Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

cui sa ceri ajutor..nu te plangi oricui..
nici pe el nu-l chemi sa vada ce a lasat in urma lui...
suflet gol in zbor cazut...orbita de iubire ,
credeai ca ai totul si ai pierdut..
cand pierzi tot ce ai avut , nu stii cine esti , nu poate nimeni sa te ajute ....


suflet gol nebun de dor
tu credeai ca ai pereche si un inger pazitor....



Elocvent !
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 14:05
Care par de foc?! Eu nu stiu de ce atata tevatura pe tema asta! Femeia si-a luat viata! Cat respect puteti avea pt un om care prefera sa se omoare decat sa-si confrunte problemele si sa-si creasca copilul?! Mi se pare strigator la cer! Care vedeta? Care stea? La Michael Jackson am inteles... adica nici nu poti compara... dar Madalina Manole? Sa fim seriosi! Cati dintre cei care o "plang" acum ii ascultau cu adevar muzica sau erau la curent cu noutatile din viata ei? Cred ca nici 5%! Eu cred ca suferea de lipsa de atentie si s-a gandit ca daca se sinucide, sigur o sa faca valva si lumea o sa vorbeasca despre ea sau o sa-nceapa sa-i asculte muzica. Cand a murit Laura Stoica, la fel! Dintr-odata toti erau fanii ei, ii ascultau muzica! Macar saraca a murit fara sa vrea...
Nu stiu... din punctul meu de vedere, nu merita nici slujba aia de la inmormantare! Sa nu mai zic de sutele de oameni care s-au inghesuit la capataiul ei.... A fost o femeie tare egoista si egocentrista...urat!
Just_a_girl
Postat pe 22 Iulie 2010 15:29
.....sa nu punem ,,etichete" ...uneori nu( mai ) folosesc nimanui
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:38
sinuciderea madalinei.....e prea mediatizata.....chiar ma enerveaza! pe toate canalele , toti discuta despre asta , se inventeaza mizerii si se cauta lana de aur!!! e clara treaba, ce atata tura-vura, fata avea o depresie, care s-a agravat datorita neimplicarii familiei , si a ajuns pe lumea cealalta.........
gata........odihneasca-se in pace!!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:47
De la: quasaria, la data 2010-07-22 03:54:12tocmai am descoperit ca imi place melodia asta:
http://www.trilulilu.ro/ThatIsNotMyName/631604f367d4af

Cica a fost singura de pe ultimul album...despre care n-a putut sa zica nimic. De fapt, daca o ascult, imi dau seama ca nu prea avea ce sa zica.


cam asta am vrut eu sa spun cand mi-ai raspuns cuu...:"lasa, roby, ca dupa criteriul asta al tristetii melodiilor ar trebui sa se sinucida asap 90% dintre ei"
roby_cado
Postat pe 22 Iulie 2010 15:50
ride-it, uite ca io ii ascultam melodiile, pt asta o apreciez, nu ma preocupa viata privata a vedetelor, nu citesc can-can-uri!

cat despre a merita sau nu o slujba de inmormantare, ma faci sa rad!
uite, io ma si lipsesc de slujba aia, oricum te mananca viermii
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 15:56
http://www.youtube.com/watch?v=DryQENgC7TE

ia bagati urechea acilea..
roby_cado
Postat pe 22 Iulie 2010 15:58
Bre, eu unul m-am saturat de tot circul asta cu sinuciderea fetei cu mintea de foc, mai mult decat atat am vazut ca au adus si psihologi care sa ii analizeze comportamentul sotului ei. Pana la urma, ce panama, chiar e atat de greu (pentru ziaristi) sa pastrezi o minima decenta si sa respecti starea unor oameni, acolo? ..
Ma gandesc ce ar fi fost daca MJ era roman ...
anakin
Postat pe 22 Iulie 2010 15:59
anakin, telenovela cu elodia era mic copil la DDD
si era parul, mai! nu mintea! hai ca esti simpatic!
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 16:02
la ora 18 acu' ,cica pe pro e editie speciala,ne spune nenea "adevarul",gata,s-a hotarat.
pe cat punem pariu ca ne spune ca era schizofrenica,da' nu voiau sa se stie?

superbu'...

reya,

textele nu le facea ea,erau trairile unui duduci f misto pe vremuri,d-aia de-a dat cu fofeaza-n populatie,acum are si ea vreo 6...,si paharul ii este aproape...normal ca se simte cam goala,unele nu se satura niciodata..

poate suna acid ce spun...dar a fost textiera madalinei 22 de ani,o ascultam siderata, cum spunea ca nu au fost apropiate...
nu mai stiu pe ce post am auzit-o,era muci...

castigi bani de pe urma uneia 22 de ani si te doare-n pix...
a! si a zis ca nu a colaborat niciodata cu mada la texte...
asa ca...
iasomia
Postat pe 22 Iulie 2010 17:28
eu n-am zis decit ca mi-a placut melodia, roby: si era pe aceeasi lungime de unda cu vocea care o cinta... Si da, daca asculti Мой ласковый и нежный зверь, de exemplu, Doga trebuia sa se fi sinucis saracul de la primele acorduri... Iti dai seama cum suna melodia asta dupa o despartire?
http://www.youtube.com/watch?v=XvOH6pWyEyI


Pina la urma... e arta, atit.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2010 18:44
fleurdelis
Postat pe 22 Iulie 2010 18:50
http://www.youtube.com/watch?v=spBOZa87xIY
fleurdelis
Postat pe 22 Iulie 2010 18:54
fleur:
http://www.youtube.com/watch?v=skk9vfoUJXc


Continuam cu indemnurile la taiat vene?
Longitudinal, ca e mai sigur.....
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2010 18:57
mai, eu nu mi le mai tai!
le las sa creasca mai lungi

fleurdelis
Postat pe 22 Iulie 2010 19:05
Hai mai, nici asa, un poc filate? Ca mi-am luat foarfeca daca vrei.
Doara
Postat pe 22 Iulie 2010 19:10
ai terminat carteaa??
fleurdelis
Postat pe 22 Iulie 2010 19:17
Da mai. De ieri de la prima ora. Deja m-am plictisit dupa.
Doara
Postat pe 22 Iulie 2010 19:30
De la: Dor_marunt, la data 2010-07-22 19:10:22Hai mai, nici asa, un poc filate? Ca mi-am luat foarfeca daca vrei.


nu le asculta dor..,da-i bataie mami..
roby_cado
Postat pe 22 Iulie 2010 21:03
iasomia...chiar nu inteleg...cica textiera a mers cu ea la ginecolog sa o sustina...nu e usor sa faci inseminare in vitro....daca nu erau apropiate de ce a mers cu ea
lala_cri
Postat pe 23 Iulie 2010 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iluzia unei relatii 84 De la: garbo_480916 4 Martie 2018 16:57
DE ZIUA MAMEI 8 De la: VOIAJOR 27 Martie 2012 23:05
Fazan 6 De la: garbo_399357 28 Mai 2014 14:57
Ce stiti despre barbatul varsator? 2 De la: garbo198469 28 Martie 2011 12:22
FEMEIA DUPA SARCINA 1 De la: LADY_23_ 10 Martie 2011 16:06
Setari Cookie-uri