Barbatul fecioara

De la: corinaduminica, la data 2009-11-28 21:50:01barbatul din fecioara...
dupa 25 de ani de casnicie pot spune atat: lunatic, indiferent, arogant,certaret,foarte comod, lipseste ca tata, la fel ca sot; nu spune nici macar "La multi ani" de ziua fiului lui; de ziua mea nici vorba;nu ofera cadouri,flori sau bani; nu-i plac musafirii si nici prietenii, nu-i plac petrecerile,dar, ii cam plac fetele tinere;
uneori ma gandesc, cu ce am gresit!
eu sunt tot fecioara; el e mai mare decat mine cu 5 zile; asta este parerea mea dupa o viata de convietuire... imi pare rau, dar trebuia sa spun...(si asta e doar o mica parte...).
FOARTE ADEVARAT CE SPUI....AI CUPRINS CE ERA MAI IMPORTANT....CATA DREPTATE AI....ASA SUNT BARBATII FECIOARA.....DA!!
sheika29
Postat pe 10 Martie 2010 19:14
barbatul fecioara este un mincinos am avut o relatie de 2 ani si tot timpul mintea.Gemeni
garbo084856
Postat pe 11 Martie 2010 13:30
Te inseli amarnic draga mea,eu mascul-fecioara am avut relatii cu 5 femei din scorpion si a fost super pentru ambii la fiecare moment.Dupa mine este cea mai tare relatie sexuala,nu vorbesc de continuitate,casatorie pentru ca nu am probat.Asa ca, voi, cele din zodia scorpion, sunteti asteptate in teritoriul meu,indrazniti.
profetul2
Postat pe 12 Martie 2010 01:45
ai dreptate ,si la noi e tot asa doar ca la noi mezina de 13 ani e berbec si a luat tot ce e mai controversat de la fiecare.
garbo103053
Postat pe 12 Martie 2010 07:28
De la: profetul2, la data 2010-03-12 01:45:15Te inseli amarnic draga mea,eu mascul-fecioara am avut relatii cu 5 femei din scorpion si a fost super pentru ambii la fiecare moment.Dupa mine este cea mai tare relatie sexuala,nu vorbesc de continuitate,casatorie pentru ca nu am probat.Asa ca, voi, cele din zodia scorpion, sunteti asteptate in teritoriul meu,indrazniti.
si la cat sa scr asa de frumoooooos despre barb fecioara.....te astepti sa vina vreunaaaaaaa....
sheika29
Postat pe 12 Martie 2010 09:01
Un mare mincinos,prefacut,se crede buricul pamantului,sta in fata oglinzii mai mult ca mine,nu pot sa spun ca nu are graija de mine si de copii,dar dupa, iti scoate ochii.NU vede decat ce face el,ce fac ceilalti nu are valoare.....Si spun asta dupa 24 de de ani de casnicie.
garbo007126
Postat pe 12 Martie 2010 13:52
Barbatul fecioara ..... mie mi-a facut viata un adevarat calvar, blestem clipa cand m-am indragostit de el!!!!!!!!
Am incercat sa-i fiu mereu alaturi sa-l ajut la nevoie iar el doar a stiut sa profite de iubirea mea.Eu niciodata nu trebuia sa ma supar la comentarile lui dar daca eu ziceam ceva gata punea botu. Lui ii placea sa fie mereu in centru atentiei si cu cat mai multe femei in jurul lui mai bine...fals, materialist.Am incerc sa fac ca relatia sa mearga dar... Si in plus tot el a pus capat relatiei acuzandu-ma ca nu imi pasa de el cand eu incercam sa-i fiu mereu aproape. Acum la cateva luni de la despartire se pare ca are pe altcineva(nu sunt foarte sigura) sa vad cat il tine... da a inceput sa ma caute.
garbo042727
Postat pe 13 Martie 2010 18:52
De la: garbo042727, la data 2010-03-13 18:52:38Barbatul fecioara ..... mie mi-a facut viata un adevarat calvar, blestem clipa cand m-am indragostit de el!!!!!!!!
Am incercat sa-i fiu mereu alaturi sa-l ajut la nevoie iar el doar a stiut sa profite de iubirea mea.Eu niciodata nu trebuia sa ma supar la comentarile lui dar daca eu ziceam ceva gata punea botu. Lui ii placea sa fie mereu in centru atentiei si cu cat mai multe femei in jurul lui mai bine...fals, materialist.Am incerc sa fac ca relatia sa mearga dar... Si in plus tot el a pus capat relatiei acuzandu-ma ca nu imi pasa de el cand eu incercam sa-i fiu mereu aproape. Acum la cateva luni de la despartire se pare ca are pe altcineva(nu sunt foarte sigura) sa vad cat il tine... da a inceput sa ma caute.
da-i cu jet.....cat de multa dragoste le-ai oferi....tot zice ca nu-i deajuns....niste scortosi!!!!!!
sheika29
Postat pe 14 Martie 2010 07:31
doamnelor nu va contrazic dar nu toti barbati sunt la fel ,stiti proverbul intr-o padure exista si uscaturi. eu zie eu zic totul pleaca de la comunicare intr-o familie daca nu exista comunicare oricind se poate produce o rupere
cicinel
Postat pe 14 Martie 2010 07:41
ASA L-AI INVATAT, ASA IL AI. TE ROG SCHIMBATE, FI MAI INDIFERENTA
ARATAI CA NU MAI INSEAMNA NIMIC PT. TINE. SI VEI CISTIGA. SIGUR
garbo101547
Postat pe 14 Martie 2010 07:45
Asta nu inteleg: "asa l-ai invatat, asa il ai". De ce? El e un handicapat care nu poate gandi singur ce e bine si ce e rau?
Doara
Postat pe 14 Martie 2010 07:57
poate l-ai suparat cu ceva ,incearca sa fi mai maleabila cu el mai ales daca te cauta crezi ca vei gasi ceva mai bun?
cicinel
Postat pe 14 Martie 2010 07:59
"atentie " dor marunt poate nu toate femeile gandesc ca tine,multe au si alte pareri
cicinel
Postat pe 14 Martie 2010 08:03
Dor marunt, toate lucrurile in viata se invata.Procesul de educatie nu functioneaza numai in ciclurile elementare, legate de parinti si scoala.Chiar si in clipa cand doua persoane se casatoresc si traiesc o viata de cuplu, procesul de educatie se continua.Este ceea ce spun femeile ca vor sa-si schimbe barbatii, daca iti amintesti.Numai ca schimbarea nu se face numai in cadrul unei singure persoane.Ea este operanta la amandoi.Si femeia trebuie sa se schimbe.Din acest motiv se trece de la persoana I-a, eu, sau el, la forma plurala, noi.Daca nu se intampla astfel de lucruri, casatoria ( si nu numai din aceste motive) este destinata esecului.
Ioana007
Postat pe 14 Martie 2010 08:14
De la: Ioana007, la data 2010-03-14 08:14:45Dor marunt, toate lucrurile in viata se invata.Procesul de educatie nu functioneaza numai in ciclurile elementare, legate de parinti si scoala.Chiar si in clipa cand doua persoane se casatoresc si traiesc o viata de cuplu, procesul de educatie se continua.Este ceea ce spun femeile ca vor sa-si schimbe barbatii, daca iti amintesti.Numai ca schimbarea nu se face numai in cadrul unei singure persoane.Ea este operanta la amandoi.Si femeia trebuie sa se schimbe.Din acest motiv se trece de la persoana I-a, eu, sau el, la forma plurala, noi.Daca nu se intampla astfel de lucruri, casatoria ( si nu numai din aceste motive) este destinata esecului.
super pot sa iti dau nota 10+
cicinel
Postat pe 14 Martie 2010 08:20
Van, la asta ma refeream si eu intr-un fel. EL/EA trebuie sa se schimbe. Sau poate e prea mult spus "schimbare". Trebuie sa invete amandoi sa accepte anumite chestii sau sa se abtina de la altele. Dar nu eu, femeia trebuie sa il invat pe el. Sau el, barbatul sa ma invete pe mine. E ca o chestie tacita, dorita pentru ca acel cuplu sa mearga. Daca unul din ei nu vrea sa accepte schimbarea, atunci degeaba se incearca "educarea" pentru ca nu prea iese.

Cincinel, sunt convinsa ca sunt femei care au alte pareri decat ale mele. Unde ai citit tu ca am vorbit in numele tuturor?
Doara
Postat pe 14 Martie 2010 08:31
Sorry, dublu post. Iar mi-a tremurat mana.
Doara
Postat pe 14 Martie 2010 08:31
Inca il iubesc si acum dar in nici un caz nu m-as intoarce la el nici daca vine in genunchi, ar insemna sa o iau de la capat si sincer nu am chef... Recunosc, poate am gresit si eu dar nu mie teama sa recunosc lucrul acesta dar nici nu cred ca trebuia sa ma transforme el in "vrajitoarea din poveste".Am realizat ca nu prea stie ce vrea de la viata asta, el nici cu mine dar nici fara mine (si are aproape 26 de ani da se poarta ca un copil de 5 ani).Din cauza lui am ramas cu un mare handicat, de cate ori incearca cineva sa se apropie de mine il resping pentru ca nu mai pot avea incredere in nimeni
Chiar de 1 Martie a avut tupeul sa ma sune ca sa-mi ureze o primavara frumosa si "sa fiu iubita"il o fi apucat doru de mine, ce tupeu a putut avea...
Am hotarat sa las totu in urma si sa merg mai departe merit mai mult !!!
garbo042727
Postat pe 14 Martie 2010 15:50
cicinel, poate l-am suparat cu ceva dar de cate ori facea comentarii care ma raneau ...din punctul lui de vedere nu trebuia sa ma supar ca erau doar glume,dar, anumite glume nu se fac daca iubesti pe cineva. Din punctul meu de vedere ma cauta sa vada daca mai simt ceva pentru el, atat( mai ales ca s-a despartit de mine lasandu-mi mesaj pe mess nici macar nu a avut tupeul sa-mi zica in fata, prin urmare ....) A zis de o mie de ori sa iesim si la zis a ramas, asa facea mereu pana si cu prietenii lui, pur si simplu este neserios si nu are cuvant !!!
garbo042727
Postat pe 14 Martie 2010 16:07
ai mare dreptate vizavi de arta disimularii...
jo_ioana2002
Postat pe 15 Martie 2010 02:57
asa este, exact aceeasi combinatie si aici, tot 2 ani, 730 de zile de minciuna...
jo_ioana2002
Postat pe 15 Martie 2010 02:58
[ce zice de realtia barbat feciora cu barbat leu?
garbo100757
Postat pe 15 Martie 2010 16:21
De la: cicinel, la data 2010-03-14 08:03:43"atentie " dor marunt poate nu toate femeile gandesc ca tine,multe au si alte pareri
eeeee uite na!!!!sa stii ca are dreptate ea !!! citeste toate postarile femeilor....si ia vezi matale....cate din ele gandesc altfel decat noooooooi????????? hai ....sa te vad !!!!!
sheika29
Postat pe 15 Martie 2010 18:02
De la: garbo100757, la data 2010-03-15 16:21:19[ce zice de realtia barbat feciora cu barbat leu?



o relatie nemaipomenita. chiar compatibila. ca sa nu mai zic ca, e de un mare si ghebos romantism
si_totusi
Postat pe 15 Martie 2010 18:43
AI PERFECTA DREPTATE.SI EU SUNT CASATORITA DE 7 ANI CU O FECIOARA ,DAR NU MA SIMT IMPLINITA DELOC.
DELIA_LUP
Postat pe 18 Martie 2010 15:50
Daca te maritai si tu cu un barbat, poate iesea altceva dar tu nu, batman, batman ..
anakin
Postat pe 18 Martie 2010 15:51
incearca cu un taur!!!!!!!!poate asiia na....t implinescti??????????
nazirra
Postat pe 18 Martie 2010 15:57
sa nu nemereasca ...un bou
garbocatalyna
Postat pe 18 Martie 2010 15:59
ce faci, nazi, o sfatuiesti sa renunte la platonism?
anakin
Postat pe 18 Martie 2010 15:59
ce parere aveti de barbatu fecioara -femeia sagetator?
garbo020969
Postat pe 18 Martie 2010 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia balanta si barbatul sagetator 1 De la: pisikutza25 5 Iulie 2012 09:33
zodia taur 7 De la: nuti_vio 11 Februarie 2011 11:43
Femeia gemeni si barbatul balana 34 De la: garbo304761 6 Aprilie 2013 02:36
help me 4 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:41
spuneti-mi si mie:-s 1 De la: Alinushuleee 5 Septembrie 2009 16:54
Setari Cookie-uri