Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

avea treaba multa de a trebuit sa plece..
cum am mai zis, bine ca nu ia facut si la copilul ala ceva
Va aduceti aminte de una ce sa aruncat de la 4 cu copil in brate???Aia a dat chix rau si a zis ca decat sa-l lase pe micut mai bine il ia cu ea.Sinuciderea unei minti bolnave si frica de asi parasi pruncul...o prea mare iubire
Madalina a plecat singura ...doar ea si gloria ei imaginara.
acum nu zic ca aia ce sa aruncat a facut o fapta buna, departe gandul dar este o diferenta mare si da un minim de raspuns visavis de viata ei personala...
ameno
Postat pe 16 Iulie 2010 14:52
pozitia in care a cazut , urmele de pe corp , modul de imprastiere a urmelor de sange ,la asta se uita criminalistica atunci cand exista suspiciuni de crima, in plus e o chestie matematica , calculezi ...fiecare poate sa incerce desi nu e indicat :-)) ...cam de la ce la ce distanta trebuie cazi pe gresie si cu cata forta ( avand in vedere greutatea ei nu era una mare, deci nu e cazul) pt a-ti sparge in cadere de la aprox 1.60 m capul in asemenea hal...inca ceva:de regula cu otrava ,tot trebuie sa inghiti de vreo 10 ori ca sa ingerezi cca 400 ml ..ori dupa primele guri deja te cam ia cu lesin si restul , contractii ,trebuie retinut ca Furadanul este att de otrvitor, nct un singur mililitru din aceast produs poate fi fatal unui om matur. Ingerat, substana blocheaz o enzim vital - colinesteraza - decesul survenind n maxim 1 minut , de regula stop cardiorespirator.
reyya
Postat pe 16 Iulie 2010 14:56
Zambila...e de luat in calcul si varianta ,, B" dar daca vezi cu cata superficialitate se face o cercetare la fata locului te apuca durerea de cap..
reyya
Postat pe 16 Iulie 2010 14:58
mai...eu imi aduc aminte si de cazul baiatului indragostit de profa de romana...ala cate tentative a avut si mai mult notate cu lux de amanunte nici la ala nu a vazut nimeni nimic si a incercat de vreo 10 ori
cine stie de cate ori a incercat si ea...
ameno
Postat pe 16 Iulie 2010 15:02
De la: ameno, la data 2010-07-15 12:49:19
De la: small_lady, la data 2010-07-15 01:03:59Pana nu o sa se incheie cazul o sa se speculeze multe teorii si or sa se acuze multe personaje...la ce e bun?ea tot a murit aducand astfel pe lume inca o moarte inutila...o sa uitam de ea,cum am uitat si de altii...ca asa e construit psihicul uman....dar acum pe moment,sa o comemoram ca pe o cantareata buna care a fost:)

scuze dar eu nu sunt de acord sa o comemoram la nivelul a cea fost pe plan profesional.
Se simtea depasita si nu a acceptat idea ca e praf si nu se ridica asteptarilor.Muzica ei nu mai era cautata de mult timp.E pacat ca nu a vazut valorile reale care le-a avut in viata ei de "om".Profesional multi urca pe scara succesului si multi cad la fel de repede cum au urcat.Daca nici viata, copilul pe care si la dorit atat de mult nu i-au dat multumire de sine...imi pare rau dar a fost o lasa care a ales partea mai usoara.MOARTEA.

Adevarul e ca nu ihi inteleg gestul pentru ca oricate probleme am avut eu sau cei apropiati mie, niciodata nu mi-a trecut prin cap sa ma sinucid, insa am inteles ca depresiile pot sa te invinga...
Le avea pe toate,in aparenta cel putin...oricum,daca nu le avea, ar fi putut sa si le procure..in timp...Insa a ales moartea...numai ea stie ce a avut in cap...da,poate fi considerata lasa....nu sunt artista si nu inteleg iubirea asta crunta fata de faima..toti oamenii faimosi au o placere morbida sa-si distruga viata ...
Insa tocmai pentru ca nu o inteleg, nu o condamn...ca a fost lasa....o conndamn poate doar ca a adus copilul ala pe lume....dar e si aia o viata..poate va calca pe urmele mamei..pe urmele bune si frumoase ale vietii ei...fara sa lase faima sa i se urce la cap..Oricum ar fi...Dumnezeu sa o ierte pentru ca nu si-a pretuit viata..si sa ne ierte si pe noi pentru ca o judecam...
small_lady
Postat pe 16 Iulie 2010 15:10
nu stiu, da' pot sa-mi imaginez!
dar poate se vor stradui mai mult pt ea, pt ca este persoana publica si presa va pune presiune pe caz
zambila
Postat pe 16 Iulie 2010 15:10
morti cu morti...vii cu vii
ameno
Postat pe 16 Iulie 2010 15:13
fata asta a iubit fara ai fi impartasita iubirea mai..,ascultati melodiile ei cu atentie..
pe plan afectiv,nici cei doi soti..,si nici macar copilul, nu au reusit sa-i umple golul din suflet..
roby_cado
Postat pe 16 Iulie 2010 20:59
Bre, sincer, mie unul imi pare rau de Madalina Manole. Insa ceva probleme cu capul tot a avut fata asta.
Era mult mai simplu sa fi apelat la Adrian Iovan pentru o moarte rapida si curata, nu cu insecticid sau ce mama zmeilor si-o fi turnat pe gat in loc de suc de fructe. In orice caz, cand am aflat ca a dat coltul careva cunoscut, in speta o vedeta, am crezut ca e Ilici. Dar, ghinION...

Hai, nu fiti maniosi, viata e complexa si are multe aspecte.
anakin
Postat pe 16 Iulie 2010 21:09
ce dreaq bre..,o vezi pe madalina sa se catere pe un balcon,in timp ce Iovan o ia la tinta..? ..neee..
si apropo' de Ilici..,ala e nemuritor bre..,nu-ti mai face iluzii..
roby_cado
Postat pe 16 Iulie 2010 21:17
lasa, roby, ca dupa criteriul asta al tristetii melodiilor ar trebui sa se sinucida asap 90% dintre ei.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2010 21:18
Roby, o vad sau nu, dar imaginea ar fi fost tare misto, reunoaste
anakin
Postat pe 16 Iulie 2010 21:20
he he..,ea cu pupilele dilatate de spaima,si vantul sa sufle salbatic in pletele-i "de foc"..,in timp ce guzganul o ia in "catare"..
dap..,ai dreptate..,superb..
ce aripile vantului,ce casablanca..
roby_cado
Postat pe 16 Iulie 2010 22:27
robi, nu fi cinic. o moarte e o moarte. trebuie tratata cu respect
si_totusi
Postat pe 16 Iulie 2010 22:31
nu totusico..,in conditiile astea nu..
parerea mea
roby_cado
Postat pe 16 Iulie 2010 22:32
si_totusi, cel mai rau lucru pe care il poti face ref. la nefericire - proprie sau a altcuiva - e sa o tratezi cu respect.
Trust me.
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2010 22:34
cu atata respect au tratat unii moartea ei incat una sa sinucis la fel ca ea cu Furadon a reusit domn'le sa bea 100 ml... si inca unu a dat gres...ehhh o sa mai incerce
daca baba cei a dat pe gat jumate de otrava cu siguranta Madalina a reusit sa dea pe gat acei 400 parca??
Dehhh era mai tanara si in putere.
Si-a cautat-o Madalina si a reusit din prima.Asta da realizare
ameno
Postat pe 17 Iulie 2010 10:35
respect?! cred ca un procent foarte ridicat de oameni cu minte nu acced spre el luand in considerare "sursele" de provenienta
mda...
si cateodata as prefera sa stiu ca suntem pe cale de disparitie, Alinuto... decat ca asta e tot ce putem noi a percepe si pricepe...
moniq_
Postat pe 17 Iulie 2010 10:44
Nu mi-am imaginat ca acest forum este plin de detectivi, criminalisti si medici legisti Oameni buni, lasati scenariile astea in seama persoanelor de specialitate, nu mai judecati...si nu mai faceti filme! Mai bine sa ne rugam la bunul Dumnezeu sa ne fereasca de asa nenorocire, lasti-o sa se odihneasca in pace...si sa amintim in rugaciunile noastre iertarea ei! Eu consider ca noi romanii inca mai avem putin suflet sa facem asta.....
Indiferent de ceea ce s-a intamplat ganditi-va ca e posibil sa nu aflam niciodata adevarul, in plus...cu ce ne ajuta daca-l stim?
Madalina, o voce superba, o artista neinteleasa poate...a ales sa plece dintre noi, sa o lasam sa-si urmeze calea vesnica....
Morena29
Postat pe 17 Iulie 2010 11:12
De la: anakin, la data 2010-07-16 21:09:58Bre, sincer, mie unul imi pare rau de Madalina Manole. Insa ceva probleme cu capul tot a avut fata asta.
Era mult mai simplu sa fi apelat la Adrian Iovan pentru o moarte rapida si curata, nu cu insecticid sau ce mama zmeilor si-o fi turnat pe gat in loc de suc de fructe. In orice caz, cand am aflat ca a dat coltul careva cunoscut, in speta o vedeta, am crezut ca e Ilici. Dar, ghinION...

Hai, nu fiti maniosi, viata e complexa si are multe aspecte.



IO nu cred ca s-o sinucis!!!
ce ii asa de greu de priceput???

si apoi daca ar fi fost asa,OARE nu draga societate in care traim ne dezechilibreaza emotional
SINCER???
oare cata invdie feminina o fi starnit fata asta cu felull ei de a fi?
cate fete nu si-ar fi doritt macar sa arate ca ea
era o LUPTATOARE cu viata
si sa STITI si voi
o luptatoare nu capituleaza niciodata
cineva i-o facut felul
CINEVA era incomodat(a)de prezenta ei
nu cred nici ca sotul ei ar fi vinovat
si nu sunt singura care crede asta
LILO
Postat pe 17 Iulie 2010 11:22
Si de ce ma citezi pe mine?.. crezi ca sunt singurul care spune ca s-a sinucis? ori te pomeni ca ai gasit deja vinovatul ?

Free advice: mergi la anchetatori si spune-le de ceea ce crezi tu, cu siguranta ca, daca te vor asculta, vor incheia o zi de munca un pic mai bine-dispusi.
anakin
Postat pe 17 Iulie 2010 11:26
anakine...pt ca...te iubesc

cu toate ca tu simti doar aversiune fata de mine

postarile tale sunt deosebite dar nu si atitudinea ta fata de "unele" forumiste
LILO
Postat pe 17 Iulie 2010 13:13
p.s...dar...atata timp cat exista o "dara de umor" ce mai conteaza atitudinea
LILO
Postat pe 17 Iulie 2010 13:16
ioaaaiii!!!

ai vazut? anakine?
postarea s-o inregistrat la 13:13
se spune ca daca te uiti la ceas si acesta indica aceeasi cifra la ore si minute CINEVA te iubeste

si sa stii ca ii adevarat
eu am simtit asta pe pielea mea

desigur ca eu te iubesc pe tine pt ceea ce esti in virtual..
sa ZAMBESTI mai mult
viata este atat de frumoasa!!!
LILO
Postat pe 17 Iulie 2010 13:19
Va e greu sa credeti ca s-a sinucis pentru ca nu o cunosteati ca om ci doar ca artist, ca produs media care ,,sa vanda'' De multe ori sub chipuri angelice, se ascund demoni si sub o masca zambitoare se ascunde o drama...
m_ada
Postat pe 17 Iulie 2010 13:46

"cazul Madalina Manole si Anca,avea ca subiect lipsa iubirii,nu a dragostei,ca aia o faci in fiecare zi.ai mai,chiar asa,dar faptul ca de mica,avea tristete in oki,rautate cat cuprinde,nu putea sta cu cineva ,fara sa fie iubita ,iar ea nu era in stare sa ofere iubire,nu mai amestecati iubirea cu faptul,ca ea mereu nu era multumita,de nimic.nici macar de copilul pe care l-a asteptat atat.a avut o mare precizie in modul ei de sinucidere,plus in modul ei comportamental duplicitar.parca era masochista.a jucat rolul vietii ei.restul sunt legende si presupuneri.prea cerebrala pt a fii bolnava.toata viata ei a fost un simulacru.inclusiv "auto-sinuciderea-voit -teatrala".era egocentrica.pana si muzica pe care o canta era morbida.
vuvuzela
Postat pe 17 Iulie 2010 14:20
ia te uita ce-mi seamana caracterizarea asta cu a altcuiva ... care sufla a paguba si destul de tamp pe aici; doar ca nu ma gandeam la atata luciditate in a- si croi autoportretul; ca altceva decat stupiditate si rautate primitiva nu emana nici din aceste biete randuri.
plus, la fel ca totdeauna:idei putine, fixe si proaste!
moniq_
Postat pe 17 Iulie 2010 16:34
fleurdelis
Postat pe 18 Iulie 2010 19:25
bre, nu ca mi-ar pasa, da' daca tot nu prea-i activitate p-acilea, imi dau si eu cu parerea...

sa intri p-un site d-asta cu probleme de viata si sa te bagi pe forum numa' ca sa spui rip madalina, mi se pare cam de nivelu' lu' irinuca, sau cum draci isi mai zice iuzeru' ala nelinistit... de fapt, e si-asta un fel de bagare in seama, atunci cand n-ai nimic de zis...

ma rog, fiecare cu fanii lui, pana la urma... he,he,he...


zambil
Postat pe 18 Iulie 2010 22:32
bre, da unde mai pui, ca maine-i sarbatoare maree....si-am zis sa intru si io intro biserica, deh....
ma nene, au inebunit pana si preotii cu madalina asta!
mi-a tinut ala o predica de'ntreaga, despre a spune un NU hotarat sinuciderii, cd io nici nu voiam sa ma suicidez, vb aia....de te apuca apoplexia!
+ ca aleluiaa slujba, nenici!
popa impresionabil, vb aia!
si unde mai pui, ca nici nu s-o sinucis
fleurdelis
Postat pe 19 Iulie 2010 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 21:27
Buna seara tuturor:) 23 De la: Junona 12 August 2009 22:56
ce sa faci si ce sa nu faci cand esti inselata??? 9 De la: reyya 9 Decembrie 2009 02:00
SCRISOARE CATRE PRIETENA MEA 7 De la: ameno 26 Octombrie 2010 20:58
Rasu` plansu` 304 De la: ufishor 12 Iunie 2013 08:29
Setari Cookie-uri