mamici din oradea

as vrea si eu sa mai cunosc mamici din oradea....special din rogerius si nu numai!putem vorbii si pe mess....idul meu mamica.dulce !va astept si va pup dulce si pe voi si pe bebei
scolaritzas
Postat pe 8 Februarie 2010 14:08
Buna ziua mamiici si viitoare mamici!
Am revenit cu vesti... proaste ! Am pastrat sarcina si am nascut un bebic de 3300g si 54 cm! Sotul acum iubeste enorm bebicul! Il cheama david gabriel si e nascut pe 9 noiembrie 2009!
Va cer ajutorul, va implor sa ma ajutati!
bebe a meu are tumoare de baza de craniu etaj anterior biopsie transnazala ! se poate face un tratament in turcia si ne costa 6000 euro! va implor daca ne puteti ajuta??? va implor din suflet! pana acum am strans 3200 euro!
ne poate cineva ajuta???? va implor
somotiucu
Postat pe 8 Februarie 2010 14:10
am deschis un cont la banca transilvania numar de cont iban : RO45BTRL020501201U48909XX deschis pe numele meu POP IULIA ALEXANDRA! VA IMPLOR daca puteti sa ma ajutati! suntem deja disperati si nu mai stim ce sa facem! va implor din tot sufletul! orice donatzie ajuta!
somotiucu
Postat pe 8 Februarie 2010 14:36
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 8 Februarie 2010 15:07
ATENTIE!!!


Momentan am rugamintea sa nu luati in seama mesajul scris de SOMOTIUCU, pana cand se dovedeste veridicitatea.

Va multumesc pentru intelegere!

ses
Postat pe 8 Februarie 2010 23:48
si cum se va dovedi adevarul sau contrariul?chiar sunt curioasa a vorbit vre-o mamica cu ea?
anaROBERT
Postat pe 8 Februarie 2010 23:50
in oradea a iesit lumea la plimbare din cate observ si nu mai avem activitate pe forum.:))))))))))
Sa speram ca vine primavara in curind
Pitu
Postat pe 18 Februarie 2010 18:29
nu prea ne nimerim se pare,sa intram mai multe in acelasi timp :)
camitiv
Postat pe 19 Februarie 2010 23:39
pai avind in vedere ca fiecare isi face programul in functie de bebe nu cred ca ne nimerim. A mea nazdravana nu are program fix de dormit in timpul zilei. Nici noaptea nu are ca se trezeste noaptea o singura data sa pape dar nu la aceeasi ora. Noi ziua ne cam chinuim cu somnul. Ieri am iesit la plimbarica ca a fost asa frumos, pacat ca azi e noros. Ce mai faceti? Noutati despre bebei? Camitiv vad ca am ramas numai noi doua. :)))))))))))))
Pitu
Postat pe 20 Februarie 2010 11:55
ce fain.. voi sunte-ti mai multe din oradea... daca as fi locuit inca acolo.. ne puteam intalni cu bb-ei la primavara... dar asta e.. poate va intalniti voi si apoi ne povestiti cum a fost
adryaana
Postat pe 20 Februarie 2010 17:32
noi ne chinuim,ii ies dintisorii ,2 la numar :D si acum vrea numai in rotomobil,nici noi nu mai avem ora de somn,cand pica aia ii:)va pupam
camitiv
Postat pe 20 Februarie 2010 21:33
pai adryaana si tu esti de prin zona. Poate vii la bunici si ne plimbam un pic. Cum sunteti? Mai poveste cate ceva despre voi. Camitiv si noi avem deja al 4 lea dintisor si am fost un picut agitati dar nimic mai mult. Eu zic ca am trecut usor pana acum peste momentele astea.
Pitu
Postat pe 22 Februarie 2010 13:39
:) da lorena...de prin zona dar nu de acolo... asteptam sa vina vara.. sau oricum sa se faca mai cald si iulia sa mai creasca pana atunci.. dar bine inteles ca bunica si-o rezervat deja tot programul iuliei:).. deja face planuri cum o sa o duca in oraselul copiilor.. mami sta destul de aproape, in decebal.. asa ca e destul de aproape de parcul acela frumos amenajat de langa spitalul de copii:)..noutati nu am.. asteptam sa vin medicul saptaana asta sa vedem daca facem vaccinul de 2 luni.. ca a fost cam infundata si cam stranuta.. dar acum nu mai stranuta asa des.. si cu nasucul e mai bine...in rest nimic nou... noi mai avem pana la dintisori:)
adryaana
Postat pe 22 Februarie 2010 15:38
scuze ca ma bag si eu pe aici dar vroiam sa-ti spun adryaana ca dintisorii fac surprize atunci cand ne asteptam mai putin....de ex la bebelu lu o prietena i-a dat primii dintisori la doua luni si la 4 luni bebelu avea 4 dintisori....deci surprize surprize.
bau
Postat pe 22 Februarie 2010 16:07
asa e adryaana, mony08 are dreptate. Dintisorii practic pot aparea oricind. Teoretic apar mai tarziu, dar practic nu e chiar asa. Si eu am o prietena care are un baietel mai mare ca si Alisa cu 2 saptamani deci el pe 11 a implinit 9 luni si deja are 8 dintisori. Cam de pe la 4 luni au inceput sa apara. Ali are doar 4 acum urmeaza al 5 lea. Am o alta prietena care are 2 fetite un picut mai marisoare dar la amandoua primul dinte a aparut la 10 luni. Deci... depinde. Pot sa iti zic ca Alisa la 3 luni avea giingiile inflamate dar primul dintisor a iesit la 6 luni.
Si apropo e frumos oraselul copiilor dar cred ca inca e prea devreme pt noi. Vom vedea la vara dar cred ca vom mai astepta un pic pana sa mergem acolo. Poate doar la plimbarica noi. Mai vedem.
Eu una nu mai stiu ce sa fac cu Alisa in casa. Ne plictisim tare.
Poate ne sugereaza alte mamici ce sa mai facem pana putem sta mai mult afara?
Pitu
Postat pe 23 Februarie 2010 13:20
ma gandesc ca e prea devreme in orasel ptr bb-ei nostri dar bunica face planuri cu bataie lunga... abia asteapta...
adryaana
Postat pe 23 Februarie 2010 16:12
si noi ne plictisim in casa ,am vazut multe mamici prin lotus cu copii dar eu nu indraznesc sa o duc sa stau cu orele pe acolo ca totusi ii spatiu inchis si nu vreau sa imi raceasca iar.asteptam primavara -vara sa iesim in parc si la strand
camitiv
Postat pe 23 Februarie 2010 16:16
fetelor, voi vorbiti serios? la unii copii le ies asa repede dintii?..woow.. acum m-ati facut curioasa.. sa vedem cand o sa ii iasa fetei mele...
lorena, daca la alisa ta ii erau inflamate gingiile de la 3 luni.. o si dureau?.. sau le simteai tu doar inflamate?..
adryaana
Postat pe 23 Februarie 2010 16:16
si la raluca i sau inflamat tot la trei luni si la 6 si o sapt ia iesit un dinte jos si acum la 7 ia iesit un incisiv lateral in partea stanga,nu exista regula ca ies cei de jos apoi cei de sus si apoi laterali.pe raluca a mancatat-o gingia dar a plans doar la al doile adinte de durere
camitiv
Postat pe 24 Februarie 2010 14:24
voi le-ai dat copiilor vostri oua de prepelita?as vrea sa-i dau la raluca dr nu stiu daca-i voie sau e bine
camitiv
Postat pe 24 Februarie 2010 14:25
al meu are la 9 luni 6 dintisori....la 6 luni iau iesit primii 2 apoi la 8 urmatorii si acum de 2 zile al 6lea
care mergeti in oraselul copiilor sau in parc la mwagnolia......eu acolo merg cu al meu.....daca vreti ma contactati pe idul meu si putem esii impreuna cu copilasi cand se incalzeste....va pup
scolaritzas
Postat pe 24 Februarie 2010 23:21
adryaana nu o dureau gingiile, doar erau inflamate. Am trecut usor peste perioada asta. Sper sa trecem in continuare tot asa.
Pitu
Postat pe 25 Februarie 2010 13:42
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)


office_salinasusesi_ro
Postat pe 25 Februarie 2010 17:45
lorena05 .. atunci e bine ca nu a suferit de durere.. ma gandeam ca e foarte greu sa o doara gingiile atat de multe luni... sa vedem cum o sa fie la noi:)
adryaana
Postat pe 25 Februarie 2010 20:50
sa stiti fetelor ca am fost vineri pt prima data in oraselul copiilor cu Alisa. A fost super incantata. Am mers pe jos un pic am stat pe bancuta si normal am incercat si leaganul (unul dintre ele). A fost super incantata. Cred ca o sa mai mergem dar doar de dragul copiiilor ca sunt tare multi acolo. Maria20 tu cam pe la ce ore iesi in parc cu copilul?

Pitu
Postat pe 1 Martie 2010 13:13
ce fain ca ai fosy in orasel lorena.. si? io placut la fetitza acolo?bine ca vine incet, incet vremea buna sa putem sa ma iesim din casa..
adryaana
Postat pe 2 Martie 2010 10:57
adryaana sa sti ca a fost foarte incantata dar eu consider ca e periculos. Eu oricum voi mai merge doar pt ca sunt multi copii si ii place sa se uite la ei . Cred ca nu va fi locul nostru de joaca preferat dupa ce va merge singura. Eu cred ca e tare periculos mai ales daca merg singura cu ea. Sunt multe jocuri, leagane, etc si multi copii. E greu sa urmaresti copilul foarte atent. vVom merge la joaca intr-un parculet mai micut unde nu e asa aglomerat. Asa zic eu acum dar cine stie. ..mai incolo cum ma sucesc.
Pitu
Postat pe 2 Martie 2010 16:27
office_salinasusesi_ro
Postat pe 9 Martie 2010 17:05
fetele....mi-am schimbat id-ul...acum sunt scolaritzas....va pup ...
scolaritzas
Postat pe 11 Martie 2010 22:10
sa inteleg ca mergi la scoala?
ce mai faceti?
Pitu
Postat pe 12 Martie 2010 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
petreceri copii, loc de joaca 4 De la: garbo261705 29 Ianuarie 2012 12:33
intrebare 4 De la: kidz003021 7 August 2009 17:44
rubeola 3 De la: anaROBERT 29 Martie 2010 02:13
Sezonul mucisorilor 56 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 08:18
vacinul antigripal 4 De la: laura_paisan1983 19 Noiembrie 2008 11:12
Setari Cookie-uri