Barbatul Rac

increzator = daca e rac poate poate merge inapoi fara teama.
bluelight
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:01
Corect.... Barbatii raci sunt cam lasi,,, cand trebuie sa isi asume responsabilitatile si promisiunile facute, isi iau picioarele in spate si dispar.. Am avut 3 raci in relatii diferite si toti au facut asa... asteapta sa te indragostesti de ei si apoi dispar,, fara sa dea nici o explicatie.. deci Scorpion cu Rac never... nu au dreptate astia din zodiace ca este o relatie super..
garbo101568
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:17
nu a murit vbeam la trecut cum era el in relatie =))
garbo013001
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:22
hey dak barbatu rac nu se potriveste cu femeia scorpion atunci cu cn se potriveste?
garbo013001
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:24
cunosc 4 barbati rac cred sau poate mai multi. au ceva in comun .. dar totushi sunt foarte diferiti !!! nu va mai luati dupa zodii ptk au dekt 30% dreptate
garbo013001
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:46
Cu nici o zodie!! indiferent de persoana de langa ei se comporta la fel..eu sunt balanta el rac ..la inceput ...scantei.asta pana dau cu curul de greu ..dau inapoi nu le place sa se implice ..asa ca fugiti cand auziti de raci.
garbo000691
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:33
ee da nu este adv :P dak te iubeste mereu se va intoarec la tn ;)sh da inapoi dekt dak u il jignesti sau l-ai tradat da tot la tn vne ;)
garbo013001
Postat pe 10 Aprilie 2010 12:15
Foarte adevarat,pana si fratele meu e rac si nu-i mare diferenta.In familie da,e interesat sa ajute,dar cand vine vorba de persoana de langa el cu care ar dori sa intemeieze o familie,multi devin precum apa;adanci si de nepatruns.Rareori le poti citi gandurile.Aduc mai mult suferinta si dezamagiri,decat fericire si impliniri.Desigur,mai sunt si cazuri diferite,dar majoritatea asa sunt...
adana1996161
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:13
Ai dreptate ..nu se potrivesc cu nici o zodie..eu sunt peste el rac...a fost mare pasiune la inceput ..apoi usor usor nu-i mai convenea nimic,nici cum ma machiez,nici cum ma imbrac,nici cum gatesc,prietenii mei toti aveau cite un defect..insa toti la un loc ...doreau sa ne desparte si-mi"bagau in cap"diverse sa-l las.L-am parasit prima data pentru 4 luni a umblat ca nebunul dupa mine ca ma vrea innapoi ,ka vrea familie ca ma iubeste.Dupa ce m-am intors la nici o luna mi-a spus ka de fapt ma adus innapoi ka sa ma termine sa-si bata joc de mine.Ma adus in ultimul grad de disperare,ma si batut ,apoi ma pupa,am fc reclamatie si la politie nu scap de el.Acum de inca 2 luni m-am mutat cu copii singura,mia spart usa ,mia lovit masina ,ma jigneste peste tot,vine la munca tipa urla apoi imi trimite mesaje ca face toate astea pentru ca ma iubeste si nu poate trai fara mine.......mu pot trai nici cu el dar nici de el nu mai scap.....am ajuns sa tremur numai cind ii aud numele ....
rapsody33
Postat pe 11 Aprilie 2010 06:03
Aaaaa si am uitat sa precizez ca absolut totul se intimpla ...NUMAI din vina mea...iar el ma raneste si se poarta urit cu mine...pentru ca eu il oblig..deci ...tot din vina mea.Eu niciodata nu il inteleg si cel mai grav...nu il ascult.....E NEBUN DE LEGAT
rapsody33
Postat pe 11 Aprilie 2010 06:32
generalizati si va exprimati frustrarile de dudui ... eu cred ca ar trebui sa cautati alte specimene si sa dati uitarii experientele cu fenomenul rac si sa nu mai vorbiti de el daca nu va mai intereseaza bateti campii in continuare asta e solutia romanului sa vorbeasca mult si sa faca putin
ffgtftftf
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:52
eu am o parere buna despre barbatul rac
garbo013001
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:15
Nu stiu cum s-a pierdut un barbat printre femeile de la Garbo?Daca nu-ti place ce scriem,nu mai citi si dezaboneaza-te!!!Se vede ca te simti ,,atins''...
adana1996161
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:55
este deranjat pentru ca voi generalizati toti racii! nu toti sunt la fel ;)
garbo013001
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:27
Uni nu, dar altii da.
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:28
Tot ce am intalinit eu,raci cu draci!!!Sa nu mai aud de ei.Pe unde or fi aia buni???Sa-mi arate si mie unu macar cineva...
adana1996161
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:19

dar berbecii cu ce rimeaza???
LILO
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:25
cu liliecii...
Tylly
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:36
cu magari nu???
LILO
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:39
Hello:)..Din pura curiozitate am vrut sa vad si parerea altora despre barbatul rac.Nu am crezut nicicand in horoscop desi mi'a placut intotdeauna sa il citesc si chiar uneori se potrivea de minune.Eu mi's capricorn si sunt tare dificila de felul meu si pretentioasa la barbati.Am o relatie de 2 saptamani cu un barbat rac..Acuma parereile sunt impartite in ceea ce priveste barbatul din aceasta zodie.Caracterul unui om nu depinde strict de zodia in care e.Sunt multi alti factori care il mai influenteaza..
Dupa parerea mea barbatul rac e minunat si dificil in acelasi timp.Sau cel putin asa e barbatul de langa mine.E amantul ideal, viseaza candva sa aiba o fetita, a luat relatia foarte in serios ( dupa 3 zile mama lui stia de existenta mea, iar la o saptamana am si cunoscut'o).Ce'i drept are si defectele lui ca orice om.E f orgolios, nu'i place sa i se reproseze nimic.Desi nu vrea sa recunoasca ii place sa fie condus, sa aiba in spatele lui o femeie puternica care sa il iubeasca si sa stie ce sa'i interzica si cand sa'i lase timp pentru el.E foarte risipitor de felul lui, ii place sa se distreze dar daca ma vede ca's botoasa vine si'mi cere sa vorbim, sa'i spun ce m'a deranjat..
Nu pot spune ca e barbatul perfect pentru mine pentru ca eu sunt greu de multumit, dar barbatul rac stie sa te faca sa te simti iubita, apreciata si e un familist convins.
Am mai avut o relatie cand eram pustoaica cu un rac si chiar merita sa stai langa un barbat din aceasta zodie:).Nu's chiar atat de roz pe cum par, nu's niste zei dar sunt niste barbati minunati si sa nu uitam ca inainte de toate suntem oameni si toti avem defecte:)
GreenDay
Postat pe 12 Aprilie 2010 22:35
De la: roby_cado, la data 2008-10-20 16:12:27buna,eu sunt un rac,asa ca voi vb din punctul meu de vedere.dupa cum spune ina7,asa este,nu toti suntem la fel,dar in general ne asemanam,pe mine spre exemplu,ma intereseaza stabilitatea emotionala.asta inseamna ca dureaza ceva timp, pana sunt sigur de sentimentele partenerului.dar in momentul in care sunt sigur,sa te tii bine.......numai atunci un rac se dezlantuie.exista insa, alt pericol aici,si anume ca partenerul sa se simta sufocat de romantismul si tandretea cu care este coplesit,dat fiind faptul ca a asteptat o perioada buna de timp asa ceva,si acum vin buluc peste el.asta e tot.de aici pleaca ideea ca am fi posesivi.nu exista nici un mister in aceasta zodie.si inca ceva,dupa ce un rac si-a dezvaluit sentimentele fata de tine,ferestete sa-l ranesti.poate deveni, din cel mai romantic om pe care l-ai intalnit, cel mai aprig dusman.ce sa mai spun despre familie,pentru mine cel putin,familia este sacra.daca reusesti sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un rac,poti fi sigur ca nimeni si nimic, din exterior, nu va putea zdruncina acel camin.Cu stima CATALIN.


cam sumar aici, dar mai aduc o mica mare completare...
nativii, o data cu intemeierea familiei, considera ca totul e ok chiar daca sentimentele lor fata de persoana de langa ei s-au diminuat...sau altfel spus, ei au nevoie doar de un camin, eventual de o mama pentru ca ei adora acest cuvant "mama", e un cuvant sacru pentru ei...nu mai spun ca au in vocabularul lor numai "nu"... "da"-ul nu exista chiar daca tu ai dreptate, sunt f orgoliosi...de "scuze" sau "iarta-ma" nici nu poate fi vorba...sunt f egoisti intim...doar pentru ei si atat...daca mai au si vreun viciu, referitor la alcool, ai terminat-o...poti sa iti iei adio de la o casnicie fericita...
cam asta e zodia, cu parere de rau pentru ei dar mai ales pentru cei care ii suporta...
pot spune ca nu toti pot fi la fel, dar, dupa cum spune si proverbul "ziua buna de cunoaste de dimineata" poti sa nu accepti din start daca descoperi toatea astea, pt ca nu se va schimba in veci vecilor...amin.
garbo257891
Postat pe 13 Aprilie 2010 13:10
Barbatul Rac este ncpnat, zgarcit, impulsiv, suprcios si foarte urt cnd e nervos, urla si nu se las de fel; chiar daca nu are dreptate tot pe-a lui o ine, tot ceea ce face se invrte n jurul intereselor sale, nu l intereseza nimeni si nimic altceva, doar el insusi si bunastarea lui, aici inelegnd i lenevia care e zilnic n voga la el acas; i place s scape repede de lucruri pe care le promite, dar si greu poti sa-l convingi sa te ajute cu ceva - poti sa astepti dupa ajutorul lui mult si bine, dar este sfritul lumii dac mai insiti dup ce ai ateptat un car de ani pentru ce i-a promis, pentru c atunci se pune pe un scandal de nu te vezi, sparge si rupe tot ce-i iese in cale, trebuie sa ai nervi de otel sa poti trai cu un barbat ca asta. Are si parti bune, dar mai putine: este familist convins, are simtul umorului, este melancolic, are multa rabdare n pat, dar tandrete mai putin. In spatele lor se afla femei puternice,n general nefericite, i care, poate ar merita o soarta mai buna.
garbo039575
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:36

"...nativii, o data cu intemeierea familiei, considera ca totul e ok chiar daca sentimentele lor fata de persoana de langa ei s-au diminuat..."

de aici, reiese sacrificiul de care sunt capabili pentru FAMILIE...(daca asta mai inseamna ceva ptr majoritatea oamenilor, in ziua de azi),spre deosebire de cei care nu pot trai fara.."fluturi in stomac"..
roby_cado
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:01
adana1996161
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:25
Roby, esti rac? Acu imi explic multe.
Doara
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:33
cat ma bucur ca te-ai luminat...
roby_cado
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:40
Bravo.Felicitarile mele ! Descrierea perfecta.
garbo000691
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:31
De la: roby_cado, la data 2008-10-20 16:12:27buna,eu sunt un rac,asa ca voi vb din punctul meu de vedere.dupa cum spune ina7,asa este,nu toti suntem la fel,dar in general ne asemanam,pe mine spre exemplu,ma intereseaza stabilitatea emotionala.asta inseamna ca dureaza ceva timp, pana sunt sigur de sentimentele partenerului.dar in momentul in care sunt sigur,sa te tii bine.......numai atunci un rac se dezlantuie.exista insa, alt pericol aici,si anume ca partenerul sa se simta sufocat de romantismul si tandretea cu care este coplesit,dat fiind faptul ca a asteptat o perioada buna de timp asa ceva,si acum vin buluc peste el.asta e tot.de aici pleaca ideea ca am fi posesivi.nu exista nici un mister in aceasta zodie.si inca ceva,dupa ce un rac si-a dezvaluit sentimentele fata de tine,ferestete sa-l ranesti.poate deveni, din cel mai romantic om pe care l-ai intalnit, cel mai aprig dusman.ce sa mai spun despre familie,pentru mine cel putin,familia este sacra.daca reusesti sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un rac,poti fi sigur ca nimeni si nimic, din exterior, nu va putea zdruncina acel camin.Cu stima CATALIN.



am avut barbat rac, dar nu jtie ce ii aia familie...nu o jtie aprecia...
nebuna_fara_tine
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:18
de aia esti nebuna fara el...?
roby_cado
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:39
si stii tu tare ce-i aia o familie la 20 de ani ... hai sa fim seriosi familia are multe sensuri depinde de caracter , de educatie si nu in ultimul rand de conjunctura asa ca fiecare poate da un sens aparte al familiei
ffgtftftf
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia FECIOARA 55 De la: pantera_neagra 21 Septembrie 2009 22:58
Zodia Gemeni 128 De la: Szidonia1988 3 Aprilie 2010 19:19
Osteoporoza, Osteoartrita 2 De la: quasaria 18 Ianuarie 2010 00:38
neveste(si nu numai) de politisti--aliati-va! 22 De la: oana4me 11 Ianuarie 2010 12:02
fafafafa 172 De la: liaiedera 21 Iunie 2010 22:37
Setari Cookie-uri