cum traiesc copiii in tarile civilizate

..inteleg.
Ma duce cu gandul la prima carte ce am citit-o in tinerete...inger si demon(S.Sheldon)..brrr,infricosator..
chanty
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:16
prima carte de-a lui sheldon....sa nu se creze confuzii
chanty
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:19
De la: Celleste_, la data 2010-11-19 12:09:29Iote... s-a maritat vuvu..!!! Si-a pus poza de la nunta ca avavar.

Casa de piatra!!!



tare
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:33
salutare chanty asa am patit si eu cu ea, chiar daca nu ma cunostea a raspuns urat si jignitor.. isi merita soarta.dar cum spunea cineva pe aici... este in razboi cu toat a lumea...sau nu stiu. oricum treaba ei!! o zi buna va doresc

vuvu inca o data casa de piatra!
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:36
Aly_fab..
chanty
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:40
Eii, si voi.. cum sa isi merite soarta?
Este ea mai tulburata ca inca nu i-a nascut nevasta, dar las'ca scapa ea si de jena asta
Si apoi ii uitati pe prietenii ei, academicienii, nu elefantii. Nu ma refer la cei din Romania, care o sustin la Paunescu, ci la aceia din America, bre, pe care ii consulta atunci cand o chema Cassandra si ba avea 18 ani, ba 28..
anakin
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:49
chanty
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:51
pai daca-i asa (cum zice anakin)este boala,clar.Sa ai placerea asta ,,ciudata"sa-ti creezi atatea ,,fete virtuale"... ,nu poate fi ok
chanty
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:53
Anakin, corect! De, mai uitam si noi ca nu suporta neuronasii nostri atatea lucruri "esentiale"...
Chanty, ohooooooo, asta e doar o mica parte...
panty_C
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:55
Nici nu este ok da' mai e mult (daca va fi vreodata) pana la constientizare...
panty_C
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:57
plecase in America odata ............ e bolnava , ce mai.......
jeanette40
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:58
De la: vuvuzela, la data 2010-11-18 21:31:20am vb cu o prietena din Anglia.de cate ori ne vedem,vb si despre copiii nostri.mancatul la

scoala a devenit popular,la cantina si uite asa au uitat de snackuri.meniul este ca la

restaurant.de pilda azi pustiu ei ,a mancat friptura de miel cu garnitura de orez cu ciuperci,


tarta cu dovlecei si ceapa rosie ca fel principal.,iar apoi tarta de ovaz,praitura de banane

si paine integrala..au si cina calda ,asa ca nu le trebuie pachetele de acasa.acum sunt

f sanatosi datorita standardelor nutritionale exacte.cand m-a intrebat cum este in Romania


i-am raspuns sec -CUI II PASA?.a crezut ca fac o gluma.daca saptamana viitoare nu plec


cu serviciul,o invit in Romania,sa vada ca nu am glumit.
pai da..nici nu prea muncesc parintii ca copiii sa manance mai bine....barbatii sunt puturosi,,in romania muncesc doar femeile...adevarul saracii ca daca ar fii mai cu credinta si s-qar ruga ar trai mai bine...Pt ca Dumnezeu i-ar invata sa se descurce,,,,sa munceasca..Pt ca nimic nu pica din cer
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:12
Na poftim
panty_C
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:16

Asa virinelu, zi-le-o tu, mama lor de barbati puturosi!
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:42
Cellesto, nu naturii, maica, trebuie sa ii reprosam, ci societatii asteia care nu aproba legea sterilizarii fortate atunci cand cazurile chiar o impun ...
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:45
thor, iar trebe sa-ti dau dreptate? in aceeasi zi?
nu-i corect! ma enervezi!
zambila
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:48
atunci taie-o dincolo, la enervari! tot in "relatii de prietenie", ca parca il cautai odata si nu il gaseai
corinache, vezi ca bagai un fragment nou noutz in video
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:49
Thx!
panty_C
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:51
cred ca daca ma mai si enerevez, imi plezneste vreo vena...nu ma simt prea bine
zambila
Postat pe 19 Noiembrie 2010 15:08
panty_C
Postat pe 19 Noiembrie 2010 15:11
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-11-19 14:12:53 pai da..nici nu prea muncesc parintii ca copiii sa manance mai bine....barbatii sunt puturosi,,in romania muncesc doar femeile...adevarul saracii ca daca ar fii mai cu credinta si s-qar ruga ar trai mai bine...Pt ca Dumnezeu i-ar invata sa se descurce,,,,sa munceasca..Pt ca nimic nu pica din cer


Haide bre, irino, nici acum nu ti-ai revenit? Tot poezia aia o reciti?
Vad ca unele lucruri nu se schimba niciodata...

Tylly
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:57
De la: Doara, la data 2010-11-19 07:02:54In fiecare dimineata pana acum ceva timp citeam pe toate topicurile discutii fara rost si pisiceli de-a lui Geminy si Aleha. Tu Geminy, credeai ca noi toti suntem nebuni si doar ea e sanatoasa de tot ii luai apararea Alehei si va mieunati pe toate topicurile? Nu stiu ce s-a intamplat intre voi si nici nu ma intereseaza, dar mi se pare grotesc de-a dreptul acum cum va spurcati pe toate topicurile.


Doara, iti multumesc pentru impresie.

Iti dai seama ca nu asteptam sa ma lauzi...:)

Dar nu ma justific niciunei "autoritati" de aici pentru ceea ce fac.
Sper ca nu te asteptai sa urmez o "linie de conduita" care sa-ti placa neaparat tie, ori altcuiva.

"Scandalos" sa nu, asta sunt.

Nu toata lumea imi poate placea nici mie... asa cum, la randul meu, nu tin neaparat sa-mi fac o cariera din evolutia mea pe un forum.

Daca mi s-a spus din start cine este vuvuzela - sau oricine altcineva - , nu vad ce relevantza are.

Prefer sa-mi formez opinia proprie, fiindca - oricat de "revoltator" ar parea - nu vreau sa renunt la mine, doar de dragul de a fi agreat de persoane la fel de necunoscute ca si persoana "incriminata".

Gresesc cumva?
S-ar putea sa-mi placa mie ceea ce nu iti place tie, de exemplu.
Care ar fi problema?...:)

Eu nu-mi creez, nici nu-mi rup relatiile dupa "indrumarile" primite de la vreo "somitate" de aici.
Imi aleg singur cu cine/cum/cat comunic.

Nu-ti imagina ca nu as avea si eu opinii, referitoare la altii... ma indigneaza multe, imi par grotesti si mai multe, dar repet: ma abtin. Fiindca, de cand am inceput sa scriu pe acest forum, si eu am inceput sa cunosc lumea.

DAR, nu sunt eu pus sa "judec" anumite relatii care mi se par "nefiresti" (din punctul meu de vedere). Nici chiar pe cele ce imi par firesti.

Le iau ca atare si le accept, fara a eticheta ca fiind "nebuni" sau "rai" pe cei ce nu sunt ca mine.
Eu pot asta.

Asadar, nu am cerut aplauze, fiindca repet: nu pentru asa ceva ma aflu aici.

Pentru mine conteaza numai parerea persoanelor cu care am anumite afinitati. Indiferent de "riscul" care ar putea proveni din partea celor cu care nu le am...:)

Opinia mea oricum este neesentiala, si nu tin neaparat sa devin "fruntas" la gazeta de perete a forumului...:P

Imi cer scuze, nu ti-as fi dat un raspuns atat de lung.
Dar n-as vrea sa il repet si sa tot dau detalii si altor persoane "nedumerite"...

Inca o data, iti multumesc pentru atentia acordata... sper ca nu te-am lezat pe tine si pe nimeni altcineva in vreun fel.

Dar, agreabil sau nu, asta sunt...:)
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 18:52
ge cine-i aleha?
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:17
am inteles ca e tot vuva, aly.

da' oricum nu ma intereseaza cine a fost/este pentru altii o anume persoana, ma intereseaza cum se poarta cu mine.
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:24
alex iesi dracu mai repede vino dna iese treci jfila iese si ochelaru.hai treci repede lasa pe altcineva acolo sau bog-o pe sorta.maine tira aero vezi ca suntem in spate.adu si ericioica.papusa
vuvuzela
Postat pe 19 Noiembrie 2010 21:36
De la: zambila, la data 2010-11-19 15:08:44cred ca daca ma mai si enerevez, imi plezneste vreo vena...nu ma simt prea bine[/quote

hiihii asta plesneste.ce faci cati ani ai
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Noiembrie 2010 21:57
De la: vuvuzela, la data 2010-11-19 21:36:52alex iesi dracu mai repede vino dna iese treci jfila iese si ochelaru.hai treci repede lasa pe altcineva acolo sau bog-o pe sorta.maine tira aero vezi ca suntem in spate.adu si ericioica.papusa


vuva...

credeam ca ai terminat gazul lampant azi dimineatza...
da' vaz ca mai ai...:))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2010 22:01
De la: jeanette40, la data 2010-11-19 13:58:10plecase in America odata ............ e bolnava , ce mai.......




gagico sunt trei fete hai situ
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Noiembrie 2010 22:02
De la: Thor_again, la data 2010-11-19 14:42:23
Asa virinelu, zi-le-o tu, mama lor de barbati puturosi!




ete mosulica stie ce este ila internet buuuuu
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Noiembrie 2010 22:05
De la: Thor_again, la data 2010-11-19 14:42:23
Asa virinelu, zi-le-o tu, mama lor de barbati puturosi!




ete mosulica stie ce este ila internet buuuuu
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Noiembrie 2010 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vopsea pentru camera copilului 3 De la: Yenu 23 Februarie 2016 10:10
Pentru copii sanatosi 1 De la: xtyna1 23 Noiembrie 2011 10:58
cum traiesc copiii in tarile civilizate 320 De la: vuvuzela 16 Mai 2012 19:30
TRAIESTE BIO ,TU SI FAMILIA TA 1 De la: samifilip 31 Martie 2010 22:46
alergie 6 De la: garbo184233 16 Mai 2012 19:31
Setari Cookie-uri