Barbatul fecioara

De la: gianiblue, la data 2009-07-11 12:32:11am inteles pik. esti sagetator. filosoful ala libertin care nu se leaga la cap. iresponsabil pana la moarte. uite de aceea ne place sa stam la taclale cu tine dar nimic mai mult. roaga-te sa ai un ascendent care te repara !



very toucheee...
mia79x
Postat pe 11 Iulie 2009 12:35
si unde-i nenea asta? s-a speriat ca se ineaca? ca-i fuge pamantul de sub picioare, ca-l tragi tu in adancuri? hmm.
oameni buni, si eu vreau din zodia taur. cica astia fac fixatie pe partenere. se tem atat de mult de schimbare incat te pastreaza de partenera chiar daca le omori mama.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:37
a vrut sa puna saua pe mine si sa stau in pozitia ghiocelului..
poate in alta viata, in asta nu, am zis pass cu toata durerea in suflet..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:39
kyra, scuze ca-ti spun. dar ai gresit, frumoaso. trebuia sa-i pastrezi iluzia ca a pus saua pe tine. scorpioancele sa nu fie capabile de asta? c'est ne pas possible.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:41
si el, taurashul, fiind prea preocupat de cele lumesti, nu ar fi vazut ca tu il lucrezi prin adancuri. mami, mami... sa pierzi asa amor latin nebun din cauza de principii. tztz... il mai poti avea pe nenea asta?
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:42

Giani, ai grija ce-ti doresti, ca astia, pe langa fixatie, dezvolta si o gelozie bolnava. De teama ca te-ai putea uita la altul, sunt in stare sa-ti puna ochelari de cal sau in cazuri extreme, sa-ti scoata ochii.
Ella_34
Postat pe 11 Iulie 2009 12:43
serenity, multumesc de avertisment. dar cine cunoaste balantele stie ca ele-s dedicate partenerului. eu, oricum, cand am o relatie chiar nu vad pe nimeni in jur. si ma comport ca atare. adica am sanse sa temperez mult mai bine decat alte doamne si domnisoare chestia asta. zic si eu...
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:44
cand treci de-o anumita faza a gelozei si controlului, nu te mai simti bine..nu mai eram fericita, si atunci pentru ce ?

taurasul meu era inteligent geani, dar a mers prea departe, eu vreau sa-mi fie respectata personalitatea si sentimentele..


geani, si scorpioanecele sunt, ca femeie stiu sa stau cumintica, langa barbatul meu, dar sa nu incerce sa-mi franga spiritul..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:44
kyrutzo, tu esti un pic atipica pentru scorpion. nu cumva ai ascendent in zodie de aer?
bebe, scorpioancele nu simt greul ca restu' lumii. la ele trebuie sa fie greu de tot ca sa le pishte si pe ele oleaca.
pe de alta parte aveti si o senzatie permanenta de nefericire.
adica , zic eu, era misto sa te lasi adusa cu cleshtishorii pe pamant. era bine sa mergi si tu spre el.
nu stiu.
ca idee generala, eu zic ca atunci cand se intalnesc doi oameni care au o legatura speciala, trebuie sa se puna cumva de acord. ca a doua sansa...
dar revin: ia-ti peste sau rac. astia nu prea stiu ce-i controlul si gelozia. nu in mod deosebit.
poate ca nu ar fi mers cu taurul pentru ca si scorpionii sunt gelosi si vor sa controleze. si ati fi fost mereu in ancheta...
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:49
geani, am lasat de la mine cat am putut,dar asta trebuie sa o faca amandoi..
habar n-am care e ascendentul, asta batrana nu mai tine minte exact ora nasterii

kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:53
kyra, te cred ca ai facut tot ce ai putut. doar ca imi pare rau. ia cauta-ti ce-ti spun eu: rac/peste. in ordinea asta. nu glumesc.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:56
stiu geani, dar eu nu mai caut, o sa se intimple cand o sa vrea Dumnezeu..
auzi, hai sa-ti dau un link misto, eu imi primesc in fiecare saptamana previziunile pe email, bai, sa mor de nu se potrivesc

www.coser.ro, uita-te si vezi previziunile..astazi cica nu e prea misto
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:59
sar' na te pont. ma uit si io.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 13:00
e misto ca nu-i pe zodii, da contextul astral, e fenomenal tipul, are o intuitie..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 13:04
dap. pare ca stie pe ce lume se afla... asta mai "absconsa", desigur.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 13:10
Draga, lui Giani, orice zodie ii vine bine.Sa vezi cum sta pe ea fecioara, nu-ti vine sa crezi.Mai ales ca este blonda si are parul cretz.
Ioana007
Postat pe 11 Iulie 2009 15:33
draga, Ioane. nu faci decat o supozitie. PE CARE EU O INFIRM CU TARIE. lasa, nu mai purta grija zodiei care va sta pe mine. e treaba mea asta. dar, ca info, o data in plus imi dai motive sa cred ca o fecioara nici pe cadavrul meu nu ar sta bine.
termini cu porcariile?
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 16:32
Intamplator mai cunosc si alte "fecioare" si pot sa-ti spun ca am observat ca se decid greu, pun in balanta si bune si rele si sunt foarte cerebrali.
Daca " fecioara" mea s-a decis asa de repede a fost poate pentru ca suntem foarte potriviti si pentru ca vine dupa un trecut esuat.
Cred insa ca un barbat, indiferent de zidie tergiverseaza cand femeia pe are o are alaturi nu este ce vrea el in totalitate, ori cand puncte esentiale nu sunt asa cum vrea el.
Sambata seara am fost la nunta unei" fecioare" care la aproape 40 ani s-a decis sa faca pasul.
Suntem prieteni de cativa ani buni si i-am vazut fostele prietene si evolutia relatiilor.
Ele probabil se intrebau ce e cu ele, el era clar ca nu e decis pt ca ceva nu-i place.
Pot doar sa-ti spun ca a asteptat cu rabdare ca ceea ce-l deranja le ele sa se rezolve.
Una de exemplu fuma prea mult, el a incercat cu rabdare sa ii sugereze ca nu e prea...ok
Sunt conservatori, imi amintesc ca imi spunea ca ii place femeia cu fusta si parul mai lung, ca e mult mai feminina asa...
Logodnicul meu s-a decis cum spuneam din prima luna, cel putin atunci m-a cerut.
Mi-a mai spus ca atunci cand m-a vazut a stiut ca eu sunt"aleasa".
E foarte decis cand vrea ceva si nu amana.
Asa cum sunt toate fecioarele e cerebral, organizat, prea organizat, meticulos in toate.
Ne intelegem perfect, si pun asta si pe seama varstei.
Asa ca o concluzie e cum ca fecioarele devin mai bune cu vinul, cu cat trec anii!
costela
Postat pe 13 Iulie 2009 10:24
De la: costela, la data 2009-07-13 10:24:41Intamplator mai cunosc si alte "fecioare" si pot sa-ti spun ca am observat ca se decid greu, pun in balanta si bune si rele si sunt foarte cerebrali.
Daca " fecioara" mea s-a decis asa de repede a fost poate pentru ca suntem foarte potriviti si pentru ca vine dupa un trecut esuat.
Cred insa ca un barbat, indiferent de zidie tergiverseaza cand femeia pe are o are alaturi nu este ce vrea el in totalitate, ori cand puncte esentiale nu sunt asa cum vrea el.
Sambata seara am fost la nunta unei" fecioare" care la aproape 40 ani s-a decis sa faca pasul.
Suntem prieteni de cativa ani buni si i-am vazut fostele prietene si evolutia relatiilor.
Ele probabil se intrebau ce e cu ele, el era clar ca nu e decis pt ca ceva nu-i place.
Pot doar sa-ti spun ca a asteptat cu rabdare ca ceea ce-l deranja le ele sa se rezolve.
Una de exemplu fuma prea mult, el a incercat cu rabdare sa ii sugereze ca nu e prea...ok
Sunt conservatori, imi amintesc ca imi spunea ca ii place femeia cu fusta si parul mai lung, ca e mult mai feminina asa...
Logodnicul meu s-a decis cum spuneam din prima luna, cel putin atunci m-a cerut.
Mi-a mai spus ca atunci cand m-a vazut a stiut ca eu sunt"aleasa".
E foarte decis cand vrea ceva si nu amana.
Asa cum sunt toate fecioarele e cerebral, organizat, prea organizat, meticulos in toate.
Ne intelegem perfect, si pun asta si pe seama varstei.
Asa ca o concluzie e cum ca fecioarele devin mai bune cu vinul, cu cat trec anii!
.....hai mai mama si cu tine adica cum ?..sa astept sa treaca anii ca sa-mi pun pirostriile?,pai atunci ce rost ar mai avea casatoria la adinci batrineti
catalliin
Postat pe 16 Iulie 2009 22:36
Nu asta am spus sa astepti pana trec anii.
Ma refeream la cei trecuti poate de 30 -35 ani, care sunt deja maturi.
In alta ordine de idei, daca amana cererea de casatorie este de regula o dovada ca nu a gasit persoana potrivita.

costela
Postat pe 17 Iulie 2009 15:19
offff!...atunci tot este nasol ca inca sun copil am numai 33 de anisori..lol
catalliin
Postat pe 17 Iulie 2009 17:09
Si eu sunt Scorpion si am alaturi un barbat fecioara.Ne stim de 21 de ani si suntem casatoriti de 17.
Asa cum spui, zodiile nu prea dau seanse de resusita acestei combinatii si sincera sa fiu am avut de multe ori momente cand am vrut sa dau bir cu fugitii, dar iata ca am rezistat.

In aceasta relatie femeia scorpion il domina din punct de vedere sexual pe barbatul fecioara iar acesta trebuie sa faca fata cerintelor.In cazul in care barbatul fecioara isi tradeaza femeia scorpion , aceasta nu va uita toata viata si chiar daca va trece peste si va continua relatia, nu va mai fi fidela, sau cel putin daca a fost pana atunci va cocheta cu ideea de a filtra cu alti barbati.
daniela6
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:17
Buna.Prietenul meu cel mai bun este in zodia Fecioarei si pot sa zic ca este incapatinat si f.f.f.orgolios!Ne cun.de4ani si ceva...Niciodata nu va spune unei femei ca o iubeste din cauza orgoliului!Daca ii gresesti unui barbat fecioara,esti PA,adica se simte tradat si mintit...In schimb,stie s-arate ca iubeste,dar nu spune...Bafta!
andragafita
Postat pe 1 Noiembrie 2009 19:50
De la: pik_nik, la data 2009-06-25 02:16:38si daca iau amanta capricorn, ma scapa de sotie? nu s-ar putea numa' de soacra?
hai amu' daca tot esti pusa pe fapte bune, poate ne intelegem...
dau si eu o bere

EU SUNT CAPRICORN MA VREI?
EU TE SCAP DE SOTIE SI TU DE AL MEU SOT...CE ZICI??
fararipi
Postat pe 25 Noiembrie 2009 09:13
nu-i crestineste sa gandim ca vrem sa scapam de alti semeni de-ai nostri.
da' o mica intalnire...
pik_nik
Postat pe 25 Noiembrie 2009 09:16
SA SCAP.. ADIKA SA IL LAS... CA VREAU DE MULT ASTA....NU IN ALT SENS!!
fararipi
Postat pe 25 Noiembrie 2009 09:27
este perfect pt mine mias chiar dori in viata
garbo004173
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:08
este perfect pt mine mias chiar dori in viata
garbo004173
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:08
barbatul din fecioara...
dupa 25 de ani de casnicie pot spune atat: lunatic, indiferent, arogant,certaret,foarte comod, lipseste ca tata, la fel ca sot; nu spune nici macar "La multi ani" de ziua fiului lui; de ziua mea nici vorba;nu ofera cadouri,flori sau bani; nu-i plac musafirii si nici prietenii, nu-i plac petrecerile,dar, ii cam plac fetele tinere;
uneori ma gandesc, cu ce am gresit!
eu sunt tot fecioara; el e mai mare decat mine cu 5 zile; asta este parerea mea dupa o viata de convietuire... imi pare rau, dar trebuia sa spun...(si asta e doar o mica parte...).
corinab
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:50
corina, corect
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dar femeia fecioara si barbatul varsator? 2 De la: maya28 13 Septembrie 2010 22:41
compatibilitate 6 De la: walkiria 25 August 2010 13:53
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia CAPRICORN 31 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:11
Barbatul TAUR 2719 De la: Laura76 22 Iulie 2020 13:11
Apel catre cei din zodia BALANTA 49 De la: alfheim 23 Mai 2011 23:31
Setari Cookie-uri