Barbatul fecioara

Tocmai am incheiat o relatie cu o fecioara si mi-a aratat cat de parsive pot sa fie barbatii fecioara. De luni de zile a avut o relatie in paralel iar mie imi spunea ca nu prea poate sa ne intalnim pentru ca este obosit si ocupat cu renovarea casei si stresat si alte 1000 de motive. Am aflat ca stresul si oboseala are nume de fata. Nu spun ca absolut toti barbatii fecioara sunt asa dar eu am dat peste un mare nesimtit, ipocrit si consider ca este cel mai josnic om cu care am avut o relatie pana acum.
Compatibilitatea zodiacala spune ca ne intelegem de minune si ca ar fi relatia perfecta (taur-fecioara) dar la mine nu a mers.
Si inca ceva, sunt foarte fericita ca am scapat din aceasta relatie care ma consuma din toate punctele de vedere si in care el trebuia sa fie mereu pe primul plan. Ciudat dar ma simt de-a dreptul fericita ca am scapat de el si nici macar nu il urasc pt ca asta ar insemna sa-mi mai pese de el si de viata lui de 2 lei.
alya
Postat pe 12 Noiembrie 2008 22:01
Barbatul Fecioara .ma tot gandesc ce sa va spun, pentru ca eu sunt casatorita cu el, suntem impreuna de 11 ani (apropo, eu sunt leoaica). Pana la urma, e si el om! Egoist, introvertit, incapatanat, cateodata plictisitor (!) , costiincios, frumos,misterios,rafinat, senzual - cam asa mi-as caracteriza sotul .
Pana la urma, nu cred ca zodia conteaza, ci sentimentele, dorinta de a fi impreuna, prietenia (ce conteaza enorm!) si...pasiunea

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:04
Daniela, am pus si eu cateva cuvinte pe aici. Daca vrei sa-ti zic mai multe,lasa-mi un mesaj.Toate cele bune

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:15
hm...berbec si fecioara...o relatie plecuta spun unele zodiace sau neplacuta spun altele. Cred ca tot ce conteaza este ce sentimente exista intre cei doi.Diferentele zodiacale le depasesti daca sentimelntele exista din partea amandurora. Daca nu...indiferent de cat de compatibili sunt cei doi parteneri , conform zodiacelor, ruptura se va produce mai devreme sau mai tarziu.
emmilly39
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:59
ce facei voi aici,?? ne tocai mrunt zodia unui tip, orice tip, l arat cum se prezint n faa lumii, lumea lui interioar e dat de ascendent, aia cutai,ascendentul e ceea ce v va oferi n familie i intimitate, da, suntem complicai, dar depinde foarte mult de educaie, de relaiile anterioare, de zona geografic i de ceea ce vede la voi, uneori suntem rbdattori, atunci simim c merit, dar dac intrai cu bocancii n sufletul nostru s nu v ateptai la minuni benefice, suntem foarte diferii ca i concepii, dei muli din prietenii mei sunt tot fecioare, i de aceai vrst nu poi pune semnul egal ntre noi, astea ar fi aparenele zodiacale, deci nu ncercai s dominai o fecioar brbat, vei ajunge s vorbii singure foarte repede, nu atentai la orgoliul lui, unii l au n exces, dar tot unii sunt rafinai, ateni ,tandri, imaginativi, i calitatea de baz familiti
casperphantom
Postat pe 29 Noiembrie 2008 01:01
CE VA FII DE NOI?EU SAGETATOARE,EL FECIOARA!CAT VA DURA?

horicel
Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:21
Mda , iara se vorbeste in necunostiinta de cauza...mai mult aiurea ...ba , care nu va inkadrati ejekt de aicia , clar !
Barbatul FECIOARA....un MIT printre muritori, luceafarul printre neguri...este deasupra tuturor chiar si atunci cand a ajuns la varsta senectutii
Este veninul din paharul cu vin ...adik bun k vinul de casa
Daca il superi, o sa declansezi fara sa vrei desigur ...uraganul Katrina...10 E letal , te va urmari , te va vana ...iute ca mercurul te va distruge lent dar sigur...
Daca Ii acorzi increderea ta va deveni cel mai bun prieten,...in caz contrar va fi cel mai aprig dusman , in cel mai rau caz , te vei trezi internat la spital, sectia pediatrie...in cel mai bun caz te va umili in fata prietenilor , incat nu vei isi cu lunil din casa ...la toate astea el iti zambeste demonic , fara pic de mila
DaMarkus09
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:54
In relatiile interpersonale este genul comunicativ, tot timpul dorind sa afle lucruri noi...Este saritor...fara sa iasa in evidenta prea mult
La chefuri si petreceri va fi totdeauna in prima linie...
Iar in sfarsit ceea ce se dorea in primul rand ku acest topic...
Viata amoroasa a nativului din Fecioara
In relatia cu sexul opus, nativul adopta un caracter posesiv & protectiv...Doreste sa domine...si sa conduca relatia de la inceput
Uraste minciuna si mai ales prostia, scenele de gelozie, bocetele si teatrul ieftin jukat uneori de partenerele sale, privind detasat aceste lucruri si oarecum distrat
Din partea partenerei se asteapta ca aceasta sa se ridice sau macar sa atinga nivelul asteptarilor sale, nu foarte exagerate de altfel , el nefiind un pretentios fara masura
DaMarkus09
Postat pe 2 Decembrie 2008 12:18
Ii place sa se inconjoare cu obiecte de valoare, scumpe, iubeste luxul si confortul, nefiind insa un materialist convins Toate actiunile sale le va aborda intr un mod superficial de inteligent
Este un luptator, nu renunta usor indiferent cat de greu ar fi sa faca ce si a propus
Este tipul calm , cu tact ,istet...este ultrastabil in plan psihic
Stie sa faca o femeie fericita , cere foarte putin,...in schimb are atat de multe de oferit...
DaMarkus09
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:10
Si ca ultima precizare , aviz gagicilor ...
MASCULUL FECIOARA este inobilat de catre majoritatea astrologilor si a zodiacurilor ,fara nici un fel de dubiu, cu titlul de CEL MAI SEXY NATIV din intreg zodiacul...ehhh, si cata dreptate au !
Oricum , din partea mea sa fie sanatos k eu sunt ascendent in leu...
Numai bine
DaMarkus09
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:14
in primul rand familisti! sensibil, tandru, avid de iubire, tacut de cele mai multe ori, mincinos ca sa-si salveze pielea sau chiar si numai de amorul artei......
...si lista poate continua!

Postat pe 3 Decembrie 2008 14:28
Acest mesaj Ii este adresat celui ce se numeste MACAReOANA
Aoleu , manakat ar jmekla da ce i cu fata asta ....da unde te au gasit astia, pe la ghena cumva
Pe unde iti dregi tu zilele, printr o baraca ...cu prietenii tai aurolacii...o ardeti la greu toata ziua ...
I auzi ...tu zici k ai pretena, vreo oaie sau capra ....k la cat de urat esti crek fetele fug manacnd pamnatu....si nici tie nu ti place fata ta...ce i mai trist...Ca doar asa a lasat D-zeu ...oamenii frumosi , oamenii urati ...si pe tine

DaMarkus09
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:39
vleau si eu sa vorbim,de feciorashu meu
AngelGirl
Postat pe 12 Decembrie 2008 22:10
Jasmine, fata, sarutati-as gandurile, ca tare bine le mai potrivisi.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:27

leu fecioara,de-a dreptul nebunie as fi spus acum 2 ani aprox...
am fost intr-o rel 14 anu cu o fecioara ,eu leoaica
s-a sfarsit prost:)
ironia sortii:sunt intr-o rel cu o alta fecioara de 10 luni
pot spune ca anticipez reactiile lui
el un tip calm,rel cu el tempereaza izbucnirile leoaicei din mine
ce sa va mai spun?
cu siguranta o fecioara e barbatul vietii mele:)

toate bune
D:

ro_nicole
Postat pe 14 Decembrie 2008 19:36
Pai da.El fecioara, tu leu, cum sa nu se sfarseasca rau?A doua fecioara a invatat lectia.Daca nu face ca leoaica, s-ar putea sa-si caute oasele prin pat si sa dea de ale celuilalt.Asa ca a procedat in mod intelept.Am vazut chiar o poza in care o fecioara tine o leoaica in lesa.Era a voastra?
Ioana007
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:36

cata dreptate ai!
glumeam,bineinteles!
cred ca in fiecare din noi exista o asa zisa fiara
alegerea este a noastra daca o eliberam sau ii oprimam izbucnirile
ce spui de asta?

ro_nicole
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:17
Si eu sunt fecioara.Dar in timpul liber, sunt pirat.Daca nu ti-e frica de pirati, te invit la o plimbare pe mare.
Ioana007
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:04
De la: LAVYCRIS, la data 2008-08-21 12:33:34
Ce spuneti de relatia barbat fecioara-femeie rac ?
Astept raspuns.
mersi.

Este o super combinatie.Eu sunt rac si m-am inteles foarte bine cu prietenul meu care era fecioara...ne-am despartit din cauza distantei dar in rest ne intelegeam foarte bine...din punctul meu de vedere sanse 99%
sweet_princess
Postat pe 22 Decembrie 2008 20:29
gata gsii-v alt distracie, c deja m mnnc pielea att ne-ai scrmnat, orice se poate potrivi dac exist voin politic
casperphantom
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:08
dac tot v legai de zodii, ar trebui s o facei profesionist i s tii c ceea ce conteaz ntr-o relaie e ascendentul e firea interioar a omului de lng tine, fie el fecioar, berbec, sau altceva, i la voi la fel, de asta muli i multe spun c nu se potrivesc cu zodia, pentru c ascendentele le sunt diametral opuse, pstreaz doar anumite caracteristici, dar uor nesemnificative, documentai-v bine nainte s aruncai cu noroi, de fapt i la urma urmei, fiecare reacioneaz diferit la factori exteriori, n diferite momente ale zilei, ia ncercai s vedei de ce
casperphantom
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:14
,,Barbat Fecioara-Femeie Scorpion... esec total! ,,

dezvolta te rog?
argumenteaza...

Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:27
eu sunt fecioara si el..tot fecioara si suntem de 4 ani impreuna....si merge perfect.dar mai exista si ca in orice relatie. in compatibilitate zice ca ,doua fecioare in cuplu daca nu se cearta se plictisesc

Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:49
Fetelor, va invit sa aruncati o privire si peste topicul meu: Leoaica & barbatul fecioara ....da ti va cu parerea ...sa vbedem ce o sa iasa
si in plus sunt de parere ca e un subiect foarte interesant care nu trbuie evitat sub nici o forma ....fiind atat de complex
Iubiti va mult!
DaMarkus09
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:03

Jasmin cunoaste bine barbatul fecioara. "in primul rand familisti! sensibil, tandru, avid de iubire, tacut de cele mai multe ori, mincinos ca sa-si salveze pielea sau chiar si numai de amorul artei....."
Fecioara mea, nu era un mincinos, sau cel putin, nu l-a prins eu cu minciuna. Fermecator, zice intotdeuna ca tine dar in final face tot cum vrea el, orgolios peste masura, pune mare pret pe parerile celor din jur. Avid de iubire, cere sa traiesti doar prin el si pentru el, gelos si neincrezator, iti limiteaza putin cate putin spatiul si aerul pana cand simti ca te sufoci.

Dar, in momentele lui bune, te poate face sa te simti cea mai iubita, cea mai frumoasa, cea mai norocoasa femeie de pe Pamant si in felul asta isi mai spala din pacate.
Pacat insa, ca aceste momente nu dureaza prea mult.
Ella34
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:30
Barbatul-Fecioara este o bijuterie prin el insusi.Este un familist convins, un om de o blandete excesiva, incat femeile trebuie sa il pipaie de cateva ori ca sa se convinga ca exista.Este tandru(ca un macaleandru,-poate sa sustina cineva ca macaleandrii nu sunt tandri?), plin de iubire, incat femeile trebuie sa se gandeasca serios daca sa faca acest pas.O femeie casatorita cu un Fecior, imi spunea daunazi ca este obligata sa dea divort, din cauza ca facuse patru copii si era condamnata sa mai faca o Duzina, daca nu se oprea la judecatorie, unde o sora de-a ei era grefier,iar un frate, agent de paza cu regim redus, din cauza ca avea pistol.Pe fecior nu poti sa-l surprinzi cu minciuna, deoarece este o fiinta extrem de sincera si vulnerabila.El este obligat sa se descurce cu minciunile sotiei, in care ea se incurca cel mai adesea, din cauza ca vorbeste mult si cand ti-ai propus acest lucru, nu-ti mai amintesti ce ai spus un minut mai devreme, dar acum o jumatate de ora.Nu este gelos si nici neincrezator, iar atunci cand te sufoci, cunoaste exact ce nasturi trebuie sa desfaca pentru a te ajuta sa iti revii.O alta prietena de-a mea, s-a casatorit cu un fecior, sau cel putin asa zicea el, pentru ca ea avea bani, si a fost atat de fericita, incat nu si-a dat seama ca traverseaza strada pe rosu.A fost ultima ei traversare, si de acolo, de sus, sau de jos, nu are importanta, nu-i asa, a vazut cu cata dragoste ii cheltuieste banii, dar din nefericire, nu a mai putut sa faca nimic.Asa ca daca vreti sa va insurati cu o fecioara, mai bine vedeti daca n-ar merge si varianta vaduvelor, care sunt cele mai vesele fiinte de pe pamant, fapt pentru care s-a scris pentru ele si o opera.
Ioana007
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:04
Oameni buni si Ioana: eu cunosc mai mult din cartile mistice pe barbatul fecioara. am vazut pe ici pe colo cate unul si parea in mare regula. Avantajul lui fata de multi ai zodiacului este ca e realist, bine infipt in pamant. Are un bun simt de dorit la toata lumea. Multa lume zice ca nu-i romantic. ca nu ar putea fi. eu am vazut si citit altceva: el traieste un romantism practic.
Mie ala imi si place. Caci altul este doar praf de romantism.
te pup, Ioana. Pentru ca iubesti si tu un barbat fecioara. Sunt sigura ca faci un cuplu imbatabil cu el.
gianiblue
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:25
Pai Giani ,Ioana iubeste si feciorul si fecioara deopotriva !...jumatatile aceluiasi intreg

Fecio(rii)arele asa cum i-am cunoscut eu sunt barbati deosebit de inteligenti si cu un mare simt al detaliului.
Analizeaza tot si asta poate fii uneori cam obositor. Sunt f sensibili .Asta ,cred eu , e bine cu conditia sa nu fie mai sensibili decat EA .
Le place sa studieze. Sunt autodidacti si de multe ori f culti. Cei care nu-si satisfac acesta dorinta de studiu si analiza pot fi foarte sacaitori si carcotasi .
blanca
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:45
Stiu Mielutzo de cuplul lor, stiu prea bine
gianiblue
Postat pe 1 Februarie 2009 02:19
Vreau si eu un raspuns de la femeile care au alaturi o "feciora" ca sot sau iubit: s-a hotarat greu sa intre intr-o relatie sau sa va ceara de nevasta?!?!?Sau ai contribuit si tu oarecum la asta..adica ai fortat putin...??Merci...astept opinii

Postat pe 1 Februarie 2009 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara , el leu 3 De la: madu7zza 16 Noiembrie 2010 15:41
despre zodia pesti 1 De la: loremicuta11 2 Decembrie 2008 13:08
cum se cucerste un scorpion??? 194 De la: steriana88 22 Martie 2016 22:36
visuri 4 De la: dor72_ 11 Februarie 2012 13:14
PRECIZARE-Un alt fel de zodiac-ZoDIAC ireverentios 1 De la: raul27 21 Martie 2009 22:07
Setari Cookie-uri