Sotul meu are 150 kg si eu 60.

Suntem casatoriti de 18 ani din foarte multa dragoste. In timp sotul meu s-a ingrasat enorm, dar a devenit si foarte rautacios si posesiv chiar agresiv. Relatia noastra a devenit rece in timp, certuri, gelozii chiar fara motiv etc. Dupa 15 ani mi-a aparut in cale alta persoana. Aceea persoana a avut ocazia sa asiste la o discutie de-a noastra si a realizat ca ceva nu e in regula. De moment m-a compatimit si bineinteles mi-a facut avansuri. Incetul cu incetul a inceput o relatie extraconjugala, fiind si el insurat. Stiu ca nu este bine ce fac , dar relatia noastra este foarte frumoasa , suntem prieteni, iubiti , etc . Au trecut 4 ani , timp in care ne-am vazut la 2 saptamani . Il iubesc si ma iubeste insa nu putem sa divortam datorita copiilor. Imi pare rau ce am facut, nu ma caracterizeaza aceasta viata dubla , as vrea sa-l aduc pe sotul meu pe calea cea buna, insa din pacate vointa nu are. In prezent fac eforturi sa-l uit prietenul meu , ma chinui sa-l uit , este foarte greu.Constientizez situatia si de accea vreau sa inchei relatia. Nu vreau sa ajung la scandal si am preferat sa se termine. Dar ma simt singura alaturi de sotul meu. Imi vine sa divortez , mentionez ca avem doi copii impreuna. Langa el nu pot sa mai traiesc. Ce ma sfatuiti?
dennissa
Postat pe 19 Februarie 2012 05:10
15+4=18
Axl_22
Postat pe 19 Februarie 2012 09:15
Da ..cusurgioaica esti..Axl..!! Uneori si 1+1=...3...
elisabeta_boia
Postat pe 20 Februarie 2012 05:16
Io tiam 2x2 uneori fac 5.
Axl_22
Postat pe 20 Februarie 2012 07:26
dennissa, cand e gata, e gata. Chiar si cu 10 copii.
" Il iubesc si ma iubeste insa nu putem sa divortam datorita copiilor" - asta este un motiv foarte des folosit. O sa descoperi daca il iubesti si daca te iubeste cu adevarat dupa ce veti ramane doar voi doi fara partenerii de acum.
Daca "Langa el nu pot sa mai traiesc" atunci raspunsul este simplu : Divorteaza.
cri_cat
Postat pe 20 Februarie 2012 07:42
si cine sta deasupra?
Fss_ssu
Postat pe 29 Februarie 2012 19:57
denisa, kg sint mai putin importante aici, ca nu ne ajustam sentimentele in functie de 90-60-90. Presupun ca nu l-ai luat de barbat penru ca era decorativ si se asorta cu lustra - deci faptul ca nu mai e nu e un motiv sa divortezi. Motivul real e ca nu va intelegeti. Sau ca nu va mai iubiti. Sa zicem ca primul ar fi conciliabil, al doilea nu e. Daca nu mai aveti/ai nici un sentiment, vezi-ti de drumul tau.
quasaria
Postat pe 29 Februarie 2012 23:48
asa e , am tot scris si m-am vaitat, decat sa am o viata dubla prefer un divort si o alta viata traita fara minciuni, insa gandul ca treci printr-un divort e cumplit.
dennissa
Postat pe 4 Martie 2012 04:12
Dennissa..si sotul meu a luat ceva proportii..are 141 de kg.eu...80...{dar sunt in cura..} Insa la noi e o atmosfera de buna intelegere,ma ajuta mult in gospodarie{el e pensionat de boala,eu inca activa} ne iubeste mult,pe Maria-fiica si pe mine,ne respectam... Dar am facut tot podsibilul sa nu ma duca gandul l-a al schimba,nici macar pe-o aventura..pt. ca sigur intervine o ruptura... E drept ca sotul meu nu-i moracanos,din contra e chiar ff placut si conciliant!!
El e la bucatarie SEF,eu ..SEFA la calculator!!
Incearca sa vb cu el-sotul...poate,poate...se schimba in mai bine...daca nu...decizia ,in fond,e numai a ta!!Sa ai noroc!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Martie 2012 09:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ETNOBOTANICE 2 De la: zambil 27 Martie 2011 09:52
Rochii de seara,ocazii speciale 1 De la: moniq29_uk 25 Iunie 2009 04:03
trecut in prezent... 29 De la: Dsoara_T 12 Noiembrie 2012 20:08
Prietena la 15 ani? 24 De la: garbo789 24 Noiembrie 2014 22:10
mai e cineva de varta mea pe aici? 5 De la: zambil 17 Iunie 2009 20:55
Setari Cookie-uri