Barbatul Rac

ready, tu nu stii ca io-s lunatica?

da, la gemeni, sunt de acord
panty_C
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:35
o fi fost tata, unu dintr-o mie de raci, dar eu pot spune altceva de,unul, e , mai rau nu se poate.nu trebuie generalizat bineinteles..
vyva
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:40
ei, e absud sa punem etichete in functie de zodii!
panty_C
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:43
Tata - rac, sotul (fost) - rac, fiul -rac, prietenul (nu iubitul) - rac si eu o amarata de berbeaca cu ascendent tot in berbec. La inceput - super, super. Dupa aia, cam naspa, dar tot vin inapoi. Probabil ca ma fascineaza in mod deosebit acesti barbati. Au ceva deosebit, desi de foarte multe ori m-au facut sa sufar crunt. Tot im plac. De ce oare ? Sincer, nici eu nu stiu.
garbo1961
Postat pe 18 Noiembrie 2009 17:58
mai berbeaco 961 tu esti foarte sigura ca nu ai incercat nici un moment sa fii dominatoare cu "fascinantul"rac?

eu cam intuiesc raspunsul....in momentul in care si a dat seama ca esti dominatoare,racul o luat-o din loc...asa in stilul sau original..
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:01
Aici, cam ai dreptate. Sunt incapatanata, cam dominatoare, etc., etc, adica o multime de "calitati". Dar ca orice om, am si calitati fara ghilimele, asa ca intotdeauna racul, a fost cel care a venit inapoi si m-a cautat si a dorit sa stea din nou in preajma mea. Oricum, apreciez racii, desi uneori sunt cam puturosi si foarte introvertiti.
garbo1961
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:42
s-ar putea sa ai dreptate...dar depinde de pers...eu aveam impresia a berbecii is cum spui tu de raci...dar ma rog..depinde si de decada si de multe alte aspecte..

oricum,ma bucur ca ai recunoscut cum stau lucrurile...
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:50
Eu zic ca depinde si de zodia chinezeasca. Aici sunt bivol. Oricum, dupa zodia berbec, consider ca sunt un berbec cam...atipic din unele puncte de vedere.
garbo1961
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:42
si de ratele la banca!!!!!!1
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:44
Nu am !
garbo1961
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:19
noi da
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:22
io stiu ca racii sunt aia care merg inapoi.
cine isi leaga viata de ei...fac lucru manual
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:22
eluto!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:24
beyyyyy eu sunt in zodia racului si prietenul meu este la fel si ne intelegem de minune.ma iubeste enorm si mi-o arata intr-un fel foarte romantic.si eu il iubesc la fel de mult si suntem impreuna de 6 luni insa pot sa spun ca in decursul acestui timp mi-a aratat cat de mult tine la mine si cat de mult l-as rani daca ne-am desparti.intr-adevar nativii din jodia racului si in special barbatii sunt foarte emotivi bazandu-se mai mult pe sentimente.de ci nu judecati racii pentru felul in care se comporta pentru ca ei sunt mai mult intuitivi iar daca ii arati cat de mult tii la el totul se va transforma in raiul pe pamant pentru ca isi va da seama ca si-a gasit perechea potrivita
garbo074802
Postat pe 21 Noiembrie 2009 16:41
Ai fost una din norocoase.iti doresc multa fericire in relatia ta .dar sa stii ca nu toti racii sunt la fel.am aratat toata dragostea si i-am dat totul si s-a schimbat total.a incercat sa faca ce vrea din mine stiind ca il iubesc.poate e vb de temperament ,de idei si de conceptii.nu toti suntem la fel . a invatat doar ca unii raci sunt f egoisti si vor totul pt ei fara a da nimic in schimb
garbo000691
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:52
Sa-ti spun eu experiena mea cu un rac.Ne cunostem de 4 luni sa sp am petrecut mult timp impreuna in concedii si mai multe.Am stat despartiti o perioada nici macar nu l-am mai bagat in seama,sau sa-l salut nimic.Si dupa un timp s-a intors la mine,dar nu stiu e f dificil intradevar se schimba de pe o zi pe alta.Azi e bine vb si maine are alte toane si iti sp ca nu mai vrea nimic.Voi ce parere aveti despre aceste lucuri
gurita_06062009
Postat pe 22 Noiembrie 2009 18:09
Daca totusi este cineva interesata de un barbat aveti ocazia sa va inercati norocul. Fara obligatii/43 de ani/ plin de calitati/modest dar increzator/restul puteti descoperi pas cu pas
placatus
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:48
placatus, vezi ca te-ai ratacit pe aici - nu e un site de matrimoniale...
panty_C
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:53
ei, nu? femei multe... si mai al;es femei de succes... e si el din melodia de la vama veche: "nu poate cineva..."
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 23:01
De la: garbo000691, la data 2009-11-22 15:52:51Ai fost una din norocoase.iti doresc multa fericire in relatia ta .dar sa stii ca nu toti racii sunt la fel.am aratat toata dragostea si i-am dat totul si s-a schimbat total.a incercat sa faca ce vrea din mine stiind ca il iubesc.poate e vb de temperament ,de idei si de conceptii.nu toti suntem la fel . a invatat doar ca unii raci sunt f egoisti si vor totul pt ei fara a da nimic in schimb



super adevarat ce spui tu aici...si mie mi s-a intamplat la fel. Nu imediat ci in timp...barbatul rac e un smecher care seduce femeile, le suge de bani, de sentimente, de trairi si dupa aia merg la urmatoarea victima. Nu au scrupule. Se dau drept barbati ideali dar de fapt se gandesc mereu doar la ei insisi ca sa le fie lor bine. vor mereu mai mult si mai mult...
audrey
Postat pe 9 Martie 2010 21:47
salutare,
1961, ai mare dreptate.

eu sunt rac, dar fata, si imi plac barbatii berbec. si ei pe mine...iese cu scantei, atractia e mare, insa sunt multe probleme.
ei nu au rabdare, vor mult si repede, eu par mult prea neincrezatoare si distanta. de aici totul se complica.
totusi, cred ca daca racul renunta la mofturi si toane, iar berbecul invata sa isi domoleasca un pic atitudinea, poate fi foarte bine !

eu nu am stiut mult timp de ce ma potrivesc cu barbatii din semne de aer sau de foc, nicidecum cu cei din semne de pamant sau de apa.
de ex, am avut o relatie f frumoasa cu un geaman si o casatorie tare nefericita cu un peste, contrar fata de ce spun zodiacele.
un astrolog mi-a facut horoscopul personal si mi-a explicat cat de important este ascendentul pt compatibilitate (al meu este in varsator si ma potrivesc cu barbatii din semne de aer), precum si semnul in care se afla planeta Venus (la mine in leu), deci am o compatibilitate f ridicata cu barbatii din semne de foc.

personal, cred ca horoscopul este intr-un fel o forma de autocunoastere, nu iau in serios predictiile saptamanale/lunare etc si nici descrierile generale din zodiace.


Blue_Tattoo
Postat pe 10 Martie 2010 09:42
De la: Blue_Tattoo, la data 2010-03-10 09:42:56salutare,
1961, ai mare dreptate.

eu sunt rac, dar fata, si imi plac barbatii berbec. si ei pe mine...iese cu scantei, atractia e mare, insa sunt multe probleme.
ei nu au rabdare, vor mult si repede, eu par mult prea neincrezatoare si distanta. de aici totul se complica.
totusi, cred ca daca racul renunta la mofturi si toane, iar berbecul invata sa isi domoleasca un pic atitudinea, poate fi foarte bine !






Si eu sunt de aceeasi parere, mai ales ca ai si ascendentul de care ai zis
blue_dream
Postat pe 10 Martie 2010 14:50
Mie mi se intampla sa recunosc un barbat rac atunci cand il vad sau il aud.Asta,dupa ce am vorbit cu un baiat rac vreo 2 ani si ceva pe messenger si la telefon,fara sa-l vad niciodata.Au ceva a lor.N-o sa stiu niciodata daca e de bine sau de rau.Probabil ca,daca se termina cu o relatie,e de bine.Atunci cand ramane totul in pom,e de rau.
nelutza_darjan
Postat pe 10 Martie 2010 21:26
Aprilie 2010
RAC ( 22.06 22.07)

DRAGOSTE. In relatia de cuplu ai grija cu geloziile partenerul iti este fidel, dar poate mai are si el/ea mici secrete ca tot omu , si fara legatura cu dragostea dintre voi, asa ca mai da-i un respiro. Cei care nu au inca pereche s-ar putea sa fie surprinsi de....

.........aflati mai multe intr-un horoscop lunar real si funny 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-aprilie-2010.html
icecream
Postat pe 2 Aprilie 2010 01:15
am avut o rel cu un rac aproape un an :X sh nu regret nu ma inshelat niciodata desi era f gelos sh suparacios il iubeam ;) desi era o fire dificila.. se skimba mereu oriqm am fst hapy alaturi de el.aa sh eu sunt o scorpioank:>
garbo013001
Postat pe 7 Aprilie 2010 18:49
asa si? a murit?
elodia
Postat pe 7 Aprilie 2010 18:56
Nu-i mai barfiti atat pe racusori c-or sa sughite saracii de ei ... Sunt si ei oameni ca si voi, cu calitati si defecte.
rubio_claro
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:02
Daca n-a murit,sa moara!
Toti barbatii raci sa moara!
Credeti-ma,nu-i mare paguba.
nelutza_darjan
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:53
De la: placatus, la data 2009-12-06 22:48:40Daca totusi este cineva interesata de un barbat aveti ocazia sa va inercati norocul. Fara obligatii/43 de ani/ plin de calitati/modest dar increzator/restul puteti descoperi pas cu pas


Casanova...vezi ca ai nimerit nasol, aici e Garbo nu neogen :-)) ,,Plin de calitati"( pun pariu ca sunt necunoscute chiar si de tine )...ce faci , te lauzi singur?? Nu e plictisitor ? :-)
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:56
asta-mi place ,,modest dar increzator " ..increzator in capacitatile de seductie presupun
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma, eu taur 27 aprilie( 23), el capricorn 29 decembrie (24 ani) 18 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:10
Zodia Sagetator 21 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:53
barbatul fecioara 106 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:55
Caut astrolog bun in Bucuresti 46 De la: garbo_493614 18 Octombrie 2018 10:33
eu balanta el gemeni 3 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:14
Setari Cookie-uri