Barbatul Rac

azi racii nu pot fi confuzi,din cauza ca nu au ce cauta printre nori...ca e poluati
LILO
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:14
rele bre...,da' rele rau..
roby_cado
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:17
da lilo, in ziua de azi fiecare avem cate o carapace, pe care ne-o punem atunci cand suntem raniti si o tinem ceva timp de frica dureri. dar la un moment dat trebuie sa o inlaturam sa lasam sa intre "lumina". cred ca racii sunt un pic cam prea tematori si din cauza asta pierd foarte mult.
anirica
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:20
Am sa va spun un lucru si in special pt.lisel,ca intreba de cei din data de 23,eu am asteptat un rac 2 ani.Era nascut pe 24 iunie.La inceput era super,statea cu mine pe internet pana pe la 4 dimineata,desi a doua zi se scula la 6 sa plece la munca.Dupa trei luni,a inceput sa schimbe foaia.In tot acest timp,am vazut de la el doar un singur cadou,ce flori,ce romanta,ce plimbari sau altceva,care sa arate din nou interes pt mine.Avea un fiu care-l comanda si pt care m-a lasat cu buza umflata,desi cu o luna inainte,m-a invitat la el sa-i cunosc familia si parintii,iar cand l-am intrebat daca stie ce face,mi-a raspuns ca da.!7 zile de cosmar,in care am facut foamea la ai sai,eram mai mult singura,timp in care munceam prin casa sa-mi fac de lucru,zile in care am facut dragoste de vreo 4 sau 5 ori desi nu ne vazusem de un an,el fiind strain.Am avut un revelion de groaza cu niste amici cretini aia tot divortati,caci fara ei nu ieseam nicaieri,chiar daca il rugasem sa iesim macar o data numai noi.La urma cand sa plec,mi-a spus ca-si da seama ca se va sfarsi,dar fara a incerce sa lupte,sau macar sa-mi dea o explicatie,nimic.Eu fusesem cea care il tot intrebase daca fiul sau nu va fi impotriva,iar el ma asigurase de toti cei din casa lui.Cu timpul mi-am dat seama,ca nu familia sau fiul erau cei care erau impotriva,pur si simplu se razgandise.Asa cum spuneai tu,eu eram mereu vinovata pt orice,desi ceea ce vedea defect la mine dupa un timp,inainte erau calitati.E bine ca el se credea mereu inocent.Era ascuns,prefacut,mincinos desi jura ca nu minte,apoi ca sa-mi vada reactiile,imi trantea in fata:am fost cu altele desi eu nu comentam nimic.Asa a facut si la mine acasa,mi-a spus ca el nu astepta la mine,dar vina fiind a lui.Eu il implorasem sa ma ia la el,sa fim impreuna,ca doar spusese ca e foarte indragostit de mine si ca nu vrea sa ma piarda.Imi cerea sa-l sun sa ne vedem pe net apoi dupa ceva timp a inceput sa-mi reproseze ca-l enervez cu telefoanele si ca nu are timp sa ma mai vada,desi ma costase sute de euro cat il sunasem in 2 ani.A facut o pauza de 3 luni cu relatia,timp in care n-am stiut nimic de el,dupa care a reaparut intr-o zi si a reinceput sa-mi faca avansuri si sa ma invite la el.Atunci i-am vazut adevarata fata:era rece,distant,statea mereu singur la tv sau gatea,eu nu aveam ce face acolo in bucatarie,doar sa spal vasele,rareori vorbea cu fiul sau,acela statea mai mult la pc.Noaptea dormeam ca soarele cu luna,cu o distanta de un metru intre noi,nu suporta sa-l iau in brate sau sa-l ating,cica il deranja,ii faceam rau...cand venea de la lucru,eu il intampinam,il sarutam,il intrebam cum a fost ziua,el abia mormaia ceva nedeslusit si se indeparta repede la ale lui.Cat am fost la el in vizita,primea mesaje non-stop pe care nu le arata si la care raspundea continuu cu mine de fata,motiva ca erau de la prieteni,insa cand avea ceva de vorbit cu ei ii suna,asa am inteles ca nu era niciun prieten.El ma invitase,el se caise.Au fost mai multe, dar nu-i loc aici pentru a le descrie,printre care in loc de imbratisere mi-a dat un vant pe poarta de imbarcare,pe motiv ca intarziam daca nu plecam atunci.Nu vreau sa clasific ca ar fi toti barbatii la fel,dar cel ce te iubeste se cunoaste din comportament;nu te injoseste,nu rade de tine asa cum a facut acela cu mine de multe ori,nu abuzeaza de rabdarea ta,nu-ti spune in fata nonsalant ca te tradeaza,te respecta asa cum faci tu cu el si ii pasa de tine si de ceea ce simti.Regret acum dupa 3 ani,ca am fost asa slaba in acea relatie blestemata,in care m-am imbolnavit de depresie,in care zaceam in pat 3 sau 4 zile fara sa mananc,nici nu stiu cum traiam,poate din durere rezistam si din speranta ca-l voi revedea.Daca el fiind ,,rac'' era sensibil si eu eram sensibila.Fusesem vesnic o fata timida si cuminte,care picta si scria.Job-ul meu fiind de pictor si mai nou am reinceput sa scriu si sa public.Nu-i pasa de talentul meu,dar am fost buna sa-i fac 2 portrete si sa scriu o carte despre noi.Acum,intra pe situ-l pe care ne-am cunoscut,in cautare de alte victime,desi stiu ca are pe alta la el in oras,el singur a spus ca nu-l mai intereseaza femeile de departe,dar nu-mi spune un ciao,nu-mi da nicio atentie,desi eu l-am iertat pt tot si dorisem sa pastram amicitia,atat.Ca sa-mi dovedesc eu insami ca cei din aceasta zodie sunt diferiti,am vorbit o luna cu un alt barbat din Bucuresti.Ceea ce credeam,s-a adeverit;era mai ticalos ca primul si eu am fost de data asta, cea care l-a lasat.Era pierdere de timp.Mi-a spus in fata;eu sunt cel mai important.Candva eram ca tine,dar am zis;stop!Acum eu sunt cel care conteaza... Asa e,fiecare e valoros,insa problema era ca eu nu doream sa-i fac niciun rau,incepusem sa-l iubesc cu adevarat,il admiram si incepusem sa fac aceeasi greseala;sa ma las condusa de el cum facum prima oara.Suntem oameni si supusi greselilor,insa avem datoria sa stim ce alegem si ce e bun pt noi.Fiecare merita o soarta mai buna,respect si intelegere.Cum spuneam,fara aluzii la cei de pe forumul acesta,nu trebuie sa va simtiti lezati,insa o parte de adevar ca nu toate zodiile se potrivesc,exista.Acum depinde si de caracter,de unde provin,in ce familie a crescut,e.t.c...Cam asta ar fi,dar asa cum stim cu totii,cel ce te iubeste cu adevarat,trebuie sa stie ca dragostea implica sacrificii,daruire,renuntare la sine si mult respect.O viata mai buna, dragii mei...
adana1996161
Postat pe 17 Aprilie 2010 16:45
De la: adana1996161, la data 2010-04-17 16:45:21Am sa va spun un lucru si in special pt.lisel,ca intreba de cei din data de 23,eu am asteptat un rac 2 ani.Era nascut pe 24 iunie.La inceput era super,statea cu mine pe internet pana pe la 4 dimineata,desi a doua zi se scula la 6 sa plece la munca.Dupa trei luni,a inceput sa schimbe foaia.In tot acest timp,am vazut de la el doar un singur cadou,ce flori,ce romanta,ce plimbari sau altceva,care sa arate din nou interes pt mine.Avea un fiu care-l comanda si pt care m-a lasat cu buza umflata,desi cu o luna inainte,m-a invitat la el sa-i cunosc familia si parintii,iar cand l-am intrebat daca stie ce face,mi-a raspuns ca da.!7 zile de cosmar,in care am facut foamea la ai sai,eram mai mult singura,timp in care munceam prin casa sa-mi fac de lucru,zile in care am facut dragoste de vreo 4 sau 5 ori desi nu ne vazusem de un an,el fiind strain.Am avut un revelion de groaza cu niste amici cretini aia tot divortati,caci fara ei nu ieseam nicaieri,chiar daca il rugasem sa iesim macar o data numai noi.La urma cand sa plec,mi-a spus ca-si da seama ca se va sfarsi,dar fara a incerce sa lupte,sau macar sa-mi dea o explicatie,nimic.Eu fusesem cea care il tot intrebase daca fiul sau nu va fi impotriva,iar el ma asigurase de toti cei din casa lui.Cu timpul mi-am dat seama,ca nu familia sau fiul erau cei care erau impotriva,pur si simplu se razgandise.Asa cum spuneai tu,eu eram mereu vinovata pt orice,desi ceea ce vedea defect la mine dupa un timp,inainte erau calitati.E bine ca el se credea mereu inocent.Era ascuns,prefacut,mincinos desi jura ca nu minte,apoi ca sa-mi vada reactiile,imi trantea in fata:am fost cu altele desi eu nu comentam nimic.Asa a facut si la mine acasa,mi-a spus ca el nu astepta la mine,dar vina fiind a lui.Eu il implorasem sa ma ia la el,sa fim impreuna,ca doar spusese ca e foarte indragostit de mine si ca nu vrea sa ma piarda.Imi cerea sa-l sun sa ne vedem pe net apoi dupa ceva timp a inceput sa-mi reproseze ca-l enervez cu telefoanele si ca nu are timp sa ma mai vada,desi ma costase sute de euro cat il sunasem in 2 ani.A facut o pauza de 3 luni cu relatia,timp in care n-am stiut nimic de el,dupa care a reaparut intr-o zi si a reinceput sa-mi faca avansuri si sa ma invite la el.Atunci i-am vazut adevarata fata:era rece,distant,statea mereu singur la tv sau gatea,eu nu aveam ce face acolo in bucatarie,doar sa spal vasele,rareori vorbea cu fiul sau,acela statea mai mult la pc.Noaptea dormeam ca soarele cu luna,cu o distanta de un metru intre noi,nu suporta sa-l iau in brate sau sa-l ating,cica il deranja,ii faceam rau...cand venea de la lucru,eu il intampinam,il sarutam,il intrebam cum a fost ziua,el abia mormaia ceva nedeslusit si se indeparta repede la ale lui.Cat am fost la el in vizita,primea mesaje non-stop pe care nu le arata si la care raspundea continuu cu mine de fata,motiva ca erau de la prieteni,insa cand avea ceva de vorbit cu ei ii suna,asa am inteles ca nu era niciun prieten.El ma invitase,el se caise.Au fost mai multe, dar nu-i loc aici pentru a le descrie,printre care in loc de imbratisere mi-a dat un vant pe poarta de imbarcare,pe motiv ca intarziam daca nu plecam atunci.Nu vreau sa clasific ca ar fi toti barbatii la fel,dar cel ce te iubeste se cunoaste din comportament;nu te injoseste,nu rade de tine asa cum a facut acela cu mine de multe ori,nu abuzeaza de rabdarea ta,nu-ti spune in fata nonsalant ca te tradeaza,te respecta asa cum faci tu cu el si ii pasa de tine si de ceea ce simti.Regret acum dupa 3 ani,ca am fost asa slaba in acea relatie blestemata,in care m-am imbolnavit de depresie,in care zaceam in pat 3 sau 4 zile fara sa mananc,nici nu stiu cum traiam,poate din durere rezistam si din speranta ca-l voi revedea.Daca el fiind ,,rac'' era sensibil si eu eram sensibila.Fusesem vesnic o fata timida si cuminte,care picta si scria.Job-ul meu fiind de pictor si mai nou am reinceput sa scriu si sa public.Nu-i pasa de talentul meu,dar am fost buna sa-i fac 2 portrete si sa scriu o carte despre noi.Acum,intra pe situ-l pe care ne-am cunoscut,in cautare de alte victime,desi stiu ca are pe alta la el in oras,el singur a spus ca nu-l mai intereseaza femeile de departe,dar nu-mi spune un ciao,nu-mi da nicio atentie,desi eu l-am iertat pt tot si dorisem sa pastram amicitia,atat.Ca sa-mi dovedesc eu insami ca cei din aceasta zodie sunt diferiti,am vorbit o luna cu un alt barbat din Bucuresti.Ceea ce credeam,s-a adeverit;era mai ticalos ca primul si eu am fost de data asta, cea care l-a lasat.Era pierdere de timp.Mi-a spus in fata;eu sunt cel mai important.Candva eram ca tine,dar am zis;stop!Acum eu sunt cel care conteaza... Asa e,fiecare e valoros,insa problema era ca eu nu doream sa-i fac niciun rau,incepusem sa-l iubesc cu adevarat,il admiram si incepusem sa fac aceeasi greseala;sa ma las condusa de el cum facum prima oara.Suntem oameni si supusi greselilor,insa avem datoria sa stim ce alegem si ce e bun pt noi.Fiecare merita o soarta mai buna,respect si intelegere.Cum spuneam,fara aluzii la cei de pe forumul acesta,nu trebuie sa va simtiti lezati,insa o parte de adevar ca nu toate zodiile se potrivesc,exista.Acum depinde si de caracter,de unde provin,in ce familie a crescut,e.t.c...Cam asta ar fi,dar asa cum stim cu totii,cel ce te iubeste cu adevarat,trebuie sa stie ca dragostea implica sacrificii,daruire,renuntare la sine si mult respect.O viata mai buna, dragii mei...



Draga mea, m-am infiorat cind ti-am citit povestea, de fapt, urmarisem cu ft mare atentie si celelalte postari ale tale, fiindca descrierile tale se cam potriveau cu ce traiesc eu acum.
Si eu tot pe net l-am cunoscut pe al meu, la fel cum ziceai si tu, stateam pina la 4 dimineata de vorba desi la 6 trebuia sa mearga la serviciu, numai ca la noi sint citeva diferente. In primul rind, eu sint cu 8 ani mai mare ca el,ceea ce pt mine va ramine mereu un semn de intrebare si de dubiu... El jura ca alta femeie nu=i mai trebuie, dar stim noi povestea cu "si se jura ca nu fura..." :((El a fost cel care "m-a ales", zicind ca el nu poate avea o relatie cu cineva de virsta lui fiindca nu are ce discuta cu "pustoaice" care nu au nimic in cap decit discoteci si bani si masini etc.
I-a spus mamei lui despre noi inca de la inceput si, dupa ce ne-am intilnit de citeva ori pe teren "neutru", adica in alta localitate, a insistat teribil sa vin si la el acasa, sa ma cunoasca mama lui, care, la prima vedere, mi s-a parut de treaba,dar numai Cel de sus stie cum e ea cu adevarat si daca nu s-a prefacut, fiindca, de cite ori el vorbeste cu mine la telefon in timp ce ea se afla prin casa, se enerveaza si-i zice pe-un ton ft furios "ori vorbesti la telefon, ori vorbesti cu mine, mai copile!" ("copilul" avind 24 de ani!). Odata el s-a enervat si a certat-o din cauza asta si ea s-a imblinzit imediat, pe loc.Deci se prea poate sa fie o prefacuta, da' cine s-o mai stie... El mi-a spus ca inca de mic a fost extrem de mamos, fiindca tatal lui era ft rau si betiv si facea scandaluri si el o iubea numai pe mama. Ce m-a socat cel mai tare a fost ca a dormit cu ea-n pat pina in clasa a noua! Ca se temea de intuneric si nu putea dormi decit in bratele ei!!
Acum, dupa un an si 4 luni, vrea sa ne casatorim, imi zice ca el alt scop in viata nu mai are. Momentan locuieste cu mama lui (divortata de taica-su)si ma tot forteaza sa ne mutam impreuna intr-un alt oras, in cel in care ne intilneam noi la inceput, ca sa fie pe "teren neutru", nici la mine, nici la el. Dar vad ca nu face niciun pas. I-am spus sa se mute el primul, ca sa-mi demonstreze ca poate trai fara maica-sa, si a fost de acord, dar dupa aceea mi-a zis ca nu crede ca va avea cu ce=-si acoperi cheltuielile, fiindca chiriile sint ft scumpe si un job ca lumea e mai greu de gasit.
Pentru toate jignirile s-a scuzat ca "nu sint un sfint, fac si eu greseli, nu stiu sa ma port cu o femeie fiindca nu am avut pina acum niciodata o relatie serioasa" si tot ce i-am spus ca ma deranjeaza la el a incercat sa schimbe, dar nu stiu pina cind va dura. Bineinteles, la fiecare cearta imi scoate mereu ochii cu cite sacrificii a facut el pt mine, "pt tine m=am schimbat, pt tine am facut aia, cealalta, si uite cum ma rasplatesti", desi niciodata nu ne certam decit din vina lui, fiindca se poarta urit si fara minte.
In momentul acesta sint foarte derutata, nu stiu daca sa-l cred sau nu, mutatul impreuna cu el ar insemna un pas ft mare pt mine. Ultima oara cind ne-am intilnit, desi totul fusese ft frumos , imi facuse si cadou, ne-am certat teribil tot din cauza purtarii lui nesimtite si, pt ca i-am tras o palma, si-a luat bagajul si a iesit pe usa si m-a lasat singura in apartamentul acela inchiriat si a plecat la el acasa. Si-a inchis telefonul si o saptamina intreaga asa m-a tinut. Pt a doua zi de Pasti aveam planuit sa mergem cu niste prieteni la o cabana, dar, cum el tinea telef inchis, nici nu mai stiam daca s-a terminat sau nu, asa ca le-am spus prietenilor ca s-a contramandat totul. Si-a deschis telefonul cu o seara inainte de ziua in care ar fi trebuit sa mergem si-mi trimite mesaj"vin miine la tine-n gara sau nu?". Si s-a suparat teribil ca eu am contramandat totul si ca m-am putut gindi ca s-a terminat!!! Cica "cit de indiferenta si de nesimtita poti fi ca, dupa ce tu mi-ai gresit mie, tot tu sa spui ca s-a terminat totul??".
Sint ft ft multe de spus, dar in momentul asta sint atit de derutata, nu stiu cum sa procedez, mi-e ft teama de un esec. Noi, de cite ori ne intilnim, primele 2 zile sintem in rai si dup-aia ne scoatem ochii:( Si asta fiindca el isi schimba comportamentul brusc - intii ma iubeste, se poarta ca cel mai galant amorez, dupa care , vazind ca si-a atins scopul - acela de a ma avea la "picioarele lui"- , isi intoarce spatele si se intoarce la ale lui: sta la calculator ceasuri in sir, ma ignora etc.
Am citit pe acest forum multe povestiri asemanatoare cu ale mele si mi-e teama sa nu patesc , in final, si eu la fel... Si, totusi, il iubesc... Sint groaznic de slaba, stiu, dar ce sa fac...
lusel
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:51
Scumpa mea,regret sa iti dau un verdict asa de aspru,caci oricum in final tot tie iti apartine decizia,insa dupa tot ce am citit,iti spun fara ocolisuri;relatia voastra e sortita esecului.Nu numai faptul ca e diferenta de varsta,stiu ca inima nu asculta de nimeni si de nimic,insa ar trebui sa-ti dai seama ca e imposibila.Caracterul lui e nativ intors pe dos si nu se va schimba,eu am experienta si stiu ce vorbesc,apoi e mama lui care vizibil il comanda si acum,iar aici respectul lui fata de tine e zero si nu din faptul ca ar face-o intentionat,dar asa e felul lui.Nu-i gasesc scuze,caci el e cel ce-ti greseste,insa latura lor e un pic sadica,o stiu eu prea bine de pe pielea mea.Ii place sa cucereasca,sa domine,sa faci numai ce vrea el si dupa ce-si ating scopul,nu-i mai trebuiesti.Asta pentru o vreme,caci firea lor ciudata ii face sa se razgandeasca,sa-i para rau ca a dat cu piciorul la ceea ce era cu adevarat valoros si incearca din nou sa puna ,,gheara''pe tine.Astfel de relatii daca le pot numi asa,chiar daca au trecut si 10 ani,e cu siguranta un ,,dute-vino'',care-ti mananca sanatatea,frumusetea,timpul si te lasa goala pe dinauntru.Aviz tuturor din orice zodie ar fi,o relatie inceputa prost,se termina si mai prost.Asta se stie oricum.Nu conteaza cateva zile de tandrete sa zicem asa,sau chiar si 2 sau 3 ani,caci imediat ce elementul se schimba si o tine mereu in acelasi mod,totul devine treptat o ruina.Cat timp se persista in greseala si se provoaca suferinta,nefiind nicio schimbare in bine,cu timpul va fi si mai rau,intervenind plictisul,rutina si parerile de rau.Draga mea lusel,gandeste-te ca ai o varsta,nu zic ca esti batrana nici n-ai cum fi,insa cu timpul se va cunoaste diferenta si nu zic numai de ani,de gusturi si de gandire a lui.Va dori alta mai tanara chiar daca tu vei fi frumoasa mereu,caci lor le place aventura fiind prin natura cuceritori desi nu o recunosc,se stie ca sunt atractivi aici nu am ce soune,parca din tot zodiacul ei sunt cei mai cei...apoi care se considera de casa,caci majoritatea asa sunt insa iubesc copiii dar nu toti iubesc si nevasta,iti va reprosa mereu cate ceva.Am trei tati pe care-i cunosc din aceasta zodie,toti divortati,toti cu copii,insa toti sunt incapatanati si cred cu tarie ca numai nevasta era de vina.Ei n-au avut niciand greseli.Unul din ambitie a luat sub tutela copilul sa se razbune pe ea,desi nu se vad decat rar sau sa-si vorbeasca desi traiesc in aceeasi casa,ceilalti doi nici nu se gandesc ca au avut copii.As putea spune ca ar mai fi efectul ca traim in alt secol,caci sunt multe fete,doamne, pe aici care spun ca au avut parinti de nota 10 in rac,insa sa nu uitam ca acesti parinti obligatoriu au peste 45 de ani.Atunci?E si timpul in care traim,acum sunt toti superficiali.Mai stie cineva ce-i dragostea adevarata?Mai poate trai cineva dragoste cu ,,scantei'' ca pe vremuri?Nu prea cred.Ti-am spus,nu vreau sa te dezamagesc si nu vreau sa zic ca trebuie sa iei o decizie pripita,insa vezi cum evolueaza comportamentul sau intr-o luna si vei vedea ca am dreptate.Niciodata nu-i prea devreme sa te schimbi.Devreme am zis,nu tarziu.Mai e si o vorba din batrani,cum te nasti,asa mori si sa stii ca e adevarata.Mi-ar parea rau sa stiu ca ti-ai distrus viata,caci decizia iti apartine.A fost un timp in care dadeam vina pe iubitul meu ca e vinovat ca ma manipula,ei bine nu!Eu sunt vinovata ca l-am lasat si ca am continuat tarandu-ma la picioarelel lui,implorandu-l sa nu ma lase.Eu am stricat totul cu insitentele mele si continuarea unei greseli.De c enu am vazut c anu era pt mine?Dragostea ma orbise,nu mai faceam diferenta dintre ce-i bun pt mine si ce-i rau.Te rog eu ca femeie matura deja,nu te nenoroci pt totdeauna.Esti tanara si frumoasa si ai sanse la barbati adevarati,mai buni pt tine,de ce sa te opresti la primul chiar daca timpul a trecut.Nu cred ca e ultimul care sa stie sa faca dragoste ca un ,,zeu'', nu? Sunt fericita ca am scapat din acea legatura.Daca aveam ghinionul sa fiu cu el,acum as fi fost un fel de sclava Isaura in casa lui,la familia lui si in fata fiului sau.Crede-ma pe cuvant si nu ti-o zic din frustrare,regret ca se intampla astfel de lucruri.Nu inteleg oamenii de ce nu se decid cand vad ca relatia lor ,,scartie'' in adevarat sens al cuvantului,de ce nu-si continua viata incercand sa isi gaseasca jumatatea lor adevarata,insa fara se astepta cu anii? Buni sau rai,toti putem avea pe cineva care sa ne semene,insa alergam dupa ceea ce nu ni se potriveste,asa ca o fatalitate.Nu ar trebui sa ne distrugem noi insine,caci nu se merita.Nu are rost sa mai insir randuri la nesfarsit caci esenta conteaza,ceea ce pot sa-ti spun, deschide-ti bine ochii chiar si pt o clipa,vizualizeaza relatia ta cu ochii mintii si apoi cu cei ai inimii.De multe ori inima te inseala din faptul ca e ingrozitor de dificil dupa un timp sa rupi o relatie chiar si urata,pt a incepe alta.Eu o stiu foarte bine,dar pt o zi sau 3 de fericire,nu se merita o viata de cosmar.Iti doresc sa gasesti forta cu care sa ai curajul de a decide mai bine in viata.Dumnezeu sa te lumineze.
adana1996161
Postat pe 18 Aprilie 2010 15:58
anutza84 urmeaza sa te casatoresti cu un rac ? vai de capul tau mamica ....si eu sunt balanta si am o relatie de aproape 2 ani cu un rac ...dar numai de casatorie nu imi arde mie cu el ...abia astept sa scap de el sincer ...ma ingrozeste gandul ca as putea trai o viata langa un om atat de egoist ,misogin si prefacut.acesti barbati nu merita decat sa le intorci spatele cand le e lumea mai draga ..lucru pe care urmaresc sa il fac eu acum ....stim ca razbunarea e arma prostului dar ei ...dracii astia meritaaa! anutza fugi cat vezi cu ochii...iubirea e trecatoare si nu ai sa ramai decat cu goluri in suflet...
garbo000691
Postat pe 18 Aprilie 2010 18:36
garbolino...,da' esti perversa rau taticu...

uite vezi..?de genul asta de femei imi e mie "drag"...
roby_cado
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:20
Roby, te sfatuiesc sa fugi de aici.
Doara
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:21
neatza..

gata ,am fugit..,ms de sfat..

o zi buna tuturor..
roby_cado
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:24
Mai bine. Nu vezi ce pornite-s pe raci? O patesti.
Doara
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:25
de garbolina nu mi-e frica...,e prea preocupata sa vada cand ii este aluia "lumea mai draga"...
roby_cado
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:34


de garbolina nu mi-e frica...,e prea preocupata sa vada cand ii este aluia "lumea mai draga"...

Ma roby ce cauti tu pe aici ? incearca sa iti ti parerile pt tine ..nu vad unde si cum te-am abordat eu vreodata ca sa ai tupeul necesar sa imi critici parerile si vorbele.Hai ca asta a meu merita doar o mica razbunare dar sa cazi tu in mainele mele ....atunci poate ti-ai dat seama cat de perversa sunt eu...lasa comentariile la adresa mea pe alta data ok ?
hai sa ai o zi frumoasa in continuare
garbo000691
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:08
Vezi? Ti-am spus Roby.
Doara
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:46
".acesti barbati nu merita decat sa le intorci spatele cand le e lumea mai draga ..lucru pe care urmaresc sa il fac eu acum ....stim ca razbunarea e arma prostului dar ei ...dracii astia meritaaa! anutza fugi cat vezi cu ochii.."

1:sunt unu dintre "acesti barbati" dragutza..(sper sa sesizezi ca iti dau peste nas ptr generalizare)

2:ai distruge viata aluia cand ii e "lumea mai draga"(asta inteleg din postarea ta ca urmaresti),numesti tu.."o mica razbunare"?,he he..

3:am cazut in mainile uneia ca tine,ms frumos,dar mi-a ajuns..

o zi frumoasa si tie...

roby_cado
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:50
eu nu si nu..,batman batman...
roby_cado
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:51
hmm domsoara tin sa tye anuntz..ca orice zodie ar fi fost langa tine..tie simplu iti tre avioane si pozitii de pe la 69 incolo..ei afla ca cheia succesului in orice relatie comunicareaaa si repet daca nu ii spui k ce vrei cu adevarat de unde mnezoo vrei sa viseze respectivu ca vai cum si ce iti tre??? fii mai tarte pe pozitie..eu fiind rac pot sa zic ca ne caracterizeaza atat eu pot eu si vrteau eu si stiu si daca nu stiu invatz rapid..dar cei cu atata graba?????nu fortza nota astfel i sar putea parea altfel toata intentia ta si te va pune la o cu totul alta categorie decat la cea la care ar tyrebui sa fii...aratai cal iubesti..vb unora..dai aapa la moara apoi lasa incet k stie el ce are de facut..nu te teme de posesivitatea lui..e unu din atuurile lui..daca stii cum sai domolesti umpic nu tare aceasta pornire de...ed al meu si nu mai niumeni care tre sa fie in jurul tau.....o sa fie totul frumos..dar deja sau zis atat de multe incat...na pe viitor studiaza bine piatza ca altfel...iar perzi 20 de ani cu nush cine ok???
firstsnake
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:03


Alta triplura??????
Ciresica
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:06
patrula...
triula
LILO
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:09
sunt unu dintre "acesti barbati" dragutza..(sper sa sesizezi ca iti dau peste nas ptr generalizare)


Roby ..poate nush eu sa ma exprim pe intelesul tau ...''acesti barbati'' ...adica cei egoisti ,misogici,zgarciti,plini de sine merita acea mica razbunare ..indiferent de zodie .Nu am generalizat ..daca te uiti peste toate comentariile mele se poate vedea ca am zis clar ..depinde de conceptii ,caracter sau cei 7 ani de acasa sa zic asa .Daca te simti si te regasesti in descrierea mea e altceva ..aici no comment .Cred ca orice om care isi bate joc de viata celui de langa el merita sa simta si el cum e ...daca lasam sa treaca asa cu una cu doua mai face o victima ..si sa fim seriosi pe mine una nu ma poate dobora dar pe altul/alta cine stie...vezi si tu stirile protv de la ora 17:00 ca te ingrozesti cati se sinucid din cauza unor nemernici/e.
garbo000691
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:33
sa te sinucizi pt un barbat? sh pe deasupra care nu te iubeste tre sa fii nebuna
garbo013001
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:12
RAC ( 22.06 22.07)
horoscop mai 2010

DRAGOSTE. Clar, primavara tine cu tine, adie si un vanticel cald de dragoste si romantism; cei/cele inca necasatoriti pot deja sa isi care in propriul barlog obiectele necesare..........

.....afla mai multe intr-un horoscop lunar real si funny mai 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-mai-2010.html

icecream
Postat pe 3 Mai 2010 14:11
De la: anutza84_k, la data 2010-04-16 23:04:18eu sunt balanta si urmeaza sa ma casatoresc cu un rac...ce-i drept greu de inteles ca persoana , dar il iubesc...ce ma sfatuiti?


Nu este de speriat casatoria cu un rac. Eu sunt balanta. Noi avem zece ani de casatorie. Si nu avem copii. Adica nu am stat impreuna de dragul copiilor. Familia conteaza pentru un rac foarte mult. Aici depinde foarte mult de tine. Tu trebuie sa tii familia legata.... dar din umbra..... Totul este sa vrei..... Un rac te va iubi toata viata daca inveti cum sa il iei, ce sa ceri si cand sa ceri.
Este adevarat...... nu curge numai lapte si miere........ Cel mai mult il enerveaza cand se cearta cu mine si eu nu ii raspund la cearta. dar de calmeaza singur.... trebuie.. nu?
Nu trebuie sa fugi.... cum spunea si altcineva.... intai vezi cum e si apoi decizi.
Noi am stat impreuna doi ani inainte de casatorie. Apoi pui in balanta defectele si calitatile....
cricat
Postat pe 9 Iunie 2010 23:25
Depinde cat a suparat/o.... Roby.
Cunosc povestea ta.... din cate am citit pe forum. Si fratele meu (tot rac) a patit la fel..... cu o femeie scorpion. Au divortat cand baiatul era major. A iubit/o enorm pe femeia aceea .... de la 18 ani. Cred ca in sufletul lui o mai iubeste inca.
cricat
Postat pe 9 Iunie 2010 23:35
De la: garbo000691, la data 2010-04-20 12:08:34

de garbolina nu mi-e frica...,e prea preocupata sa vada cand ii este aluia "lumea mai draga"...

Ma roby ce cauti tu pe aici ? incearca sa iti ti parerile pt tine ..nu vad unde si cum te-am abordat eu vreodata ca sa ai tupeul necesar sa imi critici parerile si vorbele.Hai ca asta a meu merita doar o mica razbunare dar sa cazi tu in mainele mele ....atunci poate ti-ai dat seama cat de perversa sunt eu...lasa comentariile la adresa mea pe alta data ok ?
hai sa ai o zi frumoasa in continuare



esti scorpion????..... astia sunt razbunatori....
cricat
Postat pe 9 Iunie 2010 23:41
Nu. E rac.Astia stau pe margine si se dau raniti in aripa. Si cand te prind la cotitura te scuipa.
Doara
Postat pe 10 Iunie 2010 06:17
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-10 06:17:22Nu. E rac.Astia stau pe margine si se dau raniti in aripa. Si cand te prind la cotitura te scuipa.


dor..,ce ai draguta..?,a fost noaptea scurta..?

2002 se referea la 691..

sigur e rac..?
roby_cado
Postat pe 10 Iunie 2010 07:32
Buna dimineata! Da. la 691 ma refeream.
cricat
Postat pe 10 Iunie 2010 07:55
Ce conteaza. Eu ma refeream la tine. Ma bucur ca ai inteles.
Doara
Postat pe 10 Iunie 2010 20:03
eee...,daca tot te referi la mine,ma vad nevoit sa-ti spun, ca,sunt unii care nici macar pe ala(scuipat) nu-l merita..
roby_cado
Postat pe 11 Iunie 2010 03:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
berbec cu ascendent in scorpion 14 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:17
buna 2 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 13:12
Zodia Gemeni 128 De la: Szidonia1988 3 Aprilie 2010 19:19
barbatul fecioara 106 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:55
taur 34 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:47
Setari Cookie-uri