Am nevoie urgent de ajutooor:(

si cu asta am terminat ca deja am scris prea mult
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:24
nu te taxez... nu m-ai atacat pe mine....
andracalin
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:57
Alexya, daca mai esti, da-mi un semn.
Am vazut mesajele tale, as vrea sa sti ce mai faci, cum esti si din ce oras esti.
Astept raspunsul tau.
te pup
creatza_kidz
Postat pe 28 Aprilie 2009 12:16
ESTI O FATA SI IN CURAND O FEMEIE O MAMICA CURAJOASA. TE FELICIT . SI EU AM O FETITA CARE ACUM ARE DOAR 13 ANI . TE SFATUIESC SA II SPUI MAMEI TALE . DACA NU AI CURAJ CONSULTA UN PSIHOLOG . UNEORI DOAR EI NE POT AJUTA SA COMUNICAM CU CEILALTI. NU TE DESCURAJA .PUNE-TI SPERANTA DOAR IN DUMNEZEU.
elena38
Postat pe 29 Aprilie 2009 13:26
kidz 000817, Alexia e un copil in primul rand si in curand va fi mamica, nu stiu daca se va transforma in femeie, poate ramane cu minte de copil in continuare. Eu nu o condamn ca pastreaza sarcina, chiar daca eu in locul ei n-as fi facut asta, dar nu cred ca e moral sa incurajam asa ceva. Cand feliciti pe cineva cu atata fast, inseamna ca esti f incantata de ceea ce a facut, ca incurajezi asa ceva si nu cred ca e cazul. Si sincer, faptul ca alexia nu a mai scris inclin sa cred ca s-a intamplat ceva - ori s-a gandit mai bine a facut din proprie initiativa avort si nu are curaj sa recunoasca, ori, doamne fereste, ca nu doresc sa se fi intamplat asa ceva, a pierdut sarcina si nu mai are putere sa scrie ori ne evita pur si simplu si nu este frumos. Oricum noi ii dorim sanatate si sarcina usoara si mult noroc pe viitor.
kidz000722
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:10
sunt de acord cu tine kids 000722 nici eu in locul alexiei nu as fi facut avort dar nici sa o ridic la slavi ca a facut ce a facut la aceasta varsta atat de frageda.acum sunt destul de multe materiale informative si toata lumea are acces la informatie ma refer in special la metodele contraceptive,pastile foite prezervative ,si tot nu inteleg de ce tinerele care fac.....ce fac nu le folosesc!atat de inconstiente pot fi?
silviatatu
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:04
subiectul asta e cam rasuflat. chiar trebuie discutat in continuare?
adrica
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:31
la fel zic si eu ca s-a cam spus ce se avea de spus atat pro cat si contra acum ne invartim doar dupa codita apropo de codita sebi a primit un costumas de iepuras care are si codita o sa-i fac poze sa le pun la profil si cu codita
SEBY1YEAR
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:14
Vasilica super asteptam pozele cu"codita".apropo de asta,bunica i-a adus lui alex o caciulita cu urechiuse,e chiar haiosa ,zic eu,trebuie sa pun poza.
Cat despre tema asta,fiecare face ce vrea,aici chiar ca s-au spus de toate si fara o veste de la alexia ,chiar ca nu mai ramane nimic de spus.
O zi buna
ninutza_kidz
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:36
Poate o sa va faca o surpriza Alexia si sa dea un semn de viata ar ficeva ca prea a fost picant subiectul asta mie una chiar mi-a facut placere sa vizionez aceasta telenovela(cum am numit-o eu) care ar trebui sa aibe un final fericit tocmai actorul principal sa va lase balta e pacat zau asa.
maria_serafim
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:41
poate ne spune laura paisan ce s-a intamplat pana la urma, ca e sora ei si trebuie sa stie....
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 08:50
Andra ce vrei mama sa stii, ca nu inteleg. Faptul ca sunt sora Laurei Paisan, nu vad legatura cu subiectul.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 08:59
kidz722, esti alexia?????????
laura paisan a zis ca e sora alexiei...
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:29
Nu draga mea, nu sunt alexia. nu stiu cum de ai ajuns tu la concluzia asta, dar ma rog. Nici nu ma chinui sa te inteleg.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:31
Eu sunt sora laurei dar daca ai fi citit postarile mele sau ale sorei mele ai fi vazut diferentele notabile. Eu am 28 de ani draga mea, sunt maritata de apropae 1 an (sora mea vorbeste undeva de nunta mea) si abia acum, multumesc lui Dumnezeu cred ca sunt insarcinata si nu se va pune problema sa am discutii de genul celor intiate de alexia.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:34
nu inteleg ce nu intelegi... o rugam pe laura sa ne spuna de sora ei...
tu ai spus ca esti sora laurei...
intrebarea mea a venit automat si in mod logic... ori sunteti 3 surori, ori esti alexia, ori nu esti sora laurei...
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:35
Sunt curioasa unde ai gasit tu postarea in care laura zice ca e sora alexiei. o sa caut si eu si de fapt chiar o s-o intreb.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:36
acum am inteles...
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:36
pe pagina 4 pe acest forum, undeva mai la sfarsit.... ai gasit?
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:37
Nu draga mea, nu suntem deloc 3 surori. Nu stiu ce e asa greu de inteles si nu stiu cum gandesti dee faci tu asa conexiuni. Tu ai zis ca poate spune laura de ce s-a mai intamplat ca doar e sora ei. si a cui putea fi sora, fiind vorba de topicul deschis de alexia. Deci eu sora laurei n-aveam nici o legatuta cu topicul. D-aia am scris eu, ca sa te lamuresc draga mea ca nu sunt alexia
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:38
Apropo, eu sunt sora autoarei acestui cont. Si el e nepotelul de care vorbeam.

Asta e textul de care vorbesti
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:39
da
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:40
cred ca am inteles... vorbeai de pe id surorii tale, dar nu aveti nicio legatura cu alexia...
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:42
Vroiam sa lamuresc faptul, ca scrisesem si mai sus un mesaj in care ziceam ca eu nu am inca un copil si sa nu se creeze confuzii ca scriam de pe un cont in care aparea un copil. Am vrut sa lamuresc ca eu sunt sora autoarei contului, adica sora laurei, de unde legatura cu alexia, habar nu am. Tu daca citesti bine, chiar si de pe contul sorei mele (la momentul respectiv eu nu-mi creasem un cont) apa o gramada de postari din care reiese f clar ca eu nu sunt prea incantata de ideea de a pastra o sarcina la 17 ani si eu n-as fi facut asa ceva. DECI, daca eram Alexia, nu scriam asa ceva mama draga.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:43
ok... scuze de confuzie.... n-a fost cu rea intentie....
multa lume foloseste notiunea de "cont" pentru a defini "forumul" ...
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:45
Doamne, nici nu-mi inchipuiam ca se poate ajunge sa se creada asa ceva. In fine, bine ca te-ai lamurit ca desi n-am nimic cu copila asta, nu-mi face placere sa fiu asemanata cu ea.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:45
nici mie nu mi-ar placea... te inteleg... scuze inca o data....
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:46
nu-i nimic, numai ca nu mi-a picat bine cand am vazut ce ai postat. Chiar nu pricepeam de unde si pana unde si m-am cam "infuriat", ca sa zic asa.
kidz000722
Postat pe 4 Mai 2009 09:46
la vremea respectiva asa am inteles, desi ma miram ca este atat de calma si detasata... ma rog, cu copilul in brate, citind printre randuri si dorind sa-i arat alexiei ca e o greseala ce face, am inteles gresit postul tau....
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:49
nici eu nu sunt de acord cu un copil atat de devreme... poate ai citit mesajele postate de mine...
andracalin
Postat pe 4 Mai 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dermatita seboreica 26 De la: garbo_446242 14 Iulie 2017 16:22
pete de mucegai 35 De la: kidz005563 26 Aprilie 2010 09:35
MAMICI DIN SIBIU 1 De la: diana_maria 16 Februarie 2010 21:14
AJUTOR...... 2 De la: adrica 13 Aprilie 2009 22:22
vaccin prevenal 7 De la: carmenn7 9 Februarie 2009 21:14
Setari Cookie-uri