cum traiesc copiii in tarile civilizate

De la: cricat, la data 2010-11-18 22:29:43si uneori.... si cel ce da dupa peste... mai pica "de copca"[/quote



he he he la mine?niciodata.nu ma cunosti.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:39
cri, baga pe dreaq fitile! asta habar n-are cate urechi are in cap
Thor_again
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:40
ia da tu telefoanele alea, Farfuzela...
sa vedem cine-i omul ala...

si sa vedem ce patesc...:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:40
vuvu... chiar nu vreau sa te cunosc....

iti cunosc ne-prietenii.....

si mai stiu ca de zece luni citesc pe forumul asta si in toate cele zece luni tu ai fost luata peste picior de toata lumea.... si asta imi spune multe.... tie ce iti spune?
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:43
cauta numai scandal, Thor.
se mai cearta lumea pe aici.... dar totul are o limita.
te certi.... te impaci... mergi mai departe.....
ea.... bazaie , si bazaie.... daca ii atragi atentia de ceva... bazaie si mai tare....
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:47
De la: Thor_again, la data 2010-11-18 22:36:21vuvuleano, cum e cu bunul simt si caracterul ala de care tot faceai parada? la urma urmei ai impresia ca vei castiga altceva decat un dispret si mai mare fata de cel pe care il are toata lumea pentru tine?




doamne! dar ce nu intelegi ca nu imi pasa ce ganditi ?am viata mea sunt fericita restul este neimportant in Romania pt mine.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:52
Vuvu, tu cauti prieteni aici... si ii cauti demult...

unii chiar ti-au acordat prietenia... si nu ai stiut sa o pastrezi.

Atunci cand acestia s/au retras, ai inceput sa arunci cu pietre..... alti potentiali prieteni se feresc de astfel de comportament.
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:59
esti pe dracu fericita, Farfuzelo... :))

hai ca vreau sa te asmut...:P
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:59
mai, nu fi se pare copiata si asta?? ea scrie restrans.... si parca-s cam rasfirate randurile ei.. in prima faza?!
aly_fab
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:00
Hai mey Ge.... daca te musca??? e veninoasa :P

ups .... inca un bastonas
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:02
Tare trista viata aia fericita bre, ciudato, daca ti-o petreci in aberatiile astea pe care le tot scoti pe banda rulanta
vai de capul tau, amarato!

PS: acum ce mai esti? acum un an si ceva erai o fetita de vreo 14 ani pe care tac-so urmarea s-o violeze. Parca asa ziceai pe nush' ce topic. Chiar daca e arhivat, inca mai exista, stii, nu?
P-orma te-ai facut mare psiholog. Nu ti-a placut, era prea mic jobul ala pentru tine, asa ca te-ai gandit tu sa ne spui ca esti avocat. Iti prindeai urechile pana si in copy/ paste-urile pe care le dadeai. Ulterior ai devenit iulius_cezar. Iti amintesti? Era in preajma sarbatorilor de iarna 2009/ 2010. "Nevasta-ta" era gravida si urma sa fete. A tinut elefanta vreo 14 luni sarcina, ca prin decembrie era in luna a noua si in februarie inca nu puiase. Tu cu mana ta ai scris, nu eu sau altcineva. Intre timp si plodu' ala se cam saturase de ineptiile tale pe care le bagai din postura de "tata" si a taiat-o unde a vazut cu ochii, sa nu iasa si el ca tine...
Acum cateva luni te dadeai mare militianca... habar nu aveai de cei mai elementari termeni, dar tu ii dadeai inainte cu "amenintari" pe unul si pe altul, ca faci si ca dregi.
Mai, mie chiar mi-e mila de tine.
Fericito, ca altfel nu-ti pot spune!
Thor_again
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:02
da, asa-i... in anglia copii merg inca de la 5 ani la socala si acolo daca vrei, deci optional, copilul poate sa manance din cantina scolii unde are de ales intre meniu` vegetarian sau cu carne. in general scolile catolice au cantina proprie. ar fi o idee sa se faca si in romania asa ceva, ar scuti mamicile de pachete cu mancare sau bani de buzunar din care-si pot cumpara tigari.
aly_fab
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:04
aly... bine ai venit ...

vreau sa/ti trimit un mesaj ... si nu se expediaza.
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:06
dar, pentru ca exista si un dar, asta nu inseamna ca aceste alimente nu au E-uri. Sunt alimente ca orisicare din supermarketuri.
aly_fab
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:06
Aly,
peste tot in lume pe unde si-au lasat amprenta britanicii -ma refer la fostele colonii- copiii merg de la 5 ani la scoala. Asta nu e mare lucru de aflat chiar si de la tzatza Leana care vinde usturoi in piata si care are baietu' fugit la produs oglinzi de mertzane prin Anglia sau Oagadugu
Thor_again
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:07
De la: cricat, la data 2010-11-18 23:02:25Hai mey Ge.... daca te musca??? e veninoasa :P

ups .... inca un bastonas


mey cri... de unde sa ma muste, mey?!:))

ia sa vedem ce-mi face.
eu ii recomand sa incerce orice marsavie posibila, fiindca oricum nu mai are loc de intors.

spun asta, deoarece eu din oficiu nu uit si nu iert santajistii,
indiferent daca au sau nu o baza reala pentru actiunea de santaj...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:07
aly, masa la scoala este super si afterschool (as vrea si eu sa deschid unul.... daca as avea finante).
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:14
`doamne! dar ce nu intelegi ca nu imi pasa ce ganditi ?am viata mea sunt fericita restul este neimportant in Romania pt mine`.[/quote]daca nu-ti pasa cum gandeste oricine altcineva in afara de tine, atunci, de ce colcaie `temele` tale, precum gandacii, pe garbo, mai, fata? chiar nu trebuie sa stim cat de informata esti tu!
esme
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:46
De la: eu_geminy, la data 2010-11-18 22:37:19vuvu,
desi habar nu am de bazdaganiile din tartacutza ta, te intreb atat:

ma santajezi cumva?:))))

CU CE?!:)))

auzi vuvuleana...

fa-te mica si du-te-acasa...:P




cum adica sa te santajez?ai vazut tu ca am vb fara respect?nu .nu ma intereseaza santaje sau alte povesti nemuritoare.fiecare isi traieste viata cum vrea.dar daca eu nu va jignesc cer acelasi lucru.ca pun teme care nu va intereseaza,asta nu va confera dreptul sa jigniti un user.stii bine ca nu ma intereseaza viata cuiva.nu atacati ca si eu stiu sa atac.va vb frumos chiar daca nu imi place ce vb.insa imi pastrez un anumit drept.tu ma tot jignesti.profiti de ignore.mai gandeste-te si la limitele de suportabilititate.Thor la fel incearca.unele dintre userite,la fel.ei bine nu sunt nepregatita.dar astept un anume moment.nu va repet degeaba ca am bun simt.poate ,poate observati ca unii dintre voi nu prea au.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:50
buna seara. ma scuzati ca nu am salutat si am fugit asa. cricat
aly_fab
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:50
buna
aly
esme
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:53
De la: Thor_again, la data 2010-11-18 22:40:01cri, baga pe dreaq fitile! asta habar n-are cate urechi are in cap [/quote



daca nu te potolesti stii unde te transfer sa fii citit.vb civilizat si e totul ok.nu ti-am cerut sa ma placi ca om.nici nu ma cunosti daca stii sa vb ,e bine.
vuvuzela
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:54
eu cred ca ar fi o afacera buna treaba cu cantina la scoli sau licee.
la fel si un afterschool. cri, poti sa gasesti un asociat. cred ca in marile orase, mamicile in special ar fi incantate sa nu isi mai macine creierii ce sa-i puna copiluui la pachet in fiecare zi.

vuvu, topicu` asta este ok.
aly_fab
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:56
vuvu... si asta nu este santaj??? ce faci tu acum
intreb si eu poate nu ma duce mintea destul...
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:56
sunt multe deschise aly, dar nu suficiente.
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:58
vuvuzelo, n-oi fi tu cumva elena udrea, de te crezi, inchipuita fiind, `conectata` la tot mapamondul, incat sa elucubrezi, imaginandu-ti ca lumea e la degetul tau mic?!

buna, cri! :)
esme
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:03
adevaru` ca e cam aiurea sa deschzi nspe topicuri ... si in fiecare zi cate unul.

cri, eu m-as baga la o astfel de chestie in romania. probblema ar fi la inceput acetele si hartogariile pe care trebuie sa le obtii... multe si marinte, e greu tare sa ai o afacere in romanai care sa mearga. ma refer la afaceri mici, cinstite.
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:03
esme, sa stii ca si mie mi s-a parut ca seamana cu elena udrea

scuzati daca mai apar greseli, ma enerveaza tastatura asta cu taste mici
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:06
De la: cricat, la data 2010-11-18 22:43:53vuvu... chiar nu vreau sa te cunosc....

iti cunosc ne-prietenii.....

si mai stiu ca de zece luni citesc pe forumul asta si in toate cele zece luni tu ai fost luata peste picior de toata lumea.... si asta imi spune multe.... tie ce iti spune?[/quote



exact, nu imi pasa cine sunteti.ca aveti comportamente neadecvate,asta se rezolva imediat.ignore.voi dati dovadade invidie si eu de indiferenta.ce credeai ca voi sunteti prieteni adevarati intre voi?nu fata ,poate ati uitat ce cv va aruncati cand nu va convenea ceva una alteia eu nu sunt duplicitara.de aceea prefer sa nu ma imprietenesc cu voi.in schimb stiu sa joc de pilda poker.mintea mea e brici.eu va las ca vreau eu,cand vreau eu si pana cand consider ca e timpul sa intru in joc.si nu vin cu chibiti ca voi.eu vin cu argumente. iar gramatica pe care o tot invocati,cand nu mai stiti ce sa spuneti,este mana 'moarta'.daca stii ce inseamna.
vuvuzela
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:08
De la: aly_fab, la data 2010-11-18 23:56:54 cred ca in marile orase, mamicile in special ar fi incantate sa nu isi mai macine creierii ce sa-i puna copiluui la pachet in fiecare zi.


Nu crezi prea bine. Vorbesc oarecum in cunostinta de cauza Exista destule scoli si la noi cu program after, in care se ofera inclusiv masa.
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vopsea pentru camera copilului 3 De la: Yenu 23 Februarie 2016 10:10
clinica stoma pt copii ? 10 De la: ileana_damian 1 Februarie 2014 16:33
Dresuri pentru mamici, confort pentru ele si bebe 1 De la: Laura_Baldini 19 Februarie 2011 17:44
Medici ORL Iasi 2 De la: kidz000837 10 August 2016 21:38
Gel natural de dinti pentru copii 0 De la: 22 Octombrie 2012 16:03
Setari Cookie-uri