Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

DAeu cred ca un barbat insurat isi poate parasi sotia pentru o amanta tanara care la randul ei il va parasi cand ii va fi mai greu
Holmanu_Elena_1
Postat pe 3 Martie 2012 09:15
De la: Eugenia69, la data 2012-02-21 12:17:10Axl, relatarea ta mi-a readus in minte o poveste de mult uitata. E vorba despre un domn care a decedat in patul amantei.
Eu imi amintesc, doar, cum se raporta, la tatal ei, prietena mea, in varsta de 10 ani. Cei din jur au fost cruzi cu familia, sub o aparenta plina de bunavointa. Sotia s-a mutat in alt oras incercand sa-si apere copiii de samaritenii impresionati de tragi-comicul situatiei.

Asa ca Angel, iti recomand un set complet de analize pentru amantul tau insurat. Intotdeauna exista un risc.



SET COMPLET, bine spus, draga mea, ca nu vrei sa te trezesti din vanatoarea asta cu vreo BTS
ankh
Postat pe 3 Martie 2012 09:18
se vorbeste aici despre iubire?
v-ati gandit ca poate "sotia", cu sau fara hartie, il iubeste sincer si nu renunta sa traiasca alaturi de el, lca lupta pana la sfarsit, ca orice ar face el ii trece cu vederea numai sa il aibe alaturi?
atata timp cat el nu o paraseste inseamna ca si el a ales-o pe ea
garbo254794
Postat pe 3 Martie 2012 09:23
amanta=vioara a 2-a. sotia e sotie. si gata...avem un trio, cantam dragostea!
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 09:29
..... cu tot respectul...... sotia este sotie si asa ramane.... !
DENISA1
Postat pe 3 Martie 2012 09:40
cati ani ai angel2012 ?
crezi ca daca ai salvate toate convorbirile cu el te ajuta cu ceva? vrei sa te razbuni de ce?? ti-a promis omul ceva, ca renunta la nevasta, sau ce??vezi-ti fetitza de viata ta, cauta unul fara obligatii, nu-ti intemeia fericirea asa, sau accepta ca esti A DOUA, deci esti amanta , pe intelesul tau si stai in banca ta....ai stiut de la inceput lucrul acesta, nu crede tu in toate povestile lui...dechide ochii fetitza....barbatii ,,ie porci'' ( nu generalizez, doamne fereste:) ) esti o simpla amanta pentru el si daca ai acceptat, te porti ca atare, daca nu....mai sunt barbati fara obligatii pe pamantul acesta....razbunarea nu te face mai desteapta sau mai iubita ci din contra...strici si farama omului de relaxare...si?? o sa urmeze alta, ce crezi??
irina14
Postat pe 3 Martie 2012 09:53
stii ce? nu m-as mira sa fie aia o zdrahoanca si sa te ciufuleasca bine, sa te faca ghemotoc cu cadouri cu tot, nu pot intelege comportamentul unor femei....e injositor acest mod de gandire.
hellyanna
Postat pe 3 Martie 2012 09:59
Mai e o vb nu ti construi fericirea pe nefericirea altora ptr ca mai devreme sau mai tarziu totul se plateste si vei primi ceea ce ai dat...
garbo012368
Postat pe 3 Martie 2012 09:59
De la: Katinka, la data 2012-03-03 09:29:31amanta=vioara a 2-a. sotia e sotie. si gata...avem un trio, cantam dragostea!
...dap... ce buburuzo,....ii g(c)reier!
Fss_ssu
Postat pe 3 Martie 2012 10:02
dupa fapta si rasplata!
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 10:03
suparatu', gargauni in cap!
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 10:05
Mai fata, tu chiar ai luat-o pe alaturea. Din ce am vazut, oamenii pe aici cam evita sa-ti spuna ca esti de-a dreptul deplorabila si continui mascarada asta stupida. Ii tragi intr-una ca il iubesti esti doar chitita sa castigi un joc pe care il mentii tu singura, nici urma de iubire aici. Tu ai spus ca mai mult tu il cauti, decat el pe tine. Nu ti-e clar ca, daca n-ai mai fi tu care sa-l traga mereu spre tine, si-ar gasi alta amanta in secunda 2? Tu esti una mai la indemana, mai usor de avut, pentru ca i se baga singura in pat, nu trebuie sa mai piarda timp si energie sa gaseasca alta. Dar la nevoie ... ce nu face omul?
garbo188489
Postat pe 3 Martie 2012 10:11
iubire? trofeul conteaza pentru ea.
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 10:15
Am fost casatorita 7 ani cu un barbat care m-a inselat destul de des pe care il iubeam enorm. Culmea era ca plecand des din tara, nu prea aflam decat dupa ce se terminau relatiile de la diversi prieteni ... nu prea aveam timp sa ma supar sau sa cercetez, ca trebuia sa plec iar ... cand eram acasa cu el, era cuminte foc ... apoi a venit timpul sa nu mai plec ... stateam impreuna mai mereu ... si au inceput certurile, incepuse sa imi vorbeasca urat, sa ma jicneasca ... probabil ca nu mai avea libertatea sa faca ce vrea ... sa si continue aventurile .... nu mai putea sa copilareasca .... in 2 ani am divortat ... acum nu mai vreau sa ma marit .... si nu spun asta pentru ca am fost ranita si dezamagita .... am stat mult cu mine sa imi dau seama cine sunt si ce vreau ... am suferit, m am intrebat unde am gresit ... el nu a stat pe ganduri .... imediat a gasit pe alta ... Acum cred ca relatiile de iubire trebuie traite liber, atat cat exista iubirea, nu are rost sa stai intr-o relatie doar ca ai copii, din obisnuinta sau ca ai facut ceva avere si trebuie s o imparti ... atunci cand o sa consider potrivit, o sa fac un copil, repet, fara sa ma marit ...in rest, imi traiesc viata la maxim, nu merita nici un barbat sa suferi pentru el. Fetelor, sa nu faceti niciodata sacrificii pentru barbati ca nici ei nu fac. Luati doar ce va place de la o relatie, dar nu asteptati nimic de la ea ... cand nu ai asteptari, nu ai nici dezamagiri.
PS: am ramas prietena cu fostul sot ... si credeti-ma ca desi e cu cineva, daca i as spune sa se intoarca la mine, ar face o in secunda doi ... dar nu o voi face ... am si eu dreptul la fericire ... iar durerea lui cea mai mare este ca vede ca eu sunt fericita fara el ... iar indiferenta mea il doare
moniquea
Postat pe 3 Martie 2012 10:23
de ce spui ca nu are unde sa se duca decit cu chirie?deja te vezi si in casa ei?tu cu ce ai contribuit la construirea acelei case?tu il iubesti pe el cu adevarat sau bunurile pe care le au acesti 2 oameni impreuna?daca il iubesti pe el, doar pe el, dute la ei acasa, cu tot ce ai primit de la el, lasale nevestei, iai doar barbatul cu strictul necesar de imbracat, (pt .el bineinteles)si mergeti impreuna (tu si el)pe un drum pe care il deschideti amindoi. si atunci o sa iti dai seama cum e si cu dragostea asta si cu casnicia si cu FAMILIA.
a, si inca ceva , vezi ca in noul cod penal ,daca sotia afla ca a fost inselata, si casatoria a durat 10 ani ,(si amanta are o pedeapsa -pina la lipsire de libertate-), dar sotul pe linga ,ca, este obligat sa renunte la tot ce au construit impreuna, dar, ii mai plateste (pe viata)si pensie alimentara care ajunge -uneori- pina la50% din venituri.
dar, tu nu ai cum sa sti toate lucrurile aste pt. ca esti medic si pt. ca te-ai limitat doar la nista garzi si la cum sa faci sa-l desparti de sotia lui. ,.,.,., dar te-ai gindit vreun moment ce te vei face cind te vei trzi cu el in spatiul tau imtim ,si in viata ta -24 din 24 de ore? il cunosti suficient de bine? ii sti toate viciile, si toate tabieturile?crezi ca poti sa-i oferi totul ,pt. a nu alerga la alt , sau, si mai rau ,pt. tine innapoi la fosta nevasta?------nu de alta dar tu cind il vei lua va trebui sa suplinesti si dif. de venit pe care va terbui sa le-o dati fostei -----pt. ca o merita ,si numai ca ai facut-o proasta si te-ai intrebat de ce nu pleaca ---rspunzind tot tu ca nu are unde sa se duca decit cu chirie_------ cu chirie veti merge voi , si va veti construi immpreuna viata ,de la inceput, nu pe munca PROASTEI pe care apoi sa o aruncati la gunoi ..... MAI GINDESTE-TE- ce vrei de la tine , de la viata si de la ALTII-
AI GRIJA CE-TI DORESTI CA SA-R PUTEA SA TI SE IMPLINEASCA!!!!!!!!!!!
vioricab
Postat pe 3 Martie 2012 10:29
De la: zaraza26, la data 2012-03-03 09:07:49
De la: angel2012, la data 2012-02-19 10:57:04De ce isi inseala uni barbatii sotiile si invers...Logic ,ptca acolo nu mai exista iubire,atractie...Am obs ca unii barbati nu isi inseala sotiile doar pt sex,ci ca au nevoie si de altceva ceea ce acasa le lipseste:comunicare,afectiune...Dar si atunci cand gasesc ce le lipsete nu pot sa inteleg de ce nu renunta de a nu fi fericit..mai ales daca nu exista copii..


Putini oameni sunt facuti sa fie monogami, si mai putini gasesc omul cu care sa ramana fideli. Obisnuiti-va, toate/toti cu ideea ca omul are nevoie pe parcursul vietii de iubire proaspata. Daca unul din ei nu mai poate, nu mai stie, nu e facut sa-i asigure tot ce ii trebuie, atunci e firesc ca celalalt sa caute pe altcineva. Pacatul e al bisericii, nu al oamenilor. Dar iubiti, oameni, fiti iubire fatza de toti si intelegeti pe ceilalti.


Stai, stai, stai, de ce pacatul bisericii? Ca permite divortul? Ca nu educa copiii, tinerii, oamenii in spiritul moralei crestine? Pai, "un popa nu toaca de doua ori pentru o baba surda", era o vorba din popor, veche de pe la "patuzopt incoace". Si-apai, cui sa toace popa daca manelele/rockul/hip-hopul si alte asemenea "genuri muzicale" postdecembriste, intrate pe usa din dos odata cu revolutia/lovilutia ce-o fi fost ea, acopera ritmul toacei, pt. ca nu stiu daca v-ati gandit sau ati observat vreodata ca pentru fiecare biserica exista min 5-6 crasme/bodegi/cluburi de fitze/restaurante de lux sau alte asemenea unitati de "alimentatie publica" de jur imprejur, adica ofera "boborului" tot ceea ce are nevoie pt a fi condus mai bine: PAINE & CIRC.

Ca si internetul...lol

Un sfat de la Virgil Iantu citire: "Mai puneti mana pe carte ca nu urzica". Si nu, nu ma refeream la cartile de joc Va urez o zi frumoasa cu mult soare tuturor
ankh
Postat pe 3 Martie 2012 10:30
mda. Ce ne place sa ne ascundem dupa niste conventii: ce deosebeste, de fapt, sotia de amanta?
Sint ambele la fel de femei, si vor acelasi barbat.
SInt situatii in care "amanta" nu e intretinuta lui - nevasta e.
Sint situatii in care amanta este cea care iubeste, nu nevasta.
Sint situatii in care nevasta stie de amanta si accepta, nu amanta stie de nevasta si accepta.
Sint si situatii in care are copii cu manta, cu nevasta nu. Sau in care nevasta a intervenit in timp ce ei doi se cunosteau deja si "a spart" la un moment dat relatia.
Lucrurile nu sint albe si negre absolut, in realitate - probabil ar trebui sa stim situatia bine, FOARTE BINE, inainte sa dam cu banu' care o "avea dreptate". Pina nu stim toate detaliile, ramin atit: doua femei care isi doresc acelasi barbat. Egale,pina la proba contrara. Patalamaua reprezinta zero.

Iar daca e sa condamni pe cineva, singura persoana de condamnat de aici ar fi dl. - pentru ca nu clarifica lucrurile cu ambele, pentru ca nu le-a clarificat de la incpeut, pentru ca nu e capabil sa discearna si sa ii dea uneia unda verde sa isi vada de viata ei si sa ramina cu cealalta. Nu e vorba de "a pierde" si "a castiga" pentru ca asta nu e o competitie. Ce alege el nu defineste oferta, defineste cererea. Ce alege il defineste pe el, nu pe ele. Asta e foarte greu de inteles....nu?

Daca m-as duce la un concurs de cultivat cartofi probabil as pierde, pentru ca n-am cultivat cartofi in viata mea, sint foarte altii care fac chestia asta mai bine. Asta nu inseamna ca oricine ar castiga imi este net superior ca fiinta umana - inseamna ca doar era mai potrivit pentru rolul respectiv. Iar eu pot gasi alt rol - unul cu alte avantaje si alte dezavantaje.
La asta se rezuma tot. Nici un barbat de pe lumea asta nu reprezinta un etalon - reprezinta doar asteptarile LUI si alege in functie de ele. Nu reprezinta succesul in viata al aleia care a pus laba pe el - e doar un alt om, cum mai sint multi. Si multi MULT mai buni, din orice punct de vedere ai privi.

Incrincenarea ata cu "sa ma aleaga pe mine" nu face decit sa te determine sa privesti eronat realitatea, iar in situatia in care chiar te alege sa te trezesti cu ceva ce nu iti doreai si nu ti se potriveste, doar pentru ca te-a apucat spiritul competitional si l-ai vrut neaparat pe ALA ca trofeu. Chiar daca e un trofeu care se dovedeste ulterior inutil. Sau pagubos.
quasaria
Postat pe 3 Martie 2012 10:33
nu esti m-ai buna decat sotia .>barbatul este decand se naste si pana moare VANATOR ... DECI :o idivida care se baga intr-o casnicie >adica isi construieste "fericirea iluzorie " ,destramand o familie este si tu vei patii la fel ca SOTIA .
garbo001084
Postat pe 3 Martie 2012 10:37
eu vorbeam de incrancenarea ei...fara sa condamn. am glumit. nu pot trata serios problema ei.
Katinka
Postat pe 3 Martie 2012 10:41
De la: vioricab, la data 2012-03-03 10:29:39de ce spui ca nu are unde sa se duca decit cu chirie?deja te vezi si in casa ei?tu cu ce ai contribuit la construirea acelei case?tu il iubesti pe el cu adevarat sau bunurile pe care le au acesti 2 oameni impreuna?daca il iubesti pe el, doar pe el, dute la ei acasa, cu tot ce ai primit de la el, lasale nevestei, iai doar barbatul cu strictul necesar de imbracat, (pt .el bineinteles)si mergeti impreuna (tu si el)pe un drum pe care il deschideti amindoi. si atunci o sa iti dai seama cum e si cu dragostea asta si cu casnicia si cu FAMILIA.
a, si inca ceva , vezi ca in noul cod penal ,daca sotia afla ca a fost inselata, si casatoria a durat 10 ani ,(si amanta are o pedeapsa -pina la lipsire de libertate-), dar sotul pe linga ,ca, este obligat sa renunte la tot ce au construit impreuna, dar, ii mai plateste (pe viata)si pensie alimentara care ajunge -uneori- pina la50% din venituri.
dar, tu nu ai cum sa sti toate lucrurile aste pt. ca esti medic si pt. ca te-ai limitat doar la nista garzi si la cum sa faci sa-l desparti de sotia lui. ,.,.,., dar te-ai gindit vreun moment ce te vei face cind te vei trzi cu el in spatiul tau imtim ,si in viata ta -24 din 24 de ore? il cunosti suficient de bine? ii sti toate viciile, si toate tabieturile?crezi ca poti sa-i oferi totul ,pt. a nu alerga la alt , sau, si mai rau ,pt. tine innapoi la fosta nevasta?------nu de alta dar tu cind il vei lua va trebui sa suplinesti si dif. de venit pe care va terbui sa le-o dati fostei -----pt. ca o merita ,si numai ca ai facut-o proasta si te-ai intrebat de ce nu pleaca ---rspunzind tot tu ca nu are unde sa se duca decit cu chirie_------ cu chirie veti merge voi , si va veti construi immpreuna viata ,de la inceput, nu pe munca PROASTEI pe care apoi sa o aruncati la gunoi ..... MAI GINDESTE-TE- ce vrei de la tine , de la viata si de la ALTII-
AI GRIJA CE-TI DORESTI CA SA-R PUTEA SA TI SE IMPLINEASCA!!!!!!!!!!!
garbo217839
Postat pe 3 Martie 2012 10:47
Intr.o chestie de genul era sa fiu implicata eu.... Nu incep cu toata povestea pt ca vorba multa saracia omului. Doar atat spun ca ne cunoastem de cand ne.am nascut, efectiv. Si tot de Atunci pot zice ca eram indragostita de el.. Anii au trecut, eu am plecat din zona natala.si ne intalneam doar de Craciun si Pasti.... Acum 3ani s.a casatorit si i.am fost chiar sila nunta. O data cu asta am renuntat la el... Intre noi nu a fost niciodata o relatie prea stransa si poate si de aceea nu stiam nimic de ceea ce simteam unul pt celalalt.... Oricum sperantele au murit o data cu nunta lui... Anul acesta in ianuarie intru pe "spargatorul de vieti" adica facebook-ul pacii si imi sare in ochi numele lui. Ii cer prietenia dar fara sa.mi treaca prin cap nici cea mai mica idee de ceea ce avem sa descopar pe urma... Imi accepta cererea si ii las un comentariu la o poza cu fiul lui. De acolo a inceput tot... Incet incet si din vorba in vorba imi spune ca de fapt el pusese ochii pe mine de ani si ani doar ca nu avea curajul sa.mi spuna si cum cica eu nu aratam nici un interes pt el a renuntat. Eu nu sunt in tara in acest moment si cum acum de Pasti urmeaza sa ma duc acasa mi.a cerut sa ne vedem... Pt faze de genul cu lasat nevasta si copil nici nu se pune problema. Din contra i.am zis chiar eu ca ii tai gatul cu mana mea daca aud doar un cuvant legat de asta... In fine... Toate bune si frumoase pana acum cateva saptamani cand dintr.o data s.a indepartat sa.i zic asa si mai mult decat suntem acum. L.am intrebat ca ce s.a intamplat, vrea sa dea inapoi nu e nici o problema pt mine.. Imi spunea ca nu are nimic, doar ca nu are timp de nimic din cauza serviciului.. L.am lasat in pace cu serviciul lui pana ieri cand vorbind la tel cu el mi.am dat seama ca e mai bine sa o las asa moarta... Nu.i voi mai zice nici "buna" nimic. Daca e baiat destept si intelege atunci isi va da seama si singur ca ceva nu merge... Nu mai fug dupa nimeni, cu atat mai putin dupa unul cu care mi.as trage.o doar o data i gata.. Deci pt cele care sunt pe post de amante sau daca sunt pe punctul de a deveni, ramaneti cu picioarele pe pamant tot timpul... Nu.si va lasa in veci familia pt cateva partide de tavaleala.. Cunosc multe cazuri.. Si chiar daca acceptati acest rol nu va lasati conduse de sentimente pt ca in astfel de cazuri nu e loc de asa ceva...
garbo265870
Postat pe 3 Martie 2012 10:48
DAA AI F. MARE DREPTATE----DAR IN CE CONSTA OARE ACEST TROFEU?
CIND VA REUSI SA-I DESPARTA SI VA CREDE CA L-A OBTINUT, DAR NU VA MAI BENEFICIA DE ATENTIA ACORDATA DE STATUTUL DE AMANTA ,SI SE VA TREZI CU EL PE CAP 24 DIN 24 DE ORE VA DEVENI O DISPERATA SI , O VA INVINOVATI DIN NOU PE FOSTA -----CARE (prin gindirea ei ingsta ) VA MERGE SI VA FACE ORICE (chiar si vrajitoriii) PT AI DESPARTIII.
CE ITI E SI CU NEVESTELE ASTEA INSELATE!!!!!!CARE AU SOTI CU AMANTE----SUNT PROASTE, NEBUNE, RELE, URITE, SI NU -I LASA PE BIETII OAMENI(SOT SI AMANTA)-----dar, fara ca ele sa stie macar ca fac atita rau----SA-SI TRAIASCA VIATA IMPREUNA SI FERICITI-----NICI INNAINTEA DESPARTIRII SI NICI DUPA!!!!!!!
INCURCATE SUNT CAILE DOMNULUI!!!!!!!!!!
vioricab
Postat pe 3 Martie 2012 10:50
parerea mea ca un barbat casatorit nu isi va lasa niciodata sotia ptr amanta,daca tot sustine atat de mult ca iubeste amanta de ce nu isi lasa nevasta! ptr ca nevasta e nevasta si asa va ramane iar amanta tot asa va ramane,doar o amanta,un sfat daca cunosti un barbat care are prietena considera-l ocupat,iar daca e casatorit considera-l mort,cand esti singura esti pe 0,dar cand esti cun barbat insurat esti deja -1,acesti barbati sunt interzisi din punctul meu de vedere
dea81
Postat pe 3 Martie 2012 10:53
angel tu fie nu ai incredere in tine,ca meriti mai mult, fie nu stii ce vrei inca si incerci si tu barbatul alteia,ca....de...poate a stiut aia mai bine...cum te-a cucerit iubitul tau? te-a cumparat cu cadouri...? ti-a zis ce ti-ai dorit sa auzi? ma intreb de cat timp te complaci in situatia asta...mare pacat...zici ca il iubesti? crezi ca te iubeste? absurd...el se iubeste doar pe el...iar tu..tu...nu stii ce e dragostea...daca cineva iubeste in trio-ul vostru cred ca doar sotia lui o face..e uimitor cum noi femeile ne bucuram cand vedem ca putem lua barbatul alteia,ca suntem mai bune decat cealalta ...trist....e rusinos ca ai avut curajul sa postezi subiectul asta,sa spui ca vrei sa arati cuiva ca esti mai buna decat alta femeie...ar fi trebuit sa-ti ingropi rusinea(relatia ta) si sa mergi mai departe...cersesti iubire,vrei relatia sotiei lui? iti dorsti sa fii in locul ei? sunt sigura ca vei avea si tu norocul ei,dar de ce sa te grabesti?
daca ai luat decizia sa furi barbatul unei femei spune multe despre tine si sincer,daca te-as vedea pe strada nu as arunca pe tine un scuipat ...scuze dar asta e parerea mea despre domnisoarele ca tine...multa bafta
garbo116770
Postat pe 3 Martie 2012 10:54
De la: quasaria, la data 2012-03-03 10:33:57mda. Ce ne place sa ne ascundem dupa niste conventii: ce deosebeste, de fapt, sotia de amanta?
Sint ambele la fel de femei, si vor acelasi barbat.
SInt situatii in care "amanta" nu e intretinuta lui - nevasta e.
Sint situatii in care amanta este cea care iubeste, nu nevasta.
Sint situatii in care nevasta stie de amanta si accepta, nu amanta stie de nevasta si accepta.
Sint si situatii in care are copii cu manta, cu nevasta nu. Sau in care nevasta a intervenit in timp ce ei doi se cunosteau deja si "a spart" la un moment dat relatia.
Lucrurile nu sint albe si negre absolut, in realitate - probabil ar trebui sa stim situatia bine, FOARTE BINE, inainte sa dam cu banu' care o "avea dreptate". Pina nu stim toate detaliile, ramin atit: doua femei care isi doresc acelasi barbat. Egale,pina la proba contrara. Patalamaua reprezinta zero.

Iar daca e sa condamni pe cineva, singura persoana de condamnat de aici ar fi dl. - pentru ca nu clarifica lucrurile cu ambele, pentru ca nu le-a clarificat de la incpeut, pentru ca nu e capabil sa discearna si sa ii dea uneia unda verde sa isi vada de viata ei si sa ramina cu cealalta. Nu e vorba de "a pierde" si "a castiga" pentru ca asta nu e o competitie. Ce alege el nu defineste oferta, defineste cererea. Ce alege il defineste pe el, nu pe ele. Asta e foarte greu de inteles....nu?

Daca m-as duce la un concurs de cultivat cartofi probabil as pierde, pentru ca n-am cultivat cartofi in viata mea, sint foarte altii care fac chestia asta mai bine. Asta nu inseamna ca oricine ar castiga imi este net superior ca fiinta umana - inseamna ca doar era mai potrivit pentru rolul respectiv. Iar eu pot gasi alt rol - unul cu alte avantaje si alte dezavantaje.
La asta se rezuma tot. Nici un barbat de pe lumea asta nu reprezinta un etalon - reprezinta doar asteptarile LUI si alege in functie de ele. Nu reprezinta succesul in viata al aleia care a pus laba pe el - e doar un alt om, cum mai sint multi. Si multi MULT mai buni, din orice punct de vedere ai privi.

Incrincenarea ata cu "sa ma aleaga pe mine" nu face decit sa te determine sa privesti eronat realitatea, iar in situatia in care chiar te alege sa te trezesti cu ceva ce nu iti doreai si nu ti se potriveste, doar pentru ca te-a apucat spiritul competitional si l-ai vrut neaparat pe ALA ca trofeu. Chiar daca e un trofeu care se dovedeste ulterior inutil. Sau pagubos.
ankh
Postat pe 3 Martie 2012 11:04
ankh
Postat pe 3 Martie 2012 11:07
HA.ha doar nu crezi ca ii lipseste ceva de acasa,dar asa sunt barbatii in general,fi sigura cand iti face 1cadou ,sotiei ii face 3,face dragoste cu sotia si sex cu tine si tot asa...sa fie 2deserturi ,daca merge de ce nu...........!?
kalis27
Postat pe 3 Martie 2012 11:08
Esti de 2-3 ani cu el,daca nu si-a lasat sotia pana acum,nu o va lasa niciodata o iubeste si tie iti spune povesti......deja este obisnuit cu tine,el poate sa mai stea ...nu are nimic de pierdut ,are familie.........dar tu iti pierzi anii............si acolo undeva te asteapta si sotu tau........asa ca treci la treaba .........
kalis27
Postat pe 3 Martie 2012 11:16
Da ca si eu am trecut prin o situatie asemanatoare.
a divortat pentru amanta si nu sa mai gindit la copilul pe care si la dorit foarte mult.
sintem despartiti de 9ani si se parto cu copilul sau de parca ar fi un strain
35magda
Postat pe 3 Martie 2012 11:25
fetelor,intai casatoriti-va si apoi comentati!barbatii inseala ca sunt femei care accepta locul ll.cerere=oferta.e f mult de discutat pe aceasta tema si e putin probabil sa fim obiective.viata nu e film!
garbo229206
Postat pe 3 Martie 2012 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LOVITURA LA OVARE 46 De la: garbo_9711 7 Iunie 2015 16:09
platiti vaccinul de 12 luni? 1 De la: kidz007899_NADIA 12 Februarie 2011 15:44
Fiica mea a plecat de acas ....unde e greșeala? 21 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 22:00
marea mea dezamagire 43 De la: johnson_35 17 Septembrie 2010 20:18
cauti bona ai gasit 7 De la: Jojolin 22 August 2010 16:34
Setari Cookie-uri