Un sfat macar imi puteti.. ca eu nu mai stiu ce sa fac..

povestea mea incepe acu vreo 5 ani. l`am cunoscut, aveam 14.. el 16.. ne`a placut.. relatia nu a durat. ne`a despartit, apoi am inceput sa realizez ca il plac enorm.. au trecut 2 ani.. ne`am impacat, ceva ne apropia mereu.. mi`am dat seama ca tine la mine, dar isi dorea si sex, ceea ce eu nu concepeam. dupa o perioada ne`am despartit. uff.. suferinta, plansete, amintiri. de fiecare data cand ne intalneam se vedea in privirea lui ca inca tine la mine, dar fiind o fire mai pasionala vroia mai mult. intre timp.. in ultimi 3 ani.. am mai stat de vreo 4 ori.. insa decat pt o seara, deoarece cand isi dadea seama ca nu vrea sex.. a doua zii se indeparta. chestia e ca desi nu ne mai bagam in seama cu saptamanile.. cand ne revedeam.. totul era asa frumos, eram ca doi amici vechi, discutam, glumeam. nu stiu ce sa mai cred.. nu stiu daca el tine la mine sau vrea doar asta.. acu dupa.. un an jumate.. am inceput sa vb iar foarte mult la telefon.. sapt asta e la mare.. si mi`a zis ca atunci cand vine vrea sa`i daruiesc ceva..
mi`a dat de inteles..
eu am prieten, dar, tin la el..dar nu destul. de 5 ani ma tot chinuie baiatul asta..M. am avut prieteni cu gramada, nici unu nu m`a facut sa`l uit. la sf lunii pleaca afara.
nu stiu ce sa fac.. ma gandesc ca daca ii dau ce vrea.. poate o sa`mi treaca obsesia pt el. poate apoi el o sa plece si o sa ne vedem de viata noastra. va rog, un sfat vreau.. il iubesc prea tare..dar nici sa fac asta cu el nu pot.. pt ca nici nu stie sigur daca el tine la mine sau de vreo 5 ani de zile nu a reusit sa treaca peste faptul ca nu a facut sex cu mine.. a devenit o obsesie pt el asta? sa se culce neaparat cu mine? uuff.. e greu.. chiar nu pot sa`mi dau seama.. Poate ma ajutati voi sa inteleg ceva .. mersi :*
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 09:47
Depinde de ce vrei tu.Daca vrei sa suferi mai mult decat acum culca-te cu el. Stii ce va face dupa?Te va parasi.Isi va lua trofeul mult visat si-atunci nu te va mai cauta.Daca spui ca te doare acum....sa vezi ce va fi dupa ce-i vei da "cadoul" mult asteptat.Nu te lasa prinsa in jocul lui.

Postat pe 6 August 2008 11:30
ana_lili36 stiu ca o sa sufar, dar chestia e ca daca prin cai normale nu pot sa`l uit.. nu stiu cum altfel.. de cand am vb m`am gandit si la un fel de razbunare.. dar parca imi e mila de el.. pt ca stiu ca daca ii fac asta .. o sa se simta foarte naspa.
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 11:46
atunci fa cum crezi tu.De fapt vad ca iti doresti sa faci asta.Dar iti spun din experienta acest lucru te va atasa mai mult de el.Si-atunci chir NU VEI PUTEA SA-L UITI.Sau poate il vei uita dar mult mai greu. Si-apoi nu-nteleg mila fata de el.Parca spuneai ca de asta te-a parasit.Lui nu i-a fost mila de tine? Tu crezi ca el acum la mare se gandeste la tine?Trezeste-te draga mea,tu nu cred ca stii ce tentatii sunt pe plaja!

Postat pe 6 August 2008 12:33
mersi frumos.. chiar nu o sa se intample nimic. daca am rezistat 5 ani. o sa tot rezist. si in fond si la urma urmei el are mai multa dorinta. eu am vrut sa`i dau dragoste, el a vrut sa`i dau sex. eu nu am fost disperata dupa asta. el da. deci cel obsedat cred ca este el. si poate ca asta ii e si pedeapsa. si o sa traiesc cu fericirea ca niciodata nu o sa aiba placerea de a ma avea. iti multumesc ca mi`ai amintit niste lucruri care le lasasem in urma ! :)
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 12:43
dar tot mi`ar place sa`i fac ceva.. sa tina minte.. poate ma puteti ajuta cu sfaturi. vreau sa`l "rasplatesc" cumva pt ce mi`a facut :D.. si nu vreau sa fiu rautacioasa.. doar sa`i deschid putin ochisorii aia negri :)
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 12:44
Buna draga mea, la librarie sau pe net gasesti Calea spre iubire de Chopra, editura "For you", fa-i cadou aceasta carte. si citeste-o si tu.O sa gasesti multe raspunsuri acolo.

te pup si zambeste, ai un zambet frumos si o inima de copil.

redfire
Postat pe 6 August 2008 15:20
o sa incerc sa o caut.. mersi fain
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 15:34
orice ai face numa nu te culca cu el k atunci o sa-ti fie si mai greu sa-l uiti..poate ar fi trebuit sa incercati mai de mult sa avetzi o relatie care sa nu se bazeze pe sex si sa nu fie influentata de asta...bucura-te k pleaca...sa stii k la un moment dat se adevereste vb "ochii care nu se vad se uita"..prima data o sa-ti fie dor sa-l vezi ,sa-l auzi..dar dak mai si ai pe cineva langa o sa-ti fie mai usor sa treci peste atata timp kt nu o sa-l vezi sau auzi..iti doresc succes :)
andry
Postat pe 6 August 2008 15:35
mersi andry.. adevaru e ca am nevoie sa il uit, face rau la inimioara, si chiar o sa am o discutie definitiva cu el pe tema "relatia dintre noi". si el are prietena, dar e ca si cum nu ar avea`o. dar nici nu stiu ce sa`l intreb. vreau sa ma lamureasca odata pt totdeauna ce`si doreste.
Ing3rasa
Postat pe 6 August 2008 15:41
Dar pana la urma tu stii ce vrei de fapt?... imi dau seama ca si tie iti cam place joaca asta de-a v-ati ascunselea....vad ca ai 20 de ani, deci trebuia sa termini de mult cu copilariile.
anakin
Postat pe 7 August 2008 14:40
Scuza-ma dar iti voi spune adevarul chiar daca acesta o sa te doara.Am citit mesajul tau si m-am gandit la tineretea mea.Sincer pot sa iti spun ca acest baiat nu te iubeste el urmareste doar un scop...de a se culca cu tine...destul de riscant pentru tine ca s-ar putea sa constati ca iti place si mai mult de el iar el te va lasa balta.Daca ti-ai pastrat virginitatea pana la aceasta varsta este bine sa nu ti-o pierzi cu aceasta persoana dar daca nu ti-ai pastrat-o merita sa incerci.Dar daca intradevar te-ar fii iubit ar fii mers la mare cu tine...nu crezi ca asa ar fii fost frumos..cand cineva iti spune ca asteapta ceva de la tine nu crezi ca ar trebui sa iti pui un semn de intrebare ca nu te iubeste.Un lucru trebuie sa stii ca daca o persoana te iubeste nu te va presa mereu cu aceeasta problema te va respecta si de comun acord veti ajunge si sa faceti si acel lucru dorindu-va amandoi.Ei zic sa rupi legatura cu el desi este dureros si sa iti indrepti atentia catre cineva care te merita.Iti urez sa ai taria si sa ii spui nu se poate.
flory_pit
Postat pe 7 August 2008 14:47
flory, am un prieten caruia nevasta-sa i-a spus ca asteapta un cadou de la el, de ziua ei... i-a si specificat ce anume cadou asteapta. Nu-i asa ca nu il mai iubeste?
anakin
Postat pe 7 August 2008 14:57
un lucru nu inteleg. el stie ca eu sunt dificila, el stie ca nu`i merge cu mine, stie ca fac tot timpul ce vreau eu. si declaratiile lui si tot ce`mi spune nu ma influenteaza. chiar asa de obsedat poate fii? sa nu inteleaga toate astea.. si cand eram impreuna, stia cat tin la el .. si tot nu am renuntat. dar acu cand am realizat exact dorinta lui.. nush ce are in cap..
Ing3rasa
Postat pe 7 August 2008 15:07
anakin ti s`aintamplat vreodata asta? daca da.. poate asa inteleg si eu ce gandeste un barbat in legatura cu asta.
Ing3rasa
Postat pe 7 August 2008 15:09
ce anume sa mi se intample, ingerasho?
anakin
Postat pe 7 August 2008 16:11
ma refer, daca te-ai tinut vreodata dupa o fata ceva timp.. numai pt sex? insa nu e neaparat nevoie sa raspunzi :D
Ing3rasa
Postat pe 7 August 2008 21:44
sincer nu..daca nu m-am inteles cu o femeie, indiferent de stadiul relatiei, nu are rost sa pierdem timpul si sa ajungem sa nu ne mai suportam...stam de vorba sau la revedere! am insa prostul obicei de a spune transant lucrul asta... dar tu inca nu stii ce inseamna, tu doar te joci, pentru ca iti place asta, de fapt iti place sa iti bati joc de el... o sfidare falica, asa cum e descrise de Borges in "Cartea despre tamplele inteleptului".
Acuma ia sa imi raspunzi tu sincer...vrei sa treci ca o devoratoare de barbati, sa te stie severinul cumva?
anakin
Postat pe 8 August 2008 00:11
neah.. mie nu`mi place nici statutul de fata cuminte, dar nici cel de devoratoare de barbati cum zici tu. insa na.. asa a fost sa fie.. sa le cam tai creanga la fiecare. insa si lui tre sa i`o tai :)).
tu zici ca vreau sa`mi bat joc de el. e posibil, dupa atatia ani, chiar daca sunt mai mica, stii ca minti fragede, dezvolta planuri de neimaginat. :D ms oricum pt raspuns
Ing3rasa
Postat pe 8 August 2008 08:04
Pentru viitor, e bine sa fii sincera si cu tine, si cu ceilalti... acuma, ca ai spus ca vrei sa iti cam bati joc de el, treaba ta, spor la lucru. Daca se prinde, bravo lui, daca nu, primeste si el o lectie ce poate ii va folosi pe viitor. Oricum, atata vreme cat stii ce vrei sa faci, poti sa faci cu cine vrei - si nu e vorba despre sex, o sa cresti si iti vei da seama ca o relatie buna este completata de o viata sexuala buna.
Anyway, fa-ti damblaua, dar ai grija sa nu devina o obisnuinta.
anakin
Postat pe 8 August 2008 09:32
cred ca avem aproximativ aceeiasi varsta si te inteleg .Ptr sex barbatii sunt in stare de orce exista de asemenea si ambitia.orce ai face nu ajunge in pat cu el.ptr el probabil ai devenit duar o obsesie sexuala cat despre razbunare sau mai stiiu eu ce las o balta mai bine incearca sa iti vezi de drumul tau
yavrum
Postat pe 8 August 2008 12:31
sa stii ca am inceput sa nu ma mai gandesc la razbunare, nu merita. oricum o sa va tin la curent cu ce se intampla.. pt ca in curand o sa ma intalnesc fata in fata cu el.. sa vad ce ma mai minte :)
Ing3rasa
Postat pe 8 August 2008 12:35
tin sa va spun ca totul sa sfarsit. nu mai am nici o treaba cu fostu iubit. am vb cu el si i`am spus ce fericita sunt acu. a inteles si mi`a urat viata linistita si casatorie fericita. acu sunt fericita cu actualul, am descoperit ca il iubesc. aveam nevoie doar de un impuls sa imi dau seama. si ma bucur ca nu am cedat fostului, pt ca actualul prieten merita toata dragostea din lume :D
Ing3rasa
Postat pe 20 August 2008 11:04
Pot sa-ti spun doar ca barbatii cateodata sunt foarte insistenti atunci cand isi pun in cap sa mai adauge in lista lor de troffe inca unul,si sunt in stare de orice pt a reusi,asta este si unul din sfaturile date de fratii mei ,eu am crescut intre baieti ( am multi verisori si 2 fratii),si pot sa-ti spun ca cunosc mentalitatea barbatilor prea bine,daca el te va avea,dupa aceea vei fi doar un trofeu,daca nu te va avea ,asta va fi cea mai de pret razbunare a ta ,deoarece va trai mereu cu gandul la tine,la cum ar fi fost daca te-ar fi avut,si credema gandul asta al va chinui enorm de mult,si tu vei putea sa-i " dai peste nas" oricand. Acum depinde de tine ce vrei sa faci,sa rezisti in continuare sau sa cazi in plasa lui???
angeletomio145
Postat pe 23 August 2008 14:05
Ingrid, cea verde.Peste cat timp ai sa repeti povestea, numai ca iubitelul tau cel nou, va deveni pag36 din roman apartinand acum de domeniul trecutului?

Postat pe 24 August 2008 05:24
Mai copile, nici un baiat normal la cap si cu suflet in el nu paraseste o fata virgina care nu e pregatita pentru sex. In cel mai rau caz, si daca e animalu' animalelor, o inseala sistematic, dar nu o paraseste. Baiatul asta mi se pare cel putin indiferent. Uite care e sfatul meu: daca tii la el sau il iubesti sau doar il vrei langa tine pur si simplu, spune-i-o (daca esti dispusa sa renunti la actualul prieten)si incearca sa reiei relatia cu el, dar fara sa raspunzi acestui santaj emotional perfid din ciclul "daca ma iubesti te culci cu mine" intelegi? Faci sex cand vrei tu si cu cine vrei tu, dar nu da curs unor conditionari de genul "te culci cu mine sau te parasesc" Te inteleg ca suferi si ca nu-ti vine sa-l lasi de tot pe actualul prieten pentru unu care te va parasi dupa o zi sau doua de abstinenta.

Postat pe 31 August 2008 23:50
Mersi.. sa stii ca asta am si facut.. de fapt pot sa`ti spun ca m`am purtat indiferenta cu el.. ca si cum nu ar mai fii fost nimic intre noi.. si e doar un amic. acum a plecat afara si ma si bucur pt asta pt ca mi`am dat seama ca tin foarte mult la prietenu meu.. si suntem fericiti.. multumita voua!
Ing3rasa
Postat pe 1 Septembrie 2008 08:05
poate da poate nu te va parasi... fructul oprit e intotdeauna cireasa de pe tort... poate veti ramane impreuna, poate nu; nu poate decide decat timpul incearca si pe asta... poate veti trai impreuna pana la adanci batraneti!!!
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 18:44
poti face altceva sa il aduci in pragul disperarii cu dulcegariile tale si apoi sa ii dai cu flit ca sa il inveti minte cine e seful.
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 18:46
si stai asa asta e abia inceputul... cati or sa mai fie in viata care nu vor decat sex... sti, e o vorba lac sa fie ca pesti e destui!!!!
mitzura
Postat pe 1 Septembrie 2008 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este posibil sa iubesti doi barbati? 3 De la: sorinara 25 Noiembrie 2008 13:30
FEMEIA -cea mai artistica fiinta... 48 De la: Ioana007 10 Mai 2009 08:48
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
barbati inselati 31 De la: reyya 14 Decembrie 2009 19:35
Casatorie sau concubinaj? 506 De la: gmpa 21 Aprilie 2010 17:59
Setari Cookie-uri