Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

acu'vazui.. iote nene ce scriu astia de la 9am... ca n-avea fata nici pe dracu', doar ce bau un kil de gaz d-ala...

acuma, fiti atenti acilea la taica... bre, voi daca vreti sa dati coltzu'si va vine chefu' de lasat mesaje d-adio, v-apucati sa butonati be mobile, in loc sa luati frumos o coala de hartie s-un pics?... ia, pareri la mine, grupa mare...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 21:53
e trist! asa este moniq
eu m/am gandit doar la copil.
D/zeu sa o ierte pe Madalina
cricat
Postat pe 15 Iulie 2010 21:55
nea zambil...io o sa las pe garbo bre!
sa nu s e prinza nimeni
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 21:57
da, iar asta ar cam fi fost de ajuns! din partea tuturor celor ce simteau nevoia sa o spuna!


Cricket, esti draguta tu, eu am inteles care iti era durerea, insa alegerea nu ne-a privit nici o secunda pe noi! de ce ar fi altfel acum!? copilasul va creste; iubit, adorat poate daca vrea Domnul, greu fara iubirea de mama, dar va avea cui sa multumeasca pentru ca i-a dat viata daca va ajunge un OM; ea insa, s-a stins inainte de a arde...
moniq_
Postat pe 15 Iulie 2010 21:58
ce mobil... nope... un spray din ala de graffiti....toa-te metrourile le-as picta!!
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 22:00
quark, hai ca prinsesi ideea...omu' de se duce vrea sa lase ceva in urma lui.. fie s-un grafiitzi d-ala, ca se ia mai greu la spalat...

asa, pe mobil, iti anuleaza aia abonamentu', daca tot nu esti prezent, si lula etenitate... ceva nu se leaga, bre...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 22:06
asa este moniq
cricat
Postat pe 15 Iulie 2010 22:12
si daca s-ar lega, l-ai dezlega matale, bre, Zambil?!
moniq_
Postat pe 15 Iulie 2010 22:12
monicule, pusei si eu o cioac-acilea, nene, sa va pun sangele-n miscare... ca-mi dadeati frisoane cu ferparele astea...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 22:17
na, atunci se accepta!
da' derogarea e numai pentru matale! aviz amatorilor!
moniq_
Postat pe 15 Iulie 2010 22:18
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 22:19
auzi, Fleur, eu sper pentru sanatatea mintii mele si salvarea picaturii de incredere pe care o mai am in oameni, ca nu e chiar rasul tau...
moniq_
Postat pe 15 Iulie 2010 22:28
bre, cioace-cioace, da' nu chiar de hlizeala d-aia de-a-n targ... adeca, e si ceva serios acilea, puneam de-un studiu de caz...

fiecare se gandeste, la o adica, ce lasa-n urma lui... unu' o mostenire, altu' doar un cavou, sau macar un biletzel de citit copiilor, mai tarziu, s-aibe si ei ceva de la mama lor, cand s-or destepta... ceva, da' sa fie...

sau unde vazui eu prea multe filme cu hercule poirot, ala?... bre, ce-mi placeau filmele alea...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 22:31
nu-nteleg ce vrei sa spui!
io radeam de frisoanele alea,...de la serpare...
aaa pardon, ferpare
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 22:31
zambil, io mi-am facut dela 19ani testamentu' bre!
casetele cu muzica....stiam cui sa le las, cartile, apoi trusa de stilouri....
doamnee cat de naiva mai eram!
cu alte cuvinte,
io zic ca-i simplu sa spui pass!
te speli pe maini, iaca, m-am sinucis~!
cu mult mai greeu....este sa-ti dai 2 palme si sa o iei de la cap!
am zis!
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 22:36
daca mesajul era trimis, se vedea ora la care a fost trimis... daca a fost doar scris si lasat asa... on the screen.... nu stiu, ca io nu-s criminalist, da'se vede ora?
Sa nu-l fi scris from heaven's gate... ma gindesc si eu...

Atipic, oricum.
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 22:37
este?... hai ca am si eu cu cine schimba o parere... asta ziceam, ca prea nu iese la socoteala...

nu, nu se vede cand l-ai scris, daca-l salvezi la drafturi, acolo... si p-orma, daca iei soricioaica si te ia cu lesin, nu cazi ca bradu', nene, sa te dai cu capu'de pereti pana-i umpli de sange... ti se moaie genunchii, cazi ca o carpa...

mister, nene...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 22:48
zambilule, buna idee mi-ai dat... ma duc sa imi parolez mobilu'!!
Ca il salvezi la draft sau ca ii dai send e acelasi timp si efort, apesi pe un buton - si eu, care am scris muuulte sms-uri la viata mea, nu m-as gandi exact cind sa mor: sa-l trimit, sa nu-l trimit... ia sa nu-l trimit, il salvez pt review later. Ca poate acum sint prea prost dispusa.
Da', de fapt, nici nu stim daca era salvat. Sau era doar scris, pe ecran....
Ecran care evident ca nu s-a spart in cadere. Ca mobilele astea's rezistente.....
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 22:56

mai io zic sa nu=l trimiti...
mai bucuri degeaba vreun dusman
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 22:59
fleur, ba eu l-as trimite oricum.... la all. Stii, optiunea aia: select all, e perfecta pt ora 2 noaptea.
Daca m-as simti singura si trista...ce, sa sufar numai io?
Fara numar, fara numar... unu'din toata agenda s-o gasi sa ma injure ca l-am trezit si sa ma scoata din butoiul de melancolie.
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 23:02
quarkule, fii anten-acilea, teoria mea... roscata era nevricoasa, d-aia de ziceam c-ar trebui sa se sinucida si nu si nu... drept care ii scotea peri albi lu' barbasu'... ca n-are talent, ca n-are relatii s-o tina pe ea pe firmament, ca n-are boashe, ce mai... mai ales ca ea mai trecuse prin asta si cu georgescu ala...

si p-orma, cand il faci pe barbat-tu impotent, hopaaa... ceva tot se scoala-n ala... suficient cat s-o ia p-aia de ciuf si s-o dea de faiantza... p-orma, toarna-i parisu' pe gat, baga-i mesaju' la salvate, si te faci ca dormi vreo doua-trei ore... si dupa aia, te faci ca te trezesti, intri-n bucatarie si te-mpiedici de moarta... te-asiguri ca nu mai misca, pac, telefonu'la salvare, te ciufulesti in cap si-ti iei o mutra trista...

si sa te tii dureri pe forumuri, dupa aia... plus ca mai sunt unele de iau idei gresite de bune, in vremi de criza...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 23:05
moniq cu ce te-am intristat???
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 23:08
poi...tot la vorbele lui lilo ajungeti

v-am zis ca ceva nu se leaga..
si cand am zis de intuitie...anakinu (se) rase di mini
LILO
Postat pe 15 Iulie 2010 23:09
pai zambilule, eu de ce ziceam ca imi parolez telefonu'? Sa nu stearga nimeni mesajele alea cu te omor daca.... ... si sa bage dstea tzoc, tzoc, va pup, va las....
In situatii de panica, unde se repede omu'? La mobil. Call 911.

Mie mi se pare totusi ca prea s-a decis instant, asa, ca s-a sinucis.
Si cre' ca intr-adevar nu mori retezat din picioare: de pina ai cazut jos esti mort de nu poti sa te feresti din instinct... Adica sinucidere si cu pastile, si cu insecticid, si cu capul spart in acelasi timp, 3 in 1, si in timpu'asta edita mesaje gratioase si luuungi de don't cry for me Argentina... n-am prea mai auzit pina acu'... da'....
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 23:15
maimutza, o fi fost si anakinu' in pasa proasta, mami... de rase de tine... stii ca asa-l apuca pe el, cateodata, de-i cade magareatza pe cate-o damzela mai timida, ca tine... da' altfel e baiat bun, de felu' lui...

plus ca tine si c-o echipa d-asta de forbal, de nu stii niciodata prin ce divizie joaca... normal c-are draci...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 23:16
De la: zambil, la data 2010-07-15 23:05:49quarkule, fii anten-acilea, teoria mea... roscata era nevricoasa, d-aia de ziceam c-ar trebui sa se sinucida si nu si nu... drept care ii scotea peri albi lu' barbasu'... ca n-are talent, ca n-are relatii s-o tina pe ea pe firmament, ca n-are boashe, ce mai... mai ales ca ea mai trecuse prin asta si cu georgescu ala...

si p-orma, cand il faci pe barbat-tu impotent, hopaaa... ceva tot se scoala-n ala... suficient cat s-o ia p-aia de ciuf si s-o dea de faiantza... p-orma, toarna-i parisu' pe gat, baga-i mesaju' la salvate, si te faci ca dormi vreo doua-trei ore... si dupa aia, te faci ca te trezesti, intri-n bucatarie si te-mpiedici de moarta... te-asiguri ca nu mai misca, pac, telefonu'la salvare, te ciufulesti in cap si-ti iei o mutra trista...

si sa te tii dureri pe forumuri, dupa aia... plus ca mai sunt unele de iau idei gresite de bune, in vremi de criza...



Zambil,daca incerci sa-i torni cuiva pe gat cu forta ...de regula ala inainte se lupta , te va impinge ..,se va lupta , vor fi ceva semne chiar daca o faci cu o pereche de manusi ..., pozitia in care a cazut , urmele de pe corp , modul de imprastiere a urmelor de sange ,la asta se uita criminalistica atunci cand exista suspiciuni de crima,se depisteaza la autopsie si ,,traiectul lichidului ingerat" , pt ca in momentul in care i-o torni pe gat cuiva cu forta ..nu va mai avea chiar acelasi ,,traiect" decat atunci cand ar bea el normal si de buna voie.. Plus mai e o chestie...eu nu pot sa beau apa ..350 -400 ml asa dintr-o ,,lovitura" ..de regula cu otrava ,tot trebuie sa inghiti de vreo 10 ori ca sa ingerezi cca 400 ml ..ori dupa primele guri deja te cam ia cu lesin si restul , contractii ,trebuie retinut ca Furadanul este att de otrvitor, nct un singur mililitru din aceast produs poate fi fatal unui om matur. Ingerat, substana blocheaz o enzim vital - colinesteraza - decesul survenind n cteva minute. ..in fine , i-o fi fost ,,sete" sa ajunga langa Georgescu..dar ..parca cam prea ,,sete" ...
reyya
Postat pe 15 Iulie 2010 23:26
Pe de alta parte, .am vazut multe cazuri de acest gen ...daca unul are piticul pus sa termine socotelile cu viata ..le termina...indiferent de cati psihiatrii se vor afla in jurul lu...Stiu pe cineva care la o zi dupa externare si tratamente s-a sinucis , a treia tentativa ,,reusita" si finalizata... E frustrant ca nu poti sa-l salvezi...daca refuza sa lupte cu viata , refuza si punct.De obicei daca are 1 sau doua sau mai multe tentative nereusite la activ...va incerca din nou ..si din nou..,,ambitia de a muri " e mult mai puternica decat lupta cu viata. Ori am cititi ca a mai incercat odata si in luna iunie, ori daca ratezi o data , de regula a doua oara majoritatea aleg o modalitate care chiar nu are sanse de rateu..ori cu furadan ..era 100% ...,,succes garantat"
reyya
Postat pe 15 Iulie 2010 23:32
reyo, zici tu acilea, da'ti scapa ceva... cand dai brusc cu capu'de perete, iti cam pierzi simturile, asa ca lupta-te-n situatia asta... te lupti?... nu te lupti.. casti gura la oricare te trage de maxilar... ca sa nu mai zic ca-nghiti cu placere orice-ti toarna ala pe gat...

plus ca daca substanta aia-si face efectu' imediat, cum zici tu, nu se mai stie dac-ai murit de la cazatura, sau ca te-a servit dupa aia si cu-n schnaps d-asta toxic... e greu de zis ce ti-a pus capac mai intai... c-acilea nu-i nasa, la romanica... sunt si aia neste bieti functionari cu salariile taiate....
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 23:34
ca sa nu mai zic ca de tentativa ailalta cine stia?... ha?... are patalama de la spital, sau numa si-a adus aminte barba-su?... ca aia din anturaju'ei nu stiau nimic, vaz eu...

bre, introspectiile astea parapsihologice sunt mishto, dau bine la siviu', da' cateodata o cam iau razna... adevaru' e mai prozaic decat incearca unii sa-l faca... pac, scandal, pac, capu' de pereti si gata... ce-o mai intoarcem atata cu literatura de specialitate?...
zambil
Postat pe 15 Iulie 2010 23:40
reyya, aici criminalistica s-a uitat daca mai are vreo vinataie. N-avea: deci s-a sinucis.
Acu'eu nu am cum sa ma sinucid pentru ca m-am lovit de coltul biroului de vreo doua ori, in trecere. Deci cine stie pe cine as baga la zdup. Trebuie sa astept sa imi treaca.
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat !!!! 6 De la: garbo095505 2 Mai 2012 11:05
sincer vreau o parere 41 De la: pik_nik 16 Octombrie 2009 16:59
cadouri pentru cei dragi 1 De la: garbo011360 10 Noiembrie 2010 17:01
Toata lumea mi-a predat lectii, de aceea nu am avut timp sa invat ! 53 De la: adi27 12 Ianuarie 2011 23:29
buna ziua 5 De la: elisabeta_boia 27 Noiembrie 2011 10:15
Setari Cookie-uri