Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

a murit...a ingropat-o...acum incepe runda II...
ce ziceam eu saptamana trecuta dati-le timp sa scuture praful de pe scheletii din dulap ca acum ii scoate la soare...
Acum or sa sara unul la altul la jugulara
ameno
Postat pe 19 Iulie 2010 22:23
binee yunde mai pui si ca ...ma rog, carmen hara aia, a vb cu madalina-n direct asa////
io spus ea lui hara ca de fapt n=o vrut sa moaraa.////
cica barbac-su....mey..
previzibil, deh
fleurdelis
Postat pe 19 Iulie 2010 22:26
sper ca e clar ca vb la sho de mme hara....aia...asa sper
ca numai tampenii debiteaza, si mi se pare cam stupid sa te apuci sa scrii intr=un ziar ce viseaza aia noapteaa....da' deh
fleurdelis
Postat pe 19 Iulie 2010 22:27
si eu visez noaptea ca plec in Bahamas dar nu-i chiar asa...
Acum toate posturile de tv arunca in stanga toate tampeniile.

Dar nimeni, nici unul nu se gandeste si la copilul ala El o sa fie unicul ce o sa traga atat dupa gestul mamei sale cat si dupa "faima" pe care a avut-o.
Copii sunt rai sunt "sadici" de la gradi pana la scoala vorbesc vrute si nevrute, o sa-l urmareasca mama lui prin ceea ce a facut.
ameno
Postat pe 19 Iulie 2010 22:35
ameno, sint diverse scoli, unele mai particulare ca altele... ca nu-l vad eu pe fie-sau la scoala de cartier, la o pipa prin wc-uri..... Iar aia particuleri sint cam toti cu pacatele lor. Nu o fi singura odrasla de vedeta cu probleme.
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2010 23:03
vad ca au inceput atacurile de-o parte si de alta...ma refer la indoliatii in cauza......
una peste alta, madalina nu era fericita deloc..
cand stai de la 15 ani pe scena ,nu prea stii cu ce se mananca viata..

soacra-sa si fecioru' ei se purtau ca ea naspa,nici haine nu o mai lasau sa-si cumpere,erau dominanti si o tratau ca pe un om bolnav,unde pui ca tac-su a vrut sa o duca la pshihiatru si barbatu' a dus-o la vraci, si la manastiri...

ce vreau sa spun,de ma balbai acilea cu glicemia scazuta?

este incredibil ca in romania anului 2010 ,o artista este lasata sa moara,pt ca familia a evitat un tratament de specialitate.."sa nu auda presa,o discreditam"
pt ca nu-i asa..sunt situatii cand omul nu-si mai poate purta singur de grija...
nahspa...
iasomia
Postat pe 20 Iulie 2010 09:25
si daca ar fi asa, e greu sa dovedeasca si daca ar fi omorat-o el, dar daca numa' a adus-o in stadiul ala...

oricum, jegos om, mie una nu-mi inspira absolut nimic...e si vina ei aici, trebuia sa se duca
ce? o facut-o pe ea un barbat? vai s-amar!
zambila
Postat pe 20 Iulie 2010 09:30
bre, eu zic sa vedem si partea ailalta... neshte oameni oarecare, cu viata lor obisnuita, care se trezesc in casa c-o depresiva d-asta, obisnuita cu scena si care se vede trasa pe dreapta-n viata... pai usor credeti ca le e?...

ciocnirea dintre doua moduri de viata diferite se lasa cu toturi d-alea psiho, mai ales cand partenerii-s mai coptuti si pas adaptare...
zambil
Postat pe 20 Iulie 2010 09:41
mami,

nu-i usor..
dar se pare ca oamenii au stiut sa tinteasca in viatza..
cand a venit mama madalinei,iti dai seama...sarmana a tipat,stii ce i-a spus curscra?

"mie sa nu-mi faci tiganie aici"de parca aia mai stia ce face...

abia de o lasa pe madalina sa aiba grija de copil...
eu nu ma bag la chestii d-astea,da' stiu ce inseamna o soacra si un barbat frustrati,am si eu prietene,deh...

astia baga in groapa o femeie, fara probleme ,daca fac alianta...
iasomia
Postat pe 20 Iulie 2010 09:46
ooo, da!
da' asta nu-i un motiv de sinucidere...iti bagi picioarele in tot, le faci frumos bagajele si ii dai afara!
zambila
Postat pe 20 Iulie 2010 09:52
asa este Zambilici.....
dar uneori poate nu mai poti sa faci asta.... mai ales cand este o problema de sanatate.
cum spunea si Reya iti trebuie ajutor in boala asta..... si daca nu il primesti.....
cricat
Postat pe 20 Iulie 2010 21:47
eu cred invarianta oficiala...nu cred k sotul a contribuit l sinucidere..probabil a avut vreo boala cva
garbo162730
Postat pe 21 Iulie 2010 00:29
De la: reyya, la data 2010-07-16 14:56:48pozitia in care a cazut , urmele de pe corp , modul de imprastiere a urmelor de sange ,la asta se uita criminalistica atunci cand exista suspiciuni de crima, in plus e o chestie matematica , calculezi ...fiecare poate sa incerce desi nu e indicat :-)) ...cam de la ce la ce distanta trebuie cazi pe gresie si cu cata forta ( avand in vedere greutatea ei nu era una mare, deci nu e cazul) pt a-ti sparge in cadere de la aprox 1.60 m capul in asemenea hal...inca ceva:de regula cu otrava ,tot trebuie sa inghiti de vreo 10 ori ca sa ingerezi cca 400 ml ..ori dupa primele guri deja te cam ia cu lesin si restul , contractii ,trebuie retinut ca Furadanul este att de otrvitor, nct un singur mililitru din aceast produs poate fi fatal unui om matur. Ingerat, substana blocheaz o enzim vital - colinesteraza - decesul survenind n maxim 1 minut , de regula stop cardiorespirator.


Completare
La ora 0,cei doi soti au revenit acasa.Pe la ora 1 s au bagat in pat dupa ce au ciocnit un pahar.La ora 2 M s a ridicat din pat si a plecat.Cine a afirmat asta?Sotul?Pai daca a simti ca a plecat,n a simtit si ca nu s a mai intors atata timp,ori a dormit ca bolovanul pana dimineata?Daca plangea copilul cine auzea?Varianta cu somnul nu e plauzibila mai cu seama ca se sustine si recidiva unor tentative de suicid.Atunci M zburda toata noaptea afara din dormitor fara ca sotului sa i pese?Pe urma daca de la ora 2 M a iesit din camera si medicul legist a afirmat ca in urma dozei asimilate ar fi murit in max 3 minute cum la ora 5.30 cand sotul a coborat ea mai traia?Ok, sa zicem ca nu a actionat imediat ce a coborat din dormitor ci inainte ca sotul sa coboare.Pai si cum a rezistat pana au venit cele doua randuri de ambulante?Una la 5.45 cu o asistenta si un sofer,apoi alta cu un medic la ora 6? Sa zicem ca resuscitarea a durat 30 de minute de la sosirea medicului si atunci intreb din nou: ce resuscita, ca medicul legist a spus clar "a murit in max 3 minute"! Incredibil! Ea rezistat la 400ml de pesticid mai bine de 1 ora! Asa sa fie??
Ma gandesc, cum de n a auzit nimeni cand a cazut? Ori poate tocmai asta a fost zgomotul care l a trezit pe sot?Si de la ora 2 pana la 5 cand sa zicem ca M a decis sa actioneze, ce a facut prin casa? A scris mesajul! Si a facut curaj? Ca la copil in camera sigur nu s a dus ca s ar fi sucit si nu i ar mai fi reusit treaba! Si mama lui? Oamenii in varsta n au somnul greu.Copilul e mic n a plans deloc toata noaptea? N a avut nevoie de nimeni? ciudat...




ntre conduita aparent, atitudinea exprimat public, i planul sufletesc interior pot exista fracturi grave , poate fi sinucidere sau... crim nscenat s par sinucidere.
reyya
Postat pe 21 Iulie 2010 20:27
e straniu cazul asta...prea repede si prea pe fuga a fost tratat....aparent e sinucidere...dar...in unele locuri da cu virgula .... nu exista crima perfecta ..ceva a scapat pe undeva sau sotul ei atat de indragostit....are ceva taine..eu l-as studia atent ..dar nu acum, cand nu se asteapta si va deveni relaxat...acum e prea crispat si-si controleaza fiecare gest, reactie , cuvant.Era depresie severa , asta e clar...a refuzat ajutorul, a interiorizat totul si asta e cert,dar pe alocuri piesele din puzzle nu se imbina
reyya
Postat pe 21 Iulie 2010 20:35
hahaha...
mie o sa-mi fie'nvatatura d minnte povestea asta domnule....
k nu e binee sa te plangi,....in veci!

caci iata peste ce imbecil poti da
fleurdelis
Postat pe 21 Iulie 2010 21:06
ma refer la "sotul" doamnei, de buna seama, care nici macar nu a fost in stare sa spuna numele real al vedetei la salvare....au venit si aia....dupa o vreme si doar cu o asistenta la bord
fleurdelis
Postat pe 21 Iulie 2010 21:09
sotul ..... va deveni vedeta acum...... vai ce indurerat este.....
pentru ce tot vine la televiziuni....... acum ce rost mai are......
asa plangi un om drag.....???? .... in vazul a milioane de oameni????
cricat
Postat pe 21 Iulie 2010 22:44
Iasomie, concluzia: daca tu nu ai grija de tine, nimeni nu a va face!
moniq_
Postat pe 21 Iulie 2010 23:05
cricat....in speta asta sunt prea multe lacune de ordin ,,tehnic" si la nivel de declaratii....
reyya
Postat pe 21 Iulie 2010 23:05
mey ..eu citeam ca baietul asta e pocait..valeleu..ce-i ,,iubesc" eu pe astia...cum ii prind cum ii desfiintez ...pacat de tipa asta , mare pacat...avea totul... din pacate avea un bou si o soacra in plus , dar de astia scapa repede cu ceva vointa...
reyya
Postat pe 21 Iulie 2010 23:08
corect reyya, dar pana la urma un om a murit ....... si altu .....ii da cu televizoarele....
nu am urmarit... dar dimineata cand am deschis televizorul si l/am vazut..... am avut un deja/vu cu Cioaca....
numai ala aparea la tv indurerat ......
cricat
Postat pe 21 Iulie 2010 23:09
Reyya, m-ai lovit in "axul central" cu "Magicianul"!
ca sa nu mai vorbim despre exact aceleasi filme!!!
moniq_
Postat pe 21 Iulie 2010 23:17
Am incercat si cu "Colectionarul", "Mantisa", "Iubita locotenentului fracnez" insa, poate mai putin cu exceptia celei dintai nu am mai regasit "magia"...
moniq_
Postat pe 21 Iulie 2010 23:19
ma "bag" la "A beautiful mind"; nu l-am vazut inca;
noapte buna, tuturor, oriunde v-ati afla!
moniq_
Postat pe 21 Iulie 2010 23:23
cricat
Postat pe 21 Iulie 2010 23:25
tocmai am descoperit ca imi place melodia asta:
http://www.trilulilu.ro/ThatIsNotMyName/631604f367d4af

Cica a fost singura de pe ultimul album...despre care n-a putut sa zica nimic. De fapt, daca o ascult, imi dau seama ca nu prea avea ce sa zica.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2010 03:54

nici un fel de melodea....
"steaua" ei a apus cam de multicel
ce a fost a fost glorie
dumnezeu s-o odihneasca in pace
pt ca intr-adevar avea sufletul golit
LILO
Postat pe 22 Iulie 2010 07:54
ba mie chiar imi place melodia asta - mai mult decit cele anterioare.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2010 08:01
Nu stiu ceva nu e normal la sotul asta al Madalinei...prea controlate gesturile si vorbele...omu'la disperare si durere nu se mai poate controla...Vrea sa-si planga "femeia"cum a spus el dar apare la tv...ciudat....
Eu am o cunostinta care s-a casatorit si a plecat in Italia cu sotul la familia lui care locuia acolo...au facut nunta, un copil care are aproape 2 ani, si-au ridicat si casa aici, le mergea f.bine.... si soacra ei o toca marunt asa, sotul era la mijloc si nu totdeauna isi apara sotia...si Craciunul asta cand a venit acasa a clacat...statea mama-sa si o pazea sa nu se arunce pe geam...era disperata...si pana la urma a convins-o sa mearga la un senatoriu aici si a stat internata 3 saptamani si acum si-a revenit...e fata care era inainte de casatorie...
lala_cri
Postat pe 22 Iulie 2010 08:49
nu zici ca azi-noape am uitat sa-mi bag aparatu' contra tantarilor in priza..si ma bazaia unu'..si ce era sa fac?
am dat pe otv,pe mine vocea lu' diaconescu ma adoarme...liniara asheeea ,inexpresiva...
erau toti "expertii" aia acolo..te lua capu',insa cand s-au pus cu detectoru' pe vaduv,m-a luat o greataaaa..
bre,
ala a repetat ce sa spuna,bleah..
pana si eu am ajuns la concluzia ca sms ala.. nu l-a dat mada...nu spun ca a omorat-o el,spun doar ca din dorintza de a nu cadea magareata pe el,a supra-licitat...

q.
am ascutat si eu vreo doua melodii,fata asta a noastra avea un dramatism aparte in voce,plus ca textiera aia a ei roxana popescu(f buna de altfel) carmolista si arsa de focul imbatranirii,ca toate fostele frumuseti care imbatranesc greu impacate, facea niste texte care te bagau in depresie...
nu se intelege ce zic?
las ca.. descifrati voi..
tare sunt rea de caldura,cica duminica scade 10 grade temperatura,sa vina duminica....ca ma apuca nevricalele,neamule...
of,of,mai,mai...
iasomia
Postat pe 22 Iulie 2010 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La noi in familie barbatii se nasc din 33 ani in 33 6 De la: VOIAJOR 26 Septembrie 2012 20:19
TOT CEEA CE SIMT SI MA PUTETI INTELEGE ACUM!!! 6 De la: quasaria 26 Mai 2010 23:56
Sa ii multumim lui Iisus Hristos la Tatal ceresc.Pt ca s-a milostivit de noi pacatosii ca sa ne lumineze mintile 42 De la: preci 28 Septembrie 2010 20:51
Petitie impotriva tratatului ACTA.- a venit timpul sa invingem! 1 De la: angi_san2001 3 Martie 2012 11:34
Iubesc pe cineva dar nu pre stiu sa arat 3 De la: fleurdelis 25 Iunie 2010 06:16
Setari Cookie-uri