Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

,buna intrebare,s au mai intalnit cazuri cand s au despartit sau au continuat convietuirea complacandu se in situatia ca atare,personal cunosc caz cand s au despartit,na asa i viata uneori,toate cele bune altfel
jitzzu
Postat pe 4 Martie 2012 11:56
De la: jessu, la data 2012-03-04 11:46:57
De la: garbo209730, la data 2012-03-03 14:06:02Nu ar trebui sa cautam sau sa aruncam vina doar pe amante.De ce oare pleaca barbatul in cautari de noi cuceriri?Ptr ca acasa nu mai are ceea ce a avut cand s-a casatorit.De ce?ptr ca femeile atunci cand se vad cu certificatul de casatorie in mana se simt sigure si stau pe o urche.nu se mai ingrijesc,se fac cat malul,nu isi mai fac datoria de femeie,stau la telenovele sau ce or face ,le scade interesul.Ei si in acest caz barbatii cauta ceea ce nu au acasa.






Nu inteleg de ce aud mereu ca atunci cand femeile se casatoresc se simt.....etc tot ce ai scris tu .Sunt casatorita de 17 ani...de cand ma stiu mi-a placut sa fiu o femeie frumoasa.Nu inteleg de ce se generalizeaza atunci cand vb de femei casatorite ca se fac cat malul sau ca se uita la telenovele.Nu toate femeile casatorite ajung asa.Mi-ar placea sa aud ....unele femei casatorite. Sa fiti iubite!
jessu
Postat pe 4 Martie 2012 11:57
jessu, aici nu sunt femei casatorite numai femei, carora le place sa fie frumoase.
Katinka
Postat pe 4 Martie 2012 12:02
Aceiasi poveste de ani de zile.Cine castiga si cine pierde intr-un finalDepinde de barbat si cat de barbat e din toate punctele de vedere.2 femei isi disputa un barbat.Oare care va castiga si cat va dura?De cand e lumea si pamantul barbatii inseala unii cu perdea altii pe fatza. .Asta le e menirea de la nastere pana la sfarsitul vietii.
AISHWARYA_RAI
Postat pe 4 Martie 2012 12:44
M-ai facut sa RAD > MULTUMESC FRUMOS :SCURT SI LA OBIECT !
garbo001084
Postat pe 4 Martie 2012 12:47
De la: AISHWARYA_RAI, la data 2012-03-04 12:44:06 .Asta le e menirea de la nastere pana la sfarsitul vietii.

asta cred ei...si noi, majoritatea , ii lasam sa creada
dor72_
Postat pe 4 Martie 2012 12:51
De la: angel2012, la data 2012-02-19 19:30:31[si inca ceva....o sa iau toate cadourile primite si o sa i le pun i brate lui nevasta-sa .....pote ea va avea mai multa nevoie de ele...
simona56
Postat pe 4 Martie 2012 12:57
Barbatul , lasand la o parte faptul ca e vanator, inseala si atunci cand il complexeaza nevasta (fiindu-i net superioara) si atunci e normal sa isi caute pe cineva de "teapa" lui care il face pe el sa se simta in control, una ieftina careia sa ii creeze si impresia ca o va lasa el pe nevasta-sa pentru ea...E mai simplu sa romantzezi una cu care nu ai nimic de impartit decat sa ii faci fatza nevestei....din ABSOLUT toate punctele de vedere..el nu corespunde , stie asta si e normal sa o gaseasca pe Angel...heiiii suntem in secolul XXI....FEMEIA NU ESTE VICTIMA decat daca vrea ea sau se complace...si nu sotia e animalul de companie ci sotul....iar daca vorbim de chestii materiale...adevarat...tot prostitutie se cheama...cu sau fara acte
garbo082779
Postat pe 4 Martie 2012 12:58
De la: angel2012, la data 2012-02-19 16:00:21Voi incerca sa stau putin mai detasata de el si sa nu-l mai caut asa des sa vad care sunt reactiile lui..ma cauta sau nu...? si o sa mai am rabdare ceva timp sa vad unde vom ajunge cu relatia ,asta pana o sa termin de dat specialitaea ca nu va mai dura o vesnicie si apoi voi sti ce am de facut...ori cu mine ori cu ea...pana atunci va trebui sa am rabdare sa ma concentrez pe ce am eu de facut...apoi daca nu se va hotari in perioada urmatoare cu cine va ramane nu mai are nici un rost sa mai continui...si o sa-i devin eu de hac...o sa-i fac viata un calvar....si o sa afle si nevata-sa tot ce a facut el in aceasta perioada..sa vad daca ii convine..
petitlady
Postat pe 4 Martie 2012 13:06
De la: petitlady, la data 2012-03-04 13:06:09
De la: angel2012, la data 2012-02-19 16:00:21Voi incerca sa stau putin mai detasata de el si sa nu-l mai caut asa des sa vad care sunt reactiile lui..ma cauta sau nu...? si o sa mai am rabdare ceva timp sa vad unde vom ajunge cu relatia ,asta pana o sa termin de dat specialitaea ca nu va mai dura o vesnicie si apoi voi sti ce am de facut...ori cu mine ori cu ea...pana atunci va trebui sa am rabdare sa ma concentrez pe ce am eu de facut...apoi daca nu se va hotari in perioada urmatoare cu cine va ramane nu mai are nici un rost sa mai continui...si o sa-i devin eu de hac...o sa-i fac viata un calvar....si o sa afle si nevata-sa tot ce a facut el in aceasta perioada..sa vad daca ii convine..
petitlady
Postat pe 4 Martie 2012 13:06
mai bine du-le la amarati ca aia sigur au nevoie....sunt convinsa ca pe sotie nu o intereseaza..cum bine ai remarcat chiar tu
garbo082779
Postat pe 4 Martie 2012 13:21
De la: garbo082779, la data 2012-03-04 13:21:07mai bine du-le la amarati ca aia sigur au nevoie....sunt convinsa ca pe sotie nu o intereseaza..cum bine ai remarcat chiar tu
Ma refer la cadourile primite de la sotul doamnei pe care o ponegresti atata....Esti constienta sau nu ca pe ea nu o intereseaza nici el si nici tu...cu atat mai putin cadourile de la el pentru tine...Iar energia ta de a-i face viatza un calvar ar trebui sa o folosesti pentru o cauza mai buna draga...
garbo082779
Postat pe 4 Martie 2012 13:37
Buna ...din pacate cu siguranta se poate intampla acest lucru.Dar asta depinde mult de tine.Si eu am fost in situatia ta...dar eu i am redat libertatea si am ales sa sufar...si sa ma vindec....Acest lucru este enorm de greu.....dar cu ajutorul lui D zeu am reusit.Mai sunt si oameni minunati pe care i poti cunoaste, e greu sa ai incredere si mereu vei fi cu gandul ca ,,oare mai pot trai o iubire alaturi de altcineva.Cu siguranta Daaaaa.
Sunt oamnei care sufera chiar si intr o relatie....aprent minunata.Asa ca mai bine algem calea cea drepta fara minciuni si mergem inainte cu sufletul curat.Fii tare si fa ceea ce e mai bine ptr tine.
Mult succes !
garbo165219
Postat pe 4 Martie 2012 13:48
poate te asteapta nevasta la colt sa iti vina ea de hac, e doar mai cu rabdare, e, ce zici? cine stie, poate el si-a luat bilet la "spectacol"!
garbo027565
Postat pe 4 Martie 2012 13:56
poate te asteapta nevasta la colt sa iti vina ea de hac, e doar mai cu rabdare, e, ce zici? cine stie, poate el si-a luat bilet la "spectacol"!
garbo027565
Postat pe 4 Martie 2012 13:57
poate te asteapta nevasta la colt sa iti vina ea de hac, e doar mai cu rabdare, e, ce zici? cine stie, poate el si-a luat bilet la "spectacol"!
garbo027565
Postat pe 4 Martie 2012 13:57
Draguta ,nu imi permit sa dau sfaturi , dar pot sa-ti spun ca nu cred sub nici o forma ca isi va parasi sotia pt tine....Tu esti pt el o relaxare ,sotia ---stabilitate familiara. Barbatilor le sta in fire sa insele sotiile, au nevoie sa isi demonstreze ca sunt barbati, si daca gasesc pe cineva credul , e perfect. Binenteles ca iti hranesc sentimentele cu vorbe dulci si cadouri, dar nu uita ca fac asta pentru a te pastra si daca lucrurile iau o intorsatura periculoasa pt ei , au mai multe variante sa iasa basma curata in fata sotiei si pe tine te calca in picioare.....parerea mea , indiferenta doare cel mai tare , deci asa trebuie tratat, sau asa cum el se foloseste de tine , poti face si tu acelasi lucru, in felul acesta sunteti fericiti amandoi....Nu te astepta sa isi paraseasca sotia pt tine, nu o va face , tu nu stii atmosfera din casa lor ,......bineinteles decat ce iti spune el ,.....dar toti spun la fel------nu funcioneaza casnicia---- e tipc masculin.
loredana0072
Postat pe 4 Martie 2012 14:19
Intrebarea e alta...DC ne intereseaza barbatii insurati cand sunt atatia inca disponibili?? Ne plangem ca suntem inselate,dar nu ne punem niciodata in locul inselatelor...Si dc barbatii au amante?? pt ca niciodata nu sunt mulumiti cu ce au langa ei..ca si femeile de altfel. Asa ca eu zic fiecare sa-si caute in alta parte perechea,nu sa distruga casnicii,care ar putea fi a lor pana la urma. Asa e viata,unii au altii nu..obisnuiti-va cu asta.
al3xya_876
Postat pe 4 Martie 2012 14:45
atat!!!!!
sa se invete minte, odata si-odata, ca habar n-au cum se traieste..."normal"
dor72_
Postat pe 4 Martie 2012 14:49
De la: angel2012, la data 2012-02-19 10:57:04De ce isi inseala uni barbatii sotiile si invers...Logic ,ptca acolo nu mai exista iubire,atractie...Am obs ca unii barbati nu isi inseala sotiile doar pt sex,ci ca au nevoie si de altceva ceea ce acasa le lipseste:comunicare,afectiune...Dar si atunci cand gasesc ce le lipsete nu pot sa inteleg de ce nu renunta de a nu fi fericit..mai ales daca nu exista copii..

Barbatii adora la maxim relatiile fara obligatii,sex fara implicatii.....deh,natura...
devi
Postat pe 4 Martie 2012 14:55
eu cred ca exista totusi niste moduri de a clarifica situatia... cu "duhul balndetii" intreaba-l ce n-are acasa. Bineinteles ca un barbat tipic o sa se plinga in fel si chip de "aia". Va victimiza in toate felurile, sa te prabusesti de mila lui, nu altceva.
Urmatoarea intrebare e "ok, de ce mai stai cu ea in cazul asta?". La asta ce o sa mai raspunda?
De mila, de sila?
De mla, de sila, inchiriaza-i o garsoniera/un apt. si mut-o. Si miane vin sa verific ca s-a mutat.

Daca nu vrei, alegerea ta.
Du-te si spala-te cu ea pe cap, si gaseste un alt umar pe care sa plingi - eu nu sint mama-ta.
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 15:13
Angel, de ce esti draga mea atat de sigura ca cealalta, oricare i-ar fi statutul, este o proasta ? Nu ti-a trecut prin capsor deloc-deloc faptul ca si tu esti inselata cu ea ? sau ca urmatoarea nevasta inselata, (asta in cazul in care ar lasa-o pe ea si te-ar lua pe tine) asadar ai fi tu ? Chiar crezi ca se mai vindeca pana la impotenta ? NUUUU ! Crede-ma te rog, am o varsta si o experienta care imi permit sa-ti spun : cine prinde gustul adulterului, indiferent de sex, nu va mai renunta decat la batranete. Vrei sfat ? OK, mergi mai departe, iti pierzi anii cu el. Mult noroc !
Ela59
Postat pe 4 Martie 2012 15:26
De la: blackwoman7644, la data 2012-03-04 08:39:48Buna dimineata tuturor,

As vrea sa-ti dau un sfat prietenesc, niciodata un barbat nu va divorta pentru amanta, indifierent daca exista un copil la mijloc sau nu, sunt prea lasi pentru a face acest lucru si in plus asa cum a mai spus si altcineva, ii convine situatia (sa aibe 2 femeie) cand vrea el. Fiecare din ele ii daruieste ceva, una mancare, curatenie, rufe calcate parfumate, stabilitate iar alta ii satisface poftele, pe care el nu a avut curajul sa le faca cu sotia lui. Si eu am trecut printr-un caz asemanator, insa deosebirea a fost ca exista un copil la mijloc si in plus noi ne-am indragostit unul de altul, a fost o foarte frumoasa poveste de dragoste si atat, o etapa frumoasa din viata noastra. Eu, am fost cea care a renuntat, nu puteam sa-i spun sa divorteze (el fiind la al 2-lea mariaj), si nu era cinstit fata de copil. Un lucru este cert si trebuie sa retii, in viata vei mai intalni persoane cu care te vei intelege, vei comunica, dar cu dragostea adevarata nu se stie, nu trebuie sa te injosesti pt un gram de iubire, nu se merita, viata este prea frumoasa si scurta, trebuie tu sa stii sa ti-o faci placuta. Iar in ceea ce privesc barbatii, pana la urma toti sunt la fel, nu exista nici o deosebire intre ei...........



spui ca e la al 2-lea mariaj, inseamna ca sia lasat totusi sotia pentru alta, nu?
lizadra
Postat pe 4 Martie 2012 15:31
cita generozitate...
poti sa ti-o tragi cu el, dar nu ii poti cere s divorteze, pentru ca "n-ar fi cinstit". Desigur, situatia cu minciunile aferente acasa fiind in general foarte "cinstita".
quasaria
Postat pe 4 Martie 2012 15:36
Da ,da,draga de tine........se vede ca esti f. inteligenta.........Of.........Mare e gradina TA Doamne !!!!!!!!
Clemance
Postat pe 4 Martie 2012 15:37
dragilor nu ma cunoasteti, nu sunt materialista deloc, sunt inca f serioasa , am mai multe calitati decat ele, sunt mai inteligenta decat elearta mai bine decat ele, dar eu nu ii mai vreu pe ei ,-m-am plictisit de ei si zgarcenia lor.de vina sunt ele si mamele lot pt ca i-au invatat -educat asa.
De la: Clemance, la data 2012-03-04 15:37:18Da ,da,draga de tine........se vede ca esti f. inteligenta.........Of.........Mare e gradina TA Doamne !!!!!!!!
Clemance
Postat pe 4 Martie 2012 15:43
De la: quasaria, la data 2012-03-03 10:33:57mda. Ce ne place sa ne ascundem dupa niste conventii: ce deosebeste, de fapt, sotia de amanta?
Sint ambele la fel de femei, si vor acelasi barbat.
SInt situatii in care "amanta" nu e intretinuta lui - nevasta e.
Sint situatii in care amanta este cea care iubeste, nu nevasta.
Sint situatii in care nevasta stie de amanta si accepta, nu amanta stie de nevasta si accepta.
Sint si situatii in care are copii cu manta, cu nevasta nu. Sau in care nevasta a intervenit in timp ce ei doi se cunosteau deja si "a spart" la un moment dat relatia.
Lucrurile nu sint albe si negre absolut, in realitate - probabil ar trebui sa stim situatia bine, FOARTE BINE, inainte sa dam cu banu' care o "avea dreptate". Pina nu stim toate detaliile, ramin atit: doua femei care isi doresc acelasi barbat. Egale,pina la proba contrara. Patalamaua reprezinta zero.

Iar daca e sa condamni pe cineva, singura persoana de condamnat de aici ar fi dl. - pentru ca nu clarifica lucrurile cu ambele, pentru ca nu le-a clarificat de la incpeut, pentru ca nu e capabil sa discearna si sa ii dea uneia unda verde sa isi vada de viata ei si sa ramina cu cealalta. Nu e vorba de "a pierde" si "a castiga" pentru ca asta nu e o competitie. Ce alege el nu defineste oferta, defineste cererea. Ce alege il defineste pe el, nu pe ele. Asta e foarte greu de inteles....nu?

Daca m-as duce la un concurs de cultivat cartofi probabil as pierde, pentru ca n-am cultivat cartofi in viata mea, sint foarte altii care fac chestia asta mai bine. Asta nu inseamna ca oricine ar castiga imi este net superior ca fiinta umana - inseamna ca doar era mai potrivit pentru rolul respectiv. Iar eu pot gasi alt rol - unul cu alte avantaje si alte dezavantaje.
La asta se rezuma tot. Nici un barbat de pe lumea asta nu reprezinta un etalon - reprezinta doar asteptarile LUI si alege in functie de ele. Nu reprezinta succesul in viata al aleia care a pus laba pe el - e doar un alt om, cum mai sint multi. Si multi MULT mai buni, din orice punct de vedere ai privi.

Incrincenarea ata cu "sa ma aleaga pe mine" nu face decit sa te determine sa privesti eronat realitatea, iar in situatia in care chiar te alege sa te trezesti cu ceva ce nu iti doreai si nu ti se potriveste, doar pentru ca te-a apucat spiritul competitional si l-ai vrut neaparat pe ALA ca trofeu. Chiar daca e un trofeu care se dovedeste ulterior inutil. Sau pagubos.





foarte bine, corect si frumos spus

sunt deacord 100%

bravo
lizadra
Postat pe 4 Martie 2012 15:51
De la: quasaria, la data 2012-03-03 11:53:32
De la: Briana_G, la data 2012-03-03 11:50:35Ce DISPERARE trebuie sa fie pentru o femeie care cu buna stiinta se AGATA de un barbat insurat ....sperand ca aceasta este ultima sansa !!!!!


nevasta ce face, Briana? Nu "se agata"?
Daca omul ala a fost cu ea 24 din 24 si tot nu i-a fost suficient, dece se mai agata, daca e sa pui problema asa?

Amanta spera sa isi faca o relatie noua - care va merge sau nu.
Nevasta si-a facut deja o relatie, care e clar ca nu merge din moment ce ala umbla dupa alte fuste. Deci cine se agata de cine?




buna intrebare...
lizadra
Postat pe 4 Martie 2012 16:26
De la: garbo209730, la data 2012-03-03 15:04:35Referitor la intrebarea cu parasirea sotiei ptr amanta....,da sunt o multime de barbati care au acest curaj si care stiu sa aprecieze viata.De ce spun asta?Ptr ca acesti barbati care au "curaj" gandesc f rational,nu se poate sa stai cu cineva doar de dragul amintirilor si sa suferi/chinui in tacere.asta ar insemna lipsa de respect fata de tine ca persoana si fata de cel de langa tine.Ar insemna chin ptr ambii .Acei barbati care spun Gata!,nu se mai poate,iau in calcul o serie de pb cum ar fi" taria de a o lua de la capat,respectul fata de cel de langa tine cum ca nu e corect sa-si bata joc unul de celalalt prin tot felul de tertipuri murdare gen"prelungeste Doamne toamna,sa se coaca poama"poate,poate,si plus de asta se respecta pe ei,tin la viata lor.Timpul nu sta pe loc,anii trec si cum e vb aia,"mai bine iei taurul de coarne de la bun inceput" decat sa se calce pe bataturi si sa se trezeasca la o anumita varsta ca s-au "sacrificat" ptr ceva ce ar fi fost poate cu totul altfel daca ar fi fost barbat atunci cand trebuia.Care sunt etapele vietii?la inceput dragoste,apoi obisnuinta iar la batranete...,interes ca sa nu te gaseasca moartea sg.E usor sa-ti dai cu parerea si sa fii spectator la pb altora insa e mai greu de cel care este implicat direct.Secolul martirismului cred ca trecut demult.Ati incercat vreodata,voi cele care ii judecati pe altii din prisma nemultumirilor sau temerilor voastre sa va puneti in locul acelei /acelor persoane?Credeti ca ati fi mai bune decat ele?Aiurea,adevarul e o pastila amara si putini/e sunt cei/cele care au taria de a o accepta.Dar.......,va las pe voi sa va jucati cu destinele altora.




este si aici un pic de adevar....
lizadra
Postat pe 4 Martie 2012 16:41
De la: claus123, la data 2012-03-03 16:39:21Dupa 18 ani de casatorie si un copil superb:si-a gasit "sufletul pereche"!
In fiecare zi ma trezesc gandindu-ma la el, si in fiecare seara imi reamintesc ca trebuie sa-mi vad de viata!
Au fost clipe in care imi doream sa nu mai exist, si altele, in care realizam ca trebuie sa-mi inchei "misiunea" pe acest pamant asa cum mi-a fost scrisa!
Sunt mai puternica decat EA!
Misiunea mea:copilul meu!
Iubesc Primavara, astept Vara si ceea ce mi-a fost scris! Am incredere in DESTIN!
Am avut parte de un sot si un prieten, care m-a iubit pana intr-un anume moment de "rascruce' al vietii lui!
Respect si iubesc ceea ce am avut!
Iubesc ceea ce mi-a ramas:copilul!



asta da curaj
lizadra
Postat pe 4 Martie 2012 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 79 De la: michaela608 17 Noiembrie 2011 22:01
inceput de relatie cu probleme 20 De la: fleurdelis 21 Iunie 2010 18:20
Informatii Roma 1 De la: adelapopescu35 25 Aprilie 2011 01:22
INSURATOAREA SI MARITISUL SE FAC INTRE 18 SI 25 DE ANI 30 De la: ingerasulluptator 13 Ianuarie 2012 22:35
Ce va urma??? 28 De la: serena_78 28 Noiembrie 2013 23:19
Setari Cookie-uri