Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta?

".de vina sunt ele si mamele lot pt ca i-au invatat -educat asa."
Irinuca! Unde eti?
Axl_22
Postat pe 3 Martie 2012 18:32
esti cu capul,fato!!!

garbo106836
Postat pe 3 Martie 2012 18:37
Un barbat inseala pentru ca asa ii este caracteru...un barbat fara coloana vertebrala.nu se poate numi barbat daca da in stanga si -n dreapta.Un barbat se numeste acela care stie sa iubeasca si sa respecte ceea ce are langa el.iar cea care e cu el,si e constiienta ca e insurat sa nu creada vreodata ca va fi mai presus decat sotia lui e pe post de asi satisface placerile,dar nu o va vedea ca o viitoare sotie....la ei cat mai multe la numarcu atat mai bine......iar un act nu e harti de sters cu ea la fund...e un act care nu te tine intradevar langa el,ea....dar e un act ce lai semnat cu demnitate,ai pus gandurile si iubirea sufleteasca pe acea hartie.....cel ce inseala,la randu lui va fi inselat in el mai bun moment al vietii.roata se intoarce in viata.
garbo025426
Postat pe 3 Martie 2012 19:07
MDA.
USOR DE A VEDEA " BATUL DIN OCHII ALTORA,SI SA NU VEZI BARNA DIN OCHII TAI"!.
NU VA MAI CRAMPONATI DE "INSURATI",CAND LUMEA E PLINA DE CAVALERI,DIVORTATI...
IN VIATA TOTUL SE VA INTOARCE CANDVA IMPOTRIVA TA,ASA CA IA AMINTE "CU CE MANA DAI CU ACEEA ITI DA SI TIE DUMNEZEU".
VA DORESC O PRIMAVARA FRUMOASA.
garbo194252
Postat pe 3 Martie 2012 20:28
Sant sigura ca da...eu am fost casatorita...si dupa 10 ani de casnicie ma lasat pentru amanta...era impreuna cu ea fara ca eu sa imi dau seama de ceva timp de 3 ani...
micuta_delly
Postat pe 3 Martie 2012 20:46
Nu cred ca s-ar pune problema s-o paraseasca pe una pt cealalta...Daca ar stii ce vrea sau ce nu vrea, intalnind o alta femeie care ar considera el ca i-ar putea fi jumatatea atunci.... Off, e complicat, bunica mea cu doar cateva clase spunea "ai grija, mama, ca barbatii este porci"
Angel, te inteleg mai bine ca restul de pe forum, ca de, sunt si eu implicata in fix aceeasi poveste... E clar ca suntem indragostite de cine nu merita...dar lasa-l daca poti...
Iti las adresa mea de mail daca doresti sa "facem schimb de experienta"
ela_eli_ela
Postat pe 3 Martie 2012 21:18
Dor 72,ai perfecta dreptate; din toate mesajele pline de sfaturi si idei date amantei pt. a jigni sotia,am constatat ca esti cea mai cu "picioarele pe pamant"; culmea culmilor,amanta este suparata pe sotie si vrea sa se razbune pe ea pentru simplul fapt ca "BARBATUL" nu este in stare sa ia decizia de care parte a barierei sa se situieze (cu amanta sau cu sotia). Mi se pare stupid. Nu-mi vine sa cred ce citesc aici. Multe femei din ziua de azi au ajuns atat de disperate dupa un barbat incat nu mai au bun simt,sunt lipsite de scrupule si de principii si nu stiu cum sa mai procedeze pentru a sparge casele altor semene de ale lor pentru a fi ele fericite. Doamne fereste! Oare nu gaseste aceasta femeiusca un barbat liber de care sa se agate,trebuie neaparat sa fure sotul alteia si sa-si cladeasca fericirea pe nefericirea bietei sotii nevinovate????Isi pune mereu intrebarea de ce sotia nu riposteaza cand vede ca vorbeste cu ea pe net sau pe tel.Poate a simtit ca totusi amanta pierde teren si spera ca,tacand, va avea de castigat. In viata trebuie sa faci uneori si compromisuri,dar in asa fel incat sa nu-ti pierzi demnitatea. Angelica ar face bine sa se retraga gandind ca mai devreme sau mai tarziu,Dumnezeu o va pune si pe ea in aceeasi situatie ca drept rasplata pentru suferinta adusa acum acelei "neveste".
alimacri49
Postat pe 3 Martie 2012 21:20
De la: angel2012, la data 2012-02-24 21:20:33[Helooo!! ce mai faceti dragilor? tota lumea e ok?




Nu cred ca s-ar pune problema s-o paraseasca pe una pt cealalta...Daca ar stii ce vrea sau ce nu vrea, intalnind o alta femeie care ar considera el ca i-ar putea fi jumatatea atunci.... Off, e complicat, bunica mea cu doar cateva clase spunea "ai grija, mama, ca barbatii este porci"
Angel, te inteleg mai bine ca restul de pe forum, ca de, sunt si eu implicata in fix aceeasi poveste... E clar ca suntem indragostite de cine nu merita...dar lasa-l daca poti...
Iti las adresa mea de mail daca doresti sa "facem schimb de experienta"
ela_eli_ela
Postat pe 3 Martie 2012 21:20
e clar ca va duce cu vorba ei nu are nimic de pierdut si nici sotia tu esti care pierde credema e plina lumea de barbati
garbo183569
Postat pe 3 Martie 2012 21:51
Eu am un principiu: cand nu mai esti fericit intr-o relatie sau casnicie, ii pui punct. Chestia asta cu amant, amanta este o mizerie. Daca iti doresti cu adevarat ceva de suflet amantul sau amanta nu sunt o alternativa.
elenalupoiu
Postat pe 3 Martie 2012 22:17
hai sa radem .... isi va parasi sotia pentru amanta, amanta pentru alta amanta si tot asa.
huffstodt
Postat pe 3 Martie 2012 23:49
bravo .. distrugi o familie exact ca femeia care mia distrus copilaria ... e plina lumea de barbati singuri ... dar na parca fructu interzis e mai bun ...
Dianis036042
Postat pe 4 Martie 2012 00:11
de ce inseala barbatii femeile si invers?...de ce exista universul?..intrebari fara raspuns.ok.ideea e ca nu isi poate parasi nevasta pt ca tu nu ii dai siguranta de care are nevoie.deci poate nu o iubeste pe sotia lui dar ii ofera siguranta de care are nevoie si orice i s-ar intampla poate apela la ea..nu e vorba de distractii aventuri si fericire,,ci de acea "siguranta" pe care o gasesti acasa in orice situatie....sa spunem ca femeia lui e matura sigura pe ea si stie ce vrea de la viata in timp tu...ii faci pe plac.il faci sa zambeasca in orice clipa...dar asa fac multe...ii place prezenta ta....dar ori ca vei fi tu..ori ca va fi alta...el mereu va fi cu sotia.
garbo016505
Postat pe 4 Martie 2012 00:14
sunt foarte putini barbati care isi parasesc sotiile pt amante si atunci cand o fac multi regreta si se intorc la sotii inapoi!
garbo262285
Postat pe 4 Martie 2012 00:52
pt Ela Eli Ela
sa-mi lasi adresa de mess daca vrei sa vb...
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 00:56
Eu sper ca totul va fi bine....sapt asta ne-am vazut de vreo 3 ori....deci un pas inainte...de 1 martie am primit un martiosr si cutie cu bomboane I L oe milka...
cu sotia nu stiu cu o fi procedat...
angel2012
Postat pe 4 Martie 2012 00:59
Angel, sincera sa fiu fara suparare dar m-am cam amuzat de situatie :))))) adica tu esti de 2-3 ani cu el si abia acum te-ai trezit ca l-ai vrea totusi pentru tine ? Tot sincer...cred ca esti destul de mititica...si aceasta "relatie" de care spui tu...consta in cateva intalniri, atunci cand poate el...sau atunci cand nu e tocmai roz in a lui casnicie si pe tine te-a vrajit atat de rau incat l-ai si vazut sotz al tau :)))
Acum depinde bineinteles si de cat timp e insurat...posibil sa se fi dus iubirea dintre ei...dar a ramas cu siguranta obisnuinta care uneori e mai rea decat dragostea!Poate se simt confortabil impreuna...poate el reuseste sa o minta pe ea atat de bine incat si daca ea simte nu are ce sa ii faca...sau poate si ea are pe cineva...
Un lucru e cert...daca pana acum nu a facut vreun alt pas cu tine...nu va face niciodata!
Cat despre vorbirile la telefon si net...vorbesti cu el cand ai tu chef?Iti raspunde imediat?
Iar la faza cu dusu'la nevasta cu cadourile si convorbirile :))))) te-ai injosi in cel mai groaznic fel!
E posibil ca ea ori sa il iubeasca enorm de mult incat sa ii ierte orice si sa accepte orice... sau e posibil sa nu il mai iubeasca dar ea sa nu aiba o relatie stabila cu cineva...asa ca de ce sa nu stea la el? cu el ? pe banii lui pana cand va gasi altceva...e clar ca ea nu vrea sa renunte la el...e imposibil sa nu stie...asa ca te-ai face de ras si foarte posibil ca el sa te lase dupa considerandu-te nebuna!:))
Sfat: avand in vedere ca tu te-ai bagat ca musca in lapte intre ei...suporta suferinta acum...si lasa-l tu, hotarat si definitiv..nu mai astepta sa vezi ce face el, ce nu face...ca e clar ca el va continua la fel daca tu ii accepti.Pune PUNCT! Daca te iubeste se va desparti de ea pt tine... daca nu, te va lasa sa pleci sau poate va incerca sa pastrati relatia asa cum o aveti si acum!
Nu iti pierde viatza cu cineva care nu e dispus sa fie cu tine in totalitate! E plina lumea de barbati !!!!!!
Hannelore
Postat pe 4 Martie 2012 02:06
Poate avea si doamna pufoasa un amant pt fiecare amanta a lui? Sacul si peticul.
S_Lili_Ghspli_1
Postat pe 4 Martie 2012 02:53
da cred,pt ca eu am fost batuta enorm de mult si parasita pentru una,si nu va spun prin ce chinuri am trecut:ce mi-a facut mie acea persoana nu poate fi numit om,si mai ales fiinta iubita pentru care mi-am lasat familia si l-am urmat!!
rosazye42
Postat pe 4 Martie 2012 03:09
Inca nu stiu cum sunt altii , dar stiu cum functioneaza universul iar legea spune asa ca barbatii aunt atrasi de femei pana cand se termina de dezlegat toate misterele , apoi nu ramane decat de iubit acele afecte ale misterelor iar pentru aceea iubeste persoana ce le detine , nu se cunosc misterele , nici femeia in sine nu le cunoaste pe ale ei pana cand cineva i le descopera accidental . De exemplu poate incerca sa te urasca si apoi se simte atras ca te iubeste brusc fara sa vrea , atunic apare un mister si te va iubi mai mult pana il va dezlega , pe parcurs poate apare un alt mister ca nu il ajuti cu nimic la fel te va iubi pana can va afla de ce nu il ajuti , vreai sa ii vezi muschii in actiune sa para barbat aratos sau de ce l-ai lasat sa faca doar el treba , ca nu stii tu sa o faci sau pentru ca il respectii si i-i dat ceva ce sigur ii place sa munceasca . Cam asa e , ideea e ca nimeni nu stie de ce exista iubire dar se stie ca ea se formeaza in apropierea unui mister , asa ca e mai bine sa nu afli ca apoi spui si pierzi tot , sau poate castigi ceva energie cinetica din pumn sau caldura de la frecat menta , habar nu am ce se poate intampla daca te arati asa cum esti asta pentru ca doar la aspect neinteles poate aparea un mare interes . Si ca sa te lamuresti , ce ar fi daca sotia ar fi si amanta si sotie , oare ar putea sa o paraseasca , da sigur ca ar putea sa o paraseasca pentru sotia cealalta care deasemeni ii e si amanta si sotie , iar nu ai ales prea bine , asta pentu ca nu cred pe nimeni sa spuna decat la urma , toti ar zice ca toate sunt sotii si nu amante , asta pentru a le face sa se simta superioare . Adica ce te-ar face sa cresi ca esti sotie si nu amanta , iar sotie adevarata sa fie una care ii e doar amanta , cuvintele nu au sens , doar iubirea are sens .
Ilie_Aurel
Postat pe 4 Martie 2012 04:05
Ce nseamn status quo ntr o relație... Am cunoscut un tip care pe hrtie e cstorit dar in realitate nu are nici o legtura cu soția lui. Ce nu nțeleg eu este faptul ca el m caut, face gesturi de om care simte ceva profund pt mine, dar week endurile le petrece in familie. Știu ca soția lui l desconsidera,,se poarta urat cu el, nu l ajuta cu nimic si totuși el sta lng ea pt k au doi bieți mari. Eu nu m am bgat ntr o astfel de relație, dar sincer am vrut sa scriu pe forum poate cineva m poate clarifica legat de comportamentul acestui brbat. Cnd ai un trai infernal acas de ce nu ia atitudine sa plece de lng ea. Si mai ales k ea l a umilit in ultimul hal
nicole_1978
Postat pe 4 Martie 2012 05:34
Prerea mea este ca sa cauti pe cineva care sa te merite. Putini sunt brbații care au tria de caracter sa pun punct unei relații care nu funcționeaz si sa o ia de la capt. Da i un timp sa ia o decizie legat de viața si soarta lui si dup care sa iei o decizie, si sa știi Draga mea ca degeaba ne dam noi cu prerea pe forum ca de fapt tu ești cea care trebuie sa ia o decizie privind viața ei. Tu l cunoști, triești cu el si poți face o analiza a acestei relații. Oricum decizia ți aparține doar tie si hotrrea tu o vei lua.
nicole_1978
Postat pe 4 Martie 2012 05:42
De la: angel2012, la data 2012-02-19 10:57:04De ce isi inseala uni barbatii sotiile si invers...Logic ,ptca acolo nu mai exista iubire,atractie...Am obs ca unii barbati nu isi inseala sotiile doar pt sex,ci ca au nevoie si de altceva ceea ce acasa le lipseste:comunicare,afectiune...Dar si atunci cand gasesc ce le lipsete nu pot sa inteleg de ce nu renunta de a nu fi fericit..mai ales daca nu exista copii..

Barbatul are tendinta de a ramine cat mai mult tip posibil in asa zisa ,,zona de confort maxim''
.Pentru el, toata tevatura legata de explicatiile pe care ar trebui sa le dea, in cazul in care se hotaraste sa parasesca vechea corabie , este greu de surmontat.Nu veti crede ,poate,dar de foarte multe ori merg pe principiul de a ramane agatati de noua relatie numai atat timp cat este posibil fara ca apele sa fie tulburate.Daca ,insa, va trebui sa infrunte razboiul cu capitanul vechii corabii ar putea renunta...Aici ,un rol major il joaca si,, capitanul'' vechii corabii.Daca sotia este ingaduitoare si ,,inchide ochii'' asupra nebuniilor dragalasului sot ,acesta nu va avea nici-un motiv sa -si lase vreodata sotia...fata de care ,nu mai simte ,,fluturi in stomac'' dar care-i asigura sentimentul de stabilitate ,protectie..etc..etc..Ehhh. mai usor se taie cordonul ombilical in raport cu mama nebunatecului decat cordonul ombilical nou constituit cu sotia care s-a substituit automat rolului de mama..Trebuie stiut care este treaba in acel menaj..si apoi dat un verdict cat mai aproape de realitate.Numai bine si ganduri cat mai bune!
alpha222222
Postat pe 4 Martie 2012 07:51
Angel drag,eti culmea! Chiar bibilica nu te duce de loc, sau crezi c ai drept asupra unui jalnic personaj ! ! ??Te temi c ai s-l pierzi, zici. Dar ce, este al tu cumva???
Nu este i pot spune ca nici nu va fi, 99,99%.Caut-i norocul n alt parte, drgu!
MOVICA
Postat pe 4 Martie 2012 08:27
De la: garbo254794, la data 2012-03-03 09:23:37se vorbeste aici despre iubire?
v-ati gandit ca poate "sotia", cu sau fara hartie, il iubeste sincer si nu renunta sa traiasca alaturi de el, lca lupta pana la sfarsit, ca orice ar face el ii trece cu vederea numai sa il aibe alaturi?
atata timp cat el nu o paraseste inseamna ca si el a ales-o pe ea


Corect, si eu am incercat, dar crede-ma nu tine, naravul din fire... Lasa-l Doamne, ikarta-ma, ca-i gasi altul mai bun. Ce ti-e si cu iubirea la dame? De ce vrem noi sa-i scapam pe barbati de proprii lor demoni. Pari destul de matura sa treci peste situatie. Cati ani al, scuze ca intreb, dar, nu ai decat o singura viata, cel putin asa se spune, de ce nu ti-o traiesti, departe de un asemenea om?

La mine a durat 23 de ani pana m-am trezit din "iubire" si m-am ales si cu un copil si cu o sanatate tandari, ca pana la urma l-am crescut singura, si... de demonii-i personali tot nu l-am salvat, tot din floare in floare, si are 57 ani si... se crede tot "fecior", desi sta cu o "mandra" de 6 ani care e pe post de menajera, biata de ea...mai "calareste" si pe de laturi, dar pare ca mandra s-a cam plictisit, si Mister e in pauza, si-acum iar imi da tarcoale incercand sa ma supuna prin copila pe care o avem impreuna, care l-a ales de 3 luni pe el, pt ca are bani, iar eu nu... Teenagers...deh

Ai copii?

Pari sa nu-l mai ai decat pe catel, dupa parerea mea...

Cauta-ti prietenii, rudele, oamenii apropiati tie si... treci peste dl VANATOR/PESCAR in ape tulburi.

O zi frumoasa sa ai si succes iti urez. Mi-ar placea sa ma tii la curent cu aventurile sotului tau, daca vrei, putem fi prietene...

Invata sa stai pe propriile picioare, e mult mai stabil, crede-ma, iubirea nu e decat un atasament, iar ea nu e vesnica, seamana cu gripa: febra, frison, 7 zile (cu/fara tratament) iar dupa aceea odata te luminezi, esti slabit, iesi la soare, motai ca un pui de gaina ("gainezi", spunea buni a mea), apoi... zambesti Soarelui si... treci mai departe...

:-)
ankh
Postat pe 4 Martie 2012 08:35
Buna dimineata tuturor,

As vrea sa-ti dau un sfat prietenesc, niciodata un barbat nu va divorta pentru amanta, indifierent daca exista un copil la mijloc sau nu, sunt prea lasi pentru a face acest lucru si in plus asa cum a mai spus si altcineva, ii convine situatia (sa aibe 2 femeie) cand vrea el. Fiecare din ele ii daruieste ceva, una mancare, curatenie, rufe calcate parfumate, stabilitate iar alta ii satisface poftele, pe care el nu a avut curajul sa le faca cu sotia lui. Si eu am trecut printr-un caz asemanator, insa deosebirea a fost ca exista un copil la mijloc si in plus noi ne-am indragostit unul de altul, a fost o foarte frumoasa poveste de dragoste si atat, o etapa frumoasa din viata noastra. Eu, am fost cea care a renuntat, nu puteam sa-i spun sa divorteze (el fiind la al 2-lea mariaj), si nu era cinstit fata de copil. Un lucru este cert si trebuie sa retii, in viata vei mai intalni persoane cu care te vei intelege, vei comunica, dar cu dragostea adevarata nu se stie, nu trebuie sa te injosesti pt un gram de iubire, nu se merita, viata este prea frumoasa si scurta, trebuie tu sa stii sa ti-o faci placuta. Iar in ceea ce privesc barbatii, pana la urma toti sunt la fel, nu exista nici o deosebire intre ei...........
blackwoman7644
Postat pe 4 Martie 2012 08:39
pana cand nu termina divortul nu e bine sa incepi o relatie cu un om insurat. E mare pacat sa desparti un cuplu...si tu sa fii motivul. daca este corect da divort si apoi isi cauta o alta relatie in vederea casatoriei altfel este vorba de adulter!
garbo092460
Postat pe 4 Martie 2012 08:55
Si pentru femeie si pentru barbat...nu e bine sa ai 2 sau multe relatii in acelasi timp.
Este imoral sa desparti o familie.
garbo092460
Postat pe 4 Martie 2012 08:59
Cred ca e mai corect sa nu iti inseli partenerulo...sau sa nu accepti o relatie cu un cienva casatorit, Nu poti sa iti pladesti fericirea pe lacrimile cuiva.
garbo092460
Postat pe 4 Martie 2012 09:04
Ai o gandire naiva rau,dupa ce ca ai smuls omul din sanul familiei,acum il mai vrei si de barbat.
nu isi va parasi sotia pentru tine .deoarece pentru el esti doar o...........
iar sotia lui lucru sacru
garbo011459
Postat pe 4 Martie 2012 09:06

Recomandari

Setari Cookie-uri