Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

scuze de of topic da tanti aia cu camera plina de liliac ...indragostita de un schizo ce mai face???asteapta si ea clicul sau a luat drumul despartirii
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 20:46
Cine, ameno? carmensita, fata cu plansul de foc?
anakin
Postat pe 14 Iulie 2010 21:38
mai, tot e bine sa alegi tu drumul; eu una, n-as fi avut curaj...
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 21:40
Moniq, asta nu e curaj.....e lasitate...
nuti_vio
Postat pe 14 Iulie 2010 21:44
Nuti... nu sunt de acord; fie si numai pentru clipa aceea de mare curaj de care a dat dovada!
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 21:46
De la: moniq_, la data 2010-07-14 21:40:17mai, tot e bine sa alegi tu drumul; eu una, n-as fi avut curaj...


moniq, ce draku curaj e ala sa dai pe gat un pahar cu furadan,?? ,,a rezolvat nefericirea" ...era mult mai greu sa lupte..e adevarat..asa cu un pahar de pesticid,,te iubesc nespus fiul meu ...dar..."
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 21:53
faza asta n-o inteleg nici eu... cum poti sa vrei sa mori cind ai un copil de un an, la un an e inca bebelus: si facut la 40 de ani - deci e o implinire ASTEPTATA?!
Il lasi cui?
Nu stiu, eu eram la extrema ailalta cind eram fie-mea bebe: jeleam cu ea in brate la ideea ca ar putea ramine singura intr-o lume care mi se parea foaaarte rea pt minunea mea (singura insemna si ca ma duc pina la bucatarie....)
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2010 21:59
pur si simplu; daca am intelege, am face toti probabil, cam la fel;
eu zic sa nu incercam si sa respectam decizia fiecaruia;
cam atat despre asta;
cred ca a tras ea linia foarte clar intre persoana ei si... restul!
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:01
Moniq.....curajul in acceptiunea mea are o alta conotatie...
Asta inseamna curaj?...sa lasi un copilas de 1 an.....in voia sortii, sa il lipsesti de atentia...dragostea mamei? Cand aduci pe lume un copil iti asumi o mare responsabilitate.....sufletul tau poate fi,, franjuri" in unele momente, dar o singura privire...cea pruncului tau, iti poate da taria...forta necesara pentru a merge mai departe.
nuti_vio
Postat pe 14 Iulie 2010 22:07
Nuti, aici nu e vorba despre "NOI"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chiar nu cred ca pot discuta tema asta; dar exista situatia in care nu mai esti TU; si atat; iarta-ma, nu pot si gata!
repet, cred ca linia s-a tras foarte precis; cineva a vrut "out"!
poate ar trebui sa pricepem ceva din asta; in fine: gura lumii...
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:09
daca esti maniaco -depresiva( in fara aia naspa )...astazi simti ca toata lumea e a ta..maine vei simti ca esti inutila , nu mai esti la fel de frumoasa...nu te simti bine cu tine..esti in plus...viata e prea trista....si ciao..eu am mai explicat daca are pata pusa( si-o avea ) sa o termine ..o termina, nu ai nicio sansa sa fie salvata, vointa de a muri e mai mare decat vointa de a trai, coordonatele se schimba.
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 22:13
exact, Reyya!
da' tot cred ca ar trebui sa o lasam, asa, acolo unde e!
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:14
daca va uitati atent , in toate aparitiile radea cu gura pana la urechi...totusi , privita atent e o chestie fortata..astazi rad cu gura pana la urechi ..peste 3 zile e posibil sa-ti tai venele....cam asta e ,,rationamentul" . poate sa fie plina de viata azi si apatica maine..si tot asa..
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 22:16
gata moniq, nu deranjam mortii..corect :-)
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 22:16
Moniq.....am o fiica de 18 ani si un fiu, care implineste sapt viitoare 20 ani.... mi-am pierdut un fiu, nu a trait decat 24h dupa ce l-am nascut.....deci vb dpv al unei mame..... a unei femei, care stie ce inseamna durerea sufleteasca..
O seara faina
nuti_vio
Postat pe 14 Iulie 2010 22:17

Nuti, eu iubesc sufletul tau cald! sa nu te indoiesti de asta! insa subiectul asta...
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:19
D-zeu sa o odihneasca...sa ii fie tarana usoara.
nuti_vio
Postat pe 14 Iulie 2010 22:20
da, s-o odihneasca Dumnezeu! indiferent de ce vor zice popii...
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:25

eu nu cred in varianta sinuciderii
blondy_made_to_love
Postat pe 14 Iulie 2010 22:25
nici cei care aleg asta, nu cred in varianta ta!
dar te intereseaza?! nu! atunci...
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:28

A fost regizata sinuciderea. Chiar de ziua ei.
Ultim cantec de lebada. eu asa vad.
A iubit imaginea ei, mai mult decat copilul.
Ceea ce este groaznic.
cricat
Postat pe 14 Iulie 2010 22:30
da, cum le mai stim noi, "curajosii si invingatorii" pe toate...
"we are the champions"!
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:35
nu moniq.... nu le stiu pe toate....
Ma doare enorm ca un copil a ramas fara mama. Mai ales ca a fost alegerea ei.
Imi placea mult Madalina .....
cricat
Postat pe 14 Iulie 2010 22:39
Cricket, draga mea... mi-am exprimat opinia mai sus!
moniq_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:40
oki
cricat
Postat pe 14 Iulie 2010 23:04
De la: charmelen, la data 2010-07-14 13:15:04Jean Constantin, care era un mare artist, recunoscut unanim si apreciat in tot timpul vietii lui, a murit la 80 de ani de moarte naturala.
Madalina Manole avea 43 de ani, un copil de un an si a murit de cauze nenaturale. In plus ce mamica cu un copil asa mic s-ar sinucide?
Am o fetita de trei ani, sunt singura, sufar de depresie, am zile cand nu m-as mai ridica din pat, dar gandul la fetita mea me anima in fiecare moment dificil.
Cu oamenii astia rai....poate ca s-a saturat si ea...poate avea si ea problemele ei...La cat de rai sunt barbatii din romania si se comporta urat cu femeile....Le respecta bdoar in pubilc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 23:47
Dumnezeu sa o odihneasca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 23:50
"Dupa razboi multi viteji se-arata!"....si abia acum spun ca au observat ca rasul ei era unul fals...
E usor sa judeci.....numai ea stia ce era in sufletul ei..
Rha
Postat pe 15 Iulie 2010 00:28
Irino, dar tu nu te-ai saturat de oamenii astia rai?

Haide, ca primul tub de pesticid ti-l facem noi cadou, e o promotie speciala din partea casei
anakin
Postat pe 15 Iulie 2010 00:29
buna seara!...pacat de ea,de tineretea si frumusetea ei,de imaginea castigata pe parcursul vietii dar si mai pacat de acel copil care a ramasa fara mama .... .e simplu sa razi 24/24 insa ce ascunde sufletul tau nimeni nu stie dar sa recurgi la asemenea tertipuri sa ''scapi'' este o cruda lasitate.....pacat de copilas.


anaROBERT
Postat pe 15 Iulie 2010 00:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce se insoara barbatii? 86 De la: garbo265966 6 Iulie 2012 23:14
despartire dureroasa 7 De la: tutankhamon 17 Decembrie 2009 00:33
Se spune ca majoritatea copiilor au copiat mintea tatalui,pt ca barbatul este liderul familiei? 75 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 14:06
cum faci?stiti.......? 35 De la: estela 13 Iunie 2011 01:21
Am nevoie de sfatul vostru,va rog!!! 6 De la: milka22 18 Octombrie 2009 22:43
Setari Cookie-uri