Incertitudini!help

deci..simt o mareeee nevoie de ajutor..sunt indragostita de fostul meu coleg de banca cu care am mai avut o relatie in cls a 10,acum am terminat lieul si am avut curajul sa ii recunosc k ink il iubesc.Buun!
Insa , dupa ce a auzit a ramas masca( eram prieteni foarte buni, ne ajutam, dadeam sfaturi, bla bla), a ramas la mn vreo 3 ore iar cd a plecat ...pur si simplu nu voia sa plece...pana la urma m-a imbratisat si m-a sarutat, sarut care a durat cam vreo 2 ore(extins)! dupa a ramas sa vb, insa acum tot evita spunand ca nu stie ce vrea, dar k vrea cv? Ce pot sa fac?Please help me!:(
amyyy
Postat pe 24 Iulie 2009 23:33
suna-i pe cei de la guiness book, sa va omologheze recordul.
pik_nik
Postat pe 24 Iulie 2009 23:36
pik, esti invidios. vrei sa intram noi doi in guiness? poate iti trece cinismul.
zi-i fetei ce sa faca, ce naiba. tu esti barbat si presupus purcelush. tu poate poti intelege...
gianiblue
Postat pe 24 Iulie 2009 23:38
serios...ma poate ajuta cnv?
amyyy
Postat pe 24 Iulie 2009 23:43
cea mai la indemana chestie e sa iesi cu un alt baiat. sa vezi ce face nenea...
gianiblue
Postat pe 24 Iulie 2009 23:50
giani,

nu auzi ca au mai avut o idila in clasa zecea?

e complicat...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 09:12
eu nu intelesei nimic... care-i problema?... ala vrea ceva?... pai normal ca vrea ceva...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 09:16
cica nu stie ce vrea...naspa,daca "extinsu'" ala a fost profund...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 09:18
amyyy, baiatul ala te considera o prietena. relatia din clasa a 10-a era terminata. daca ar fi vrut in continuare ceva de la tine, ti-ar fi spus-o el, nu astepta marturisirile tale. i-ai spus ca-l iubesti, l-ai descumpanit, dar deh, sange fierbinte, te-a mai sarutat o data, ca n-o fi foc.insa a pierdut o prietena. ca dragostea trecuse atunci, in urma...pentru asta te evita.
dupa parerea mea, tot ce poti sa faci e sa-l pastrezi ca prieten, si sa te indragostesti de altul.
pik_nik
Postat pe 25 Iulie 2009 09:24
da, iaso, e complicat. numai ca nu prea inteleg dilemele astea. eu - la varsta similara, le luam ca atare. acum, la maturitate, cand intru in contact cu oameni maturi, mai am dileme. caci este de asteptat sa se comporte ca niste adulti. da unui "mucos" ce sa i se ceara? tropaie - cel mai probabil - doar hormonii all around sau deep inside si gata. no?
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:25
eu intrevad inc-o viitoare sustinatoare a teoriei caprei de lemn, scarbita ca vrea s-o ia unu' pe la spate...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 09:26
uite ce clar le prezinta pik. mai, pik, tu esti suflet mare. si minte ascutita. stiai? si esti fumator de pipa....ehehe
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:27
bre pikane...

nu stai s-o morfolesti pe una cu orele daca nu-i spune nimica si lu' gogutza...

da' crez ca baiatu' s-a speriat sa nu caza aia closca...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 09:29
pe de alta parte va spun cinstit ca e nasol cand o femeie pierde acel lipici. sigur ca nu suportam grosolaniile dar unei femei ii da un tonus foarte bun faptul de a fi dorita punct. vorba unei prietene: cand nu te mai asalteaza nici un barbat.. inseamna ca a inceput declinul.
hmmm. fetele si femeile ar trebui sa ia mai usor si pozitiv lucrurile astea. sa inteleaga si natura vanatoreasca a barbatului cat si natura de prada a femeii.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:31
ei, zamb... ala numai nu gandeste la ceva - orice. baietul are senzatii si atat. chiar crezi ca-si face analize? eu nu cred...
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:32
geaneto...

femeia nu are natura de prada, ci de momeala, fata...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 09:32
zamb, prada in sine contine momeala ...
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:33
bre geaneto...

tu te contrazici de la o postare la alta... pe de o parte te dai intelegatoare fata de natura vanatoreasca a barbatului, pe de alta il acuzi ca nu-si face probleme de constiinta... fire poetica, deh...

si prada aia, intai trebe sa stea, ca sa functioneze momeala...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 09:35
zamb, sunt surprinsa ca nu intelegi.
eu inteleg aceasta natura vanatoreasca - caci este o realitate si mie nu-mi place tehnica strutzului. dar asta nu inseamna ca eu nu cer barbatului sa fie in primul rand om si nu animal vanator. una este sa intelegi si alta sa aprobi. corect?
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:41
dap... e o dilema trista, pentru voi, femeile... noroc cu natura noastra de vanatori, ca oricate fitze ar face prada, ramanem concentrati pe esential...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 09:47
mai, zamb, aici o problema serioasa. depinde ce inseamna acest esential pentru fiecare vanator. vrei sa intru in detalii sordide?
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 09:56
mami giani... esentialu' e in manualu' vanatorului iscusit... una din reguli e: trage-i-o, da' mai uita-te si-n ochii ei din cand in cand... cred ca sordidele alea vin de la cat de des intelegeti voi sa fie din cand in cand ala...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:01
si uite asa arunci pisica in curtea gagicilor. mai, zamb, vanatorul asta tre' sa plece instruit gata la vanatoare. e adevarat ca tre' sa se adapteze in teren. ce-i nasol ca nu se poate adapta in veci la ideea ca multe prazi il vor de sot au tipele o chestie nasoala - din natura lor - sa tot incerce sa-si faca rost de pereche. ce bine ca eu sunt atipica. multumesc universului.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:05
ca femei vanator nu sunt..oho..

suntem pe rand vanat si vanator....

iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:10
iaso, sunt femei vanator. se pare ca lor le si merge cel mai bine. dar daca nu ai natura asta... poti sta si in cap... se simte falsul. si jena.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:12
ginelu'

esti alambicata rau, pasarica... pt mine astazi...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:13
diferenta dintre prada-barbat si prada-femeie..este ca ei se impiedica mult mai rar...

e trist ce spun,dar cam asa e...

vorbesc strict de vanatoare acilea....
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:16
iaso...

pai eu ce zisei cu momeala aia?... barbatu' vaneaza, iar femeia pescuieste... alea de zic ca nu le intereseaza au ceva probleme la cutia cu maimutze...

cat despre treaba cu perechea.. geaneto, voi nu va cautati sot din dragoste, ci protector pentru mama cu copilu'... asa-i natura asta animalica a noastra... d-aia multi se simt inselati, mai devreme sau mai tarziu, mai ales dupa ce apre, in sfarsit, si copilu'...

nu trasu' la jug il inspira pe nenea vanatoru' ala...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:17
iaso, inteleapta te-ai facut de la o vreme incoace. probabil de cand postezi pe aici... glumesc... (ca doar de atunci...).
hmmm, ideea mea de baza ar fi sa ne lasam tendintele primare si primitive si sa fim oameni. poate asa ar merge mai bine lucrurile. sper eu...
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:19
giani, natura n-o poti insela. crezi doar dar pana la urma acolo te intorci.
blanca
Postat pe 25 Iulie 2009 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Boala care nu ma lasa sa ami traiesc viata 142 De la: garbo207334 8 Februarie 2015 20:54
Stiati ca? 41 De la: pitiTa_ 12 Aprilie 2014 14:37
clonele - personalitati multiple - o problema psihiatrica??? 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:27
Mamici din orasul Sibiu 6 De la: garbo224188 22 Februarie 2012 13:16
Cum sa explici cuiva ca greseste,pana INTELEGE SI APLICA??? 6 De la: blue_dream 13 Aprilie 2010 11:52
Setari Cookie-uri