Barbatul fecioara

giani, nu mai stie lumea de gluma pe aici!! ma distram si eu cu totushica, si apare unu de crede ca le stie pe toate, si ma cunoaste asa de bine, ca stie si ce reprezint....asta e!
zambila
Postat pe 29 Iunie 2009 09:13
nu lua in seama, zambilici. tocmai discutam de feciori asa-s ei. baieti de baieti
si_totusi
Postat pe 29 Iunie 2009 09:25
baieti de fecioare (nu este vorba de nimic crestin aici...)sau fecioare de baieti - daca putem spune asa...
totushel, daca markus asta e din fecioara... carcoteala nefondata e implicita. acreala si nashparleala - la fel.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 09:34
giani, am recunoscut. singura zodie care nu-mi place e fecioara. asta , nu inseamna ca nu sunt si oameni minunati nascuti sub acest semn zodiacal. nu i-am intalnit eu

insa, se tot spune de fecioare ca-s meticuloase. in aparenta. de fapt, nu duc nici un lucru la bun sfarsit si-s comode pana la dumnezeu. dus si intors

cica-s perfectionisti. asta e cea mai mare gogornita. perfectiunea o cer celorlalti. asta, da
si_totusi
Postat pe 29 Iunie 2009 09:54
totusico...tu o cunosti pe mama...
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Iunie 2009 10:01
ooo, totushico... si totusi, am avut bafta sa intalnesc niste fecioare care isi cunosc tarele si lupta - cu succes - sa le inlature. devine delicios. dar am gasit si niste fecioare... sa le dai cu capul de pereti - parol. pentru astea nasoale lucrurile stau cam asa: viata lor este perfecta, te judeca (cine le permite?!)pentru exact aceleasi lucruri pe care le-au facut ei dar pentru care numai ei au avut motive bine intemeiate. iti calculeaza banii, iti rad in nas cu orice ocazie, sunt cumplite.
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 10:02
si cate sperante v ati facut voi ca doar doar , se va termina ...odata si inca odata ..
n a fost sa fie , alea din grupul vostru de carcotase , cat de enervante pot deveni persoanele care spun ceva fara sa aiba nimic de spus , de fapt si totusi vorbesc ..in van.
ce greu e sa te faci inteles in turma
DaMarkus09
Postat pe 29 Iunie 2009 11:45
eee, markus... cin' te-a pus sa te duci la troaca porcilor? trebuia sa ramai in turnuletzul tau.
nu te "supara", nu am spus-o pana acum nimanui asa de franc: ESTI UN MARE MAGAR. si daca ai pretentii de elita, primul pas este sa cauti in dictionar ce inseamna si apoi sa purcezi la un drum lung si anevoios pentru tine. bafta multa.
mai, mai. tztzttz...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 11:56
mda, nu stiu de ce s-a atacat, n-am zis nimic de rau, n-am jugnit pe nimeni! eu m-am cam referit strict la o persoana, pe care pot spune ca o cunosc f bine, si am extrapolat, tot din experienta...
dar daca omul s-a simtit!?!

da, fecioarele sunt f pretentioase si perfectioniste, dar cu ceilalti, cum zice totusica!! adica, acelasi lucru, facut de mine, e nashpa....la el are o explicatie- intoteauna!

ii place curatenia, dar sa o faca altcineva, evident, el nu-si pierde vremea cu chestii lipsite de importanta,

evident, ma critica pt ca nu sunt destul de ambitioasa, nu castig asa mult cum ar vrea el, dar el, nu munceste nimic, nu castiga mai nimic, e criza, asa ca nu-si muta fundul din pat decat sa manance si sa stea cu baietii la carti,

eu cand ajung seara acasa, rupta de oboseala, foame si alte alea....el deja e mai obosit decat mine, desi se trezeste cand vrea muschii lui, are propriul bucatar (pe mama lui) si menajera (matusa),

se implica in tot felul de activitati in care isi pierde vremea, depune efort, dar nu castiga mai nimic, decat experienta si apreciere- poate, dar eu daca il rog sa ma ajute cu ceva, imi scoate ochii o luna, ca vai doamne, nu stiu eu sa schimb roata la masina, sau sa fac pe mecanicul,

el e perfect, tot evident, iar eu, parca sunt putin cam plinuta, am si celulita, ar fi bine sa scap de ea, si picioarele sunt cam graose, ca seman cu mama, nici nu mai stiu, in fine...

ideea e: daca el e asa perfect cum se crede, iar eu asa urata si proasta, de ce dracu sta de 6 ani cu mine???
ia ziceti voi?
poate pt ca alta asa proasta ca mine, ca sa-l suporte, nu gaseste??
posibil!
si acum sa nu sariti pe mine, care sunteti fecioare, m-am referit strict la o persoana!
zambila
Postat pe 29 Iunie 2009 11:58
zambila, suntem doamne destepte. ne asteptam ca toti oamenii sa-si depaseasca conditia asta atrologica. da' uite ca unii nu o depasesc... vedeti si alte cazuri la care am urlat...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 12:01
zambilico, lasa-l mami, o avea el o problema de perceptie..
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 12:06
las, markus ca in van vorbeste mai toata lumea . iote, si tu acum tot asta faci. si apoi, e nevoie si de carcotase. daca n-ar fi si din acestea, viata ar fi mult mai plictisitoare. auzi, da asa, o intrebare . in turma aceea ce rol detii ? de berbec ?
si_totusi
Postat pe 29 Iunie 2009 12:08
kyra
Postat pe 29 Iunie 2009 12:10
fetele, nu zic nimic rau de fecioare, poate am intalnit eu o exceptie, s-a nimerit sa fie o fecioara "atipica"...

si apoi, eu ma distrez pe aici, iar din cand in cand, mai ma descarc si eu...am voie, nu?? ca doar de asta e forum!
zambila
Postat pe 29 Iunie 2009 12:19
prietenele mele dragi, eu m-am prins cum sta treaba: niste tante (vezi pe marea doamna recent, foarte recent devenita forumista...) si niste neni de pe aici nu inteleg ca forumul e un fel de karaoke. nu e, dom'le nici o competitie CI fiecare vine de fun, sa cante si el ceva, sa se descarce. ca si asa avem toti parte -in viata reala - de Romania care ne ocupa tot timpul.
mai, mai. uite argument pentru marea doamna: daca nu ne-au taiat accesul la forum administratorii, inseamna ca suntem in grafic, totusi, nu?!
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 13:36
Ia termina cu distractia Zambilica! Putina seriozitate te rog .Ca sta colea pe cellalt trotouar o Duamna care a cumparat un sac de ace la oferta . Imediat ne da drumu' la sange ..
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 13:43
hehe ...barbatii in zodia 'fecioara'... mie, una imi plac..
sunt destul de exigenti, dar sunt delicati, le place curatenia, verdele si femeile frumoase :P:>.
cunosc doua cazuri...care sunt adorabili
garbo012215
Postat pe 29 Iunie 2009 13:45
mielutza, tot incerc eu sa fiu serioasa, da' nu reusesc!!
auzi:
"ii place verdele"

ioi, ce bine, deci, n-o sa se supere pe mine!!
zambila
Postat pe 29 Iunie 2009 15:18
zambiluta, ce faina esti, fata... nenea asta stie ca esti asa de faina? unde mai pui ca-i place verdele...
gianiblue
Postat pe 29 Iunie 2009 15:22
care-i treaba cu verdele ?????
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 15:34
mielutza, e de paris. si vrea lumea s-o convinga pe o cucoana sa guste, cica ar fi fistic
pik_nik
Postat pe 29 Iunie 2009 15:38
yuummyyyyyy!!!
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 15:41
buna idee, mielutzo
desfac o punga de juma de kg cu fistic si economisesc pranzul
pik_nik
Postat pe 29 Iunie 2009 15:43
dupa cum ma asteptam , a sarit broscuta din balta sa pape ce ?...muste ...si iar se baga la adapost ...doar sa fie sigura ca nu i au disparut vreunu din mormoloci ...nu ar vrea sa ramana singura ..si neinteleasa ...
gigi , tu ai multe idei , dar eu am si mai multe asa ca , te ai ars pe botic ...ca o consolare , te las sa lingi acadeaua
DaMarkus09
Postat pe 29 Iunie 2009 17:17
Sincera sa fiu ma amuza discutiile astea cu tot felul de apropouri si...cuvinte nu tocmai cu sens cursiv.Cred ca pentru viata nu k ma dau eu rotunda ar fi mai bine niste discutii seri
oase prietenesti, cu sfaturi si lectii de viata.
Si eu sunt casatorita cu un barbat fecioara cum am mai scris intr-un topic...oamenii nu-i poti schimba incerci sa-i modelezi sau sa-i accepti asa cum sunt..altfel fiecare avem si calitati si defecte si orice zodie are caracteristici generale.Nimic nu e intamplator..si pe vremuri existau cititorii in stele ,daca ne amintim povestile in care imparatii inainte de a intreprinde ceva puneau cititoriii in stele sa prevada ce va urma..sau sa vada cum stau asezate planetele la nasterea unui os domnesc.
ANAILUI
Postat pe 30 Iunie 2009 08:20
Imi spune si mie cineva ce sanse sunt pentru barbat fecioara-femeie capricorn?
garbo011350
Postat pe 2 Iulie 2009 10:59
Barbatul fecioara-femeia rac
Fecioara: analitica, critica, severa, "militaroasa", plictisitoare, fara imaginatie, fixista, androida. Fecioara traieste "langa" o femeie, nicidecum "cu" o femeie.
Racul:vesnic in cautare de hrana afectiva, un emotional, un sentimental, un romantic, f.f.f. senzual, facut sa daruiasca si sa primeasca iubire.
Cu o fecioara o sa aibe intretinerea platita la zi, cat si toate celelate facturi, frigiderul plin si posaceala caracteristica zodiei lor. Si cam atat.
Perlalunii
Postat pe 3 Iulie 2009 12:10
el e fecioara iar eu sunt rac! In carti se scrie ca e cea mai reusita combinatie...in realitate....discutabil! Suntem de 14 ani impreuna , este omul extremelor...acum rade si e bine dispus iar in secunda urmatoare tuna-si fulgera! N-ai timp sa te plictisesti! Asta e sigur! Relatia a fost si este cu suisuri si coborasuri.....ne-am certat , ne-am impacat , ne-am casatori , am divortat...acum ne-am impacat iar Si tot asa ! Mie , fecioarele mi se par niste fiinte dificile! Este doar parerea mea! Am in jurul meu chiar f multe fecioare......si barbatii...chiar se aseamana f mult!
roby
Postat pe 10 Iulie 2009 12:06
Eu sunt capricorn si el fecioara. suntem inpreuna de 5 ani
desi dpdv al compatibilitatii ne potrivim in realitatate nu este asa. Este foarte incapatanat si mandru si orgolios din cale-afara. ii se pare mereu k are dreptate si ca mereu tu esti cea care nu esti in stare de nimic fara el.
Este un barbat fixist...ESECCC TOTAL
garbo007033
Postat pe 10 Iulie 2009 12:41
AI DESCRIS PERFECT BARBATUL FECIOARA
DE ACORD INTRU-TOTUL.
AM SI EU UNU LA FEL DE 5 ANI
garbo007033
Postat pe 10 Iulie 2009 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
peste betta 3 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 00:23
femeie rac,barbat varsator 1 De la: bejweled 28 Ianuarie 2009 15:40
buna 1 De la: garbo093026 8 Februarie 2011 22:35
ce sanse au o femeie sagetator si un barbat fecioara ? 168 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 13:56
CE SANSE AU :UN CAPRICORN SI O VARSATOARE ? 9 De la: garbo060457 2 Ianuarie 2012 17:03
Setari Cookie-uri