Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

esti o javra ,de ce sa o cunosti nu e suficient raul pe care il faci nu mai mai gasit barbati decat unul cu familie
ionica_nico
Postat pe 4 Martie 2012 18:20
Nu m-ai stiu majoritatea cuplurilor din aceste vremuri cum sa se iubeasca, isi strica singuri fericirea.Intotdeauna intr-o relatie sunt doi ,este clar ca vina apartine la amandoi si trbuie singuri sa stie ce-a mai ramas din dragostea lor sa se salveze.Sa nu uitati ca nu se poate cersi iubirea ci trebuie sa se simta.NU VA AMAGITI SINGURE FEMEILOR!
garbo096743
Postat pe 4 Martie 2012 18:21
Raspunsul este DA...daca amanta este destul de desteapta.
Intrebarea este ......oare acea amanta devenind sotie nu va avea aceeasi soarta???

myriam
Postat pe 4 Martie 2012 18:58
[Acuma de ce sunteti rautaciosi......... Eu voi incerca sa mai am rabdare.....ptca nu a trecut decat un an jum de cand suntem impreuna si am obs ca el tine la mine ptca nici eu nu sunt fraiera deloc,l- am testat de multe ori....Deocamdata nici eu nu sunt libera si nu are rost sa fortez nota....il las sa ia decizia singur atunci cand simte....L-am vazut ca acum e mai mult implicat in relatia noastra .,,a incepout sa intre mai in profunzime la unele chestii....un om cand face l 2lea pas trebuie sa stie bine cum il face ca sa nu mai de gres....
Stiti cum e >>>Rabdarea macina muntii si seaca marile si oceanele.....
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 19:29
Adica ti-ai vandut LIBERTATEA?
DD_BB
Postat pe 4 Martie 2012 19:34
[Nu a-ti vazut ca si Magureanu si-a lasat sotia pe Maria LOga pt amanta?deci e posibil orice....
Totul e sa stii sa fii desteapta......
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 19:36
[Inca un an mai pot avea rabdare ca nu am ce sa fac.....am altele mai importante de facut nu sa ma mai implic in alta relatie.....De la anul incolo vad eu ce mai fac,dar pana atunci stau in stend bay...
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 19:38
In zilele noastre, un barbat , daca nu are amanta cica nu e in TREND
DD_BB
Postat pe 4 Martie 2012 19:44
persoana cea care ma critica aici cleo... e inexistenta pt mine , a aparut azi a-3a persoan a mi a facut o vizita cu un suc si chiar imi place timpu arata mai bine decata cei doi, f rar imi gasesc pe cineva sa-mi placa asa ca uite ma atrage f mult si mi-a placut de el de la inceput .
sper sa fie o primavara frmuoasa si sa ma indragostesc din nou :)
garbo019367
Postat pe 4 Martie 2012 19:47
De la: angel2012, la data 2012-03-04 19:38:17[Inca un an mai pot avea rabdare ca nu am ce sa fac.....am altele mai importante de facut nu sa ma mai implic in alta relatie.....De la anul incolo vad eu ce mai fac,dar pana atunci stau in stend bay...

Angel, draga mea, cati ani ai?Conteaza mult si varsta pt ca daca vb de 20-24....am putea pune si pe lipsa experientei-AM PUTEA-.insa daca vb de o varsta de peste 25...atunci altfel stau treburile....eu nu te condamn, nu te judec, dimpotriva te inteleg mai mult decat crezi...insa iti vor trece anii lg el-nu stiu cati si cum-insa vor trece.Ai zis ca mai stai un an...ok...sa zicem ca asa va fi...pune si tp petrecut dupa pt a ti scoate demonii din inima si minte, apoi pt a te vindeca , apoi pierderea totala a increderii in barbati...si crede ma ca ajungi la cativa anisori buni, care dupa 25-27 conteaza al draq de mult...Asta daca il iubesti si nu ai aer fara el fiindca este posibil...daca nu, si e doar o competitie, un moft , o complacere in situatie, un ''hai sa ma numesc ca am pe cineva''...
Eu inca ma refac dupa trauma , inca nu am incredere in EI, si viata de zi cu zi imi confirma asta de fiecare data, inca mi e dor de el...INSA MAI BINE FARA DECAT CU EL!!! Cd am stat cu el in casa JUR!!! ma gandeam mereu-daca vb pe net cu altele, daca tine legatura cu fosta, daca, daca , daca....NEINCREDEREA omoara relatia!! Bafta!!
cocacola31
Postat pe 4 Martie 2012 20:01
buna, sa stii ca e mult mai bine sa stai in umbra,aratai acelui barbat ce are de pierdut,ca esti unica si ca nu va gasi la nimeni ca a gasit la tine,si eu sunt intr-o relatie de genul acesta ,dar cu un copil, din partea mea si din a lui, eu una relatia cu sotul meu am terminat-o tot din cauza lui(sotul) bineinteles care la randu m-a inselat de nenumarate ori si am acceptat mereu,datorita copilului,oricum relatia noastra nu mai mergea,era tot timpul plecat si mi-a spus la un moment dat ca gata pana aici ne-a fost si datorita racelii lui fata de mine am intalnit pe alt barbat care mi-a oferit multa afectiune,intelegere,dar si ajutor,suntem si prieteni,dar si iubiti, dar din pacate e insurat,si stii cei spun mereu ?sa nu ii spuna niciodata sotiei ce face acum,el una mi-a spus ca nu va pleca niciodata de langa familia lui,ca are o foarte mare responsabilitate fata de ei,si pt asta il admir si ii respect dorinta,si eu as putea sa ii fac mult rau,dar pt ce?sa isi aduca aminte de mine cu multa ura,sila si greata,nu draga mea nu e bine stii razbunarea e arma prostului,in viata e bine sa stim sa mai si pierdem,chiar daca in situatia ta nu sunt copii,nu e bine sa te razbuni lasa de la tine si mergi mai departe asa cum vin lucrurile de la sine fara sa 'fortezi' viitorul, eu una chiar si maine daca mi-ar spune ca sa teminat tot intre noi, ma dau laoparte,cu toate ca voi suferii mult,sti un barbat daca nu are 2 femei nu se simte 'barbat',si asta am observat in fiecare zi ce trece si mai vad in jurul meu,citesc pe aici,si de aceea nu vreau sa fortez viitorul,daca am fii impreuna sigur voi pati la fel ca sotia lui,si mai bine asa decat sa fiu iar inselata,am 12 ani de casnicie si am trecut prin multe de genul asta din partea sotului,la mine nu a fost niciodata,decat acum si cred ca e mai bine asa sa stau in umbra si mai tarziu sa isi aduca aminte de mine cu zambetul pe buze.BAFTA MULTA IN CONTINUARE SI NU UITA SA NU FORTEZI VIITORUL
criss17
Postat pe 4 Martie 2012 20:24
Sincer,nu am citit decat numele topicului!Am un raspuns pe care l-am trait eu!DA! Un barbat casatorit isi paraseste sotia pentru amanta!Am trait asta,inca traiesc,am fost ceruta in casatorie de doi ani si de atunci tot aman.Stiti de ce?Pentru ca nu VREAU sa fiu nevasta!Nevasta cea inselata! PREFER starea de acum!Daca vrei sa vb scrie-mi pe privat!
garbo064080
Postat pe 4 Martie 2012 20:25
Nu prea cred,pentru ca amanta ii ofera ce nu poate sa ceara de la nevasta ,asa e in conceptia unora,iar daca ar faceo ,nu stau prea mult cu ea pentru ca nu mai e acelasi sentiment care il au cind se intilnesc pe ascuns,oricum barbatii sunt prea limitati cind e vorba de femei...si nici sentimente fata de ele nu au ,nu doresc decit sex..
silvyc
Postat pe 4 Martie 2012 20:40
As vrea eu sa mai am 20 si ceva de ani dar peste o sapt fac 32

Eu sper sa fie bine.....noi comunicam destul de mult..nu e zi sa nu vb fie la tel fie pe net.. cu intanlirea e mai greu ca avem servicii diferite dar ne facem timp si pt asta cand se poate.....eu trebuie sa ma apuc sa inat pt exam de specialitate ca nu mai am decat 1 an la dispozitie si de aceea nu vreau sa-mi mai umble mintea in alte pari..deocamdata stau asa cum sunt ....dupa exam sigur voi lua o hotarare...ori cu el.ori fara el...
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 21:53
De la: angel2012, la data 2012-03-04 21:53:44As vrea eu sa mai am 20 si ceva de ani dar peste o sapt fac 32

Eu sper sa fie bine.....noi comunicam destul de mult..nu e zi sa nu vb fie la tel fie pe net.. cu intanlirea e mai greu ca avem servicii diferite dar ne facem timp si pt asta cand se poate.....eu trebuie sa ma apuc sa inat pt exam de specialitate ca nu mai am decat 1 an la dispozitie si de aceea nu vreau sa-mi mai umble mintea in alte pari..deocamdata stau asa cum sunt ....dupa exam sigur voi lua o hotarare...ori cu el.ori fara el...



MULTI INAINTE!!
Iti urmares cu interes postarile .....la ce ai scris pana akm...iti dadeam 25-26 maxim.....insa ...nush....fiecare le stie pe ale lui si ce vrea de la viata ...comunicati, ha?? Mi ar placea sa vb in privat...asta daca vrei doar...
cocacola31
Postat pe 4 Martie 2012 22:08
scz 293 ca iti voi folosi numele insa ma amuz copios de tot ce citesc aici.Dragele mele,incercati sa va emancipati,sa evoluati ca de altfel aveti pretentii la egalitate in drepturi cu barbatii.Am asistat la discutiile voastre, si am observat ca deja s-au facut doua tabere ,cele pro si contra sotie/amanta.Sunt casatorita,am 40 de ani si doi copii din care cel mare e la liceu insa mi-e mila de cele casatorite.Sunt deplorabile,doar cele care isi stiu casnicia in pericol sau nu au incredere in ele si viitorul fam lor vorbesc si gandesc asa.Aveti timp sa judecati si sa amantele, insa omiteti ceva,ca nu faceti nimic decat i sa va gasiti refugiul in D-zeu si pedeapsa divina,ca poate,poate acea amanta va plati.Ma intreb eu,voi ce faceti ptr a va salva casniciile?Cu ce contribuiti?V-ati intrebat daca aveti si voi o vina si care este?Oare chiar toti barbatii merg la amante de dragul de a fi crai? Cu ce drept spun si fac aceste afirmatii?Sunt psiholog de profesie si am vazut si avut o multime de astfel de cazuri la consiliere si in majoritatea vinovate erau femeile.Ce ii determina pe barbati sa caute asa zisa fericire in alta parte?Pai ar cam fi urmatoarele: lipsa de a se ingriji,patul,ignoranta,necomunicarea,rautatea sau mai exact gura femeiei de a-si refula toate nemultumirile asupra sotului,ideile preconcepute si lista continua.Va las pe voi sa dezbateti si aceste randuri ca ,cu certitudine nu ve-ti fi de acord si ve-ti gasi scuze gen"servici,copii etc
Insa nu are nicio treaba una cu alta.
garbo209730
Postat pe 4 Martie 2012 22:17
accepti mai usor sa fii ...amanta inselata?
mare fericire trebuie sa fie pe tine daca traiesti zilnic cu asemenea spaime, 730....
dor72_
Postat pe 4 Martie 2012 22:27
730 nu la tine m-am referit,la Q si fiecare isi alege rolul si apoi le trageindiferent ca e bn sau rau.asta au ales ele iar in privinta copiilor sunt de aceasi parere cu tine
popeye_marinarul
Postat pe 4 Martie 2012 22:29
730, scuze, m-am grabit...postarea anterioara, e pentru 080...

dar tu, 730, de ce rupi asa viitoru-n doua?

si , in consilierile tale, numa amaratele sunt vinovate? 'mnealor fac totul ca la carte, nu?

apropo de carte...mai citeste si dumneata nitica...limba romana ( "gura femeiei " ; "ve-ti fi ";
"ve-ti gasi" ; "gen"servici ")
halal consiliere trebuie sa fie....
dor72_
Postat pe 4 Martie 2012 22:36
De la: popeye_marinarul, la data 2012-03-04 22:29:33730 nu la tine m-am referit,la Q si fiecare isi alege rolul si apoi le trageindiferent ca e bn sau rau.asta au ales ele iar in privinta copiilor sunt de aceasi parere cu tine


mai bine mai maninci spanac pina sa te referi la mine....
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 22:46
730, cred ca emancipara presupune altceva decit "shut up si fa-te frumoasa ca sa iti salvezi casnicia". Oricit de psiholog ai fi tu.
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 22:48
[Incerc sa fiu putin mai distanta sa vad ce se intampla ....am obs ca de la un timp a inceput sa a intrebe ce am mai facut ,ce am manacat ,ce am gatit.... de ce nu am putut sa intru pe mess la ora cutare.....ce treaba am avut....o sa-l las sa ma mai caute si el pe mine......
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 22:54
De la: angel2012, la data 2012-03-04 19:29:58[Acuma de ce sunteti rautaciosi......... Eu voi incerca sa mai am rabdare.....ptca nu a trecut decat un an jum de cand suntem impreuna si am obs ca el tine la mine ptca nici eu nu sunt fraiera deloc,l- am testat de multe ori....Deocamdata nici eu nu sunt libera si nu are rost sa fortez nota....il las sa ia decizia singur atunci cand simte....L-am vazut ca acum e mai mult implicat in relatia noastra .,,a incepout sa intre mai in profunzime la unele chestii....un om cand face l 2lea pas trebuie sa stie bine cum il face ca sa nu mai de gres....
Stiti cum e >>>Rabdarea macina muntii si seaca marile si oceanele.....

sigur, astea sint probabil textele lui....
De exemplu "nu sint sigur pe tine". Sau "daca renunt la aia si tu ma lasi balta" - etc. Si pina ii demonstrezi ca nu o sa il lasi balta omul isi vede bine merci de cele doua relatii paralele, asteptind sa se plictiseasca.
Btw, daca ar fi "tinut la tine" n-ar mai fi dormit cu ea. Nici macar o noapte.
Pentru ca fii sigura ca nu doarme si atit....
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 22:56
am mancat deja
popeye_marinarul
Postat pe 4 Martie 2012 22:59
De la: quasaria, la data 2012-03-04 22:48:54730, cred ca emancipara presupune altceva decit "shut up si fa-te frumoasa ca sa iti salvezi casnicia". Oricit de psiholog ai fi tu.




sunt perfect de aceasi parere cu tine
popeye_marinarul
Postat pe 4 Martie 2012 23:02
De ex azi i-am spus sa intre pe mess la 19.15 mi-a rsp la sms si azis ca nu paote pana la 20.30 apoi i-am zis si eu......ne auzim la 22.15 cam si eu putina treaba...
si la 22.15 min a fost punctual pe net si ma intrebat dca e gata plimbarea si i-am zis ca nu am fost nicaieri...si air a intrebat...pai de ce ai zis ca nu poti intra pe net pana dupa 22? si i-am rasp ca am fost pana in zona la o cunsotinta ca am avut treaba...
a si inceput cu intrebariel...hmmm
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 23:03
si, ce ti se pare asa elocvent?
Crezi ca J. nu zbiera la mine prin telefon, de linga nevasta, "cum iti permiti sa ma minti?"
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 23:06
poate ca si-a dat seama ca nu esti mai buna decat sotia...doar mai fraiera ,pentru ca te complaci in aceasta situatie...sotia lui,sigur nu ar accepta situatia ta!
gabi66pas
Postat pe 4 Martie 2012 23:11
Ma intreb si eu ca o simpla muritoare......de ce amantele se limiteaza la ....a fii amante????
Oare nu se gandesc la consecinte?
Daca ma intrebi pe mine daca-si va parasi sotia ,ti-as spune ca " DA"exista posibilitatea de a o parasii si de a venii sa traiasca cu tine.....dar crezi ca va fii bine?Nu te gandesti ca vei putea pati ce a patit sotia lui?Sau poate el va trai cu o nesiguranta vesnica in suflet pt ca si tu ai putea din nou sa-ti gasesti un alt barbat insurat?
Te crezi mai superioara ca sotia lui? Nu esti deloc draga mea....la anii tai inca ai posibilitatea de a avea un barbat numai al tau ,care sa te respecte si cu care sa-ti intemeiezi la un moment dat o famile ,nu sa-ti irosesti viata in meseria de amanta.....
Daca te-ar iubii intr-adevar nu te-ar pute in asemenea situatii.....
Iar in ceea ce priveste razbunarea cu mesajele si cadourile puse pe masa s-ar putea s-o iei intr-un mod sa-ti dai seama de adevarata ta "valoare"
In rest ......sa auzim numai de bine si eu te-as sfatui sa reevaluezi situatia si sa te indrepti catre un barbat mai putin insurat.....
lumi007
Postat pe 4 Martie 2012 23:23
in primul rind, nu exista "mai superioara". Go 2 school.
In al doilea rind, daca esti superioara, meriti ceva mai mult, nu tot pe prapaditul ala, care e al unei inferioare....
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce este casatoria? 303 De la: KNIGHT_31 4 Septembrie 2010 18:40
despartire dureroasa 7 De la: tutankhamon 17 Decembrie 2009 00:33
Viata mea o telenovela 57 De la: Beatris_Damoc_1 13 Septembrie 2014 21:34
unde e iubirea, in atitudinea asta??????????????? 89 De la: garbo025131 1 Ianuarie 2011 21:55
de ce inseala barbatii si te jignesc 4 De la: mariana39 7 Iulie 2009 15:40
Setari Cookie-uri