Domnia si prostia- cele doua defecte cel mai scump platite

Esti adolescent si prietenul tau cel mai bun se da la iubita ta ,il ierti ca esti un domn.Te maturizezi faci dragoste cu o fata virgina si o iei de sotie ,ca de trebuie sa faci ce se cuvine esti un domn.Te inseala nevasta -domane fereste -si o lasi in continuare in casa pana la divort ca nu se poate altfel esti un domn.Te sare la avansare si este promovat lingaul serviciului si tu nu te revolti nu zici nimic ca este nepotul patronului si tu esti un domn.Scrii ceva decent si cu mult bun simt si toti neaventii ,care nu au citi decat cartea de identitate toata viata lor, te fac albie de porci ,iar tu ar trebui sa nu zici nimic, ca esti un domn.In aceasta viata stimate doAmne dominia si prostia se platesc scump ,tu ramai cu domnia si restuL cu avantajele si cu jubilatia ca te-au facut cum le-a venit la gura, de cate ori au avut prilejul,asa ca :DeCAT SA PLANGA MAMA DRAGI MEI MAI BINE MAMA VOASTRA " cUM VORBITI ASA VA RASPUND SI CUM VA ASTERNETI ASA DORMITI,DOAMNELE SA FACA BINE SI SA VORBEASCXA CA NISTE DOAMNE DACA VOR RESPECT ALTFEL SUNT DOAR NISTE TOAPE SI MANELISTE SI VOR FI TRATATE CA ATARE FARA NICI UN PIC DE REMUSCARE SAU JENA ,MI-A AJUNS PANA ACUM .Nu uitati abia m-am incalzit si va iau pe rand o sa ne distram mult si bine si trecem curand si la artrileria grea atunci sa te tii.
garbo265966
Postat pe 22 Iunie 2012 16:06
Inseamna ca esti un om de treaba! -comment pentru prima parte a subiectului...
Pentru a doua, no comment.

Exista oameni care se sacrifica pe ei insisi si fac lucruri "ciudate" din punctul de vedere al lumii. Mai devreme sau mai tarziu totul se plateste si rasplateste-TOTUL-iar cercul vietii se inchide perfect, unii spun ca viata e eliptica, eu o vad cerc, cel mult o multime de cercuri concentrice. Fiecare om cu cercul-cercurile sale!
Luna_in_capricorn
Postat pe 22 Iunie 2012 16:34
Daca io am mai citit si prin cartea de telefon inafara de bolentin ....din ce categorie fac parte ?
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2012 08:35
66, adica sa intelegem ca tu esti UN DOMN?
intelegand ...X...oarecare?
luna, mai degraba...un pampalau
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 08:36
966, lasand gluma , nu te obliga nimeni sa stai aici printre cei/cele care te fac sa-ti pierzi cumpatul.
Daca vrei sa discuti filozofic intra frate pe forumul Academiei Romane si ia-te de piept
si la tranta cu academicienii.
Hai sa nu exageram. Cand am intrat eu prima data pe Garbo mi-au sarit la beregata cele/cei care aveau vechime , dar am evitat conflictul pentru ca am luat partea hazlie a lucrurilor.
Singurul schimb de cuvinte mai dur l-am avut cu Thor si asta pentru ca s-a legat special de un comentariu al meu.
Chiar crezi ca topicurile dechise pe Garbo sunt reale ? cele de genul : ce sa fac ca mi-a crescut cucu' , cum sa fac sa-mi creasca cucu'? ; sau intrebarile de genul :sunt gravida?, sunt bolnava? ....etc, tu crezi ca sunt deschise ca sa se primeasca sfaturi?
Foarte putine au fost cu adevarat scrise pentru a primi sfaturi si acolo chiar si-a dat fiecare cu parerea fara sa faca "misto"

adeline
Postat pe 27 Iunie 2012 10:41
si cum se zicea in preistorie, prea luati in seama toate ineptiile si toate scursurile!
se pare ca ori caldura ori plictiseala isi face datoria!
mai ales ca orice i s-ar spune, rezultatul e acelasi! zero barat!
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 11:33
De la: adeline, la data 2012-06-27 10:41:41966, lasand gluma , nu te obliga nimeni sa stai aici printre cei/cele care te fac sa-ti pierzi cumpatul.
Daca vrei sa discuti filozofic intra frate pe forumul Academiei Romane si ia-te de piept
si la tranta cu academicienii.
Hai sa nu exageram. Cand am intrat eu prima data pe Garbo mi-au sarit la beregata cele/cei care aveau vechime , dar am evitat conflictul pentru ca am luat partea hazlie a lucrurilor.
Singurul schimb de cuvinte mai dur l-am avut cu Thor si asta pentru ca s-a legat special de un comentariu al meu.
Chiar crezi ca topicurile dechise pe Garbo sunt reale ? cele de genul : ce sa fac ca mi-a crescut cucu' , cum sa fac sa-mi creasca cucu'? ; sau intrebarile de genul :sunt gravida?, sunt bolnava? ....etc, tu crezi ca sunt deschise ca sa se primeasca sfaturi?
Foarte putine au fost cu adevarat scrise pentru a primi sfaturi si acolo chiar si-a dat fiecare cu parerea fara sa faca "misto"

....ce-si face omul cu mana lui e sfant!
caleidoscop
Postat pe 1 Iulie 2012 00:15
Aveti dreptate,parerea mea este ca domnia se plateste mult prea scump,cind cel caruia doresti sa-i arati ce inseamna domnie nu are habar,este mult prea neevoluat si o confunda cu prostie sau fraiereala.Partenerilor sau partenerelor noastre de viata nu trebuie sa le toleram incalcarea acestor manifestari.Fara consecventa si respect intr-o relatie ,nu duce decit la haos,unii se simt bine sa traiasca in haos altii sint distrusi,ramine sa alegem in raport cu intelingenta si curajul nostru.
garbo255960
Postat pe 6 Iulie 2012 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEIA CARE DUPA DIVORT RAMINE CU UN COPIL -BAIAT- ESTE GREU SA MAI GASEASCA UN SOT 1 De la: DRAGHINA 26 Ianuarie 2012 23:36
platiti vaccinul de 12 luni? 1 De la: kidz007899_NADIA 12 Februarie 2011 15:44
e mai mare cu 17 ani. ce intentii are oare? 203 De la: DaMarkus09 17 Martie 2011 10:49
Fa postul sexual mai usor! 23 De la: the_voice 31 Martie 2011 21:03
mame singure 54 De la: lilus 17 Septembrie 2012 23:53
Setari Cookie-uri