Ce v-a displacut la nuntile la care ati fost?

Peste 6 luni de zile o sa ma casatoresc si eu. Este un moment pe care il astept cu placere dar care ma si sperie in acelasi timp :) La mai toate nuntile la care am fost, mereu am auzit invitatii plangandu-se de cate ceva. Eu as vrea ca toata lumea sa se simta bine. Voua ce v-a placut in mod deosebit la nuntile la care ati fost? Sau ce anume v-a deranjat? Nu ati fost asezata langa partener? Mancarea nu a fost pe gustul vostru? Astept sa-mi impartasiti din experientele voastre.. placute sau neplacute :)Va pup !

Postat pe 23 Decembrie 2008 16:36
eu am fost la mai multe nuntii...doar la 2 nu pre m-am distrat deoarece formatia nu prea canta bine... solistii nu aveau voce...plus ca la ei o melodie tinea 20 de minute de te plictiseai
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 09:57
tarani + manele

Postat pe 21 Februarie 2009 15:05
Depinde ce intelegi tu prin termenul asta de "tarani", in opinia mea este gresit folosit in ziua de azi, cat despre preferintele muzicale...toata lumea este libera sa asculte ce vrea...daca suntem impotriva manelelor, nu trebuie sa punem o stampila asupra celor care sunt pro manele ...si recunoaste cinstit ca sunt haiosi, daca nu erau ei cum ne mai amuzam noi de infatisarea lor "cool"?

Postat pe 21 Februarie 2009 15:34
este foartee greuuu sa multumesti pe toata lumea

si eu am nunta anul acesta , 5 sept 2009 dar daca au mancare si bautura cred ca sunt toti multumiti , in res nu ii pasa , pa na la umra e ziua mea nu e ziua lor ...daca le comnvne bine daca nu sa plece acasa
De la: jane0, la data 2008-12-23 16:36:55Peste 6 luni de zile o sa ma casatoresc si eu. Este un moment pe care il astept cu placere dar care ma si sperie in acelasi timp :) La mai toate nuntile la care am fost, mereu am auzit invitatii plangandu-se de cate ceva. Eu as vrea ca toata lumea sa se simta bine. Voua ce v-a placut in mod deosebit la nuntile la care ati fost? Sau ce anume v-a deranjat? Nu ati fost asezata langa partener? Mancarea nu a fost pe gustul vostru? Astept sa-mi impartasiti din experientele voastre.. placute sau neplacute :)Va pup !
cinezee
Postat pe 3 Martie 2009 23:36
Cinezee, astepti si daruri la nunta ta?
Aemulus
Postat pe 4 Martie 2009 05:57
nu vreau daruri...ca nu ma intereseaza este o nunta cu 4o de persoane

am anuntat pe toti din start fara bani si caudouri , ci doar prezenta lor e mai important decat orice
cinezee
Postat pe 4 Martie 2009 09:42
Corect!
Aemulus
Postat pe 4 Martie 2009 17:48
Sarmalutele.
Ioana007
Postat pe 4 Martie 2009 17:55
pai draga Ioana007 clar toate neamurile sotului asta asteapta la o nunta , ca toti nu sunt din bucuresti

dupa mine alea nu le aspune pe masa de loc , nu este o mancare favorita mie si cu siguranta cei din bucuresrti doresc ceva mai aparte

asa ca din pacate ptr mine , trebuie sa fac ca majoritatea , sunt multe neamuri de la el ( ei ,adica din partea parintilor lui si nasii lui de botez )

dupa nunta am sa urc niste poze pe un link si va pun aici sa vizionati ca idee , dar de abia cred la sf lunii sept
cinezee
Postat pe 4 Martie 2009 22:17
De la: Ioana007, la data 2009-03-04 17:55:50Sarmalutele.


James, dar ce ai tu impotriva sarmalelor frate? Ca la urma urmei ele sunt spiritul si sufletul unei petreceri romanesti.
Sa mergeti voi la citeva petreceri cu legume crude, cocktail shrimp, si carne in singe mare asa cit roata carului si pe urma sa va aud.
Iubiti-va fratilor traditiile ca asta e singura identitate ce o mai putem pastra si propaga in generatiile se vin.
Aemulus
Postat pe 5 Martie 2009 17:18
cinteze, hai sa ne intelegem putin , in limba asta romaneasca. ai cam multe postari unde ,saracul grai romanesc, plange amarnic. atentie la logica propozitiilor !

nu se zice "nu este o mancare favorita mie ". ci, nu este mancarea mea favorita
sau
"neamuri de la el" nu suna mai romaneste, " neamurile lui" ?

sau
am sa urc niste poze pe un link.( ???)
sa vizionati ca idee ( nu se vizioneaza ideile. )
dar de abia cred la sfarsitul lunii (cred ca acest lucru se va intampla la sfarsitul lunii )

si cum astia din provincie, nu stiu ce-s bunatatile papate in capitala, prefera sa infulece sarmale. ce oameni !! au auzit ei ,in provincie , de caracatita impanata sau de stridii pe tzepusa? pai nu

si_totusi
Postat pe 5 Martie 2009 20:06
Sitotusi, you made my day!
Adica ai cam pus degetul pe o rana.
Cit priveste caracatitele din Bucuresti....am auzit de ele...La noi pe malul girlei se maninca doar peste cu gust de motorina si sarmale in foi de tabla,Deh, noi provincia inca mai chiuim la nunti si mai tragem si cite o strigatura gen "ia-ti mireasa ziua buna de la blana si caciula".
Aemulus
Postat pe 5 Martie 2009 20:14
si
nasule marimea ta
stai putin nu o scula

micas, micas, nu prea ai fost la nunti selecte ,unde lumea sta potolita in mod mod elegant si tzeapan la masa, vorbeste in soapta si danseaza menuet.
ce-i drept, nici eu. pe malul prutului, se canta, se chiuie, se fluiera si se joaca draceste gaina . total gresit si necivilizat.
si_totusi
Postat pe 5 Martie 2009 20:23
Eu mai stiu si alte strigaturi ...da me jena...
Daca le vede vreun invitat al cintezei si i le striga la nunta in BUCURESTI?????
Aemulus
Postat pe 5 Martie 2009 20:33
hmmm nci nu am pomenit de caracatita ca nu imi place

orice altceva dar nu sarmale si vesnicu aperititv cu 5 feliio de salam 2 de branza si masline 3 in farfurie

sitotusi ...asta e domle unii sunt mai ignoranti , nu stiam ca trebuei sa scriu corect gramatical pe un forum

daca eu scriu gresit e treaba mea in final , cert este ca nu scriu cu k in loc se ca , nu sh ,tz si altele

in fine , sper ca esti multumit , ti-ai facut si tu damblaua ta sa ma corectezi , sper ca te simti mai bine dupa
cinezee
Postat pe 5 Martie 2009 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ce parere are acum despre mine????? 5 De la: Ioana007 19 Decembrie 2008 15:24
simt ca nu mai pot 20 De la: quasaria 15 Ianuarie 2010 21:26
sexx 8 De la: Micass 19 Ianuarie 2009 19:56
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
il insel daca ma gandesc la alt barbat cand facem sex? 111 De la: valentino 12 Mai 2009 04:57
Setari Cookie-uri