Barbatul fecioara

Monica , eu nu traiesc langa un barbat fecioara dar nu cred ca are importanta . Sugereaza-i omului ce vrei , dar nu-i forta mana . Poate ca va zice da pt. ca te iubeste dar bucuria nu e aceeasi . Si nu cred ca e de bun augur sa pleci intr-o relatie pe termen lung "fortand". Respectul este un punct mai important. Bineanteles ca "se cere" de ambele parti .
blanca
Postat pe 1 Februarie 2009 13:25
Inainte sa va dati cu parerea , as vrea sa mai precizez un singur lucru : barbatul fecioara , poti sa l ai o singura data langa tine sau toata viata ( norocoaselor!) dar niciodata nu poti sa l ai deplin ...sa ti apartina de facto, tot timpul va cauta ceva mai bun , mai sofisticat asa ca fetelor , cand vine vorba de masculul din fecioara , luati mi sfatul si nu va culcati pe o ureche altfel riscati sa pierdeti
Fecioria la putere!
DaMarkus09
Postat pe 3 Februarie 2009 02:54
Care barbat sau femeie apartine de facto altora. E impropriu spus ca avem stapan, presupunand ca ne'am apartine. Sau totul e doar un joc de cuvinte...
taur_atipic
Postat pe 3 Februarie 2009 03:29
mare pierdere. ce sa zic? iaca pleaca fecioara de langa noi. ete ,pozna . vor curge rauri de lacrimi si se va scufunda pamantul duca-se invartindu-se daca asa vrea. .

si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2009 09:20
De la: taur_atipic, la data 2009-02-03 03:29:59Care barbat sau femeie apartine de facto altora. E impropriu spus ca avem stapan, presupunand ca ne'am apartine. Sau totul e doar un joc de cuvinte...


Ia priveste in jurul tau ! Nu vezi cati oameni aleg sa-si apartina unul altuia si pe urma despinca firu-n saispe intrebandu-se ce-au ales si de ce-au ales si dac-au ales de ce nu-s alesi si tot asa?

Ti se pare joc de cuvinte ?
blanca
Postat pe 3 Februarie 2009 21:55
PTR Moni Trusca ...sunt casatorita cu o "fecioara'ne-am casatorit in trei luni dupa ce ne-am cunoscut,si ne-am cunoscut si pe net.este un om bun,si are toate calitatile de fecioara,eu sagetatoare iti dai seama ce a iesit..el foarte calculat eu.. ne ajutam reciproc,adevarul ca traim in SUA,este foarte harnic si gospodar ,tot ceea ce face face ptr mine,cred ca depinde de la fecioara la fecioara si de calitatile omului,Sotul meu a mai fost casatorit cu o scorpioanca nu a mers deloc casatoria lor iar dragutul de el mai umbla si lelea prin sat ,cand dragoste nu e nimic nu e"
Si cred ca ca un barbat sa fie cuminte si deveme acasa mai depinde si de femeie,si nu are importanta ce zodie este barbatul daca acasa nu gaseste ce trebuie,ori umbla aiurea ori se inchide in sine si cauta motive
paulast
Postat pe 4 Februarie 2009 03:00
Multi alegem sa apartinem unul altuia. Dar apartinem? In tarile civilizate la doi oameni care vor sa'si apartina unul altuia, alti patru vor sa'si recapete libertatea. La noi e invers dar cat o sa mai fie? Si cu ce costuri inca mai e? Priviti pe forumuri consecintele acestui scor bun la rata divorturilor.
taur_atipic
Postat pe 4 Februarie 2009 03:36
Da . Cand iubim si alegem acelasi drum eu zic ca da. Problema e cand oamenii descopera diferentele dintre ei si nu stiu ce sa faca dupa ce au aceste informatii cu toate ca simt ca situatia-relatia s-a schimbat .

La noi problema tine si de nivel de trai+ lipsa de educatie. Din motivul asta se perpetueaza multe relatii care au murit demult, iar oamenii discuta pe forumuri cu ALTII cum sa-si imbunatateasca relatia sexuala cand defapt ei nu au cultivat celalta relatie si comunicarea e 0 , sau la nivelul ce-am mai facut azi ca enumerare de evenimente.
blanca
Postat pe 4 Februarie 2009 12:48
Un betiv se intalneste cu un barbat si il intreaba:
-Tu esti fecioara?
-Nu domnule, eu sunt barbat.
Ioana007
Postat pe 4 Februarie 2009 18:28
De la: moni_trusca, la data 2009-02-01 12:55:11Vreau si eu un raspuns de la femeile care au alaturi o "feciora" ca sot sau iubit: s-a hotarat greu sa intre intr-o relatie sau sa va ceara de nevasta?!?!?Sau ai contribuit si tu oarecum la asta..adica ai fortat putin...??Merci...astept opinii


referitor la cererea de nevasta : daca m-ai intreba pe mine ti-as spune ca poti sa astepti mult si bine!! Este o concluzie a mea personala pe caz concret.
Eu sunt tauroaica, el fecioara si suntem de 6 ani impreuna.
E drept ca tine de educatie, de mediu , de anturaj..etc..dar in mare "feciorul" se iubeste pe sine insusi foarte mult.

Daca e vorba de "fortat"...se poate forta la niste lucruri mai simple in niciun caz la asa ceva. Este adevarat ca nu le plac femeile care nu au nimic de spus, nu au pareri sau sunt prea incete dar daca vei contibui "prea evident" (daca-mi permiteti expresia), va deveni rautacios sau, si mai rau...indiferent, nu te mai intelegi cu el.

Dati-mi voie sa va spun convingerea mea vis-a vis de acesti nativi in cateva cuvinte:
sunt dificili, incapatanati, uneori cruzi, foarte orgoliosi dar in fond niste nativi alaturi de care, daca ai rabdare, energie si si-ti plac provocarile, nu te vei plictisi.




Montonel
Postat pe 10 Februarie 2009 00:35
Feciorii sunt buni cu stufat sau cu macaroane dar sa faci mancarea picanta.
Ioana007
Postat pe 10 Februarie 2009 20:19
Mare adevar grai damarkus,or fi ei realisti, muncitori, isteti, calculati, dar sunt frati cu Narcis. Se iubesc mult, intai ei si apoi iubita. Egoismul este cartea lor de vizita, cumplit de dificili si orgoliosi. Poate poti tine pasul cu el catva timp, dar peste cativa ani obosesti. si asa te saturi de perfectiunea lui de nu te mai uiti inapoi.
Clm
Postat pe 15 Februarie 2009 17:38
eu am amic un barbat fecioara care ma taxeaza chiar si pe nedrept, este mai pretios decat o domnisoara, ma lipseste de prietenia lui cand vrea, este razgaiat si superficial si nu-mi acorda creditul pe care-l merit.
gianiblue
Postat pe 15 Februarie 2009 19:30
eu sunt fecioara si imi place de un baiat care e tot fecioara...mi.ati putea spune daca sunt ceva puncte comune intre noi si daca am avea sanse sa ne intelegem bine?
va rog mult
alexandra_crsn
Postat pe 16 Februarie 2009 14:10
Fiind din aceeasi zodie poate ca intelegeti defectele cat si calitatile zodiei voastre.
Puncte comune sigur sunt. Incearca si vezi ce iese.
Clm
Postat pe 16 Februarie 2009 15:10
Fecioarele nu taxeaza pe nedrept.Cauta si ei puritatea unui suflet, dar sufletele acestea dispar in triunghiul Bermudelor, ca sa petreaca vacanta prin Hawaii sau pe coasta Floridei.Pretiozitatea de femeie a Fecioarelor, este aparenta.Este vorba de sensibilitatea, care poate fi ranita usor.Prietenia unei Fecioare este permanent in jurul vostru.Ea vi-o daruieste in mod neconditionat, cu conditia ca si pasii vostri sa se indrepte spre gradinile ei de suflet.Cum poti sa te bucuri de frumusetea gradinii daca tu ocolesti gradina?Prietenia Fecioarei se gaseste in jurul persoanei pe care o iubeste,nu trebuie decat sa-ti deschizi sufletul ca sa o primesti.Ea nu este strigata in gura mare, pentru ca prietenia nu se comercializeaza.Este un dar, dar daca simturile tale nu o vad, nu o pipaie, nu o miros, nu o gusta,nu o aud, ea se pierde in eternitate, ca fumul unui vis, sau se ingroapa in tacerea frunzelor moarte.Razgaiat si superficial?Aceasta inseamna ca Fecioara are un suflet de copil.Exista momente in viata cand dorinta acelui inger pe care il numesti -suflet razgaiat,-iti cere sa te intorci la miracolul copilariei , sa devii Peter Pann.Daca acel inger te roaga sa calci pe pulberea de stele care a presarat-o in calea ta ca pe o carare,de ce ti-e frica nu cumva aripile tale sa ia foc, sau ca talpile tale au sa te doara?Uneori pasii trebuie sa vina din doua parti ca sufletele sa se intalneasca.
Ioana007
Postat pe 16 Februarie 2009 18:59
...nu DOAR uneori trebuie facuti pasi din ambele parti pentru intalnirea sufletelor CI INTOTDEAUNA.
eh... poate prietenia unui barbat fecioara este discreta dar o balanta ca mine are nevoie de dovezi neincetate, sa-si poata echilibra in fiece clipa talerele... Cum lipseste un graunte de nisip din demersul afimarii permanente a prieteniei, cum talerele balantei se dezechilibreaza dramatic; cel in care se cantareste prietenia atinge punctul cel mai inalt... este cantarita ca fiind usoara ca un puf, aproape inexistenta.
Si daca sufletele dispar - si poate nu in Florida sau Hawai ci in Groapa Marianelor, in punctul cel mai de jos al ei..., poate ca
nu-si pierde puritatea, poate chiar si-o potentzeaza in chinurile iadului....
Gradina este ocolita cateodata exact pentru a proteja sensibilitatea ce se afla in ea... caci, din pacate, viata poate face mana unui prieten mai aspra astfel incat poate rani cand mangaie fatza... Prietenul unei fecioare trebuie sa stea sa-si vindece mainile, numai asa poate fi sigur ca nu raneste sensibilitatea chipului acesteia...
gianiblue
Postat pe 17 Februarie 2009 15:29
Un fecior sau o fecioara nascut la 9 luni exista biologic din zodia sagetator.
taur_atipic
Postat pe 17 Februarie 2009 17:12
Ce ai scris 007, nu crezi ca e valabil pt toate sufletele?
In privinta prieteniei fecioarei ma cam indoiesc ca este capabila de daruire. Este atat de mandra de ea si de selectiva incat doar ea poate hotara care ii sunt pietenii.
Plina de caprici, ifose si toane.
Clm
Postat pe 17 Februarie 2009 18:50
De ce am senzatia ca discutiile se intorc mereu in acelasi punct??
blanca
Postat pe 18 Februarie 2009 14:13
Din cauza ca pamantul se invarteste.A zis-o Galilei.
Ioana007
Postat pe 18 Februarie 2009 16:12
De la: Ioana007, la data 2009-02-16 18:59:21Fecioarele nu taxeaza pe nedrept.Cauta si ei puritatea unui suflet, dar sufletele acestea dispar in triunghiul Bermudelor, ca sa petreaca vacanta prin Hawaii sau pe coasta Floridei.


Taxeaza si gratuit, mai ales ca sa devieze de la diverse subiecte.
Uneori are si o placere de a suci lucrurile in favoarea lui. Daca esti suparat/a pe un "fecior" tot el se supara si ajungi dupa un timp scurt sa te crezi ca el a fost de la inceput cel suparat .
Montonel
Postat pe 19 Februarie 2009 15:55
Iasomia a postat pe un topic acest horoscop carcotas, super tare si adevarat.

Fecioar (23.08-22.09)
Planeta dominant: Mercur, planeta trncnelii i a isteriilor.
Animalul sacru: ciocnitoarea
Personalitate: Zodiacele critic spiritul critic al fecioarei, punnd-o astfel ntr-o situaie critic. Cum, pe deasupra, fecioara mai e i metodica punctual i perfecionist, sfresc prin a-i scoate pe toi din pepeni. Obsedat de igien, detalii i clasificri, este capabil s caute bacteriile cu lupa, s frece duumelele periua sau s pun rufele n maina de splat nu doar pe culori, ci i ordine cresctoare i alfabetic. Miroase enervant de curat, ceea ce leag spiritual de cnii i pisicile din cartier. Fecioara este o fan a listelor, tabelelor i regulamentelor pe punele subpuncte, care, n loc s-i simplifice, i nclcesc teribil existena. Scurt, orice fecioar veritabil este: 1. mereu ocupat cu o mie de nimicuri sau s-i bage nasul unde nu-i fierbe oala. 2. tipicar; 3. ipohondr: 4.ciclitoare: 5. crpnoas: 6. maniac: 7. absolut necesar (din pcate). n dragoste, are cldura unei frapiere i fantezia unui birocrat.
Meseria potrivit: analist politic, CTC-ist, agent de dezinsecie, sora medical (sau frate).
Pizza magic: funghi.
Medicamentul norocos: toate, fr excepie
Clm
Postat pe 23 Februarie 2009 20:35
Tot ce ai scris tu mai sus, nu sunt decat niste rautati gratuite.Fecioara este o dulceata, plina de tandrete si gingasie, o fiinta sensibila care iubeste in secret, si nu da poze incendiare in Click sau in Cancan, cu relatiile sale .Ciocanitoare, se numeste prietena lui, daca bineinteles nimereste o astfel de creatura, care se ocupa cu mancarea zilelor lui fripte.Sau le ciuguleste, ori scurma cu labutele prin ele.
Ioana007
Postat pe 24 Februarie 2009 19:02
draga vanghelis, dar de ce aperi cu inversunare acesti feciori?
mie mi se pare ca zodiacul asta, chiar asa carcotas cum e, este destul de bland cu ei!
care n-am avut noroc!!
zambila
Postat pe 25 Februarie 2009 15:14
o adaugare la ce ai scris Zambila ar fi ca 007 este zodia fecioara si atunci e normal sa aiba o parere foarte buna despre el. Dar e doar parerea lui.
Clm
Postat pe 25 Februarie 2009 18:32
mda, si eu am o parere foarte buna despre el...probabil ce el e exceptia care confirma regula, nu stiu...

eu vorbeam la modul general, nu doar despre o persoana, este normal ca toti suntem diferiti, dar exista si anumite trasaturi comune..
de altfel, nici nu cred in horoscop, adica in ala care iti spune cum o sa fie ziua ta de maine!
dar zodiacul cred ca e facut pe statistici, pt ca la majoritatea zodiilor se potrivesc macar cateva din caracteristicile specifice!

eu sunt taur, si ar trebui sa ma inteleg ideal cu fecioarele...adevarul e ca amandoi iubiti ai mei au fost feciori, si pot spune ca aveau destul de multe in comun, dar erau total diferiti!

doar ca cel actual m-a dezamagit destul de mult...adica are pretentii foarte mari de la altii, dar el...lasa de dorit (sau probabil se crede perfect)
zambila
Postat pe 26 Februarie 2009 09:57
Probabil ascendentul e de vina.
Iar in legatura cu Vanghelis si mie imi place cum scrie si cand vrea el da sfaturi corecte.
Clm
Postat pe 26 Februarie 2009 18:55
zambilush, sau AUTOEDUCATIA ESTE DE VINA, felul in care l-a marcat experienta de viata personala, numerologia, numenologia, familia, mediul, etc.
si uite asa ajungem, oameni buni, la concluzia logica si pertinenta, ca putin mai ramane din barbatul fecioara pur - cel influentat strict de astre. totusi, din ce stim noi toti, tipul asta din fecioara este carcotas, super-mega-ultra tipicar si pretentios. calitati? ordonat, pamantean, destul de parolist...
gianiblue
Postat pe 26 Februarie 2009 20:53
SUPER!
windflower
Postat pe 31 Martie 2009 01:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul berbec 35 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 13:46
Un alt fel de zodiac-Zodia TAUR 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:24
BARBATUL LEU 1 De la: dudelia37 20 Decembrie 2008 10:41
eu capricorn si el leu 16 De la: garbo259123 10 Septembrie 2013 22:10
Buna, 2 De la: garbo039367 23 Aprilie 2013 08:34
Setari Cookie-uri