ANIMALELE DIN SPATIILE COMUNE

pai vezi...zambila...te/ai cam facut servitoru animalului...animalu e print la tine acasa...tre sa faci curat dupa ele...sa le hranesti...sa le vaccinezi etc.
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:26
ok, nu ne intelegem reciproc, care-i problema?
asta inseamna ca eu sunt nebuna? sau ca esti tu??
eu n-am afirmat asa ceva, in schimb, tu da!

si uite, mie nu-mi plac oamenii!
si singurul meu scop in viata e sa fiu fericita
iar animalele astea blanoase is o comoara
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 09:27
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:26:49pai vezi...zambila...te/ai cam facut servitoru animalului...animalu e print la tine acasa...tre sa faci curat dupa ele...sa le hranesti...sa le vaccinezi etc.


fetita, nici un efort nu-i prea mare comparativ cu satisfactia pe care ti-o ofera aceste animale.
dar ma tem ca nu poti pricepe...
Tylly
Postat pe 16 Martie 2010 09:28
De la: zambila, la data 2010-03-16 09:27:42ok, nu ne intelegem reciproc, care-i problema?
asta inseamna ca eu sunt nebuna? sau ca esti tu??
eu n-am afirmat asa ceva, in schimb, tu da!

si uite, mie nu-mi plac oamenii!
si singurul meu scop in viata e sa fiu fericita
iar animalele astea blanoase is o comoara
io zic ca nu esti nebuna daaaaa
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:28
pentru mine ar fi o corvoada...animalele blanoase....nicidecum o comoara....am zis...una e la tzara...traiul....alta e treaba cu orasul
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:29
nu inseamna ca toti care au animal in casa au mizerie. si da, m-am uitata la emisiune si am vazut ca mizeria era facuta de oameni, nu de animale. am avut pisici in casa, le-am ingrijit asa cum trebuie, nu a fost niciodata murdar. stateam cu chirie si proprietara nu suporta pisicile si de cate ori a venit nu si-a dat seama ca am pisica. adica 3 ani luna de luna poate mai des. acum stau intr-o amarata de garsoniera si din pacate nu am loc pt un animal, i-as face mai mult rau decat bine pt ca nu am nici spatiu nici timp sa ma ocup. dar cum o sa am iar posibilitatea o sa o fac.
violeta1981
Postat pe 16 Martie 2010 09:29
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:26:49pai vezi...zambila...te/ai cam facut servitoru animalului...animalu e print la tine acasa...tre sa faci curat dupa ele...sa le hranesti...sa le vaccinezi etc.
acelasi lucru au facut parintii tai cu tine ...te-au hranit ,te-au facut mare si scopul tau care este??????????????
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:29
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:29:06pentru mine ar fi o corvoada...animalele blanoase....nicidecum o comoara....am zis...una e la tzara...traiul....alta e treaba cu orasul
esti lenesa?????????
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:30
vezi andreea asa trebuia sa incepi nu-mi plac animalele ,copii ca mis lenesa si egoista si imatura si nu pot oferi iubire
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:32
mda, imi pare rau pt tine, andreeea, daca asta consideri
inseamna ca tu esti sluga pt ca ai grija de copilul tau? urat!
atunci, de ce l-ai mai facut?
poate ti-ai fi atins mai usor scopul in viata si nu te-ar mai fi incurcat nimeni

pai uite ca, decat asa, mai bine lipsa...o sa ajung sa-mi para rau din nou pt copilul tau!
pana si un animal blanos simte cand nu i se acorda suficienta atentie, sau cand nu e dorit, sau preferat altul in locul lui dar un copil?
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 09:32
ia uite la ce discutii s.a ajuns // dar pana la urma e chestie de conceptie....
...nu stiu da io una nu as suporta sa/mi zboare animalu....mancarea de pe masa....si stiu asta tocmai de la tara....ca vedeam cat sunt de smechere pisicile de se urcau cu tupeu pe masa...incercand sa fure mancarea....nu ca bunica/mea le/ar fi tinut ne/hranite....din contra era prima ei grija...animalele sa fie hranite....dar am observat ca tot nu le ajungea...asha ca pe masa nu putea sta nimic ne/acoperit...de pisici
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:32
De la: garbo074997, la data 2010-03-16 09:29:52
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:26:49pai vezi...zambila...te/ai cam facut servitoru animalului...animalu e print la tine acasa...tre sa faci curat dupa ele...sa le hranesti...sa le vaccinezi etc.
acelasi lucru au facut parintii tai cu tine ...te-au hranit ,te-au facut mare si scopul tau care este??????????????

...pai intreaba/i pe parintii mei...care/i scopul meu
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:35
De la: zambila, la data 2010-03-16 09:32:55mda, imi pare rau pt tine, andreeea, daca asta consideri
inseamna ca tu esti sluga pt ca ai grija de copilul tau? urat!
atunci, de ce l-ai mai facut?
poate ti-ai fi atins mai usor scopul in viata si nu te-ar mai fi incurcat nimeni

pai uite ca, decat asa, mai bine lipsa...o sa ajung sa-mi para rau din nou pt copilul tau!
pana si un animal blanos simte cand nu i se acorda suficienta atentie, sau cand nu e dorit, sau preferat altul in locul lui dar un copil?

...n/ai de ce sa/ti para rau de copilu meu!!!!...crede/ma!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:36
au zis ca aveau sperante mari cu tine si ei inca mai spera
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:36
De la: zambila, la data 2010-03-16 09:32:55mda, imi pare rau pt tine, andreeea, daca asta consideri
inseamna ca tu esti sluga pt ca ai grija de copilul tau? urat!
atunci, de ce l-ai mai facut?
poate ti-ai fi atins mai usor scopul in viata si nu te-ar mai fi incurcat nimeni

pai uite ca, decat asa, mai bine lipsa...o sa ajung sa-mi para rau din nou pt copilul tau!
pana si un animal blanos simte cand nu i se acorda suficienta atentie, sau cand nu e dorit, sau preferat altul in locul lui dar un copil?

...pai cred ca ...tu ar trebui sa traiesti la tzara daca iti plac asha mult...animalele blanoase!!!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:37
De la: violeta1981, la data 2010-03-16 09:29:38nu inseamna ca toti care au animal in casa au mizerie. si da, m-am uitata la emisiune si am vazut ca mizeria era facuta de oameni, nu de animale. am avut pisici in casa, le-am ingrijit asa cum trebuie, nu a fost niciodata murdar. stateam cu chirie si proprietara nu suporta pisicile si de cate ori a venit nu si-a dat seama ca am pisica. adica 3 ani luna de luna poate mai des. acum stau intr-o amarata de garsoniera si din pacate nu am loc pt un animal, i-as face mai mult rau decat bine pt ca nu am nici spatiu nici timp sa ma ocup. dar cum o sa am iar posibilitatea o sa o fac.

...pai sunt doar 2 variante...ori te faci sclavul animalului....ori ai mizerie in casa....mie nu mi/ar conveni niciuna din variante...de aia prefer sa nu am animale in casa!!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:38

parca esti bunicamea, care afirma ca pisicile is rele, stie ea, ca se urca pe masa
dap, si ale mele se mai urca, dar nu pt mancare, ca au la discretie, si apoi, nu mananca orice, ci doar ca sa doarma sau sa se joace cu florile din vaza
si curios, chiar ma rog de ele sa manance si nici macar carne nu vor


cat despre copii, ai grija, ei nu-si pot alege parintii, in schimb parintii isi pot creste copiii asa cum considera mai bine, deci e responsabilitatea ta!
tu ai ales sa-l faci, nu el sa se nasca!

eu am ales sa cresc pisici, e alegerea si responsabilitatea mea! stiam cum o sa fie, deci mi-am asumat!

andreea, vezi ca un copil nu se creste numai cu mancare, haine si apa, e nevoie si de multa afectiune, intelegere, atentie...n-am zis ca ar fi usor, sau ca e cineva perfect pt rolul de parinte, dar la cum vezi tu lucrurile mi-e greu sa inteleg cum privesti tu un copil, care e atitudinea ta fata de el
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 09:39
ce poiii mei ce tot alungi pe toata lumea cu rautatea ta ?????/ce esti asa rea si acra esti ne????/daca esti de ce te porti caaaa nici nu stiu sa spun ca ce ca i-as jigni doamne da vrajitoare miesti
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:40
997, calm!
ai grija la vocabular...desi e un forum public, nu inseamna ca ar trebui sa ne jignim! mersi
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 09:44
pai nu se creste un copil numai cu apa mancare si haine...se creste si cu internet,televizor,scoala...dar daca toate astea lipsesc...E NENOROCIRE!!!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:46
Buna dimi! Andreea, cine ti-a sfaramat sufletul, in mii de cioburi?Citeste cu atentie, toate postarile si incearca sa-te aduni, incapatanarea ta e distructiva....de ce trebuie, sa fii impotriva, tuturor....incearca sa-te impaci, cu tine insati.Eu cred ca in sufletul tau exista, acel graunte de bunatate....toleranta....iubire.
nuti_vio
Postat pe 16 Martie 2010 09:48
calm 997.....zzzzzzzzzzzzzzzzzz...calm......997 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz ma nerva da uite pt tine zzzzzzzzzzzzzz calm zzzzzzzzzzzz
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:49
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:38:51
...pai sunt doar 2 variante...ori te faci sclavul animalului....ori ai mizerie in casa....mie nu mi/ar conveni niciuna din variante...de aia prefer sa nu am animale in casa!!

citindu-ti postarile, m-a lovit o senzatie de deja vu...
tu esti fosta 742 sau 472, nu mai retin... aia de traieste intr-o lume cenusie la care lumina nu poate ajunge, asa-i?

Tylly
Postat pe 16 Martie 2010 09:50
pentru ca nu vreau animaleeeeeee!!!...asha ca si idee in sine!!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:52
dap, de aia e bine sa stii daca poti sa-i asiguri toate astea cand il aduci pe lume, asta inseamna sa fii responsabil
nu is de acord cu aia care zic, las ca-l fac, ca deh, asa o vrut dumnezeu, ca apoi sa ajunga pe strada sau la un centru de plasament, dar asta e alta discutie deja!

eu stiu ca momentan nu-mi pot permite un copil, deci nu fac!

chiar, v-am zis ca am un catzel flocos in fatza blocului, mi-e asa de drag de el, tot se tine dupa mine in fiecare zi, dar culmea, nu vrea mancare ci doar sa fie bagat in seama, e un scump!
nu stiu, pur si simplu se vede pe "fatza" lor daca sunt agresivi sau nu!
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 09:53
De la: Celleste_, la data 2010-03-16 09:50:54
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:38:51
...pai sunt doar 2 variante...ori te faci sclavul animalului....ori ai mizerie in casa....mie nu mi/ar conveni niciuna din variante...de aia prefer sa nu am animale in casa!!

citindu-ti postarile, m-a lovit o senzatie de deja vu...
tu esti fosta 742 sau 724, nu mai retin... aia de traieste intr-o lume cenusie la care lumina nu poate ajunge, asa-i?


...ceeee??...am lumina destula...imi platesc facturile...asha fel incat sa nu imi lipseasca lumina....si de cand cu zilele insorite de primavara....de tre sa imi acopar ferestrele ca sa nu orbesc...de atata lumina...voi glumiti???
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 09:55
cell, bingo!
da' se pare ca esti cu intarziere, ar fi trebui sa-ti dai seama de mult

mai exact, 472

zambila
Postat pe 16 Martie 2010 09:55
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:52:37pentru ca nu vreau animaleeeeeee!!!...asha ca si idee in sine!!


de fapt tu si pe tine te suporti cu greu, recunoaste.
te inteleg, sa stii... esti greu de suportat.

Tylly
Postat pe 16 Martie 2010 09:55
eu recunosc ca am fost atacata de un om (nu stia ca mis prebatita cu sprei lacri si socuri de barbatimio )da de nici un catel pt ca nu aveau motive nu i-am suparat si nu ma deranjeaza
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:56
De la: zambila, la data 2010-03-16 09:55:48cell, bingo!
da' se pare ca esti cu intarziere, ar fi trebui sa-ti dai seama de mult

mai exact, 472

io nu o cunosc da nu am pierdut nimica
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hainute 1 De la: garbo195175 10 Martie 2011 10:31
Ajutooooooor natiune romana!!!!! 15 De la: LILO 19 Martie 2010 05:23
LA MULTI ANI SI UN AN 2013 CU SANATATE SI NUMAI BUCURII ! 9 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 21:43
DECE TOTI NEGHIOBII DIN VEST SPUN CA ROMNII SUNT UN POPOR FARA IDENTITATE ? 114 De la: VOIAJOR 28 Iunie 2012 12:10
RELATII INTERZISE......PROFESOR - ELEV 20 De la: nazirra 10 Mai 2010 23:05
Setari Cookie-uri