Chestiunea zilei..

desigur, exista gramezi de chestii care-ncearca sa ne abata de la optimismu' vioi al varstei a treia... uite, de exemplu nostalgia a ceea ce-am fi putut fi daca nu eram ce eram... gandu' ascuns c-am fi meritat si noi o rasplata, ceva, dupa ce-am petrecut o viata facand altceva decat ce credeam noi c-ar fi trebuit sa facem, daca dadeam alt zar sau mutam diferit cand ne-a intrat dubla...

alooo... stati la locurile voastre... lasati dreacu' nostalgiile depresive despre ce-am fost si ce-am ajuns - pusca si cureaua lata e doar un cantec de betzivi... invatati deliciile protezei la pahar si-ale incontinentei, si bucurati-va cat puteti ca aveti familii carora sa le scoateti peri albi cu mofturile voastre decrepite, aia de aveti asa ceva... familii, adeca... nu e oare minunat ca maine incepe-ntotdeauna o noua viata, iar ieri s-a sters complet cu buretele din amintirile noastre?... fiecare etapa din viata cu avantajele ei... he,he,he...
zambil
Postat pe 22 Iunie 2015 12:48
mami

da' zugravisi in asa niste culori viitorul, noroc ca deocamdata nu fac pipi pe mine iar pauzele-s acoperite ajutate de dintii mei...apropos de proteze-n pahar,stii ca ti-am povestit ca am stat numa' intre evrei,toti la varsta senectutii,aia nu-si scoteau protezele,doar cand le spalau aveau de-a face cu ele ,in rest noapte-zi le tineau in gura,saracii n-au prins si ei timpurile astea cand pui maglavais si sta dintu'-n gura cateva ore, la marele fix.

da,trebuie tras,atat timp cat esti activ ai sanse mai mari sa traiesti,problema e sa nu uiti sa te odihnesti,sa nu astepti sa cazi din picioare de oboseala,am ajuns la concluzia ca astia de-si pastreaza bonomia... stiu sa se adapteze,in sensul ca trebuie sa accepti ca nu mai poti alerga,ca trebuie sa te ridici mai incet din pat,ca preludiul trebuie sa dureze ceva pt ca actul in sine chiar daca uneori e un pic mai lung, e preferabil sa fie scurt, si chiar e ,in majoritatea timpului...ce? nu se intelege ce zic? hai ca intelegeti toti,mai ales ca de la o varsta trebuie sa apelezi mult la imaginatie,in fata ochilor nu e imaginea cea mai placuta,un mosneag (sau baba) in plin orgasm e dureros de ...de...nici nu mai gasesc cuvantul,asa ca tineti ochii inchisi,maica..

iasomia
Postat pe 22 Iunie 2015 16:11
ar trebui sa umblati la matele alea,nu mi se pare corect sa ti se deschida reclama-n nas de cate ori dai click..te miri pe unde..

astia tineri de cititi p-aici,cred ca ne spurcati,ia uite si la astia s-au ghiftuit toata viata si acu' le pute,ceva de genu'...

ca sa nu las amaru' din postare amar,o sa va zic ca totusi mai exista o speranta: dragostea!
daca o sa fiti norocosi ,privirea nu o sa lumineze a avarie ,buzele nu o sa se transforme-n liniute...iar cel pe care il(o) iubiti nu o sa aiba varsta...

asa ca nu-i totul pierdut,bucurati-va de viata.

iasomia
Postat pe 23 Iunie 2015 11:11
la chestiune..

nu inteleg ce tara suntem,ca fura toti se stie,dar sa nu reusesti sa dai jos un premier care face atata rau,atatea gafe,un mitoman si peste toate oamenilor le este frica din nou sa vorbeasca.

..il vazui pe base ,parca ieri...isi umfla ceva si spunea ca el nu s-ar fi lasat pana nu l-ar fi dat jos,cum boss? cum l-ai dat tu pe tariceanu,mami? geaba biletel roz,geaba scandal...si apoi,tot el l-a pus in functie pe michi (de doua ori!) ,tot el semna pactu' ala,bre,mie cand imi place de cineva imi place,da' nu-l vad cel mai cel,il vad fix cum e..

nastase si-a tras legi pt el si uite ca tot a ajuns la zdup,la o adica..
iasomia
Postat pe 23 Iunie 2015 11:28
isomico, totu' pleaca de la cum a fost scrisa constitutia tarisoarei, mami... si-a romanicii a fost scrisa sa se potriveasca lu' iliescu, in anii '90... cand partidul de fapt era unic si presedintele tarii era taticu' tuturor... normal c-acuma, cand pare de bon ton ca presedintele sa fie de-o culoare si majoritatea din parlament, aia care da prim-ministru, sa fie de-o alta culoare, constitutia aia cu fazta umana nu se mai potriveste de nicio culoare... de-acilea si aberatiile...

e clar ca trebe o constitutie noua, chestea e cine-o scrie... ca-n vremile astea tulburi n-as avea incredere nici in mama...
zambil
Postat pe 23 Iunie 2015 13:39
apreciez ca-ncercasi sa dregi busuiocu', cu dragostea aia... care include crez si dragostea de babe si mosi, ca altfel efortu' ala de imaginatie din timpu' sexului, de care ziceai ceva ieri, nu s-ar justifica decat daca moshu' sau baba respectiva te-ar viola, cumva... ca altfel ce rost ar avea sa faci sex cu cine-ti provoaca repulsie, nu?...

stiu, sunt complicate cararile sexului asta. mi-a trebuit ceva timp sa descopar ca cele mai bune amante din viata mea au fost alea apocrife, rezultate din memoria selectiva a calitatilor femeilor adevarate cu care am avut de-a face vreodata...stii tu, in general ne place sa ne amintim numai ce ne convine... he,he,he...

poate si d-asta se zice ca-n dragoste ciorba reincalzita nu mai are-acelasi gust...
zambil
Postat pe 23 Iunie 2015 13:51
zilele astea cetii un articol care mi-a atras atentia prin titlu... era ceva de genu' "putem distruge asteroizii care ameninta viata pe terra, dar cine plateste factura?"... si poate fara sa vrea autoru' respectiv, pe mine m-a dus imediat gandu' la manipularile masive la care suntem supusi in fiecare zi...

una ar fi asta cu asteroizii si cometele ucigase... aproape-n fiecare zi ni se spune ca s-a mai descoperit cate-un pietroi din asta care la un moment dat s-ar putea sa ne-o dee la toti in mufa si sa dam masiv coltzu', ca specie...

alta ar fi cu schimbarile climatice produse de om... suntem amenintati cu secete devastatoare, cresteri catastrofale ale nivelului oceanului planetar sau, urmate de instalarea brusca a unor glaciatii neasteptate...

si daca am scapa cumva de pietrele din cer sau efectu' de sera, in mod sigur ne pasc neshte cutremure inimaginabile, imunizarea virusilor si bacteriilor ucigase la medicamentele existente, sau foametea si setea permanenta...

zambil
Postat pe 23 Iunie 2015 14:02
pai nu cumva toate nenorocirile astea ne sunt bagate-n urechi cu fortza, pt a inghiti galusca si fi gata sa sarim cu banu' la orice idee trasnita?... pt ca desigur ca trimiterea de bombe nucleare-n spatiu, ancorarea continentelor si-a placilor tectonice cu cabluri sau inlocuirea tehnologiilor asa-zis poluante dar relativ ieftine de azi cu altele zise mult mai clean costa banutzi seriosi... iar paulimea mondiala trebe fezandata ideologic ca s-accepte ideea sa plateasca din buzunarele si-asa gaurite diferentele de pret...

e de gandit acilea... pt cine are dispozitie si dotare de-asa ceva, evident...
zambil
Postat pe 23 Iunie 2015 14:08
apropos de schimbarile climatice, bai astia de care pomeneam mai sus...

cica cum e vremea pe pamant pe termen lung depinde de urmatoarele:

miscarea de rotatie a pamantului in jurul propriei axe
miscarea de precesie a aceluiasi pamant
variatia formei elipselor de rotatie a pamantului in juru' soarelui
deriva continentelor
vulcanism
inversarea polilor magnetici
impactu' aceluiasi pamant - saracu' - cu corpuri cosmice importante
alte chestii

s-a calculat ca luand in consideratie cele de mai sus, aternanta dintre glaciatii si perioadele calde respecta un interval relativ de o suta de mii de ani,dar care in ultimele trei milioane de ani a fost mai mult de patruj' de mii de ani decat de-o suta de mii... plus mini-glaciatiile care pot aparea la intervale de cateva sute de ani...

pai in conditiile astea, chiar crede cineva ca ce ne agitam noi pe-acilea, fie si-n numar de 6 - 7 miliarde, are vreo importanta cand vine vorba de schimbarile climatice?... in antichitatea romana, temperaturile au fost cam cu doua-trei grade mai ridicate decat sunt acum, si-atuncea nema fabrici si uzine care sa dea pe goarna puhoi de gaze toxice...

pricepeti de ce zic de manipulatii?... hai ca daca nu, va bag mai incolo o melodea, ceva, de relax...
zambil
Postat pe 23 Iunie 2015 14:26
dreg busuiocul?
stiam eu ca daca zic ceva de base,draq ma ia...ce busuioc,mami?ai tu idee de-a lungul unei casnicii (relatii) de cate ori se simte femeia violata? ar trebui sa ai ,pt ca presupun ca si barbatii fac uneori sex cu partenera doar pt ca e cazul,ca deh...si tot ca un fel de viol vine..

tot o chestie pe care o stii demult (sau poate nu, ca tu esti altfel mai arian,asa),este ca uneori iti vezi jumatatea ca pe muma padurii (sau zmeul-zmeilor,pana mea) si a doua zi e ileana,sau fat-frumos...chestie de dispozitie,de dezamagiri,de fel de fel..

eu nu vorbesc numai in numele meu acilea,sunt un rezultat al diferitelor impresii si ganduri,trairi ,sau cum vrei sa le zici,parca tu imi reprosai mai an ca nu poti sa zici nimic,pt ca eu ma simt si sar ca arsa..

da' nenica,eu recunosc,uneori femeile se simt violate,nu mai departe de ieri imi povestea una ca mosu' ei are un fix ca face prostata daca nu se foute si ea se simte ca un hap,ca un aparat...
iasomia
Postat pe 23 Iunie 2015 14:29
hai ca tre' sa ma car ca avem ture,no..

iasomia
Postat pe 23 Iunie 2015 14:30
mami, cum ziceam - treaba cu sexu' e complicata rau... ok, pot pricepe ca femeile nu tot timpu' au chef de calareala, si de multe ori se simt folosite... si tot asa, marea majoritate a barbatilor se insoara pt ca-n felu asta isi asigura un debuseu sexual cat de cat regulat si la-ndemana...

dar daca aprofundam acilea, dam in idei si mai subterane... cum ca, de exemplu, femeile accepta din start sa devina obiecte sexuale in schimbu' sigurantei materiale... bazele prostitutiei, adeca... ce mai - imbarligaturi ale dreacu'...
zambil
Postat pe 23 Iunie 2015 14:48
idei subterane,da...
ah,ce-as spune acum niste chestii adanci,da' n-am timpu' necesar..

una peste alta,da', in sex e deranj mare,ca tot iti povesteam de asta,unu' dintre lucrurile care uneori o agaseaza, este ca de cate ori se schimba de fata cu el,ala imediat incepe sa vorbaesca cu tzatzele ei,cu fofeaza ei,cu bulanele ei...aia are zile cand isi ia hainele si se schimba pe sest in alta incapere,eu am invatat-o sa se bucure,in fond cate cupluri la varsta lor mai fac sex? imi povestea ca si cand intra sa faca baie ala vine dupa ea si incepe s-o pipaie,asta duce inevitabil la o stare de disconfort....are si atractia asta rostul ei,pauzele ei...
iasomia
Postat pe 24 Iunie 2015 14:42
unde pui ca nu are intelegere cand tipa e bolnava,chiar daca asta e supusa si se intampla f rar sa-i spuna nu,f rar(asa invatat-o ma-sa,daca vrei sa fie liniste in casa,dai de trei ori din cour si gata) iar cand biata femeie plange te miri de ce,ca nu prea plange de fata cu familia,ala are erectie,intotdeana...e un non-sens ca pe-aia s-o doara de ex o masea,sa planga si ala sa aiba chef de sex.

si uite asa se inslaleaza o anumita lehamite in casa,doar aia isteti incearca sa-si faca viata cat de cat ok. nu trebuie flacara lasata sa se stinga,trebuie suflat in disperare si puse lemne pe foc cand vezi ca abia palpaie jaru'..

e greu cateodata,mai mori pe dinauntru nitel, dar iti spui ca se poate mai rau intotdeauna...
iasomia
Postat pe 24 Iunie 2015 15:11
gata serialu'?...

ia sa va testeze tatae cu ceva de weekend, asa.. sa mearga la suflet...

https://www.youtube.com/watch?v=o4VLc8nUWhg
zambil
Postat pe 26 Iunie 2015 21:37
inca?...

https://www.youtube.com/watch?v=U6hY7GBr84s
zambil
Postat pe 26 Iunie 2015 21:45
si unu' de sufletu' lu' tatae, ca humble pie sunt undeva in all time hall of fame-ul meu personal...

https://www.youtube.com/watch?v=W5XoP755yC8

ce-mi plac mie astea pierdute si recuperate, asa... he,he,he...
zambil
Postat pe 26 Iunie 2015 21:55
ca tot pomenii de humble pie... ia fiti atenti acilea...

you are?...
peter.. peter frampton...
and what do you play, peter?...
guitar..

he,he,he... in lumea rock-ului era ca si cum l-ai fi intrebat be paganini cum il cheama si la ce canta...

da' mai bine sa bagam banda... banda, va rog...

https://www.youtube.com/watch?v=Ryf08xePJBs

yeah...
zambil
Postat pe 26 Iunie 2015 22:09
dormiti, bre?... asa credeam si eu...

ia sa va bage tataie un concert meserias... bagati un whiskean, aprindeti o papieroasa - aia de inca nu vi s-au ingrosat arterele - dati boxele la maxim, deschideti fereastra si lasati sa fluture perdeaua... he,he,he...

https://www.youtube.com/watch?v=_ndyILodYwM

prospaturica aia de la bas e-o bunaciune de australianca emigrata in america de ceva vreme, ca mai toti australienii cu talent si vino-n coa'... tal wilkenfeld se cheama cretzolina, si-i deja un nume in lumea jazz-rock...

hai, luati de va clatiti urechile si ochii, din cand in cand...
zambil
Postat pe 27 Iunie 2015 23:59
mamoanta,

cica vine beth hart in curand la noi,o sa povesteasca printre altele cum s-a lasat de droguri,alea-alea...da' parca mai misto era nebuna,asa...

hai ca m-au innebunit niste amici,vreo 6 ...cu grecia lor,cu banii ,cu carduri,fara carduri...




iasomia
Postat pe 29 Iunie 2015 16:09
dap, vine... crez ca oricum merita de ascultat, chiar daca ce-o sa vedem noi o sa fie o versiune soft a ceea ce-a fost gagica in anii ei de turbulentze...

si-acilea se cuvine poate sa aruncam un gand la unicitatea fiecarei perioade din viatza noastra... nu mai putem fi la seniorat ce-am fost in adolescenta.. stiti voi - cum ar fi aratat romeo si julieta dac-ar fi trait si s-ar fi casatorit... probabil un fel de tantza si costel, asa... unii e bine sa moara de tineri... he,he,he...
zambil
Postat pe 1 Iulie 2015 10:44
o da,seniorat,uneori mi-e lene sa-mi sterg si ochelarii,ma uit prin ei printre amprente mai mult sau mai putin opace...

iasomia
Postat pe 1 Iulie 2015 10:54
mami, eu crez ca deasupra caciulii fiecaruia sta la un moment dat o conjunctura d-asta astrala.. se-nvart planetele alea intr-un anume fel si-alunga deochiu', crez... ma batea gandu' anu' asta sa-mi petrec vacantza de vara in rhodos, ochisem eu acolo neshte restaurante cu feluri de mancare meseriase si patroni palicari... noroc insa ca m-a atras mai mult toscana si mi-am schimbat rezervarile, ca acuma ar fi trebuit sa bat grecia cu buzunarele burdusite de cash, ca pe vremea fanariotilor...

oricum, sunt sigur ca grecii-si merita soarta... s-au bagat in zona euro pe shpagi, pe ideea c-or sa primeasca credite la dobanzi mai mici, desi era clar ca nu pot face fatza ritmului impus de economiile nordice.. chestia e insa ca ei oricum aveau de gand sa targa tzeapa si sa nu plateasca imprumuturile alea deloc, ce sa mai vorbim de dobanzi... uite insa ca neamtzu-i tot neamtz, cand e vorba de platit... ein mann, ein wort, ein mort... he,he,he...
zambil
Postat pe 1 Iulie 2015 10:55
izbanda mare ieri,il pusera pe mru ...moama ce clabuci faceau antenele,tv-ul lui ghita,ca tradator,ca vezi Doamne klausica al meu pune oamenii lui base,ca de fapt base conduce si ca da in klaus asa la shto,cica de fapt le e frica acu' ca mru s-ar putea sa-i dea in gat p-aia de-l popira...

ca s-ar fi putut numi si altcineva,ca istoria se repeta ades in toate,stim...da' pe cine sa puna manca-ti-as? ca e jale...lume multa, oameni putini,deh..
iasomia
Postat pe 1 Iulie 2015 11:00
o frumos,sa te gandesti si la mandea cand te-or mangaia razele soarelui pe-acolo,stii ca sunt mamoasa...

augustu' de vine rezervai intr-un loc unde ma duceau astia in preventoriu cand eram mica,am fost trei ani la rand...de la 3 la 6 ani,aveam mama bolnava si statul pe atunci se ocupa...
e langa un oras pe care eu il iubesc f mult,nu, nu e sinaia...
iasomia
Postat pe 1 Iulie 2015 11:07
si-apropos de prezidentiatu' lu' obama... iete ca trecura legea cu same sex mariage... bucurie mare pe la deviatzionisti, sa fie la ei, acolo... ce ma deranjeaza pe mine sunt tot felu' de pacalici care-si posteaza pe socializari poze cu curcubeu' poponautzilor, chipurile in semn de sustinere... si-asta nu pt c-ar fi cine stie ce practicanti ai amorurilor perverse, ca multi dintre ei sau ele nici p-alea firesti nu le pot stapani prea bine... dar doar asa, sa para mai interesanti...

eu unu, sunt partizanu' declarat hetero, sunt infinite placeri acilea daca ai citit cu atentie manualu', ai cu cine si ai si chemare pt asa ceva...
zambil
Postat pe 1 Iulie 2015 11:18
de parca iti trebuie manual,vine de la sine ...se misca toate dupa chemare...daca mai e si dragoste sau iubire cum ii zice,nici nu mai stii pe unde esti,cu mana ,cu gura cu... si rima ar putea continua...

prostavancele mele de-n tinerete care presupun ele... ca "ai silicoane pt ca nu erai asa tatoasa, hai spune drept" "ai botox,ai acid" am pe ma-sa,acu' cica am extensii ,Doamne fereste..

normal ca ai grija sa nu ti se vada radacinile sure,nu te iei in poza de jos ca-ti ies toate gusile,rahaturi d-astea care tin de o oarecare cochetarie,da' daca tu iti faci poza strambandu-te si zici ca esti adevarata ,pai fi,da-te-n ..

ce inseamna genele astea,tata avea un muschi mai slab la un ochi ,odata cu varsta s-a vazut,bine saracu', la cat a murit el,ma rog,..si ii fugea ochiu' nitel cand era obosit,acu' vad ca patesc si eu asta,stau cu un ochi la slanina si unu' la faina...iha.
iasomia
Postat pe 1 Iulie 2015 11:37
esti declarat hetero,bravo...

nu stiu ce sa zic,cred ca nici nu avem f mult loc de intors si atunci ramanem unde se cade,mie imi plac f mult femeile,dar probabil ,doar, pt ca sunt frumoase...

in rest,chestia cu mariajele lor,copiii crescuti de ei ,samd nu-mi creeaza un sentiment de confort...cand ii vad ca pana la urma in relatii unu' e masculul si unul muierea imi fac greata,de ce nu se pot iubii asa cum sunt,egali?adica eu pot intelege ca uneori asa ne nastem(sau de prea mult bine o dam in perversiuni, pt ca nu ne mai satisface nimic, deoarece am incercat totul in materie)dar de ce trebuie sa-i vezi ca mimeaza a fi sexe diferite?

in fine,da...am vazut si eu o gramada de curcubee...
iasomia
Postat pe 1 Iulie 2015 11:49
sa bagam si o melodea de se asorteaza...

https://www.youtube.com/watch?v=x2AOjb9HW2E
iasomia
Postat pe 1 Iulie 2015 12:51
si-un video micutz.. asa, hetero... he.he.he...

https://www.youtube.com/watch?v=Q3v1wxqFkbI
zambil
Postat pe 1 Iulie 2015 13:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce ne plac "baietii rai"? 18 De la: garbo_1155 7 Februarie 2014 16:26
va intreb daca voi cu viata sexuala o duceti bine 83 De la: bluelight 23 Octombrie 2009 19:49
ce ne pasa de cei de laga noi,noua sa ne fie bine!bunul crestin... 19 De la: luptatoareacurajoasa 3 Mai 2010 23:00
Cum sa explici cuiva ca greseste,pana INTELEGE SI APLICA??? 6 De la: blue_dream 13 Aprilie 2010 11:52
prieten bun nu raspunde la mesaje. dar stii ca e ok... 78 De la: tutankhamon 6 Decembrie 2009 03:41
Setari Cookie-uri