Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

nu dadea
elodia_2
Postat pe 22 Februarie 2012 16:58
n-ai dat tu...destul?
dor72_
Postat pe 22 Februarie 2012 16:59
cred ca s/a strecurat o grava eroare...
elodia_2
Postat pe 22 Februarie 2012 17:19
O greseala de eroare.
DD_BB
Postat pe 22 Februarie 2012 18:42
Heloo everybody!!!! ce mai faceti? eu ma duc la somnic ca nu am dormit de 24 ore..am avut o garda horror!!!!!!!!!!
angel2012
Postat pe 23 Februarie 2012 12:33
Nu mai spune! Na, m duc s vd un film cu Fantmas...s nu fie chiar horror.
Axl_22
Postat pe 23 Februarie 2012 12:52
[Helooo!! ce mai faceti dragilor? tota lumea e ok?
angel2012
Postat pe 24 Februarie 2012 21:20

dar tu?
dor72_
Postat pe 26 Februarie 2012 11:04
Angelico, nu inteleg de ce te agati asa de el. Daca il iubesti si te respecti, iar el nu vrea sa renunte la nevasta - da-i papucii. De ce ai vrea un sot ca el? Cat de linistita si increzatoare ai fi intr-o casnicie cu un asemenea specimen? O cunostinta buna de-a mea are un amant de cativa ani.. Intre ei totul e clar, se intalnesc periodic pentru sex. Amandoi sunt casatoriti. Cand el a avut probleme cu nevasta (a uitat sa-si stearga un mesaj din telefon), a venit cu ea la amanta si aceasta i-a spus nevestei, citez: "relatiile dintre noi sunt strict profesionale, am o familie frumoasa, sunt fericita si chiar daca n-ar fi asa, nu as amesteca afacerile cu placerea" . De atunci a mai trecut un an si lucrurile nu s-au schimbat.
casatoritadindragoste
Postat pe 29 Februarie 2012 15:55
Buna ...scuze...totusi...o intrebare...sa fii in locul sotiei lui si sa afli ca te inseala cu o "neica nimeni" dupa ce ati realizat poate multe impreuna...ce ai face?poate acea sotie.. lucreaza ture de noapte ..poate e bolnava la pat si o ingrijeste...sunt atatia de poate! Sau poate este el lipsit de scrupule si fara pic de bun simt de-i face asa ceva bietei femei...si te-a imbrobodit si pe tine cu N cuvinte frumoase...Dar tu?ca om..ce drept ai sa desfaci o casnicie?.....primavara frumoasa va doresc...bye
Regala
Postat pe 3 Martie 2012 02:27
nu am sa inteleg niciodata de ce unele femei sint asa de imature...are nevasta ,probabil si obligati scrise si ne scrise....si iaca vine amanta si vrea sa-i faca viata un calvar.......i-mi pare rau ca tr sa spun ,dar......cind si-a luat titlul de amanta a trebiut sa inteleaga si cuvintul amanta ce inseamna si sa-si asume......asta este.
oli958
Postat pe 3 Martie 2012 05:51
Apropo la intrebarea ta ,nu poti sti cum ractioneaza un om daca pirde ceva,dar daca tu esti ceva special in viata lui si sentimentele pe care le are pt. tine sint sincere atunci poti incerca sa-i vezi reactia in cazul in care ar primi un ultimatum din partea ta si -i vei vedea reactia.Faptul ca sotia lui nu-i creaza probleme,s-ar putea sa nu o intereseze persoana lui si nici ce face,daca el nu s-a despartit de ea avindute pe tine sint doua posibilitati: ori nu doreste sa faca nici o schimbare in viata lui din lasitate ,ori nu-i sigur de sentimentele tale,dar daca tu simti ca este iubire reciproca intre voi atunci veti ramine impreuna si va veti constui o noua viata.Discutia trbuie avuta la modul serios ca sa stii ce ai de facut pe mai departe.Iti dau un sfat cu cit afli adevarul mai repede cu atit mai bine vorba proverbului"boala lunga moarte sigura" nu are sens so lungesti ,iar vis a vis de sotia lui ferestete sa-i faci zile fripte pt. ca le vei primii inapoi inzecit asa functioneza legea universala a rezonantei,iti doresc mult noroc!
garbo255960
Postat pe 3 Martie 2012 06:29
Nu'si va parasi niciodata sotia,mai ales daca are un copil.Eu am avut o relatie cu un barbat insurat timp de 9 ani si am inteles ca nu pot sta dupa el,nu'l pot astepta pana cand va prinde curaj sa se desparta de familia lui.Iti spun sincer nu umbla cu cei insurati,pt k'ti va rapi cele mai frumoase momente din viata ta si ai sa te trezesti la 50 de ani spunand ca nu ai familie,pe cineva langa tine si un copil.Lasa'l cat mai e timp si fa'ti o viata a ta,cu un baiat liber,fara obligatii.E cel mai corect pt toti.Crede'ma ca stiu ce spun am 23 de ani si mi'am pierdut 9 ani din viata sperand ca voi putea ocupa eu locul sotiei.Dar am inteles ca barbatii insurati sunt interzisi si k nu poti avea nimic cu ei.Lasa'l cat mai ai timp
garbo000847
Postat pe 3 Martie 2012 06:44
Nu. In general , daca pentru acel om familia reprezinta ceva, daca isi respecta sotia, nu o va parasi. E mult mai convenabil sa iti culegi fericirea din toate partile si apoi sa te retragi in birlogul tau sigur. Din punctul meu de vedere, nevoia de amante a barbatilor vine din incapacitatea acestora de a mai face fata cerintelor sotiei. Atunci cand nu isi primesc confirmarile de rigoare (cat de tari sunt, cat de destepti, cat de buni sunt in pat) gasesc o persoana care sa le ofere asta. O femeie poate face si serviciu, sa aiba grija si de casa si de barbat si de copii -un barbat nu. Ei sunt mult prea preocupati in tot ceea ce fac, sunt mult prea obositi ca sa faca de toate si nu se gandesc decat la sex. Eul lor trebuie adorat. Daca nu o faci intervine incertitudinea. Asupra persoanei dar si asupra celeilalte.
Pe de alta parte daca EL este pur si simplu centrul universului , si toate se invart in jurul lui, daca respectul ori cultul familiei lipseste cu desavarsire isi va parasi sotia fara niciun fel de remuscare, ba chiar si copiii.
Si inca ceva.Intotdeauna sotiile stiu cand barbatii lor au amante. Dar se fac ca nu stiu ca sa ii pastreze pe ei. Femeile sunt in general mult mai responsabile decat barbatii si stiu ca o relatie nu se poate pastra fara sacrificii.Daca ar fi ca toate femeile sa isi paraseasca barbatii atunci cand sunt inselate, fiti sigure ca nu ar mai exista multe familii pe pamant!
crisv01
Postat pe 3 Martie 2012 07:37
Da, un barbat casatorit isi va parasi sotia pentru amanata. Eu, chiar acum ma aflu in aceasta situatie, sunt sotia parasita. La fel , sotul meu discuta cu amanta in vazul meu pe mess, la tel...Am fost dispusa o vreme sa inchid ochii sperand prosteste ca e criza varstei mijlocii si se va dezmeticii la un moment dat, insa nu se va intampla . Amanta lui face mari presiuni asupra lui sa divorteze fiind lezata de statutul lui de barbat casatorit. In aceasta situatie m-am decis sa renunt asa ca le voi face cadou un divort. Se merita unul pe celalalt iar eu merit respect asa ca nu voi mai tolera situtia. il cunosc pe sotul meu si stiu ca se va da cu capul de pereti foarte curand , dar asta e.... Viata mea va merge mai departe fara el, nu-l voi mai ierta vreodata.
lacrima3010
Postat pe 3 Martie 2012 07:37
Buna ,din punctul meu de vedere,eu zic daca il iubesti si iti place felul in care te trateaza..aici ma refer la dragostea ..respectul pentru tine..fii cea care esti si acum.Nu e bine sa te duci sa destrami o casnicie ,ca vrei doar sa fie al tau.Este cu tine tu ai ales asta atunci( intindete cit iti este plapuma)ca apoi sa nu regreti..cunosc un astfel de caz..sunt amanti de 16 ani si ea nu are nev.de casatorie,il iubeste enorm..au o fetita dar ea a ales asta deci daca vrei se poate .sotia are locul ei..iar ea are un loc aparte...deci gindeste de 10 ori inainte .Scz.ca am intervenit,dar poate un sfat,e bine venit...
garbo256392
Postat pe 3 Martie 2012 07:51
depinde
garbo249179
Postat pe 3 Martie 2012 08:03
niciodata
garbo048113
Postat pe 3 Martie 2012 08:10
da si depinde ..are mai multe intelesuri..dar ma refeream doar la ideea ..daca il iubesti lasa totul asa..
tu ai vrut ...si ti-a placut..ce vina are sotia lui?si tu ai putea fi la fel..
garbo256392
Postat pe 3 Martie 2012 08:12
Corect, la ce stai intr-o relatie orizontalo-triunghiulara, cand poti alege verticala/orizontala (YOX de la mate) cel putin, adica PIRAMIDA, sau alte dimensiuni...

Succesuri sporite cum ar zice unele persoane
Era o poezioara super simpatica, dar din pacate nu mi-o amintesc. Ma poate ajuta cineva?

"Cine minte dinainte in cuvinte potrivite
Nu te minte in simtaminte...?!"

Ok, ma straduiesc s-o caut si o postez daca nu ma va ajuta nimeni :-)

ankh
Postat pe 3 Martie 2012 08:34
Eu iti dau un sfat si sa și amintește de el:nu iti construi niciodat fericirea ta pe nefericirea altuia pt ca in cele din urma vei plti scump !un lucru e clar daca ii spui sotiei ea va fi singura care va avea de cștigat:vede clar,asta daca nu a vzut pana acuma,cine e soțul sau și vede de viața frumos si el nu va face dect sa suspine dup ea,fie din cauza sent de iubire fie din cauza celor de vinovatie,iar tu probabil vei rmne cu el pt ca ea nu l mai vrea,nu pt ca el te-a ales pe tine!!!nu știu daca ți minte chiar in garbo a mai fost sb:amanta pe strada fericirii si soția pe strada ntotdeauna,nu știu cum e mai bine sa fi dar nu face ru nimnui.cred ca ești rnit si suferi dar lsa-l,treci mai departe si nu iti pierde timpul ncercnd sa l pedepsesti pt ca nu te-a ales pe tine si a ales sa stea lng soție!!!niciodata nu și va prsi nevasta pt tine!!!tine minte!!!
scamuta
Postat pe 3 Martie 2012 08:35
Dragele mele,stiti ce am ajuns eu sa cred? Ca e mai bine sa fii amanta decat nevasta!Esti iubita,dorita ,respectata....si nu esti ,,exploatata'' asa cum sant sotiile de obicei. Si eu sant sotie la randul meu ,sa nu credeti ca sant amanta cuiva! Si eu pot spune ca am fost ,,exploatata",(in sensul ca eu trebuia sa rezolv yreburile cele mai importante,eu trebuia sa ma ocup de copil,de curattenie,de mancare,de piata...ASm obosit sa fac toate astea singura si am pus piciorul in prag:am zis ca ori ma ajuta si el la toate astea ,ori sa isi gaseasca pe alta..!Sa stiti ca a functionat! Acum gasesc eu mancarea facuta cand vin de la munca
garbo206533
Postat pe 3 Martie 2012 08:35
Buna dimineata.I-mi permit sa fac o observatie la comnentariul dumneavoastra.Credeti ca barbatii i-si parasesc asa usor nevestele ?
Sa fim serioase , in a dua sau a treia casatorie credeti ca nu vor aparea probleme de cuplu ?
VIATA ASTA ESTE CHIAR ASA DE ROZ ?
atat timp cat sunt casatoriti si au pe altcineva ei, i-si spun acolo nemultumirile , frustralile . Pentru cineva din exteriorul relatiei este foarte usor sa dea un sfat sau altul , dar aceeasi persoana pusa in ipostaza altei persoane va reactiona contrar diferit , sfatului pe care il da.
garbo264436
Postat pe 3 Martie 2012 08:44
draga mea, exista 2 tipologii de femei, femeia de acasa pe care o confunda cu menajera,meditatoarea ptr.copii,aia care stie cand se plateste intretinerea,unde se plateste cablul si unde au rosii ma ieftine,iar cealalata este femeia care zambeste , se misca ca o felina,este eleganta,inteligenta, chiar daca nu are studiile si specializarile celei de acasa,nu conteaza asta deloc....si nu are atributiile primeia...pentru genul acesteia exista mastercard pentru orice capriciu sau gest cotidian. te intreb vrei sa faci schimb vreodata? aia de acasa stie sa faca ce faci tu si a facut ce ai facut tu cand l a innebunit sa o ia de nevasta....dar tu stii sa faci ce face ea? Sau merita schimbul?
eu am trait di situatia ei si situatia ta....o iubesc si o respect pe cealalta..de ce sa schimbam locurile? Ca eu pot sa fac ce face ea dar...nu vreau doar ca ea nu poate sa faca ce fac eu desi ar vrea......lol
garbo266713
Postat pe 3 Martie 2012 08:51
De la: quasaria, la data 2012-02-19 19:08:50dor, din punctul meu de vedere un om care inseala este egal cu zero. Probabil si pentru ca n-am nevoie "sa ma duca nicaieri", sa imi faca nici un fel de mofturi si "sa aiba grija de mine" - deci nimic care sa compenseze faptul ca nu i-as fi suficienta. Iar sa ma mint singura nu prea mi-a iesit niciodata.
Deci mi-e greu sa inteleg de ce as accepta asemenea compromisuri.
Pentru ca, pina la urma, le accepti sau nu le accepti - tu decizi, nu "viata" sau alte entitati abstracte.


Si daca isi inseala consoarta/sotia/concubina, ce-o fi ea, eu cred ca e un VANATOR si chiar daca vei obtine angelico 2012 trofeul sperat la un moment dat, tu vei fi urmatoarea pe lista de inselate si nu foarte tarziu, pt ca "baietelul' ca barbat nu-i, ci a ramas pe undeva pe la varsta de jucat cu p.ta in tarana, se va plictisi again si va arunca noua jucarie care va deveni veche pentru una mai stralucitoare.

Chestie de caracter, mon cher!
ankh
Postat pe 3 Martie 2012 08:56
tu vrei unda verde sa-ti parasesti sotia daca am inteles eu bine ?
in unele case femeia are grija de tot spalat calcat facut mincare ,curatenie ,servici (si sint femei care lucreaza 12 ore),e normal ca domnul sot sa zburde.intrebarea e cind mai are timp acea femeie sa comunice sau sa mai fie si " disponibila".
la un momentdat intr-o casnicie mai intervine ,acea blazare ,indiferenta ,obisnuinta , asta nu inseamna ca trebuie sa lasam totul balta fara macar sa incercam sa salvam daca mai este ceva da salvat in respectiva casnicie .
demetra
Postat pe 3 Martie 2012 08:59
Gresit!!!!! Trateaza situatia invers....accepta si iubeste i pe amandoi si pe el si pe amanta lui,detaseaza te rapid de situatie....intoarce te cu spatele la propriu si uita te in oglinda.....ai sa i vezi amanta devenita sotia lui! Asta este cadoul pe care il va primi sotul si amanta lui! TU!
garbo266713
Postat pe 3 Martie 2012 09:00
De la: angel2012, la data 2012-02-19 10:57:04De ce isi inseala uni barbatii sotiile si invers...Logic ,ptca acolo nu mai exista iubire,atractie...Am obs ca unii barbati nu isi inseala sotiile doar pt sex,ci ca au nevoie si de altceva ceea ce acasa le lipseste:comunicare,afectiune...Dar si atunci cand gasesc ce le lipsete nu pot sa inteleg de ce nu renunta de a nu fi fericit..mai ales daca nu exista copii..


Putini oameni sunt facuti sa fie monogami, si mai putini gasesc omul cu care sa ramana fideli. Obisnuiti-va, toate/toti cu ideea ca omul are nevoie pe parcursul vietii de iubire proaspata. Daca unul din ei nu mai poate, nu mai stie, nu e facut sa-i asigure tot ce ii trebuie, atunci e firesc ca celalalt sa caute pe altcineva. Pacatul e al bisericii, nu al oamenilor. Dar iubiti, oameni, fiti iubire fatza de toti si intelegeti pe ceilalti.
zaraza26
Postat pe 3 Martie 2012 09:07
De la: reyya, la data 2012-02-20 22:57:10
De la: angel2012, la data 2012-02-19 19:53:52e ingrozitor de greu cand te indagostesti de cine nu trebuie....


eu cred ca e ingrozitor de greu faptul ca esti ceea ce nu poti si nici nu vrei sa fii ( dar poate inca nu ti-ai dat seama , altfel nu prea e scuzabil ) :-))



Oricum timpul te va ajuta sa te definesti in aceasta relatie si... sa iesi din ea, eu asa cred, iar urmatoarea ta relatie va fi una...REUSITA

Crede-ma ca am trecut prin ambele experiente(sotie/amanta inselata) si stiu ce spun :-)

Cauta-te pe tine, nu te oglindi in altii, abia atunci cand ti-e bine cu tine iti va fi bine si in viitoarea relatie, iar de schimbat persoana in cauza (adica, inselatorul)...NO WAY, NO CHANCE, s-a dovedit, este GENETICA!
ankh
Postat pe 3 Martie 2012 09:12
Atentie la agresivitatea din sufletul tau ploiesteanco! Ca o sa te coste sanatatea! Cred ca daca vom respecta deciziile personale ale fiecaruia ne vom cunoaste locul.Sotiile au ales sa devina sotii si amantele au decis sa devina amante! fiecare isi are un loc atat de bine definit! De ce or fi geloase una pe cealalata,una pe locul celeilalte. Sotiile pot fi amante? Sau Amantele pot fi sotii? Din cocos nu faci gaina nici din c....va gospodina? Dar ce ne facem daca amanta gateste perfect? Hahahahaha iar pentru toate celelalte indatoriri de sotie exista menajera si mastercard...??? Al ei nu al lui.... Iar sotia este dependenta financiar de el....iar amanta nu.... la asta sa va ganditi doamnelor sotii inainte de a accepta sa deveniti menajere,mame,invatatoare la copii.....si doamne cate mai stim sa facem noi femeile.....pe cine credeti ca si doresc ei? Pe noi! Amante sau Sotii?
garbo266713
Postat pe 3 Martie 2012 09:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
demoralizat 11 De la: claudia_ank 20 Februarie 2010 17:43
barbatul sagetator femeia capricorn 2 De la: gabrielistiza 14 Mai 2010 13:13
Cum ne dam seama daca suntem iubete sau nu!!! 27 De la: tutankhamon 25 Octombrie 2009 00:21
Am o gerontofila, cum procedez? 10 De la: Dor_marunt 3 Aprilie 2010 07:57
Ce inseamna sa fii un crestin? 65 De la: ingerasulluptator 1 Octombrie 2013 15:30
Setari Cookie-uri