Barbatul fecioara

De la: garbo007033, la data 2009-07-10 12:41:14Eu sunt capricorn si el fecioara. suntem inpreuna de 5 ani
desi dpdv al compatibilitatii ne potrivim in realitatate nu este asa. Este foarte incapatanat si mandru si orgolios din cale-afara. ii se pare mereu k are dreptate si ca mereu tu esti cea care nu esti in stare de nimic fara el.
Este un barbat fixist...ESECCC TOTAL

Dumnezeule, park ai descris relatia mea, in linii mari. Si eu sunt capricorn si am o relatie cu o fecioara de vreo 3 ani si jumatate. In pat totul e suuuuuuuuuuper ok. Mai greu cand revenim la pozitia verticala. Mereu imi spune ca fara el sunt "nimeni", ca dak ma despart de el voi ramane singura pentru tot restul vietii (eu sunt mai mare cu 7 ani decat el, dar diferenta nu se vede nici macar cu lupa). In realitate este cam las si cam neajutorat. Eu trebuie sa-mi bat capul sa rezolv si problemele mele si pe ale lui. In plus, este excesiv de gelos si posesiv. Groaznic de obositor cu toate angoasele si apasarile lui. De aceea am decis sa-mi asum riscul de a ramane singura si tocmai m-am despartit de el. El pare a avea nevoie mai degraba de o menajera si de o doica, or eu nu prea am vocatie. Nu e mai putin adevarat ca in opinia mea multe dintre defectele ex-ului nu tin neaparat de zodie, cat de educatie sau mai bine spus de non-educatie. Ca n-a prea avut cine: tata ofitaran avansat pe baza de dosar bun, ca asa era pe atunci, mama casnica si cam lele... Asta e. Mai bine singura! Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai bine!
garbo011350
Postat pe 10 Iulie 2009 15:16
garbolino, ca bine zici tu!!
zambila
Postat pe 10 Iulie 2009 15:20
Zic Zambilico, fiindca dupa atata studiu... am aprofundat!
garbo011350
Postat pe 10 Iulie 2009 15:33
pare rau, nu aveti dreptate, da' nici un pik!
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 15:36
De ce nu avem dreptate, Pik Nik?
garbo011350
Postat pe 10 Iulie 2009 15:54
nu stiu, n-am citit in urma. trecui asa, pe la voi, si...stii...puterea obisnuintei...
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 15:56
Ei, asta-i altceva. Ma speriasem ca stii tu fecioara ideala pe undeva (barbat) si eu am ratat-o. Mi-a venit inima la loc.
garbo011350
Postat pe 10 Iulie 2009 16:11
Buna,

Nu stiu daca rspunsul meu nu vine destul de tarziu intrebarii tale.
Pot sa-ti spun ca barbatul cu care am o relatie de 6 luni m-a cerut din prima luna.
Eu sunt capricorn, el fecioara.
Cred ca se vede imediat cand vrea ceva, atunci cand nu e decis, ceva nu e in regula.
Scrie-mi daca vrei amanunte.
costela
Postat pe 10 Iulie 2009 16:25
De la: costela, la data 2009-07-10 16:25:23Buna,

Nu stiu daca rspunsul meu nu vine destul de tarziu intrebarii tale.
Pot sa-ti spun ca barbatul cu care am o relatie de 6 luni m-a cerut din prima luna.
Eu sunt capricorn, el fecioara.
Cred ca se vede imediat cand vrea ceva, atunci cand nu e decis, ceva nu e in regula.
Scrie-mi daca vrei amanunte.

Normal k vreau amanunte. Vreau sa inteleg si eu ce mi s-a intamplat!
garbo011350
Postat pe 10 Iulie 2009 22:13
Daaaaaaaaaaaaaaaaaa. Vresu amanunte.
garbo011350
Postat pe 11 Iulie 2009 03:44
as vrea si eu sa stiu cum e cu femeia-pesti si barbatul-sagetator...teoretic nu se prea poate, dar practic?? multumesc anticipat
garbo022468
Postat pe 11 Iulie 2009 09:48
Barbatul Sagetator si femeia Pesti nu sunt nstare sa si ofere unul altuia sprijinul de care au nevoie. Pe plan erotic pot avea parte de momente pasionale, dar cu greu vor reusi sa se nteleaga pe celelalte planuri.

Barbatul Sagetator se simte ngradit n actiunile sale de timiditatea si retinerile femeii Pesti. n scurt timp, femeia Pesti va reusi sa-l transforme pe barbatul Sagetator, dintr-un om dinamic si optimist, ntr-unul depresiv si apatic.

Relatia dintre barbatul Sagetator si femeia Pesti se anunta foarte dificila, iar un eventual mariaj este aproape imposibil.

Barbatul sagetator e cel mai bun, asa ca daca o eventuala relatie cu sagetatorul nu functioneaza, vina nu e a lui.
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 09:52

vai...scuza-ma...doar cand te vad pe horoscop...am asa un puseu de ras...sorry
mia79x
Postat pe 11 Iulie 2009 09:54
barbat sau zodie .
garbo013976
Postat pe 11 Iulie 2009 09:58
...dealtfel barbatul sagetator e atat de potrivit oricarei femei. ca este balanta, peste , sau orice alt semn . Doar durata relatiei poate fi o problema . dar de ce sa vorbiti despre lucruri atat de complicate..
blanca
Postat pe 11 Iulie 2009 10:00
fetele, stiti cum e si cu zodiile astea, nu sunt 2 oamnei exact la fel pe planeta asta mare!!

exista, intr-adevar, trasaturi comune fiecarei zodii, dar sunt atat de generale, n-are cum sa-ti zica nimeni daca o sa mearga sau nu o relatie!
si as putea zice ca am cunoscut 2 " fecioare",care, desi aveau unele lucruri in comun, erau persoane total opuse, deci... fiecare cu experientele lui!

si da, as putea spune ca una dintre ele ar putea fi o feciaora ideala, cel putin pt mine!
zambila
Postat pe 11 Iulie 2009 12:02
imi pot permite o glumita? barbatul fecioara e o cioara. dar accept ca si femeia balanta (io) e o clanta, cotoroanta sau alte oantze.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:03
tare, geaneto..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:05
daaaa? atunci continui:

il stim pe barbatul fecioara
este o veritabila cioara
sta pe sus si croncaneste
nimic nu-i place; tot carteste!

o stim si pe femeia balanta
credem ca-i cuminte ca o clanta
cand - de fapt - e cotoroanta
cand nu are nici o shtantza.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:10
Fratele meu ( el este pe 31 aug face 27) este in aceasta zodie cat si nepotica cea mare ( ea e pe 28 aug face 7 ani )
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 12:12
cinezee, daca nu esti taur sau capricorn, te-ai fript! sa-ti traiasca sanatosi fratele si nepotica. dar cred ca e bine sa nu te intalnesti prea des cu ei... sa stea doi cu gura pe tine... e nasol .
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:14
geaneto, fecioara aia e cumnatul meu , ce l-as da de suflet..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:17
vaaaaileeelei, kyro. stii vorba mea preferata cu bocancii (de rockeritza - ca tot se mira erikutza ce-i cu ei vara...) in gura...
da' stiu si fecioare care se controleaza la cartit. alea sunt evoluate.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:19
fratele ne intelegem binee , chiar in relatii bune pot spune , nepotica inca e prea mica , peste niste ani o sa o urmaresc
De la: gianiblue, la data 2009-07-11 12:14:30cinezee, daca nu esti taur sau capricorn, te-ai fript! sa-ti traiasca sanatosi fratele si nepotica. dar cred ca e bine sa nu te intalnesti prea des cu ei... sa stea doi cu gura pe tine... e nasol .
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 12:21
ca n-am avut noroc , numai de d-alea necoborate din cocotier, am avut parte..

la stadiul de maimuta cartitoare..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:22
kyro, iubita mea. sa nu-mi spui ca ex-ul ala de trei lei, ala oficial a fost asa ceva ca te bat mar. cum sa nu ai cunostinte minime despre potrivire? cauta, mami, un rac sau peste. sa vezi ce frumos te armonizezi... numai senzatii si feeling-uri. yami-yami. delicios.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:26
a fost berbec ! tot cam ca nuca-n perete..
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:28
daca se cuminteste, poate visa chiar la un sagetator
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 12:28
am inteles pik. esti sagetator. filosoful ala libertin care nu se leaga la cap. iresponsabil pana la moarte. uite de aceea ne place sa stam la taclale cu tine dar nimic mai mult. roaga-te sa ai un ascendent care te repara !
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 12:32
scorpioanca si cuminte ?? asta-i contradictie in termeni..neeee..

geaneto, cred ca singurul care m-a facut sa vibrez, da` serios de tot, nu apa chioara, a fost un taur...
kyra
Postat pe 11 Iulie 2009 12:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vor realiza 40 De la: daria_pet 9 Octombrie 2009 01:19
Fata sagetotr si baiatul fecioara. 8 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 18:06
Cat de importanta este facultatea si cat de mult sacrificiu merita? 28 De la: garbo171675 16 Decembrie 2010 06:46
ea peste el gemeni...are rost? 14 De la: DRAKUSOR 1 Ianuarie 2013 19:42
femeia taur - barbatul gemeni 18 De la: blue_dream 12 Martie 2010 15:55
Setari Cookie-uri