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:20
In primul rand BUNA TUTUROR!! Si acum sa incep a vorbi de papuceii mei preferati.... acum cativa ani...mai exact 5 ani...intr-o zi de plimbat prin magazine am zarit o pereche de sandalute....mirifice. De la distanta...cand le-am vazut...maronii...nu prea le-am dat atentie...(nu prea port incaltaminte maro) dar cu cat eram mai aproape...parca aveau ceva special.Si intradevar...o forma excentrica oarecum , dar totusi obisnuite....o piele ciudata parca crapata si putin lucioasa...ce sa mai zic ...am ramas cu gura cascata...primul lucru care l-am zis dupa vreo 5 min de admirat a fost "LE CUMPAR!" Toate bune si frumoase dar cam scumpe... 169...pe vremea aceea..putin exagerat..si sincer nu plecasem sa cumpar ceva anume. Am rugat vanzatoarea sa le opreasca 30 min .... restul e istorie. Chiar daca acum nu mai sunt in stare de "funtionare" ca sa zic asa...le-am pastrat si din cand in cand si anume cand fac curata prin debaraua cu incaltaminte le privesc cu nostalgie.
loveAdevil
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:22
Buna.De curand am achizitionat o pereche de pantofi pentru club in mai multe culori:mov,albastru,maro cu o brosa intr-o parte de culoare albastra.ii iubesc inca nu am avut ocazia sa ii port,vineri e ziua cea mare i'm happy
buibasdoriana
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:22
imi place in primul rand incalatamintea comoda cu sau fara toc.
La o petrecere este indicat sa purtam toc , ne da un aer de eleganta.
lils
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:29
De cand ma stiu,am mania pantofilor.Bineanteles ca sunt pretentioasa si nu multi trec testul meu.Dar am descoperit perechea perfecta de pantofi.Bineanteles,la "Papucei.ro".Recunosc, prima oara m-a atras numele:" You Know Im No Good".Mi-am zis ca trebuie sa am neaparat pantofii care se numesc asa.Apoi m-am indragostit de felul cum arata si i-am adorat in clipa in care i-am incaltat.Sunt cei mai comozi pantofi din lume!
bobbo
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:30
E destul de greu sa decizi care dintre pantofii tai sunt preferatii.Se presupune ca in momentul cumpararii lor, toti ti-au fost foarte dragi,incat nu te-ai mai putut lipsi de ei.cel putin eu asa sunt.Scorpion fiind, sunt omul momentului si daca ceva mi-a picat cu "tronc",greu ma pot abtine...asa ca ramane sa reconsideram.Pantofii mei preferati sunt cei care odata incaltati,sunt si eleganti si comozi dar mai ales imi fac picioarele frumoase,chiar daca am o Varsta si o Greutate ,si anume o pereche negri cu toc subtire si nu exagerat de inalt{nu as putea merge cu un toc f. inalt),care au varful ascutit(nu pot renunta sub nici o forma la modelul tineretii mele),iar ca model trei ,asa zisi plii ,afisand tri colturi pe picior,un pliu alb incadrat de doi negri.Bineinteles pantoful este din piele neagra.Cred ca in acest moment sunt cei care ma reprezinta cel mai bine,o femeie de 45 ani care poate fi si moderna dar incearca sa sa pastreze limitele normalului si al bunului simt.Oricum ca orice scorpion ador ROSUL.
sicamarcela
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:31
Buna ziua.Desigur am o pereche de pantofi preferata.Cum arata pantofii mei preferati?Negrii,talpa ortopedica,curelusa la glezna si doua cureluse mici in fata ,pe post de decor.Desigur din descriere nu par nimic extraordinar,dar trebuie vazuti.... pur si simplu sunt frumosi.De ce sunt speciali? Ii port cand merg la o intalnire importanta,cand vreau sa am incredere in mine,cand vreau sa ma simt frumoasa,cand vreau sa las o impresie deosebita,dar si cand ploua,si cand e soare,pentru ca sunt buni pentru orice vreme,si cand am mult de mers ,pentru ca sunt comozi.In concluzie,i-as purta tot timpul.Nu i-as arunca niciodata,nici daca ar fi foarte uzati.Ii visam asa cum sunt dinainte sa-i cumpar.Am tot cautat prin magazine dar credeam ca exista doar in imaginatia mea.Cand i-am gasit nu mi-a venit sa cred ca exista.Iata ce pot face o pereche de pantofi.
O zi buna tuturor!Multumesc.
madalina_59
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:33
De mic copil m-au pasionat cizmele, era cea maiu mare bucurie sa primesc o pereche de Mos Nicolae, mai ales ca im,ediat a doua zi era si ziua mea de nastere.Ma laudam la scoala cu cadoul primit, eram in culmea fericirii. intr-un an, pe la varsta de 5 ani, tatal meu m-a pus sa probez o pereche de cizme rosii, ma strangeau groaznic dar cand am auzit ca nu au masuri mai mari, l-am convins pe tatal meui sami le cumpere afirmand cu convingere ca imi sunt bune numai pentru motivul sa am cizme rosii ca Motanul Incaltat din poveste. Bineinteles ca pe mama acasa n-am mai putut sa o pacalesc, a doua zi a trebuit sa imi cumpere o alta pereche...
kartemiza
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata unui copac 159 De la: Monik_Kinom_1 5 Septembrie 2013 13:19
Brain twisters! 84 De la: panty_C 29 Ianuarie 2012 15:48
un sfat 2 De la: Alexandra_Radu_2 28 Ianuarie 2016 18:24
o clarvazatoare pe OTV-si despre cutremur si altele 25 De la: m_ada 27 Septembrie 2010 22:45
Schimb de linkuri 2 De la: CARMEN_13 23 August 2010 12:35
Setari Cookie-uri