Nastere la Polizu!!

Buna!! Sunt graviduta in 27 saptamani,si voi naste cu prof Banceanu..Am sa nasc cu ceyariana pentru ca acum 2 ani, am avut un chist ovarian,si sunt deja taiata pe burtica...Vroiam sa stiu daca a mai nascut cineva cu dansul,si cat ar trebui sa+i dau pentru ceyariana..._
Pe mine m+a chemat toata sarcina la Sanador,unde este destul de scump si m+a pus sa fac o gramada de ecografii..
Va multumesc si astept un rasp
georgy1980
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:17
Nu imi raspunde nimeni?((
georgy1980
Postat pe 30 Aprilie 2010 20:45
Buna, eu nu am fost asistata de el,dar tot la plizu am nascut acum un an si 3 luni ..nu stiu daca "s-au mai schimbat preturile" ,atunci am dat 300 eur doctorului+500ron pentru anestezist si asistenta care era in sala.Tot doctorului i-am dat si lei ..si el i-a dat echipei lui ...Se afla in spital cat se da ..eu am facut tot cezariana si pana sa nasc am stat internata 5 zile ...oricum erau mamici care aveau mai multi bani si chiar si mai putini asa ca a depins numai de mine cat am dat.
amelia_kidz
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:29
Multumesc mult ca mi-ai raspuns ca ma luase panica!!Credeam ca nu ma baga nimeni in seama...Si ti-ai revenit repede dupa?Ai facut anestezie totala?
georgy1980
Postat pe 6 Mai 2010 12:10
Scump, foarte scump! Si asta este "ciubucul", la care se adauga salariul!
Sper sa nu ma coste atat de mult! Astia sunt in stare sa-ti ia toti banii! Pentru copil ce mai ramane? Nu dau mai mult de 1500 lei pt cezariana! Si asta la Pitesti. Am 33 de saptamani! Mai este putin!
Lowiny
Postat pe 6 Mai 2010 12:17
sa le fie rusine!!!!!! am niste nervi pe doctorii si asistentele astea...au salar dar nu se multumesc,rar mai sunt doctori care sa iti refuze ''ciubucul''...nishte escroci iar majoritatea dak nu le dai te lasa sa mori...mie slava domnului nu m-i s-a intamplat dar la colega mea de salon pana nu a dat bani la doctor si la anestezist nu se putea salva uterul (au vrut sa i l scoata,a avut mai multe prob)...ce fac cei ce nu au bani nici pt cele necesare?RUSINEEE!!!...
eu_mino
Postat pe 6 Mai 2010 13:55
Sunt de acord cu voi!!! Nici eu nu am sa dau mai mult de 1500 ron ,si asa mi se pare mult....Plus de asta trebuie sa dai si la anestezist si la neonatolog ,si mai sunt si asistentele...Si,sunt niste asistente de iti vine sa le strangi de gat..Daca nu le dai cat vor ele adica de la 10 ron in sus nici nu se uita la tine..Doctorul cu care am sa nasc ,m-a si operat acum 2 ani.Este directorul spitalului ,deci va imaginati ca trebuie sa sar cu banu
Eu sunt suparata pe nel ca m-a chemat toata sarcina la SANADOR unde nu va spun ca o consultatie este 150 ron si dura aproximativ 3 min Plus de asta,mi-a dat si o gramada de ecografii 4 d si alea 420 ron..si uite asa m-a dus sarcina pana acum la vreo 1000 euro lejer...
georgy1980
Postat pe 6 Mai 2010 14:16
nu mai fii suparata pe bani. bucura-te ca ai sarcina bine santoasa si cu dumnezeu inainte. mai bine mai multe ecografii si sa stii ca esti ok, decat sa ai ceva si sa nu stie nimeni. iar banii, cum vin asa se si duc, santatea conteaza. crede-ma. am avut bani si probleme si as fi preferat sa nu am nici una nici alta (si banii nu au contat pt cam nimerit dr buni care nici nu au cerut, e adeverat ca au primit la insistenta mea, pt ca chiar consideram ca merita si voiam sa le rasplatesc si eu cumva eforturile si darul pe care ni l-au facut: insanatosirea copilului nostru)

acum sunt insarcinata a doua oara si as da oricat mi s-ar cere ca sa stiu ca nu vor mai fi probleme de data asta...
pinicuta
Postat pe 6 Mai 2010 14:24
Da este adevarat!! Sanatosi sa fim amandoi asta conteaza,dar te superi asa cand vezi ca profita..
georgy1980
Postat pe 6 Mai 2010 17:34
stiu... si culmea: ei profita pt ca stiu ca nu o sa pui banii mai presus de sanatate... dar lasa ca o sa isi primeasca fiecare rasplata sa, haide nois a ne concentram pe sanatate, ca supararile nu fac bine deloc (nici la sanatate, nici la moral, nici la nimic )
pinicuta
Postat pe 7 Mai 2010 11:53
Asta asa e!!!Va multumesc ca ma sustineti...
georgy1980
Postat pe 7 Mai 2010 16:09
Doamne ce scoruri ....nu pot sa cred...eu am nascut anul trecut in iunie tot la Polizu ,banii i-am dat dupa ce s-a "consumat" toata treaba si am dat 800 ron la dr,200 ron la anestezist,200 ron la moasa.Mentionez ca am nascut natural,cu epidurala si copilul a avut dubla circulara de cordon deci am avut o dr de exceptie Normal am inteles ca trebuia sa dau 500 ron la dr,si cate 100 ron la anestezist si moasa dar mi-a placut prea mult cum s-au purtat cu mine asa ca am ales sa le dau si "prima" Dar am auzit ca fiecare dr are tariful lui asa ca ...eu cred ca am avut noroc
dani3lla_kidz
Postat pe 8 Mai 2010 23:36
Da ,profita pentru ca stiu ca trebuie sa nasti!!Totusi va rog daca auziti pe cineva care a nascut cu Prof Banceanu ,va rog sa-mi spuneti si mie ..Eu cunosc pe cineva care nascut cu el,dar a dat ffffffff mult,nu am sa dau atat niciodata!!Ma rog,a dat sotul tipei care este si prieten cu doctorul...dar a dat prea mult...
Va pup ,fetelor ..Deja ma ia panica ca am intrat in 29 de sapt si se apropie :D
georgy1980
Postat pe 9 Mai 2010 16:37
fetelor.. spuneti niste preturi la nastere de... ramai cu gura cascata da ce nasc ei in locul nostru
eu am nascut in 2008 si nu am dat decat 200 euro astia au fost toti banii
toata lumea e draguta pe acolo, chiar nu e nevoie de atatia bani
eve_2350
Postat pe 13 Mai 2010 22:11
buna mamici si eu am nascut in 2007 la municipal dar am dat per total 10mil cu tot cu asistente ....am facut cezariana cu anestezie totala si am nascut joi si sambata am fost akasa ....dar preferam sa mai raman in spital .
Lory07
Postat pe 19 Mai 2010 15:32
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 15:53
sunt 2 variante:
1. decat bani, oeferiti medicilor si moaselor bilete la salina
2. salina vrea sa nasca la polizu
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 15:57
Salina SUSESI e departe de Polizu, e la Timisoara...........
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 16:04
stiu. si ce daca? raman valabile ambele variante
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 16:05
Atunci mai bine despartim Polizu....... si iese POLI (Timisoara) si ZU (Radio). Si Poli si Zu sant cei mai buni...........
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR! 7 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:26
scaunul bebelusului meu 6 De la: anaROBERT 1 Aprilie 2010 00:25
regurgitarea 4 De la: horobeanu 7 Decembrie 2008 20:34
intrebare 8 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 16:29
alimentatia la 7 luni 1 De la: alina_biencutza 8 Iulie 2009 23:25
Setari Cookie-uri