cum traiesc copiii in tarile civilizate

nah, ca nu te-am facut sa te razgandesti, ha? bravo, daca dupa toate astea o tii tot asa, s-ar putea sa ai sanse de reusita iti tin pumnii si sa ne tii si tu la curent.
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:53
asta se mananca in Romania

uneori putem incropi din ingrediente la indemana tuturor adevarate delicii culinare. Un exemplu este Budinca de paine, preparata cu paine HapiHap, atat de usor de preparat si foarte gustoasa. Este delicioasa si foarte versatila, se pot adauga diverse ingrediente pentru a o face pe gustul fiecaruia.




vuvuzela
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:55
vuNvu,
acuma scrii cu cerneala simpatica?...
figurezi ca ai postat, iar aici nu se vede...:D
:)))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:57
Thor... te chem sa stai o zi cu copii..... o sa/ti placa sigur.
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:58
hm... sanepidul..alte hiene flamande...

thor, no lasa ca daca au mai multi copii nu-i bai. nu-i plange tu pe romani, ca au bani... si gradinitele particulare sun pline!

vuvu, tu ai deschide un afterschool ?

vuvu,si ce legatura are budinca fericita cu ce ziceam noi ?

aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:01
ei lasa Ge.... fuse postarea cu mancare pentru bebei..... deci era on Topic
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:02
Aly , dam la copii sa manance, sa fie fericiti
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:03
thor, m-ai pus pe ganduri cu chestia numai "fraierii fac afaceri pe banii lor" ...si cred ca ai dreptate...
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:05
pai, bancile abia asteapta sa/ti dea bani, sa ai cu ce garanta..... si/ti da..... vezi tu dupa aia.
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:07
cri, sanepidu` n-are ce sa-ti faca ... trebuie doar sa le bagi asa..subtil cate ceva prin bucunare si gata! te-ai sterilizat de-a binelea cu spaga.
si daca le dai eugenii sa manance ce-are?!
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:07
nu., cu bancile nu m-as incurca... dobanzi mari. nu prea suna bine

thor, da` ce afacere ar merge in romania? da-ne si noua o idee
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:09
vai dar au E-uri !!!

si serios ... nu sunt de principiu se le dau....
la firma care lucrez acum .... am dat garda in judecata... si chiar am castigat...
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:10
cred ca v-a apucat boala cu E-urile... ce stiu eu...:))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:13
da si tu o idee de afaceri Ge.....
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:15
vuvu, te-am intrebat si eu ceva. unde umbli trilulilu?
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:17
lasa aly... ca vine dimineata.... cand noi dormim...

apropo... eu merg la somnic.... cu pisicu.....

noapte buna tuturor.... spor la lucru unora....
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:20
si eu la fel Cri. te urmez!!! noapte buna!!! si vise cat mai placutee...
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:24
De la: cricat, la data 2010-11-19 01:15:44da si tu o idee de afaceri Ge.....

nu m-ai prins, cri... nu-mi bat capul cu asa ceva...:)
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:24
De la: Thor_again, la data 2010-11-19 00:47:03acum, sa iti mai spun ceva, cri, si sa nu mi-o iei in nume de rau, pentru ca de fapt asta e realitatea: in romanica -de altfel ca peste tot in lume- numai fraierii fac afaceri pe banii lor. Problema la noi este ca si creditele alea au nevoie de ceva garantii cam mari, spre deosebire de alte locuri. Dar daca iti faci un businessplan elaborat si realist, ai putea gasi macar un "business angel" din ala sa te sustina. "Business angel" e un termen generic pentru cineva care are bani si e dispus sa investeasca in afacerea ta, ca sa te ajute, bineinteles, contra o cota parte din profit. In genul baietilor de la "Arena leilor", daca stiti emisiunea.





in "arena leilor',trebuie sa ai un plan de fezabilitate beton.trebuie sa stii sa vb in termeni de afaceri si in genere,expresii de afaceri in engleza.ca in tehnica.in general se foloseste traducerea in germana.trebuie sa nu fii timid si sa stii sa ii atragi cu un contract care sa nu fie pe termen lung ,cu banii sunt blocati in investitie,important este sa ai si tu o suma investita,altfel muncesti pt ei,afacerea sa nu existe pe piata ,deci sa nu ai concurenta,si sa ai o piata virgina,iar investitia sa fie atat de fezabila incat investitia lor sa se inmulteasca rapid.daca ei gasesc macar o bresa prin care poti pierde ba nii investiti,ai pierdut si investitorii.trebuie sa fi pregatit pt orice intrebare de profil si in primul rand sa cunosti la perfectie domeniul de activitate.necunoscandu- l mergi in pierdere.in afaceri nu ai mama nu ai tata,nu inchei contracte la restaurante,decat daca vrei sa -i afli defectele partenerului.daca nu esti 'sacal" nu ai ce cauta in afaceri.si nu uitati ca leii sunt regii animalelor.acum nu este momentulde imprumuturi la banci.indiferent de unde te imprumuti fii atent la clauze,de obicei toti care investesc iti baga pe gat clauzele lor.arata ca nu depinzi de banii lor ci de inteligenta ta.iar inteligenta costa.uite o lectie gratis.urmatoarea e taxabila.

vuvuzela
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:26
De la: aly_fab, la data 2010-11-19 01:17:39vuvu, te-am intrebat si eu ceva. unde umbli trilulilu?


e-n pauza, mey aly...

pana o apuca iar sevraju'...:D

sa vezi ce grozavii scrie spre dimineatza...:))))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:26
De la: aly_fab, la data 2010-11-19 01:17:39vuvu, te-am intrebat si eu ceva. unde umbli trilulilu?




vrei sa faci afaceri?ce vrei sa stii.azi lectie gratis.maine e taxabila.
vuvuzela
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:29
cri, aly... Somn usor!:)
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:29
nu mai vorbi prostii, mey vuNvu...
la tine singura afacere e forumul Garbo...:)))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:32
oopaaa. pai si daca nu-i virgina ce ne facem??
da-mi exepmplu clar de afacere.
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:32
ge, hai nu fi rau...nu cred ca are ceva de castigat de pe urma forumului,
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:33
Mersic Ge!

daca tot nu am plecat...

vuvu in afaceri nu intra numai sacali..... in afacerile dubioase sunt sacalii. sunt foarte multe firme care lucreaza corect. Daca spun ca strugurii sunt acrii, cu singuranta asa ii voi simti.
cricat
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:35
eeee. aly... daca ar fi cu totii rrrrai ca mine... bine-ar fi!...:)

bun, sa admitem ca sunt rau.
da' rau de tot!

atunci, daca zici ca eu sunt rau... valvolina asta cum e?!...:)))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:36
bre` ia taceti un pic va rog ca preda vuvu economia afacerilor!
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:41
De la: vuvuzela, la data 2010-11-19 01:26:21
De la: Thor_again, la data 2010-11-19 00:47:03acum, sa iti mai spun ceva, cri, si sa nu mi-o iei in nume de rau, pentru ca de fapt asta e realitatea: in romanica -de altfel ca peste tot in lume- numai fraierii fac afaceri pe banii lor. Problema la noi este ca si creditele alea au nevoie de ceva garantii cam mari, spre deosebire de alte locuri. Dar daca iti faci un businessplan elaborat si realist, ai putea gasi macar un "business angel" din ala sa te sustina. "Business angel" e un termen generic pentru cineva care are bani si e dispus sa investeasca in afacerea ta, ca sa te ajute, bineinteles, contra o cota parte din profit. In genul baietilor de la "Arena leilor", daca stiti emisiunea.





in "arena leilor',trebuie sa ai un plan de fezabilitate beton.trebuie sa stii sa vb in termeni de afaceri si in genere,expresii de afaceri in engleza.ca in tehnica.in general se foloseste traducerea in germana.trebuie sa nu fii timid si sa stii sa ii atragi cu un contract care sa nu fie pe termen lung ,cu banii sunt blocati in investitie,important este sa ai si tu o suma investita,altfel muncesti pt ei,afacerea sa nu existe pe piata ,deci sa nu ai concurenta,si sa ai o piata virgina,iar investitia sa fie atat de fezabila incat investitia lor sa se inmulteasca rapid.daca ei gasesc macar o bresa prin care poti pierde ba nii investiti,ai pierdut si investitorii.trebuie sa fi pregatit pt orice intrebare de profil si in primul rand sa cunosti la perfectie domeniul de activitate.necunoscandu- l mergi in pierdere.in afaceri nu ai mama nu ai tata,nu inchei contracte la restaurante,decat daca vrei sa -i afli defectele partenerului.daca nu esti 'sacal" nu ai ce cauta in afaceri.si nu uitati ca leii sunt regii animalelor.acum nu este momentulde imprumuturi la banci.indiferent de unde te imprumuti fii atent la clauze,de obicei toti care investesc iti baga pe gat clauzele lor.arata ca nu depinzi de banii lor ci de inteligenta ta.iar inteligenta costa.uite o lectie gratis.urmatoarea e taxabila.



buey vuvuzeao...chestia cu sa nu ai mama sa nu ai tata si sa calci peste cadavre e valabila poate dar nu peste tot, te-as invita intr-o tara vestica si sa incerci sa fii asa...iti garantez ca in secunda doi tu vei out , nu numai de pe piata locala ...tu nu vei mai face niciun fel de busniess odata castigata un anumit tip de ,,reputatie"
Piata sa fie ,,virgina" ?? Daca esti indeajuns de bun(chiar sa fii si sa dovedesti asta in orice moment ) intr-un domeniu crede-ma ca nu e nevoie ca piata sa fie asa cum crezi tu..in definitiv , ce draku mai e virgin in ziua de azi?? :-))))
reyya
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:42
mey reyya...

nu-i da idei, ca pana dimineatza isi croieste inca un cont din care striga ca e virgina.
cu doi copii...:))))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lion Kids C Vitamin (Vitamina C pentru copii) 2 De la: anamariatoma 16 Mai 2012 19:30
CURSURI MISCARI DE BAZA ALE DANSULUI SPORTIV PENTRU COPII 1 De la: cursdans 14 Ianuarie 2011 15:56
HIDRONEFROZA 8 De la: Ilie_Covaci_1 25 Mai 2015 16:29
Alimentatia si sanatatea copilului 22 De la: redflower30 5 Martie 2010 00:07
Stafilococie cutanata recidivanta 15 De la: garbo_Nico 16 Mai 2012 19:30
Setari Cookie-uri