cum traiesc copiii in tarile civilizate

am vb cu o prietena din Anglia.de cate ori ne vedem,vb si despre copiii nostri.mancatul la

scoala a devenit popular,la cantina si uite asa au uitat de snackuri.meniul este ca la

restaurant.de pilda azi pustiu ei ,a mancat friptura de miel cu garnitura de orez cu ciuperci,


tarta cu dovlecei si ceapa rosie ca fel principal.,iar apoi tarta de ovaz,praitura de banane

si paine integrala..au si cina calda ,asa ca nu le trebuie pachetele de acasa.acum sunt

f sanatosi datorita standardelor nutritionale exacte.cand m-a intrebat cum este in Romania


i-am raspuns sec -CUI II PASA?.a crezut ca fac o gluma.daca saptamana viitoare nu plec


cu serviciul,o invit in Romania,sa vada ca nu am glumit.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:31
care copii ai "vostri", vuvuleao?...:))
ai ei, voiai sa spui...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:32
"Nostrii" era temenul pentru toti copii din RO Ge.
ce nu ai inteles....??? :PPPP
ii are pe toti.... vuvu....
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:43
De la: eu_geminy, la data 2010-11-18 21:32:25care copii ai "vostri", vuvuleao?...:))
ai ei, voiai sa spui...:P
:)))




ce crezi ca incerci sa faci?vb cu destule persoane de aici telefonic.de multe ori a raspuns fiul meu inca pustan.sau credeai ca eu si Yurea nu suntem fertili.insa si munca mea si munca lui Y.nu ne permite sa ne grabim si cu o fetita.eu sunt dupa mama unguroaica.asa ca stiu sa fac si copii,capcaunule.hai ca prea te-am bagat in seama si nu meriti.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:45
Vuvu... am o propunere.
de ce nu iti deschizi tu o fundatie non profit .... sa ajuti pe toata lumea, pe toti copii, sa salvezi balenele albastre, sa scapi lumea de spioni ...., sa scapi lumea de e-uri.
Am o surpriza pentru tine.... si in Anglia, si in Italia, si in SUA...eeeeettttccc. peste tot sunt produse cu e -uri.
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:48
Diferenta intre noi si alte tari civilizate este punga.... care la noi este umflata cu aer...
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:50
De la: cricat, la data 2010-11-18 21:43:42"Nostrii" era temenul pentru toti copii din RO Ge.
ce nu ai inteles....??? :PPPP
ii are pe toti.... vuvu....



tu de cate ori ai gresit,te-ai grabit?cand am vrut sa corectez,nu s-a mai putut.asta sa fie problema ta principala.sa duci lipsa de bastonase(i-uri).uite de-aia nu va plac ,ca va legati de maruntisuri ,din rautate si invidie.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:50
vuvuleana, pe mine nu ma intereseaza cat de fertila esti tu la varsta apreciabila pe care o ai.

ti-am zis ceea ce stii si tu :

NU ai copii.

iar vorbesti pentru altii, fara sa te intrebe nimeni...:P
:))

aaaa... si in legatura cu vorbitul la telefon, cu persoane de aici:
n-am idee cine ar fi atat de naiv incat sa-ti lase numarul, dar stiu ca "a pus-o" daca si-a asumat un asemenea risc....:))))

PS; eu chiar te rog sa nu-mi dai atentie
(adica sa te tii dupa mine:D),
fiindca asa ai promis,

dar uite cum nu esti nici de cuvant.:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:53
De la: cricat, la data 2010-11-18 21:50:12Diferenta intre noi si alte tari civilizate este punga.... care la noi este umflata cu aer...


mey cri...
aciulea sunt de vina bugetarii si privatii, care sug. sangele poporului.:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 21:55
De ce sa fiu invidioasa pe tine Vuvu....
Chiar de ce ?
Bastonase mai am.... P
de ce, aproape, toate temele tale sunt pentru salvarea planetei.
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:00
De la: cricat, la data 2010-11-18 21:48:09Vuvu... am o propunere.
de ce nu iti deschizi tu o fundatie non profit .... sa ajuti pe toata lumea, pe toti copii, sa salvezi balenele albastre, sa scapi lumea de spioni ...., sa scapi lumea de e-uri.
Am o surpriza pentru tine.... si in Anglia, si in Italia, si in SUA...eeeeettttccc. peste tot sunt produse cu e -uri.



ai dreptate,au fost e-uri si mai sunt putine.pt ca dupa ce englezii au facut scandal pt codexul alimentar,acum exporta e-urile la fraieri.referitor la deschiderea unei firme +ONG,sunt bugetara si nu am voie.dar niciodata nu va fii prea tz.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:00
Pai, te reprofilezi... vuvu... mai detensionezi bugetul de stat
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:02
De la: cricat, la data 2010-11-18 21:50:12Diferenta intre noi si alte tari civilizate este punga.... care la noi este umflata cu aer...
[/quote





mananci mai putin dar mananci sanatos.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:02
Ge... chiar toti... sug.... sangele poporului???

nu ma incita la o discutie pe tema asta...... pls.....
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:03
De la: eu_geminy, la data 2010-11-18 21:53:28vuvuleana, pe mine nu ma intereseaza cat de fertila esti tu la varsta apreciabila pe care o ai.

ti-am zis ceea ce stii si tu :

NU ai copii.

iar vorbesti pentru altii, fara sa te intrebe nimeni...:P
:))

aaaa... si in legatura cu vorbitul la telefon, cu persoane de aici:
n-am idee cine ar fi atat de naiv incat sa-ti lase numarul, dar stiu ca "a pus-o" daca si-a asumat un asemenea risc....:))))

PS; eu chiar te rog sa nu-mi dai atentie
(adica sa te tii dupa mine:D),
fiindca asa ai promis,

dar uite cum nu esti nici de cuvant.:P
:))))[/quote


putin imi pasa ce crezi tu si indiferent cine .stii bine ca nu imi pasa de nimeni. in schimb avem un prieten comun care este un fost amant al unei fete de pe aici,de pe site.gata prea multe informatii,strica" pretenia intre popoare."
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:09



ce faci vuvu... ??? arunci navoade.... este frig afara... nu trage pestele .....
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:13
mey cri, ai vazut tu ca am scris "toti"??
nici vorba.
si nu neaparat sangele.
de exemplu, exista unii amatori de alte fluide si deschid topicuri de-am boulea pe-aici...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:20
De la: cricat, la data 2010-11-18 22:13:25


ce faci vuvu... ??? arunci navoade.... este frig afara... nu trage pestele .....




stie el.de aceea se cearta cand se intalnesc pe site..poate nu-i stie numele real,desi m-as mira.insa pe madame amata o stie de cine vb.dar din bun simt tac.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:21
De la: eu_geminy, la data 2010-11-18 22:20:41mey cri, ai vazut tu ca am scris "toti"??
nici vorba.
si nu neaparat sangele.
de exemplu, exista unii amatori de alte fluide si deschid topicuri de-am boulea pe-aici...:P
:))




gata valea.ti-ai terminat pauza la ignore.;nu ma intereseaza ineptiile tale.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:25
" putin imi pasa ce crezi tu si indiferent cine .stii bine ca nu imi pasa de nimeni. in schimb avem un prieten comun care este un fost amant al unei fete de pe aici,de pe site.gata prea multe informatii,strica" pretenia intre popoare."


vuvleana, daca putin iti pasa, atunci vezi-ti naibii de kkturile tale.

NU, nu avem niciun prieten comun,
nu stiu despre cine vorbesti si nici nu ma intereseaza.

iar astfel de "informatii",
poti sa ti le bagi in...
organul cu care gandesti....:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:25
De la: cricat, la data 2010-11-18 22:13:25


ce faci vuvu... ??? arunci navoade.... este frig afara... nu trage pestele .....




si apropo ,pe frig pestele trage la copca.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:27
vuvu... chestia cu bunul simt.... era daca nici nu aduceai vorba de asta......
nu... sa ameninti.... si apoi.... sa te dai mare doamna....

dupa cum vezi.... nu duc lipsa nici de punctulete..... am destule
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:27
si uneori.... si cel ce da dupa peste... mai pica "de copca"
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:29
ce aveti, mai? aaa, iar a deschis vuvu topic?
vuvu, acum cateva zile iti cerusem ceva si ai promis ca imi raspunzi. vaz ca te faci ca ploua ...
Thor_again
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:31
De la: eu_geminy, la data 2010-11-18 22:25:40" putin imi pasa ce crezi tu si indiferent cine .stii bine ca nu imi pasa de nimeni. in schimb avem un prieten comun care este un fost amant al unei fete de pe aici,de pe site.gata prea multe informatii,strica" pretenia intre popoare."


vuvleana, daca putin iti pasa, atunci vezi-ti naibii de kkturile tale.

NU, nu avem niciun prieten comun,
nu stiu despre cine vorbesti si nici nu ma intereseaza.

iar astfel de "informatii",
poti sa ti le bagi in...
organul cu care gandesti....:D
:))




he he he ,amintiri neplacute!!!acum nu este in tara.dar chiar am sa-l sun.nu ti-e dor de certurile cu el?
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:31
vuvuleano, cum e cu bunul simt si caracterul ala de care tot faceai parada? la urma urmei ai impresia ca vei castiga altceva decat un dispret si mai mare fata de cel pe care il are toata lumea pentru tine?
Thor_again
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:36
De la: Thor_again, la data 2010-11-18 22:31:10ce aveti, mai? aaa, iar a deschis vuvu topic?
vuvu, acum cateva zile iti cerusem ceva si ai promis ca imi raspunzi. vaz ca te faci ca ploua ...[/quote




nu spun.atata timp cat isi vede de treaba ei,ce am eu cu amantii ei?mie imi plac amantele.bv lor.praf sa-i faca pe mitocani.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:37
vuvu,
desi habar nu am de bazdaganiile din tartacutza ta, te intreb atat:

ma santajezi cumva?:))))

CU CE?!:)))

auzi vuvuleana...

fa-te mica si du-te-acasa...:P
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:37
si baga si fitile , Thor, doar doar isi pierde cineva firea pe aici.....
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:38
PS: as fi zis "hai sictir", vuNva...

dar ma dau astia afara de pe site:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURAT-MURDAR 24 De la: garbo009347 16 Aprilie 2010 01:43
vopsea pentru camera copilului 3 De la: Yenu 23 Februarie 2016 10:10
Cum iti alegi medicul de familie 2 De la: ana_pop 11 Octombrie 2016 10:58
INFACOL pt COLICI 1 De la: bronzie1999 15 Septembrie 2009 22:55
Iritatii de la scutece 2 De la: valy87 16 Mai 2012 19:31
Setari Cookie-uri