Barbatul Rac

vreau sa vorbim despre aceasta zodie si implicit barbatul rac... am avut o relatie cu un barbat rac si vreau sa aflu cat mai multe despre el .. astept raspunsuri
babyramonik
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:29
Brbaii din zodia racului...Nu sunt toi la fel, dar..n general barbatul rac este timid,n tot cazul nu se manifesta mai deloc aa cum te-ai atepta n diverse situaii.Te surprinde mereu, ori n sensul pozitiv, ori n cel negativ. Ca racul, face un pas nainte i apte napoi.Dac crezi c vrea s nelegi un anumit lucru din purtarea lui sau din anumite semne, ca s zic aa, i dai seama c de fapt nu e aa. Sau poate c ntre timp s-a rzgndit.
Dac s zicem c a tot ncercat s te cucereasc i i arai c ii la el, e sigur de sentimentele tale i o s se poart de parc ai fi proprietatea lui i consider c nu mai e nevoie s depun nici un efort, dar dac te ndeprtezi tu i ari c nu te mai intereseaz, e jale, nu poate concepe aa ceva i ncearc din rsputeri s i intre din nou la inim.
M rog, sunt multe de spus, i cum am mai zis, nu sunt toi la fel
Ina7
Postat pe 17 Septembrie 2008 10:40
Din ceea ce spui inteleg ca a fost vorba aproape numai de sex.E ascuns din fire un barbat rac, nu prea stii ce e in capul lui, poate sa iti spuna doar dupa mult timp, dupa ce ajunge el sa te cunoasca foarte bine. Adica poate sa recunoasca sentimentele pe care le are pentru tine, dar numai daca intr-adevar simte ceva pentru tine.
Dar daca spui ca ti-a marturisit ca nu te iubeste, nici de asta nu poti sa fii prea sigura, poate ii este teama sa recunoasca.
Depinde cum s-a purtat in timpul scurtei voastre relatii, cum se purta atunci cand erati impreuna, patimas sau mai putin,cum iti vorbea, cum te privea.
Ina7
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:40
Pune mana pe el!!! Sincer!!! nu am experienta la barbati dar spun cu mana pe inima ca-s cei mai buni:) Sotul meu e rak!!! Am o casnicie adevarata, pamanteana cu bune si rele dar ne iubim si ne intelegem! Ca sa reusesti trebuie NEAPARAT sa te intelegi bine cu mama lui. Este slabiciunea lui. Bine nu in extremis, in limitele unor bune relatii si comnvietuiri. Sunt casatorita de ...16 ani si in total avem 22 de ani de cand suntem impreuna! Face cadouri, adora sa faca lucrul asta, aduce flori, face si piata mm ce sa zic e si pretentios...dar ca si o concluzie merita sa " investesti". Pupici si numai bine!!!

Postat pe 29 Septembrie 2008 11:49
am umblat cu 2 raci pana acum...la o diferenta relativ mik de tip cu unu primavara 2 luni iar cu celalat am incercat dar sa terminat dupa numai o saptamana...desii aceeasi zodie diferentele dintre cei 2 erau extraordinare...unu era romantic,facea complimente non-stop stia ce vrea orice femeie sa auda dar nu era sincer...celalat era de o sinceritate crunta,nu facea complimente aproape niciodata dar era placut vesel si cand era in toane bune poate chiar alinta...deci concluzia mea este k barbatii in general sunt ff diferinti indiferent de zodie.....

Postat pe 9 Octombrie 2008 11:19
salut fetelor eu еще mam intilnit cu 2 baiati rac dintre care unul у sotul meu ei nu ma intereseaza de primult dar ma intereseaza sotul meu ca sunt perioade ca nul inteleg to у dulce to din nou у кусу to ma pupa de nu mai poate to zice ca ma sui in cap ???/ am 4 ani de cunoststinta si 2 ani de casatorie dar traim impreuna 1 ann a fost in strainantate si ce ziceti???
vikysic
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:53
Racii nu se pot intelege pe si insisi daramite sa fie intelesi de cei din jur! In general sunt persoane responsabile ai au anumite valori pe care le respecta. Sunt insa impulsivi si pun pe primul loc sentimentele lor. Daca acestea le sunt ranite intr-o anumita situatie, au mereu in minte un plan pentru a evada din acea situatie.Sunt buni dar si nebuni..
diana68
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:44
buna,eu sunt un rac,asa ca voi vb din punctul meu de vedere.dupa cum spune ina7,asa este,nu toti suntem la fel,dar in general ne asemanam,pe mine spre exemplu,ma intereseaza stabilitatea emotionala.asta inseamna ca dureaza ceva timp, pana sunt sigur de sentimentele partenerului.dar in momentul in care sunt sigur,sa te tii bine.......numai atunci un rac se dezlantuie.exista insa, alt pericol aici,si anume ca partenerul sa se simta sufocat de romantismul si tandretea cu care este coplesit,dat fiind faptul ca a asteptat o perioada buna de timp asa ceva,si acum vin buluc peste el.asta e tot.de aici pleaca ideea ca am fi posesivi.nu exista nici un mister in aceasta zodie.si inca ceva,dupa ce un rac si-a dezvaluit sentimentele fata de tine,ferestete sa-l ranesti.poate deveni, din cel mai romantic om pe care l-ai intalnit, cel mai aprig dusman.ce sa mai spun despre familie,pentru mine cel putin,familia este sacra.daca reusesti sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un rac,poti fi sigur ca nimeni si nimic, din exterior, nu va putea zdruncina acel camin.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:12
da-i un pic de apa la moara,ca vezi tu dupa aia.
roby_cado
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:18
Eu sunt un Rac cat se poate de clasic. Am avut doar cateva relatii serioase in viata mea, dar toate (patru) au fost deosebite. Nici una dintre femeile iubite nu m-au uitat, indiferent ca despartirea a fost din cauza mea (una) ori ca asa a fost sa fie, din cauze obiective (adica ne-am despartit sarutandu-ne). Pot sa confirm ca pentru mine femeia iubita inseamna totul si in dragostea psihica si in cea fizica. Niciodata o femeie iubita de mine nu a incheiat vreo partida de sex fara a avea orgasm, niciodata. Preocuparea mea centrala a fost ca ea sa se simta bine, sa se simta iubita, sa se simta deosebita, printesa. In mare parte primele horoscoape dupa o cautare Google pntru "barbatul rac" sunt corecte, dar parca cel mai bun este acesta: http://www.ele.ro/articol_2210.html. Voi reveni
AlexRac
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:05
Adevarat si eu ubesc un rac si ma scoate dn minti, dar il iubesc pentru nebunia lui dulce.Ramane de vazut maid eparte...
adana1996161
Postat pe 27 Octombrie 2008 01:39
e adevarat ca barbatii difera indiferent de zodie ,dar racii au o nota de mister intotdeauna.eu am ajuns sai diferentiez de celalalte zodii.am cunoscut racii,3 la numar.unul dintre ei e chiar tata care e o fire foarte indecisa,misterioasa,poate insuportabila,dar si iubitoare;iar in ceea ce priveste familia ,e sacra pt el.am cunoscut alti 2 raci ,care,sunt asa cum a zis si rapacita25:unul foarte romantic,care-ti spune vorbe dulci indiferent de situatie si amplasament,iar celalalt,cel pe care il iubesc groaznic de tare,e omul sincer,racul acela care a studiat terenul o perioada buna de timp,apoi cand a fost sigur de valoarea sentimentelor,a pus stapanire pe persoana iubita.mie sincer imi confera o nota de protectie dar si o dovada de iubire,atitudinea asta a lui.oricum sunt de parere ca asemanator unui rac sincer nu vei gasi in nici o alta zodie.pupici
icutza
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:54
hmmm.... de obicei nu comentez astfel de subiecte, dar mi se pare ceva interesant si as dori sa imi dau si eu q parerea.... In primul rand barbatul rac e cel mai dulce si romantic din kti exista , cel putin al meu asa e... jumatate de an impreuna si nu mai am nevoie de nimic... Nu au doar parti bune, sunt si foarte incapatanati, recunosc foarte greu knd gresesc , iar dk tu esti cea care greseste va face in asa fel inkt sa te faca sa nu mai repeti greseala... .... altceva ce sa va mai zic.... stiu sa iti faca pe plac si de obicei prefera relatiile de lunga durata in kre se implica.... sper exemplu si eu sunt tot rac... intradevar avem multe in comun dar suntem foarte diferiti si am ajuns sa-l cunosc asa de bine inkt ak nu e nevoie sa-mi sp nimic si imi dau seama ce are si invers... fetele ascultati-o pe Rei.... si puneti mana pe ei
julie16
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:04
si eu sunt casatorita cu un barbat RAC ! si ai maaaaaare dreptate....
e super ok cand sunt suparata,ma incurajeaza cand sunt in dilema ,ma ignora cand fac spume,ma iubeste cand vreau eu... dar niciodata nu pot sa-i spun nimik de ma'sa!!!!!!!!!!!!!
asta e hiba lor!
asa ca........pune mana pe el fata ca-i cea mai tare investitie....asta numai daca ti-o spune inima...nu noi...care avem raci de soi!!!!!!
valericao
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:34
Cand greseste cu greu recunoaste ca a gresit. E incapatanat. Se inchide de cele mai multe ori in el si cu greu reusesti sa mai scoti ceva de la el (asta dupa ce analizeaza indelung situatia). Devine uneori posesiv, dar nu foarte. Si se dedica unei relatii intr-un totul iar cand este ranit se retrage in "carapace" si nu mai incearca nimica pentru a redobandi ceva ce nu este poate pierdut totul.
Leoayca18
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:27
Fetelor cea mai mare minciuna a unui rac e ca toate au orgasm cu el. Nici vorba de asa ceva! Am avut un barbat rac 20 de ani si m-a tinut numai in socuri. El avea orgasm cu mine, da' io ioc... Mincinos, puturos, fitze si razbunator. Imi aduc aminte de el ca cel mai groaznic om din viata mea ( ati auzit domnu' rac, poate fetili alea nu va spun adevarul din mila, ca nici io nu-i spun ca imi inspira mila) cere-mi spunea mie, sotia lui, ca toate femeile au avut orgasm cu el. Ei bine, io nu. Am avut, da' nu cu el... Dupa ce am cunoscut si alti barbati ( 3 la numar) mi-am dat seama ca erau multtttttttt, mult superiori indolentului rac, infatuatului pe nimic si mai ales timidului si frustratului rac. Ma simt femeie alaturi de actualul meu sot care-i barbat si nu plange pasarica ca racul. Actualul meu sot e afeactiv, generos (racul e si calic, platesti nemteste), protector si n-are nevoie de o mama ca racul. Imi pare rau ca nu am divortat mai devreme si ca am avut un asemenea specimen in viata mea care m-a tinut pe loc, m-a agresat si m-a traumatizat zicand ca familia e importanta pentru el, daarrr cum apare vreo pipitza hop si el. Evident era vina ei si nicidecum a lui, ori a sortii, a mediului, etc. Nu-si asuma responsabilitatea faptelor lui si soarta e de vina! E imoral si infidel, iar de mincinos ce sa mai vorbim ca si el crede minciunile lui. Cere, cere, dar nu da decat ce vrea el si in nici un caz ce vrei tu. Nu e genul de barbat care sa-ti indeplineasca vise, sa te simti fericita... Credeam ca-l iubesc, a fost primul barbat din viata mea, dar cred ca era doar mila...Acum imi dau seama ce inseamna sa iubesti, sa ai admiratie pentru un babrbat care are doua vorbe la un loc si nu azi e soare si doua luni viscol.
Racii sunt prea morbizi si nu se inteleg pe ei insisi, dar sa fie in stare sa faca o femeie fericita. Nu au capacitatea asta si nu te simti in siguranta langa un rac. Dupa parerea mea sunt impotentii horoscopului atat cognitiv, afectiv, in toate privintele...
guineverre
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:24
hmmm... cam complicat... dupa parerea mea fiecare q preferintele ei... eu ma multumesc q racul meu... dar depinde si de om.. chiar dk era rac nu inseamna k era k ceilalti... toti sunt diferiti si nimeni nu e perfect... asta e parerea mea...
julie16
Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:11
Si eu sunt cuplata cu un rac de mai bine de 6 ani. Cum am citit mai sus, si mie mi-a facut faze. Am fost impreuna, apoi s-a despartit de mine, ne-am impacat, iar s-a despartit de mine, apoi a venit plangand sa ne impacam iar... Racii nu prea stiu ce vor... Asadar, daca nu esti o femeie cu picioarele pe pamant, sigura pe ea si care-l poate tine in frau (dar fara sa-i arati asta vadit, pentru ca e foarte orgolios), atunci ia-ti adio de la rac! Racii au o fire destul de moale, chiar daca aparent nu e asa intotdeauna, deci au nevoie de o femeie puternica langa ei, fiindca nu vor sti niciodata sa conduca o femeie. Eu sunt Pesti si imi place sa fiu condusa, sedusa... Din pacate, racii nu fac asta! Am mai cunoscut un rac si era la fel, voia ca initiativa sa vina de la mine. Deci da, racii sunt buni, nimic de zis, dar doar pentru cele care vor sa conduca, nu sa fie conduse!

PS: eu inca sunt cu racul meu, nu ma lasa inima sa ma despart de el, chiar daca stiu ca nu ne potrivim... m-a cam prin in clestisorii lui :)
aikipy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:00
Exist dou tipuri opuse de brbai Raci. Unul e panic, simplu i calm; sufletul i este legat de locul de batin, de cas, de mobilier, de obiectele preioase adunate din familie i din copilrie. Triete fidel i stabil pentru cminul lui i are nevoie de un cadru intim, de o ambian clduroas ca s se odihneasc seara cnd revine de la lucru.

Cellalt Rac, lunar cu alchimii secrete, este nervos, capricios, bizar, chinuit; inima sa este un muzeu imaginar ale crui broate le-a ncurcat, aruncnd i cheile. Aceast fptur care nu-i aparine este o adevrat enigm pentru sine i pentru ceilali. Posedat de trzni, de o imaginaie de lunatic, locuit de un demon interior, rnd pe rnd ncnttor i odios. D impresia copilului rsfat care a refuzat s creasc, insuportabil n orele de exaltare i de pretenii egoiste, venic n cutarea unor bucurii morale care l obsedeaz i-i iau zborul din faa lui ca nite psri de vis. Incapabil s iubeasc femeia, pentru c nu a trecut pragul de la mam la soie, i exprim neputina de a iubi schimbnd venic nesatisfcut, iubita dup iubit. De aceea, este mereu in cutarea unui chip, a unei siluete, a unui parfum, a unei voci...la fel de neastmprat ca un licurici. Acest lunatic este un nelinitit; noaptea este ambiana lui, noaptea cu lumea ei fantomatic, cu umbrele, visele, deformrile, comarurile, vrjile ei. i totui, intr-o bun zi se poate atasa de o femeie mai n vrst sau mai matur care s-l cristalizeze dndu-i siguran, fcnd ca inconsistena lui noctun s accepte soliditatea, sentimentul de securitate pe care l d lumina rspndindu-se asupra lucrurilor, contactul concret cu fiinele, viziunea rezonabil asupra evenimentelor vieii. In schimb, acest Rac tie s invluie totul ntr-un parfum de poezie, de miraculos. Dar acest vrjitor, acest druitor de iluzii inspir uneori pasiunea fatal.

LECIA IUBIRII: Lecia sa este s-i nvee pe ceilai c iubirea este devotament, iar el trebuie s nvee de la ceilali c iubirea este libertate.
adinus
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:24
Ma bine faci un copil ca stii o treaba, esti mama, asa...
Barbatul pe care nu te poti bizui e barbatul rau
guineverre
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:50
Barbatul rac este cel mai minuntat sot/iubit/amant.
V-ati dat cu parerea despre barbatul rac dar fara a preciza din ce zodie faceti voi parte. Ati uitat de compatibilitati zodiacale?
Si eu am cunoscut cativa raci si sunt total deosebiti unul de altul. De ce? Pentru ca zodia fiecaruia diferentiaza in functie de ascendent (ora nasterii). Fostul meu sot era rac dar avea ascendentul in sagetator ceea ce-l facea sa fie un "razboinic" adica era mereu pus pe cearta, nimic nu-i convenea, orice as fi zis trebuia sa ma contrazica (chiar daca in sufletul lui stia ca am dreptate, lucru dovedit de multe ori). Eu fiind femeia-rac (foarte sensibila) relatia nu a mers. Apoi am cunoscut un alt tip, tot rac dar de o delicatete deosebita. Mi-a facut o impresie tare buna era amabil, sensibil, tandru... etc... o minunatie de barbat. As fi vrut sa-l pastrez pentru totdeauna dar s-a bagat ex-ul si am preferat sa stau departe de dulcele-rac decat sa-i vad viata distrusa de razboinicul-rac. Acum dulcele-rac e casatorit cu o "leoaica" si relatia lor e foarte buna. Un alt rac este tatal meu casatorit cu o "varsatoare". O familie de vis, tocmai au aniversat 57 ani de casatorie. Nu ma vazut cearta in casa parintilor ci doar o ambianta placuta, tata fiind omul surprizelor si al cadourilor fara un motiv anume. Iata deci doi raci casatoriti cu doua femei puternice si au rezultat doua familii bune. In concluzie barbatul rac are nevoie de o femeie puternica alaturi, o femeie care adora sa fie iubita, admirata, pretuita dar care sa preia fraiele familiei, ea sa fie conducatorul.
In orice familie trebuie sa fie un singur conducator caci altfel nimic nu iese bine.
Si acum sa dau un alt exemplu. Sotul meu este nascut in zodia pestilor. Este un sensibil, dulce, tandru, stiu ca ma adora si cu cat ma iubeste el mai mult cu atat eu ofer mai mult si apoi urmeaza el care ofera mai mult si tot asa ne oferim unul altuia momente placute si multa iubire. Pe zi ce trece ne iubim tot mai mult si mai mult. Aceasta minune de barbat a fost parasit de o tipa pentru ca ea se saturase de prea mult alintat. I-a zis odata: "pai mi-ai mai spus saptamana asta ca ma iubesti, crezi c-am uitat? e destul sa-mi spui doar o data nu sa ma sufoci cu atata dragoste" Deci nu toate femeile adora sa fie iubite, dragalite, alintate.
In definirea caracterului unui om se iau in considerare mai multe elemente: zodia, ascendentul, mostenirea genetica, mediul familial in care a crescut si apoi mediul in care s-a dezvoltat ca adult, etc. Deci...
Apropo de ascendent, acesta isi face simtita prezenta dupa varsta de 28 ani.
Iar pentru barbatii raci nota 10 cu felicitari (asta pentru adevaratii raci)
iulya
Postat pe 16 Noiembrie 2008 09:15
De la: babyramonik, la data 2008-09-19 09:54:47 Da asta am observat...foarte ciudati in viata sentimentala.. probabil si faptul ca el era mai mare cu 6 ani decat mine, ma vedea ca pe o copila. Eu m-am indragostit de el nebuneste, el nu. Ne-am despartit fiindca el nu simtea nimic pentru mine..asa mi-a spus. Bun asta am inteles..m-am resemnat. O relatie scurta..2 luni, abia daca stiam cate ceva unul despre altul..nu avea timp pentru mine..doar 1-2 zi pe saptamana..cu indulgenta. Munca il solicita la maxim...il intelegeam din privinta asta. Dupa o luna jumate m-a cautat sa-mi spuan ca-i pare rau..l-am acceptat din nou crezand ca se va schimba. Dar n-a mers nici a doau oara..si s-a terminat fara nicio explicatie...Nu i-am inteles atitudinea...


buna ,sunt cam noua ,abea mi-am facut cont,dar am avut o relatie cu un rac 6 ani si jumatate ,eu sunt taur,in atatia ani nu prea mi-a aratat ca ma iubeste ,vroia sa ma schimbe,etc,acum i-am dat papucii si din barbatul orgolios care era ,a ajuns sa planga dupa mine in ultimul hal de 5 luni nu mai scap de el si mi-a stricat toate intalnirile pe care le-am avut,e incapatanat si nu vrea sa renunte la mn eu nu il mai iubesc ma ranit fff mult. Sunt greu de inteles si de cunoscut dar daca le castigi dragostea ,faci ce vrei din ei totul e sa nu le arati ca ai iubesti ,pt ca pun proprietate pe tn si te trateaza cu fundu,iar apoi cand ai lasi plang ca prostii, dar sunt barbatii buni.Ca fiecare au plusuri si minusri.
ddddd
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:04
Iulya, ai perfecta dreptate !
nelly44
Postat pe 20 Ianuarie 2009 04:10
si eu sunt casatorita cu un rac.Eu gemeni el rac.Ne intelegem foarte bine, nu ne certam des dar cand ne certam imi vine sa il strang de gat Al meu este pentru familie, pentru familia lui, care sunt eu.In pat este un amant si un sot desavarsit.Daca doamne fereste ar fi sa ne despartim cred ca cel mai rau mi.ar parea dupa partidele de dragoste avute cu el. Are nota 10 plus de la mine.acum fiecare rac, fiecare persoana este diferita de cealalta, nu te poti lua dupa zodii.Insa racul meu ma face sa ma simt protejata, e umarul pe care pot sa plang, e barbatul care ma coboara cu picioarele pe pamant cad incep sa visez, doar asa sunt femeile din zodia gemeni, e prietenul meu cel mai bun si pentru toate astea il iubesc.
mirelamuresan
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:44
fostul meu iubit..este rac..si ceea ce pot sa spunn. este ca barbatii raci sunt niste lasi fara ambitie fara idealuri in viata..incapabili sa ia o decizie..foarte manipulanti si fara nici un scop in viata..pentru ei decide soarta nici decum dorinta lor de a reusi..si conceptia lui in viata este ca totul este imposibil ..imi pare rau ...nu am cuvinte frumoase despre aceasta zodie(ma refer la barbatii raci)..sunt foarte dezamagita si sper sa nu mi intalnesc asa ceva nicioata.
aura20
Postat pe 25 Ianuarie 2009 04:00
imi pare rau sa te contrazic.Dar racii nu sunt incapabil sa ia o decizie.In relatia mea, ma simt bine, pentru ca tocmai asta e.Stiu ca ma pot baza pe rac in a lua o decizie corecta.acum depinde si ce fel de relatie ai avut cu racul tau.Nu vreaun sa te supar, dar poate racul tau nu te/a iubit.pentru ca daca te/ar fi iubit, crede/ma ca ai fi simtit.
mirelamuresan
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:15
barbatul rac este foarte iubitor ,dar este foarte mincinos ,minte de crede si el ce spune,este un aventurier,vrea sa aiba familie se da mare familist dar in realitate el vrea sa aiba un loc al lui si pe cineva la care sa se intoarca din aventurile lui,ii place viata si este si foarte gelos el le face si zice ca faci tu,este un om libertin ,v-o spun din proprie experiente am avut un barbat rac in viata mea pe care l-am iubit foarte mult dar a trebuit sa termin relatia ca ma saturasem sa-l astept din asa zisele lui plecari in interes de serviciu,il iubesc si acum dar prefer sa stau departe de el decat sa mai sufar
babynelly
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:09
deci ai super dreptate!!! in sfarsit vad si eu o femeie care gandeste k mine si vede REALITATEA in cazul barbatului rac! hai dragelor, k nu e chiar asa de perfect! daca numai ati stii ce se ascunde in spatele platosei de fier pe care o poarta...un suflet calic, de capusa, care se fixeaza pe tine si te stoarce de toate resursele (pt k trebuie sa ii oferi continuu - asta k dovada permanenta de dragoste din partea ta, altfel te acuza k nu-l iubesti) pana nu mai ai nimic...si dupa aia...hm...alta la rand! iar tu ramai ruinata din toate punctele de vedere...
audrey
Postat pe 5 Februarie 2009 15:50
De la: guineverre, la data 2008-11-10 11:24:47Fetelor cea mai mare minciuna a unui rac e ca toate au orgasm cu el. Nici vorba de asa ceva! Am avut un barbat rac 20 de ani si m-a tinut numai in socuri. El avea orgasm cu mine, da' io ioc... Mincinos, puturos, fitze si razbunator. Imi aduc aminte de el ca cel mai groaznic om din viata mea ( ati auzit domnu' rac, poate fetili alea nu va spun adevarul din mila, ca nici io nu-i spun ca imi inspira mila) cere-mi spunea mie, sotia lui, ca toate femeile au avut orgasm cu el. Ei bine, io nu. Am avut, da' nu cu el... Dupa ce am cunoscut si alti barbati ( 3 la numar) mi-am dat seama ca erau multtttttttt, mult superiori indolentului rac, infatuatului pe nimic si mai ales timidului si frustratului rac. Ma simt femeie alaturi de actualul meu sot care-i barbat si nu plange pasarica ca racul. Actualul meu sot e afeactiv, generos (racul e si calic, platesti nemteste), protector si n-are nevoie de o mama ca racul. Imi pare rau ca nu am divortat mai devreme si ca am avut un asemenea specimen in viata mea care m-a tinut pe loc, m-a agresat si m-a traumatizat zicand ca familia e importanta pentru el, daarrr cum apare vreo pipitza hop si el. Evident era vina ei si nicidecum a lui, ori a sortii, a mediului, etc. Nu-si asuma responsabilitatea faptelor lui si soarta e de vina! E imoral si infidel, iar de mincinos ce sa mai vorbim ca si el crede minciunile lui. Cere, cere, dar nu da decat ce vrea el si in nici un caz ce vrei tu. Nu e genul de barbat care sa-ti indeplineasca vise, sa te simti fericita... Credeam ca-l iubesc, a fost primul barbat din viata mea, dar cred ca era doar mila...Acum imi dau seama ce inseamna sa iubesti, sa ai admiratie pentru un babrbat care are doua vorbe la un loc si nu azi e soare si doua luni viscol.
Racii sunt prea morbizi si nu se inteleg pe ei insisi, dar sa fie in stare sa faca o femeie fericita. Nu au capacitatea asta si nu te simti in siguranta langa un rac. Dupa parerea mea sunt impotentii horoscopului atat cognitiv, afectiv, in toate privintele...


deci ai super dreptate!!! in sfarsit vad si eu o femeie care gandeste k mine si vede REALITATEA in cazul barbatului rac! hai dragelor, k nu e chiar asa de perfect! daca numai ati stii ce se ascunde in spatele platosei de fier pe care o poarta...un suflet calic, de capusa, care se fixeaza pe tine si te stoarce de toate resursele (pt k trebuie sa ii oferi continuu - asta k dovada permanenta de dragoste din partea ta, altfel te acuza k nu-l iubesti) pana nu mai ai nimic...si dupa aia...hm...alta la rand! iar tu ramai ruinata din toate punctele de vedere...
audrey
Postat pe 5 Februarie 2009 15:54
De la: roby_cado, la data 2008-10-20 16:12:27buna,eu sunt un rac,asa ca voi vb din punctul meu de vedere.dupa cum spune ina7,asa este,nu toti suntem la fel,dar in general ne asemanam,pe mine spre exemplu,ma intereseaza stabilitatea emotionala.asta inseamna ca dureaza ceva timp, pana sunt sigur de sentimentele partenerului.dar in momentul in care sunt sigur,sa te tii bine.......numai atunci un rac se dezlantuie.exista insa, alt pericol aici,si anume ca partenerul sa se simta sufocat de romantismul si tandretea cu care este coplesit,dat fiind faptul ca a asteptat o perioada buna de timp asa ceva,si acum vin buluc peste el.asta e tot.de aici pleaca ideea ca am fi posesivi.nu exista nici un mister in aceasta zodie.si inca ceva,dupa ce un rac si-a dezvaluit sentimentele fata de tine,ferestete sa-l ranesti.poate deveni, din cel mai romantic om pe care l-ai intalnit, cel mai aprig dusman.ce sa mai spun despre familie,pentru mine cel putin,familia este sacra.daca reusesti sa-ti intemeiezi o familie alaturi de un rac,poti fi sigur ca nimeni si nimic, din exterior, nu va putea zdruncina acel camin.Cu stima CATALIN.


Vreaaaaau si eu sa fiu sufocata de dragosteeeeee! Sa simt ca partenerul nu poate trai fara miiiiineee!
Foarte frumos. Deci e posibil sa vreau un rac. barbatul- nu crustaceea...
gianiblue
Postat pe 5 Februarie 2009 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma, eu taur 27 aprilie( 23), el capricorn 29 decembrie (24 ani) 18 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:10
cum poti schimba mentalitati? 29 De la: garbo027119 25 Decembrie 2009 17:53
Zodia SAGETATOR 180 De la: AMELYY 20 Ianuarie 2010 13:18
femeia scorpion 6 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:21
Horoscopul chinezesc 63 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:54
Setari Cookie-uri