ANIMALELE DIN SPATIILE COMUNE

TOTANCO,ce ai facut ,soro,i-ai dat apa la moara,cu ziarul,norocul ei,asa posteaza si ea,
scrichy
Postat pe 16 Martie 2010 10:29
nu merg cu 2 conturi deloc....mi/am inchis contul garbo 055472....pentru ca imi uitasem parola si nu afunctionat treaba cu recuperarea ei....asha ca mi/am deschis alt cont....si de data asta mi/am notat undeva ca sa nu o mai pierd...dar eu raman aceeasi persoana care a scris cu contul respectiv....si nu am de ce ma ascunde....
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 10:29
linistee zzzzzzzzzzzzzzzzzz calm zzzzzzzzzz sa fim buni si sa zambim la c-ta e primavara
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:29
472...ma enervezi cat esti de dusa.......unde am scris bre ca ii dau cu teancul de ziare????...am zis CU ZIARUL.....UNUL SINGUR....doamneee...mai citeste fetita....eventual citeste pe litere, ca esti dusa rau....si daca nu stii, o recomanda toate cartile metoda asta......un ziar indoit sau un papuc moale......exact cum trebuie sa ii dai copilului din cand in cand o palmuta la poponet....dar daca habar nu ai cum se creste nici macar un copil...ce sa mai zic de animale....
tutankhamon
Postat pe 16 Martie 2010 10:30
nu stiu dar...o sa accept sa tin un animal in casa...si sa/l spal pe labe...de fiecare data cand vine de afara....daca o sa imi faca cineva carte de munca pentru asta!!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 10:30
tutuco calm mamii pai tu te raportezi la ea cu educatia????????????/tu miesti iubitoare nu pustiita ceeee zzzzzzzzzzzzz calm zzzzzzz
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:31
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 10:23:17
...ce problema sa am??>..de conceptie in sine....ca io nu as intra intr/o casa in care se cresc atatea animale.....adica stau si ma gandesc....ca daca vrei sa/ti faci o anumita modificare in casa...ma refer la pereti...sa spargi un perete...sa/ti unesti o acmera cu bucataria de exemplu....ca sa ai bucatarie mai mare...tre sa studiezi intai daca ala nu cumva e un perete de rezistenta...si daca e asha nu ai voie sa il spargi....stiam ca trebuie obtinuta o autorizatie de undeva ...pentru acest gen de modificari..............si de aia stau si ma gandesc ca ....prin comparatie....cred ca ar trebui sa se obtina o autorizatie de undeva ca sa itio faci din casa o crescatorie de animale!!1


mai, pe undeva ai si tu dreptate...
prin comparatie, desigur, ma gandesc ca ar trebui sa existe si o autorizatie de a aduce pe lume copii, pe care sa o poata obtine doar acele femei capabile sa ofere copilului lor o viata senina, lipsita de mutre acre si pesimiste, capabile sa-si invete copilul sa zambeasca... tu nu crezi?
Tylly
Postat pe 16 Martie 2010 10:32
Ce, numai la C-ta e primavara,la BUC,ce are,e soare,cer senin,dar am auzit ca mai da o tura iarna,asa ca sa-si ia ,la revedere ,de la noi
scrichy
Postat pe 16 Martie 2010 10:32
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 10:30:41nu stiu dar...o sa accept sa tin un animal in casa...si sa/l spal pe labe...de fiecare data cand vine de afara....daca o sa imi faca cineva carte de munca pentru asta!!
asta e super vezi ca angajeaza astia la adaposturile comunitare cu carte de munca pe buuune
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:33
De la: Celleste_, la data 2010-03-16 09:28:39
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 09:26:49pai vezi...zambila...te/ai cam facut servitoru animalului...animalu e print la tine acasa...tre sa faci curat dupa ele...sa le hranesti...sa le vaccinezi etc.


fetita, nici un efort nu-i prea mare comparativ cu satisfactia pe care ti-o ofera aceste animale.
dar ma tem ca nu poti pricepe...


satisfactii poti primi de oriunde, totul e sa le vezi, eu, una, n-am cum sa compar momentul in care ma ling 100 de caini sau fac tumbe de bucurie la vederea mea cu momentul in care ma ia fii-miu de gat si-mi spune ca ma iubeste. si asta chiar ma iubeste, o spune din sufletul lui curat, nu pentru ca asteapta ceva de mancare de la mine... prefer sa-mi spuna el o data ca ma iubeste decat sa se bucure de 10 ori la vederea mea, desi tot o manifestare a dragostei e si una si alta, dar nah... e vorba de preferinte...
crysta_mami
Postat pe 16 Martie 2010 10:33
primavaraaaa, primavaraaa ...bine ai venit la noi /te rog nu pleca din tara / bagati feteleee
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:34
472...tu cand ai facut copilul, ti-ai daramat peretii din casa????...ca sa aibe loc????
tutankhamon
Postat pe 16 Martie 2010 10:34
mai, uite, io nu-s de acord cu ce a zis tuta, ca daca toti iti zic ca e asa, asa trebuie sa fie...de obicei, cand am un punct de vedere, mi-l apar, indiferent cine ce zice
asa-s io, mai incapatanata din fire, poate e un defect, dar de aici si pana a face nebun pe cineva, e cale lunga

totusi, cum poti sa nu iubesti animalele?
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 10:35
De la: crysta_mami, la data 2010-03-16 10:28:16sincer, nici cu andreea nu sunt de acord 100%, daca ai un animal corect ingrijit si deparazitat ai putine sanse sa te imbolnavesti de la el, mai degraba o s-o faci de la oameni, daca e spalat pe labute de cate ori intra in casa, periat mereu, educat sa nu se urce pe masa, poate fi o companie chiar placuta pentru cel care il prefera. eu una nu pot, nu am fost obisnuita, iar acum, cand intru intr-o casa in care se afla un animal am o senzatie persistenta de "par in gat" chiar daca poate gatul meu e perfect curat. nu stiude ce dar am convingerea ca indiferent cat de periat ar fi animalul dintr-o locuinta, daca-mi las cana de cafea pe masa voi gasi cu siguranta un fir de par in ea (de la animal..) unii suporta asta, unii (ca mine) nu. pffff... ce suflet rau am!!!!=)))))


..pai io ce ziceam...sunt 2 variantee...ori lasi animalu sa faca ce vrea...si atunci traiesti in mizerie....ori te faci sclavu animalului....si tot timpul cureti dupa el...si muncesti pentru el...ca si deparazitarile nu sunt ieftine....FRONTLINE COMBO ala...contra capuselor si puricilor...e super scump...de exemplu...adica poate io traiesc o zi intreaga cu banii aia...sau de banii aia prefer sa imi duc copilul la MC Donald/s....decat sa ii cheltui pe un caine.
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 10:37
dar iubiti animalele deci aveti ceva in comun
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:37
De la: tutankhamon, la data 2010-03-16 10:34:50472...tu cand ai facut copilul, ti-ai daramat peretii din casa????...ca sa aibe loc????

..nu dar am mai aruncat din mobila!!!...ca sa aibe loc...in premergator la vremea aia!!!!
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 10:38
ooooofff doamne parca e irina nu alta si mecu nu e sanatos pt copil
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:39
crysta.....da...ai dreptate......cuvintele si iubirea propriului copil sunt cel mai minunat lucru de pe pamantul asta pentru o femeie.....dar ce te faci cand o femeie nu poate avea copii, sau si-a pierdut sarcina, sau pur si simplu copilul a avut un accident de masina si a murit????...acea femeie poate isi revarsa iubirea si tandretea si grija pe un animnalut.....si da...il spala pe labute si accepta tumbele si pupicurile date cu nasucul rece pe gat...dar tu ce crezi????...o blamezi pentru ca creste un animal si o arati cu degetul pentru ca nu are copil si tu da????
tutankhamon
Postat pe 16 Martie 2010 10:39
dap, sunt scumpe, dar prefer sa renunt eu de la a-mi cumpara o rochie, de ex, decat sa am animalul bolnav!
sa-ti explic cat costa o ecografie, o cezariana, laptele praf pt puiuti si multe altele?

ah, si nu-ti mai duce copilul la MC, nu e sanatos!
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 10:40
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 10:38:35
De la: tutankhamon, la data 2010-03-16 10:34:50472...tu cand ai facut copilul, ti-ai daramat peretii din casa????...ca sa aibe loc????

..nu dar am mai aruncat din mobila!!!...ca sa aibe loc...in premergator la vremea aia!!!!



asa multa mobila aveai????
tutankhamon
Postat pe 16 Martie 2010 10:41
De la: crysta_mami, la data 2010-03-16 10:33:55
satisfactii poti primi de oriunde, totul e sa le vezi, eu, una, n-am cum sa compar momentul in care ma ling 100 de caini sau fac tumbe de bucurie la vederea mea cu momentul in care ma ia fii-miu de gat si-mi spune ca ma iubeste. si asta chiar ma iubeste, o spune din sufletul lui curat, nu pentru ca asteapta ceva de mancare de la mine... prefer sa-mi spuna el o data ca ma iubeste decat sa se bucure de 10 ori la vederea mea, desi tot o manifestare a dragostei e si una si alta, dar nah... e vorba de preferinte...


draga mea, dar cine a facut o asemenea comparatie? de ce va place sa va repeziti la extreme?
clar, satisfactia de a fi parinte nu se poate compatra cu nimic!
dar sunt persoane care nu au copii, pentru ca nu a sosit momentul sau pentru ca nu-i pot avea... ce-i rau in a-ti revarsa iubire asupra unui animal?
altii au si copii si animale de companie si nu se plang ca le-ar fi greu... din contra, simt ca le intregeste familia.
eu am crescut inconjurata de animale si nu-mi imaginez cum ar fi viata fara un caine in preajma... de altfel, cred ca asta m-a ajutat sa nu ajung precum 472.
Tylly
Postat pe 16 Martie 2010 10:41
De la: scrichy, la data 2010-03-16 10:26:03CRISTAL,acum ce faci,o dai cotita,te scuzi cumva,de ce ai scris aici,daca zici ,ca nu te-ai exprimat pe intelesul tuturor,alege pe viitor,sa o faci mai bine.


nope... n-o dau cotita ca n-am motiv, asta-i motivul pentru care ma tot repet, n-am zis ca nu ma exprim eu clar, am zis ca refuzati voi (unele...) sa intelegeti ce scriu eu, nu ma scuz ca n-am de ce sa ma acuz, gandesc ce gandesc si nu mi-e jena de asta atata timp cat nimani nu are de suferit:))))
crysta_mami
Postat pe 16 Martie 2010 10:42
De la: tutankhamon, la data 2010-03-16 10:39:21crysta.....da...ai dreptate......cuvintele si iubirea propriului copil sunt cel mai minunat lucru de pe pamantul asta pentru o femeie.....dar ce te faci cand o femeie nu poate avea copii, sau si-a pierdut sarcina, sau pur si simplu copilul a avut un accident de masina si a murit????...acea femeie poate isi revarsa iubirea si tandretea si grija pe un animnalut.....si da...il spala pe labute si accepta tumbele si pupicurile date cu nasucul rece pe gat...dar tu ce crezi????...o blamezi pentru ca creste un animal si o arati cu degetul pentru ca nu are copil si tu da????
tutuco hai nu fi soparata ne intalnim si io mangai animalutu tau si tu o mangai pe fetita mea si gata inpacam si capra si varza
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:42
472...te anunt ca deparazitarea externa se face o data la 3-6 luni(in functie de produs)...iar cea interna o data la un an....
tutankhamon
Postat pe 16 Martie 2010 10:43
Nu as vrea sa fiu,copilul lui,ANDREEA,ce bine ar fi sa ne putem alege parintii,iti dai seama,cineva care se uita la propriul copil,ca ii incurca viata,ca din cauza lui,nu are bani suficienti pentru ea,timp liber,sa zburde dupa bunul plac,eiiiii,asta nu e oare un alt tip de sclavie,dar daca asa te simti,tu bine,sa te daruiesti,in viata pentru cineva,devotat pana la capat de linie.
Deci daca te enerveaza asa ceva,e clar un animal,nu-si face loc,in viata unui astfel de "om"
scrichy
Postat pe 16 Martie 2010 10:44
io chelui mai mult pe copil in fiecare luna
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:45
De la: garbo074997, la data 2010-03-16 10:33:12
De la: andreea_n_c, la data 2010-03-16 10:30:41nu stiu dar...o sa accept sa tin un animal in casa...si sa/l spal pe labe...de fiecare data cand vine de afara....daca o sa imi faca cineva carte de munca pentru asta!!
asta e super vezi ca angajeaza astia la adaposturile comunitare cu carte de munca pe buuune
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:45
andreea, nu stiu ce te-a facut sa gandesti asa, dar ar trebui sa stii ca nu esti singura persoana de pe planeta care are probleme, asa cum nu toti sunt ca tine, asta nu inseamna ca au ei o problema, doar ca sunteti diferiti!
de ce nu poti sa accepti asta?
ce te-a inveninat in asa hal?
sau, ajung sa-l contrazic iar pe keks si sa zic ca,pur si simplu unii asa se nasc
pacat!
zambila
Postat pe 16 Martie 2010 10:46
io ma ofer sa iau copilu daca te incurca si il spal sii dau sa manance si piti venii in vizita sa il gadili
garbo074997
Postat pe 16 Martie 2010 10:48
de ce sa nu fie sanatos sa duc copilul la mc.???...e foarte buna mancarea de la mc. imi place si mie...si ii place si ei...e un mediu curat...cu loc special amenajat ...de joaca...nu vad care e problema
andreea_n_c
Postat pe 16 Martie 2010 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cantec de Craciun? 31 De la: fleurdelis 4 Ianuarie 2011 01:23
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj. 43 De la: Marcela66 9 Decembrie 2013 21:45
banc 1 De la: garbo133831 12 Iulie 2010 23:10
Azi ce gatim? 123 De la: pusastef 22 Decembrie 2010 12:45
SOTUL MEU VREA SA STEA DE VORBA PE MESS CU ALTE FEMEI. SA-L LAS? 69 De la: Nathaly_Albu 6 Septembrie 2009 23:09
Setari Cookie-uri