Barbatul Rac

de acord cu tine .....barbatul rac stie sa cucereasca o femeie atunci cand vrea dar stie sa ii dea si drumul dupa cel mai inalt munte... ( si eu am avut o relatie cu un rak 10 ani cu dute vino)...evaluarea finala tipul nare logica atata timp cat nu stie ce vrea de la viata e confuz in sentimente...nu ii pot intelege pe reaci si nu numai...
sazanami
Postat pe 30 Septembrie 2009 03:22
...la luna plina, in jurul datei de luna plina..chiar toti racii sunt nelinistiti??? doi raci am avut la viata mea...si amandoi...erau anxiosi, fara vlaga, pusi pe harta???? asa o fi???
Garbo2307
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:36
scuze ca raspund dupa un car de timp, nu nu sunt fecioara,sunt sagetator (pt pik nik)
sclypycy04
Postat pe 2 Noiembrie 2009 23:40
am av si eo un prieten rac.. racii sunt niste persoane foarte sensibile,dar nu arata chestia aceasta...au simtul umorului si sunt persoane dispuse sa te asculte la nevoie,intelegatoare,dar au 2 defecte mari:orgoliul si incapatanarea ..in rest sunt ok....
madalynna06
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:54
Ce nu pot eu percepe e faza cu despartirea... de ce atatea despartiri apoi impacari, venite tot din initiativa racului? nu poate lua o hotarare corecta si apoi sa o respecte? ma "debusoleaza" rau treaba asta...
Strumfette
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:39
... ingrozitor de nehotarat...
Garbo2307
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:06
De la: Garbo2307, la data 2009-11-06 18:06:29... ingrozitor de nehotarat...
pentru ca se gandeste foarte mult la cel de langa el.nu-i plac despartirile,dar daca simte ca cel de langa el,intr-un fel sau altul, doreste asta,nu face decat sa-i respecte dorinta,cu toate ca el nu vrea asa ceva. stie foooooaaarte bine ce vrea de la viata.
roby_cado
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:01
roby...daca situatia e un pic inversa? daca cea de langa barbatul rac nu vrea sa-l piarda, dar totusi, ii ofera toata libertatea pt ca stie cat de multa nevoie are el de acea libertate...si cu toate astea, el in loc sa plece de tot, revine...din nou... atunci oare cum stie racul sigur ce anume vrea de la viata? Barbatii din aceasta zodie sunt intr-adevar oameni deosebiti, dar eu personal, cu aspectul mai sus mentionat, tot nu ma prea impac..
Strumfette
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:41
strumf, ce faci mami??/ tot acolo??
zambila
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:57
Era o nelamurire mai veche... ce sa-i faci, unii lasa amprenta mai maricica asa...
Strumfette
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:13
ei, las ca mai se exista si alte amprente
zambila
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:20
Strumfette
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:28
De la: roby_cado, la data 2009-11-06 22:01:12
De la: Garbo2307, la data 2009-11-06 18:06:29... ingrozitor de nehotarat...
pentru ca se gandeste foarte mult la cel de langa el.nu-i plac despartirile,dar daca simte ca cel de langa el,intr-un fel sau altul, doreste asta,nu face decat sa-i respecte dorinta,cu toate ca el nu vrea asa ceva. stie foooooaaarte bine ce vrea de la viata.



... din pacatul racul meu nu se gandeste deloc la cel de langa el...important este el, pleaca si ...crede ca omul de langa el..poate ierta la nesfarsit...
Garbo2307
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:28
La fel credeam si eu despre rac..ca e sensibil,ca are un suflet mare ,nedescoperit inca (fetele nu mai sunt dispuse sa-i caute-n coarne),inteligent,perspicace....si altele "pe linia asta".
Timpul mi-a demonstrat ca nu e deloc asa...barbatul rac nu e deloc bun (poate doar pentru a-ti arata ca viata nu e iluzia aia frumoasa pe care o ai despre ea),nu e barbatul acela ..tipul cavalerului care se crede (te jigneste cand te astepti mai putin cu cele mai dure cuvinte si fapte)...si..defectul cel mai mare...tocmai el care se crede desteptul universului nu a descoperit iubirea..nu stie sa iubeasca..nu poate s-o faca..nu e instrumentat pentru asta (ii lipseste,din creier,tocmai acea conexiune intre neuroni care se intampla la aparitia iubirii...in rest,are toate conexiunile)
nelutza_darjan
Postat pe 7 Noiembrie 2009 21:02
barbatul rac e f dificil...am si eu un rac in viata mea. imi era f greu s il inteleg pt k la inceput sunt persoane inchise dar se deschid usor usor knd kpata incredere in tine.foarte important este s nu il dezamagesti,sa nu il inseli conteaza foarte mult pt ei sa te stie doar a lor!avem doar 5 luni si locuim impreuna dar am dus lupte seculare si am avut o rabdare de fier cu el pana sa se ajunga aici.se supara usor din nimicuri uneori, dar tr s il lasi sa se linisteasca singur sa nu il inebunesti cu o mie de intrebari si o sa se intoark singur la tine.
stephania
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:27
De la: stephania, la data 2009-11-08 08:27:25barbatul rac e f dificil...am si eu un rac in viata mea. imi era f greu s il inteleg pt k la inceput sunt persoane inchise dar se deschid usor usor knd kpata incredere in tine.foarte important este s nu il dezamagesti,sa nu il inseli conteaza foarte mult pt ei sa te stie doar a lor!avem doar 5 luni si locuim impreuna dar am dus lupte seculare si am avut o rabdare de fier cu el pana sa se ajunga aici.se supara usor din nimicuri uneori, dar tr s il lasi sa se linisteasca singur sa nu il inebunesti cu o mie de intrebari si o sa se intoark singur la tine.


...am obosit Stefania...vreau si eu aceeasi rabdare pe care i-am dat-o..vreau si eu aceeasi intelegere...vreau si eu aceeasi mangaiere ... sunt si eu o simpla femeie...daca el se considera mai bun...drrumul e liber... intoarcerea insa..nu va mai fi...
Garbo2307
Postat pe 8 Noiembrie 2009 16:22
De la: Garbo2307, la data 2009-11-08 16:22:58
De la: stephania, la data 2009-11-08 08:27:25barbatul rac e f dificil...am si eu un rac in viata mea. imi era f greu s il inteleg pt k la inceput sunt persoane inchise dar se deschid usor usor knd kpata incredere in tine.foarte important este s nu il dezamagesti,sa nu il inseli conteaza foarte mult pt ei sa te stie doar a lor!avem doar 5 luni si locuim impreuna dar am dus lupte seculare si am avut o rabdare de fier cu el pana sa se ajunga aici.se supara usor din nimicuri uneori, dar tr s il lasi sa se linisteasca singur sa nu il inebunesti cu o mie de intrebari si o sa se intoark singur la tine.


Dar cine este el pana la urma sa-l tratezi cu atata smerenie?
Va face el vreodata acelasi lucru pentru tine?
Merita atata atentie?
Eu,fiind singura si avand 33 ani,poate as face acest compromis.
Dar o fata tanara,vesela,avand toata viata in fata..de ce sa se aseze la cheremul acestui fel de om?
Niciun barbat nu merita asta.Lasa-l pe el sa faca pentru tine,Stefania.
nelutza_darjan
Postat pe 8 Noiembrie 2009 21:08
De la: nelutza_darjan, la data 2009-11-08 21:08:00
De la: Garbo2307, la data 2009-11-08 16:22:58
De la: stephania, la data 2009-11-08 08:27:25barbatul rac e f dificil...am si eu un rac in viata mea. imi era f greu s il inteleg pt k la inceput sunt persoane inchise dar se deschid usor usor knd kpata incredere in tine.foarte important este s nu il dezamagesti,sa nu il inseli conteaza foarte mult pt ei sa te stie doar a lor!avem doar 5 luni si locuim impreuna dar am dus lupte seculare si am avut o rabdare de fier cu el pana sa se ajunga aici.se supara usor din nimicuri uneori, dar tr s il lasi sa se linisteasca singur sa nu il inebunesti cu o mie de intrebari si o sa se intoark singur la tine.


Dar cine este el pana la urma sa-l tratezi cu atata smerenie?
Va face el vreodata acelasi lucru pentru tine?
Merita atata atentie?
Eu,fiind singura si avand 33 ani,poate as face acest compromis.
Dar o fata tanara,vesela,avand toata viata in fata..de ce sa se aseze la cheremul acestui fel de om?
Niciun barbat nu merita asta.Lasa-l pe el sa faca pentru tine,Stefania.
daca ti-ai pus vreodata intrebarea de ce esti singura la varsta asta,raspunsul il gasesti in cele scrise de tine.iar daca nu-l gasesti acum,nu dispera,poate la 43 sau...53 sau....
roby_cado
Postat pe 9 Noiembrie 2009 07:36
Mai,Robitza,nu-mi zice tu ce sa fac si unde sa caut.Daca sunt singura,e treaba mea,in niciun caz a ta.In subiectl dezbatut era vorba despre zodia racului.Vorbeste la subiect!
Singuratatea mea nu e o problema de dezbatut pe garbo.
Hai sa privim fiecare-n curtea proprie si sa nu judecam oamenii dupa cele cateva cuvinte pe care ei le scriu cand au deja o minte mult prea relaxata(adica nu vorbesc serios-asta ca sa intelegi si tu).
Ora 9.00....omul negru n-a venit...ora 10.00...omul negru n-a venit.....sper sa nu vii la nicio ora..
nelutza_darjan
Postat pe 9 Noiembrie 2009 21:18
Oops,'ete ca aparu'...(omu'negru) .aveai mintea "relaxata"mami?, cand ai scris acele sfaturi binevoitoare?(apropos de propria curte).adica..."n-ai vorbit serios"?.de ce iei foc asa?,poate eram si eu la fel de relaxat.te-ai gandit?
roby_cado
Postat pe 10 Noiembrie 2009 07:36
fiecare cu razboaiele sale
pik_nik
Postat pe 10 Noiembrie 2009 07:48
frateee...,ma distrug astia care tot dau sfaturi cand au mintea "relaxata"...,apoi au pretentie la "intimitatea curtii proprii"...
roby_cado
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:05
Chiar erai un barbat "relaxat"? Atunci ce mai cauti pe-aici? Banuiesc ca o fata s-a ocupat de relaxarea ta.
Ca doar nu citisesi o carte.
Ce cauti tu aici?
Pot sa raspund eu?...Nu ai unde sa-ti versi "veninul " tau de misogin.
Vezi ca tot eu am dreptate?
.....uauuuu.....omul negru chiar a venit!....uauuuu
...fugitiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!1
nelutza_darjan
Postat pe 10 Noiembrie 2009 20:09

Femeile rac sunt mai ordonate si organizate spre deosebire de barbati ...care sunt guralivi...
biatrice30
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:28
ahaaa.....,acum inteleg... ,pe aici au voie numai aia incordati... .oricum,esti belea,o comoara la casa omului (opss..,care om..?),tu intrebi,tu raspunzi,tu faci analiza celor spuse...
roby_cado
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:44
De la: AlexRac, la data 2008-10-26 14:05:30Eu sunt un Rac cat se poate de clasic. Am avut doar cateva relatii serioase in viata mea, dar toate (patru) au fost deosebite. Nici una dintre femeile iubite nu m-au uitat, indiferent ca despartirea a fost din cauza mea (una) ori ca asa a fost sa fie, din cauze obiective (adica ne-am despartit sarutandu-ne). Pot sa confirm ca pentru mine femeia iubita inseamna totul si in dragostea psihica si in cea fizica. Niciodata o femeie iubita de mine nu a incheiat vreo partida de sex fara a avea orgasm, niciodata. Preocuparea mea centrala a fost ca ea sa se simta bine, sa se simta iubita, sa se simta deosebita, printesa. In mare parte primele horoscoape dupa o cautare Google pntru "barbatul rac" sunt corecte, dar parca cel mai bun este acesta: http://www.ele.ro/articol_2210.html. Voi reveni

Am citit ce ai scris. Ami vine sa rad, cand afirmi ca "Niciodata o femeie iubita de mine nu a incheiat vreo partida de sex fara a avea orgasm, niciodata". Si nu pentru faptul ca nu te-as crede ci pentru faptul ca ai impresia ca esti asa de bun la pat prin prisma faptului ca esti din zodia rac.Daca asa crezi este o conceptie total gresita.
Sunt maritata de 24 de ani. Eu rac, el rac. Nu-mi place sa vorbesc de viata mea intima, dar te asigur ca nu esti bun la pat pentru ca esti rac. Racii(barbati) nu sunt buni la pat, pentru ca nu sunt atenti la partenera. Si,daca stau bine si ma gandesc e mai bine sa nici nu ai experinte la pat cu racii.
myriam
Postat pe 16 Noiembrie 2009 16:49
De la: Iarda, la data 2009-09-27 13:59:13Asa e cum spuneti . Eu sunt taur,ne-am despartit de trei ori pina acum si am stat asa pina cind el a explodat si a venit inapoi. Se lasa greu, apoi se aprind ingrozitor, vor sa se insoare sa faca copii.. chiar acum!! dar daca se panicheaza.. evadeaza lasindu-si" clestii, coada" sau orice numai ca sa revina la vechlile lor obceiuri caldute si mizerabile.. Asta pina cind nu mai pot si revin la "atac". Si tot asa pina cind te exaspereaza cu inconstanta lor( absolut inimaginabila pentru o tauroaica) si iti iei tu lumea in cap oricit de mare a for iubirea sau orict l-ai pacut in pat. Menstruati.. asta este cuvintul, ceea ce nu e chiar un barbarism verbal daca te uiti la ce ravagii face Luna cu ei , astrologic vorbind!

Eu nu as mai lua-o de la capat cu un Rac, mult mai bine cu Gemenii.. mult mai eterici si chiar mai masculini!


subscriu!!!! mult mai bine cu gemeni!!!! Tandrii, afectuosi, romantici, atenti.....!!!!! la femeia din bratele lui.
myriam
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:22
si la femeile din bratele altora chiar, nu numai ale lui...
deci, sa repetam:"Tandrii, afectuosi, romantici, atenti"

alooo, se aude si acolo in spate?
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:26
bueeeeeeeeey, de raci sa nu va luati

tata a fost rac - barbat mai fidel si tata mai bun, n-am vazut in viata mea!
panty_C
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:29
care bre, ce draci?
tu nu vazushi ca io si myryam vorbeam de gemeni?
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relaie ntre Brbatul Berbec i Femeia Taur! ( chiar i alte zodii ) 24 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 09:50
Zodia FECIOARA 55 De la: pantera_neagra 21 Septembrie 2009 22:58
Despre zodia FECIOAREI ? 4 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 12:58
buna 2 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:12
Zodia SAGETATOR 180 De la: AMELYY 20 Ianuarie 2010 13:18
Setari Cookie-uri