Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

luptatoare-o bre pai tu de ce nu te sinucizi daca este atata lume rea,se vede ca te dranjeaza mult aceasta lume in care traiesti,te deranjeaza barbatii si probabil ca te deranjeaza tot ce misca si respira.....


nu mai judeca tu nici femeia nici barbatul ca nu esti in masura sa o faci te poti judeca pe tine si crede-ma ai ce judeca daca ti-ai face curat la mansarda....
anaROBERT
Postat pe 15 Iulie 2010 00:39
PAREREA MEA ESTE CA A FOST O PETALA DE FLOARE SAU O ARIPA DE FLOTURE SI IN FURTUNA VIETII SA PIERDUT PE SINE
garbo074997
Postat pe 15 Iulie 2010 00:56
numai ea stie ce a fost in sufletul ei de a recurs la asa ceva.....sau poate nu a fost sinucidere,e cam greu de crezut
anaROBERT
Postat pe 15 Iulie 2010 00:58
Sa spunem doar ca s-a grabit sa cante....la un alt nivel...
Rha
Postat pe 15 Iulie 2010 01:02
Pana nu o sa se incheie cazul o sa se speculeze multe teorii si or sa se acuze multe personaje...la ce e bun?ea tot a murit aducand astfel pe lume inca o moarte inutila...o sa uitam de ea,cum am uitat si de altii...ca asa e construit psihicul uman....dar acum pe moment,sa o comemoram ca pe o cantareata buna care a fost:)
small_lady
Postat pe 15 Iulie 2010 01:03
De la: moniq_, la data 2010-07-14 22:35:14da, cum le mai stim noi, "curajosii si invingatorii" pe toate...
"we are the champions"!


monic, aici te contrazic!
we are the people
http://www.youtube.com/watch?v=3YN2lsrWN34

parca-i mai fain..
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 01:05
http://www.youtube.com/watch?v=Mgdgl8reNEw
garbo074997
Postat pe 15 Iulie 2010 01:12
De la: small_lady, la data 2010-07-15 01:03:59Pana nu o sa se incheie cazul o sa se speculeze multe teorii si or sa se acuze multe personaje...la ce e bun?ea tot a murit aducand astfel pe lume inca o moarte inutila...o sa uitam de ea,cum am uitat si de altii...ca asa e construit psihicul uman....dar acum pe moment,sa o comemoram ca pe o cantareata buna care a fost:)

scuze dar eu nu sunt de acord sa o comemoram la nivelul a cea fost pe plan profesional.
Se simtea depasita si nu a acceptat idea ca e praf si nu se ridica asteptarilor.Muzica ei nu mai era cautata de mult timp.E pacat ca nu a vazut valorile reale care le-a avut in viata ei de "om".Profesional multi urca pe scara succesului si multi cad la fel de repede cum au urcat.Daca nici viata, copilul pe care si la dorit atat de mult nu i-au dat multumire de sine...imi pare rau dar a fost o lasa care a ales partea mai usoara.MOARTEA.
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 12:49
eheee, io cred ca nu vom afla niciodata ce s-a intamplat cu adevarat!
e usor sa emiti pareri sau sa judeci, dar ce-a fost in capul ei nu vom sti niciodata!
daca s-a sinucis, ceea ce nu cred ca se poate demonstra 100%, insemna ca a avut motive intemeiate pt gestul care pare inexplicabil!
si nu cred in teoriile conform carora era trista din cauza ca nu i se promova albumul!
zambila
Postat pe 15 Iulie 2010 13:11
la banala intrebare DE CE? nu o sa fie niciodata un raspuns in cazurile sinucigasilor.
Albumul asta a fost una din multele cirese de pe tort...in rest haos total in mintea ei
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 13:14
io-s de alta parere!
nimeni nu se sinucide fara motiv! ma rog, cel putin pt el reprezinta un motiv, chiar daca noua ni se pare o prostie! dar toti au un motiv!
sau se aduna prea multe si vine ceva care pune capac!
poate era nefericita si mintea, poate a avut un moment de nebunie, poate ...cum ziceam, n-o sa aflam niciodata!
zambila
Postat pe 15 Iulie 2010 13:20
pai tocmai de asta zic la ei, sinucigasii, nu exista raspuns pe care sa-l aflamla intrebarea DE CE?
noi doar presupunem...raspunsul si l-au luat cu ei in mormant si cum pana in ziua de azi inca nu sa intors nimeni de acolo ramanem cu supozitii
chestia cu biletul de adio e vrajeala.da doar o explicatie rece pe care cei ramasi in viata o diseca le nesfarsit si mai raman si cu intrebarea oare de ce nu am vazut.
Unul care vrea sa-si puna capat zilelor o face si reuseste 100% pentru ca asta vrea nu il doare capul de ce...pe cei ramasi in viata ii turmenteaza acest DE CE...
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 13:26
Daca faptul ca nu ne mai simtim perfecti dpdv fizic, nu ne mai simtim la fel de frumosi si atragatori devine un motiv de sinucidere, ma intreb cate astfel de incidente se pot intampla intr-o singura zi, in special in randul femeilor?
Toti avem zile mai putin bune, insa ne gasim dorinta de a merge mai departe in lucrurile marunte sau in persoanele care ne inconjoara cu caldura, mi se pare incalificabil gestul ei....
Era o femeie cu adevarat frumoasa, arata extrem de bine la cei 43 de ani, si dupa o nastere recenta...nu stiu ce a determinat-o cu adevarat sa ia aceasta decizie, pacat de sufletul ei si de "minunea" ce a abandonat-o....

Dumnezeu s-o ierte....
Morena29
Postat pe 15 Iulie 2010 14:14
Am invatat...

ca nimeni nu este perfect...

Pina cind nu te indragostesti...

Am invatat ...

ca viata e dura...

Dar eu si mai si!!!

Am invatat ...

ca sansele nu trebuie niciodata sa le pierzi.

Acelea pe care le pierzi tu le prinde din zbor o alta
persoana.

Am invatat ca atunci cind porti pica si

amaraciune fericirea se duce in alta parte.


Am invatat...

Ca ar trebui mereu folosite vorbe bune...


Pentru ca miine poate va trebui sa le retragi..

Am invatat ca un suris e un mod economic

pentru a-ti imbunatati aspectul.

Am invatat ca nu pot sa aleg cum ma simt...

Dar pot mereu sa fac cite ceva.

Am invatat....
ca atunci cind fiul tau nou nascut iti tine degetul in micul lui pumn...... s-a lipit de tine pentru toata viata.


Am invatat...

ca toti vor sa traiasca in virful muntelui...

Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.


Am invatat ....

ca trebuie sa te bucuri de calatorie si sa nu te gindesti doar la scopul ei..

Am invatat ....
ca e mai bine sa dai sfaturi doar in doua situatii....
Cind sint cerute si cind de ele depinde viata cuiva..

Am invatat ca cu cit irosesc mai putin timpul...
mai multe lucruri reusesc sa fac.

Madalina nu a invatat nimic de la viata
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 14:52
poate ca nu, dar a lasat doua comori in urma ei, muzica si un copil!
zambila
Postat pe 15 Iulie 2010 15:12
pardon!3 lucruri...si barbatsu care face gratare scuze da nu ma pot abtine
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 15:16
ioi! ce rea esti!
ru-si-ni-caaaa!!!!
zambila
Postat pe 15 Iulie 2010 15:19
scuze nu mai fac dar nu m-am putut abtine ok gata devin pioasa
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 15:23
buna seara ,eu o inteleg pe madalina ,am fost aproape sa fac ceea ce a facut ea dar un claxon de masina ma oprit ,dar ce se intimpla atunci ,cind vrei sa -ti iei viata nu se poate descrie in cuvinte ,nu se poate povestii ,te simti goala si nu ai nimic de pierdut ,eu am auzit un claxon de masina si o speranta mica cit un virf de ac m-a facut sa ma opresc cu paharul de pastile la gura ,ea nu sa putut oprii la timp,si a pierdut,dar ramine intrebarea ,daca nu era mai bine sa fi continuat sa beau pastilele,eram mai fericita oare?
miha162492
Postat pe 15 Iulie 2010 18:41

ca sa iti raspunzi singurica, ti-as recomanda 1 film:
"what the dreams may come",
si o piesa de teatru: "nu muriti din intamplare!"

vezi-le pe-amndoua si o sa -ti raspunzi singurica

fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 18:45
bineinteles ca erai mai fericita daca luai pastile

adica nu mai erai si nu mai filozofai pe aici

si_totusi
Postat pe 15 Iulie 2010 18:45
Parerea mea este ca nu exista nici un motiv pentru care sa iti iei viata. Nu exista: cine stie ce a fost in mintea ei. Daca nu era bolnava cu capul, numai prostia te mai poate face sa alegi asa ceva. Cu atat mai mult cu cat esti responsabil pentru viata unui copil. E prostie, lasitate sau nebunie.
Doara
Postat pe 15 Iulie 2010 18:53
viata poate parea fara sens uneori - da' macar de dragul jocului merita sa vezi ce se intimpla in continuare.... Macar asa, de curiozitate.
Dupa ce ti se termina mosoru', ca oricum se termina, ai tot timpul din lume sa fii mort... de ce sa te grabesti.
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 18:55
LASITATE mai in toate cazurile , care se ascunde in spatele problemelor cu care nu au curajul sa lupte. doar se sinucid ca au probleme , nu?
picat_din_cer
Postat pe 15 Iulie 2010 18:57
in fine...
nu cred ca se sinucid pt ca au neaparat probleme.
o fac deoarece nu mai gasesc rezolvarea acelor probleme, si au obosit in cautarea lor!
banui...
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 19:04
si cei care o fac pt ca l-a parasit iubitu sau iubita , pt ce au obosit - in cautarea a ce ?
picat_din_cer
Postat pe 15 Iulie 2010 19:09
in cautarea drumului de unul singur, in inventarea unor drumuri pentru singuri...
stiu si eu??
fleurdelis
Postat pe 15 Iulie 2010 19:11
picat_din_cer
Postat pe 15 Iulie 2010 19:13
am senzatia ca la aia intervine totusi si o chestie de razbunare.... ceva de genul plodului rasfatat care, daca n-are jucaria pe care o vrea, da cu toate de pamint.
In speranta ca ailalti vor regreta pe veci ce i-au facut. Aiurea...
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2010 19:15
Dumnezeu s-o odihneasca in pace ptr ca e pacat de tineretea ei dar daca ea singura a ales sa isi ia viata si sa lase copilasul acela micut si nevinovat fara mama inseamna ca a dat dovada de egoism si lasitate ptr ca ea sa zicem ca a scapat de presupusele probleme avute dar cei care au ramas in urma ei si ma refer mai ales la cel mic vor suferi mult si pe timp indelungat ..... ......Fiecare dintre noi am avut momente de cumpana in viata cand poate iti vine sa renunti la tot si la toate dar trebuie sa avem taria de a infrunta greutatile macar pentru cei carora le-am dat viata!
cory_emy
Postat pe 15 Iulie 2010 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Agentia OnVouge 2 De la: eu_geminy 2 Octombrie 2010 21:33
e posibila o relatie? 218 De la: diana_noc 11 Mai 2010 14:40
Vreau sa ma mut cu ea 55 De la: garbo_404586 11 Septembrie 2014 12:07
TOT CEEA CE SIMT SI MA PUTETI INTELEGE ACUM!!! 6 De la: quasaria 26 Mai 2010 23:56
De oamenii se tot plang ca nu mai exista oameni de omenie,dar atunci cand intalnesc oameni cumsecade nu ii apreciaza profita de ei si ii umilesc? 29 De la: eu_geminy 16 Octombrie 2011 00:39
Setari Cookie-uri