Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

Fetele, ''impecabil"= pus mereu la patru ace. Restul...
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 15:55
Nu cred n specia diferit de femeie, dar dac nu-l mai vreau, ei n-a spune nimic. Ft Frumos s fie ca-n poveste...poveste.
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 16:04
1. sunt barbati care traiesc dupa principiul"trec prin viata ca trenul prin gari". 2 in situatii de genul asta m-i se pare corect sa se dicute cu cartile pe fata,cel putin fiecare are constiinta curata indiferent de ce decizie va lua ascultatorul. 3. cu cat spunem ca ,cunoastem un om cu atat mai dezamagiti vom fi cand timpul ne va dovedi ca nu este asa si folosesc modul general. 4. da sunt oameni care fac din viata un tel de a atinge lucruri pe care in gandirea lor le considera imposibile altora ,[tr a-si dovedi lor.Daca inca nu te lamureste rasp ,poti sa ceri detalii.as vrea sa precizez ca si eu fac parte dintr-o fam cu mama si tata,dintr-o casnicie,deci n-are nicio treaba adeptele fam,nevestelor cu amantelor.ms ptr intelegere
garbo209730
Postat pe 3 Martie 2012 16:06
nici eu nu i-am spus...
Pe de alta parte, tot am senzatia vaga ca astfel nu fac decit sa fiu complice la niste probleme care cred ca tin de patologic...
quasaria
Postat pe 3 Martie 2012 16:08
DA, SI EU AM FOST PARASITA PT AMANTA,CU TOATE CA AVEAM 2 COPII.
garbo168559
Postat pe 3 Martie 2012 16:08
ps.psihologia e in continua miscare si evolutie,creierul si comportamentul la fel,deci......,mereu vor fi comportamente,atitudini,situatii,relatii,fam., etc. diferite,chiar daca in aparenta sunt similare.difera de la caz la caz.
garbo209730
Postat pe 3 Martie 2012 16:09
crezi ca daca nu cauti radacina pb si sa o rezolvi cat mai delicat posibil vei trece sau se va termina?ma gandesc sa nu amani inevitabilul si sa fie prea tarziu.insa ar fi de preferat cand si daca faci acest lucru sa ai probe si argumente ptr ca barbatii sunt f alunecosi si au puterea de a rasturna totul in favoarea lor.imi pare rau ptr tine garbo ,sincer .....,am banuit de la bun inceput ca ai pb asta de aia am si iesit la discutie cu "obiectiv/subiectism.sincer imi pare rau.
garbo209730
Postat pe 3 Martie 2012 16:14
Q, i dac spuneai, ajuta cu ceva... pe cineva?
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 16:26
Dupa 18 ani de casatorie si un copil superb:si-a gasit "sufletul pereche"!
In fiecare zi ma trezesc gandindu-ma la el, si in fiecare seara imi reamintesc ca trebuie sa-mi vad de viata!
Au fost clipe in care imi doream sa nu mai exist, si altele, in care realizam ca trebuie sa-mi inchei "misiunea" pe acest pamant asa cum mi-a fost scrisa!
Sunt mai puternica decat EA!
Misiunea mea:copilul meu!
Iubesc Primavara, astept Vara si ceea ce mi-a fost scris! Am incredere in DESTIN!
Am avut parte de un sot si un prieten, care m-a iubit pana intr-un anume moment de "rascruce' al vietii lui!
Respect si iubesc ceea ce am avut!
Iubesc ceea ce mi-a ramas:copilul!
claus123
Postat pe 3 Martie 2012 16:39
va doresc o zi buna si un week-end frumos in continuare.mi-a facut placere sa vb cu voi.
garbo209730
Postat pe 3 Martie 2012 16:48
poate altadata am sa va spun si unde gresim noi femeile.am aflat asta dupa ce am facut o a doua facultate si am/aplic teoria si practica cu oamenii.mi-au trebuit 40 de ani ca sa vad altfel lucrurile,cum ar fi normal sa schimb tot ce invatasem din fam,din scoli,viata o alta fac si lista continue,.si intradevar,vinovata eu eram si nu cei din jur.v-am pupat pana la urmatoarea discutie.
garbo209730
Postat pe 3 Martie 2012 16:52
in multe cazuri...da isi poate lasa sotia
mi_ha_e_Al_blue
Postat pe 3 Martie 2012 16:52
yiofuiougpio
fataverde
Postat pe 3 Martie 2012 17:14
traducerea, te rog!
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 17:20
o problema fund_amentala.
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 17:23
buna, scuzati ma, sunt noua p aici, dar am o inrebare: un barbat care sa raspunda la intrebarea asta se gaseste pe aici?
as fi curioasa ce are de spus....
fataverde
Postat pe 3 Martie 2012 17:28
barbatii fac si tac, sau nu fac si vorbesc.
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 17:33
poate nu inteleg bine,tu esti suparata ca sotia nu observa ,nu ia atitudine....dar esti cu constiinta impacata ca te-ai bagat intr-o familie?,o acuzi de indiferenta?este patetica..din punctul meu de vedere,da ce discuti tu pe mess?de ce nu intrebi de sotie...si daca te iubeste de ce nu divorteaza?parerea mea este ca te minte frumos....si daca afla sotia ramai cu el pe cap....si roate se invarteste ...cu ce mana dai cu aia primesti
garbo020705
Postat pe 3 Martie 2012 17:34
asa cred si eu totul se plateste !!!credema am avut si eu experiment tot k o parasuta scuze dar ptr mine cele care se baga in casnicia ta deja ptr mine nu valoreaza nimic !!!!
mary32
Postat pe 3 Martie 2012 17:34
asa e....tac si fac...dar de ce saa nu le o facem noi odata? si bine...
fataverde
Postat pe 3 Martie 2012 17:35
dar daca el la inceput ascunde faptul k e casatorit?
fataverde
Postat pe 3 Martie 2012 17:36
Angel...DE CE? Considera ca in cealalta parte -adica cu amanta e misto...si crede-ma ca dupa ce va trece 1 an de zile ,o sa vrea sa o ia la fuga . Considera ca e mai bine sa se intalneasca pe ascuns cu amanta ,deoarece nu ii poate cere sotiei sa faca ce face cu amanta . Inca ceva e incitant sa ne intalnim pe ascuns ,apoi cand totul se afla isi da seama ca nu mai are cum sa de-a inapoi si ramane cu amanta ....sotia il da afara ....(asta a fost si cazul meu) E un scarbos,un degenerat sexual care nu stie ce vrea ...uitand ca are responsabilitati matracuca de barbat.....
E o vorba Dumnezeu nu intarzie niciodata nici pentru el si nici pentru amanta...si mai devreme sau mai tarziu ce i se intampla sotiei ..i se va intampla si amantei....Acesti barbatii se numesc masochisti ....scarbosii dracului....
angela_maciuca05
Postat pe 3 Martie 2012 17:37
buna! eu iti dau un sfat . lasa-l. am avut si eu un iubit 14 ani si nu renunta la ea pt avere e ca mos costache din enigma otiliei, ea mi la furta cand eram prieteni necasat, apoi el m-a cautaat du ce ne
-am casatorit, ea stie si i-am zis la telefon, nu crede nimic, a
zis ca nu are timp, ca e zgarcit si el nu plateste nimic, cam nu este el din ala , nu are timp de femei:), si ne intalnim de 14 ani, si acum ma suna ,cauta si ii zic sa nu ma mai caute o sa-l las in curand desi vrea sa imi dea cadou de 8 martie , neimportant pt mine stiu ce e ,el a crezut ca ma fraiereste , dar timp de 9 ani in paralel , asa ca nu am ramas de fraiera desi ambii sunt casat, primu are un copil, al doilea nu , m-am intalnit cu un prieten -amic , el ma respecta , imi face cadouri,, ii pasa de mine, a
venit mi-a adus martisor, asa ca nu o sa raman cu niciunu . o sa imi gasesc unu liber-compatibil , sa stii ca niciodata agelic! un barbat casatorit nu o sa-si lase sotia, in primu rand ai mei pt avere, pt ca sunt bogati, au case , apartament , 2 mani, atv si piscina, asa ca eu le zic adio.
garbo019367
Postat pe 3 Martie 2012 17:44
da ..sunt una dintre acele sotii..
VISUL
Postat pe 3 Martie 2012 17:45
scz graba, nu am specificat , primu iubit e mai mare cu 1 an si al doilea mai mic cu 10 ani .:)
garbo019367
Postat pe 3 Martie 2012 17:46
2 masini scz graba :)
garbo019367
Postat pe 3 Martie 2012 17:48
dak nu ar avea bani si masini ai sta cu ei?
fataverde
Postat pe 3 Martie 2012 17:49
dragilor nu ma cunoasteti, nu sunt materialista deloc, sunt inca f serioasa , am mai multe calitati decat ele, sunt mai inteligenta decat elearta mai bine decat ele, dar eu nu ii mai vreu pe ei ,-m-am plictisit de ei si zgarcenia lor.de vina sunt ele si mamele lot pt ca i-au invatat -educat asa.
garbo019367
Postat pe 3 Martie 2012 17:52
buna! sant in aceeasi situatie ca tine. lasa-mi un nr ceva sau id-de mess sa vb, ca avem ce
garbo075510
Postat pe 3 Martie 2012 18:27
nu o sa isi paraseasca niciodata sotia! lui e bine asa,iti zic eu
garbo075510
Postat pe 3 Martie 2012 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce as putea sa fac? 51 De la: dor72 21 Iunie 2011 22:22
Parinte bolnav de Alzheimer 7 De la: charmelen 29 Mai 2016 17:35
ce inseamna daca visezi sarpe cobra 2 De la: Perfect_Stranger 2 Septembrie 2010 12:32
asteptari intr-o relatie 272 De la: fengari 24 Iunie 2011 23:05
Niciodata "nu-ti lasa destinul" pe mai tarziu.. 160 De la: garbo040714 17 Iunie 2011 10:13
Setari Cookie-uri