Chestiunea zilei..

si originalu'...

https://www.youtube.com/watch?v=DWCOYJg9ps4

aproape 6 milioana au cascat gura la clipu' asta, de-acu 6 ani de cand a fost postat...
zambil
Postat pe 22 Septembrie 2015 17:05
acuma, sa nu-nteleaga careva gresit, ca orice amatoreasa poate sa puna de-un cantec la restaurant, dupa o halba sau doua...

https://www.youtube.com/watch?v=fLSEvFOSeX0

exceptand romania si-nca vreo cateva locuri deocheate, muzica e treaba serioasa cam peste tot, neneaca... v-am zis ca-n ucraina aproape toata lumea stia sa cante la un instrument?... asta invatau ei la orele de muzica din scoala generala, pe vremea comunistilor... in orasele mari, in weekenduri, nenumarate trupe de amatori se adunau in centru' si cantau moca, de dragu' artei... si nu bananeala, chestii serioase...
zambil
Postat pe 22 Septembrie 2015 17:17
Vazusi mami? Putin dezvelii placa pt o mare moschee in inima Rusiei ...deci michi are ordin de la centru,pai degeaba a plecat el la turci sa se opereze direct de la rusi? hai?

ma rog,intelegi tu ce zic acilea...
iasomia
Postat pe 23 Septembrie 2015 15:03
mami...

sa nu-mi spui ca se simte toamna si la tine,acolo...si te-a apucat fo emotie de toamna ,ca pe altii..sper ca esti in vana..

astazi am facut curat in sertare si m-am ingrozit cand am vazut cat maruntis au astia aruncat te miri pe unde,am strans 50 de lei in monede de 0.50 bani,ce inseamna traiul bun la parinti acasa,nu umbla baietii cu metal in buzunare,oare de ce? o fi greu? o zdrangani?
nu mai zice d-alea de 10 bani nici nu le-am mai numarat,i le-am dat lu' coana mare
iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2015 16:01
si la chestiune...

ma depasesc atacurile la adresa lu' klaus,atata mizerie umana n-am vazut de cand mama m-a facut.ba! si cica-s ziaristi de marca,niste domni,adecatelea,draci....

niste mormane de frustrari,io crez ca ar fi vrut si ei in avion ehe,he,he...

iasomia
Postat pe 30 Septembrie 2015 16:06
ehhh. p-acilea a picat frunza de vreun milion de ani, mami... da' s-a mai racorit putin, 38 de grade, te ia cu frisoane... he,he,he...

mami, problema presei din romania e internetu'... banii vin acuma nu din vanzarea ziarelor, ci din sponsorizare... adeca, aia de baga reclame pe site-urile unde se dau mai multe click-uri... si orice nea caisa stie ca prostimea da click din greu la sex, violenta si manele.. prost gust, in general, desi daca te iei dupa numere si zicala ca daca doi iti zic ca esti beat sa te duci sa te culci, ar insemna ca de fapt prostu' gust e bun gust...
zambil
Postat pe 4 Octombrie 2015 15:00
asa si cu nea klaus asta... se bulucesc astia sa-l critice nu pt ca ar avea ceva de zis, ci pt ca-n romanica mancatu' de khakhat e sport national... se baga lumetu-n seama, deh...

pt aia care mai au un pic de logica-n pipoashca, ar trebui reamintit ca klaus a fost ales nu ca sa faca ceva, ci ca sa nu se aleaga michimaus... au ocupat serviciile scaunu' cu o fantosha ca sa nu vie acolo un mascarici incontrolabil...

serviciile lor, mami, ca doar nu ale noastre...
zambil
Postat pe 4 Octombrie 2015 15:07
ehhh.. ia mami de-acilea, sa-ti incepi saptamana cu bine...

https://www.youtube.com/watch?v=gG2sLpr5U38

hai ca-mi place tanti areti asta...
zambil
Postat pe 4 Octombrie 2015 21:35
hai ca dac-am dat-o-n balcanisme...

https://soundcloud.com/shanteldiskodevil/nikolaki-mou-amanes

fara video deocamdata..
zambil
Postat pe 4 Octombrie 2015 22:05
hopa-hopa...

https://www.youtube.com/watch?v=-S0drYfKUn8
zambil
Postat pe 4 Octombrie 2015 22:14
am vrut sa pun o poza,nu ma lasa ...

cred ca iti place,e suava asa,fara vlaga,are un soi de inocenta.

multumesc,asemenea...saptamana cum iti place...
iasomia
Postat pe 4 Octombrie 2015 22:37
auzi,moshulescu...

de cate ori esti amabil si-mi faci cate-o dedicatie, stiu ca iar dispari un timp,de-aia nu chiui,pt ca stiu ca n-am cu cine sa parlesc p-orma...

hai sa-ti fie bine...
iasomia
Postat pe 4 Octombrie 2015 22:49
mami, inocenta si suava canta acolo un cantec de-a dreptu' nationalist si revansard (dysi ki anatoli)... palicarii n-au reusit sa-nghita nici pana acum faptu' c-au fost alungati de catre turci de pe coastele anatoliei incepand cu acu' aproape 100 de ani, iar fatuca asta se da drept subversiva... parsivi rau, grecoteii astia, iar ochii albastri nu mai sunt ce erau odata...

apropos, v-am zis vreodata ca ceea ce noi numim sirtaki (ca stil muzical) a fost inventat tocma' de grecii astia alungati din istanbul si anatolia, si ca exprima cumva regretu' vietii de imigrant?... de altfel, este clara influenta stilului oriental, cu tobe si tamburine, bouzouki si dat din buric... pana la sirtaki, muzica populara grecesca era o lalaiala de nesuportat, din care de fapt s-au inspirat si lautarii romani (vezi balada lui barbu lautaru si alte plictiseli d-astea)...
zambil
Postat pe 6 Octombrie 2015 16:47
da' ia, vorba lu' nea fidel - mai putina munca si mai multa samba...

https://www.youtube.com/watch?v=DPgp25_i6LE

wow...
zambil
Postat pe 6 Octombrie 2015 16:50
si cu neshte explicatii, pt cine crede ca poate invata...

https://www.youtube.com/watch?v=eAwLS-1ofFM

bre, va zice tatae, nu-i asa simplu ca brasoveanca sau dansu' pinguinului... daca tot vreti sa va dati in stamba si sa faceti pe grecii pe la petreceri, mai bine va apucati de spart farfurii, ca-i mai simplu... he,he,he...
zambil
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:11
mami

deja sunt brazi in magazinele mari,mi se ridica paru' pe mana cand ma gandesc ca incep astia cu colindele de-acu'...

ce ciudata e viata asta,iti doresti atat de mult putina liniste si cand o ai nu sti ce sa faci cu ea,ai mei au plecat la o nunta,eu nu m-am dus pt ca una la mana,am piciorul bulit si nu pot dansa si la mine nunta fara dans e rachat,insa cred ca am devenit si f scartara,am arici la buzunar, cand e vorba sa nu am eu personal obligatii...

si cum stateam eu singura asa,ma gandeam sa fi avut atata singuratate acu' niste ani,oaliuuu...macar cu o betie intre fete si tot ma alegeam...
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:12
mami, crez ca o sa bea si o sa danseze ai tai la nunta aia cu lacrimi in ochi... gandindu-se ca ai ramas acasa si suferi de singuratate...

ia vezi cum stai cu farfuriile, ca poti sa dai cu ele de gresie si stand pe scaun...
zambil
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:17
au venit deja si o sa razi ,dar intradevar fara mine viata e pustiu...
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:22
nimic nu le-a placut,nimic nu le-a convenit,barbati,deh....eu ma ocup in general cu atmosfera,dar nu mai am zvacul ala,nici de cantat nu mai pot,murim asa cate un pic de vii ehe,he,he...
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:28
doar ce-au plecat si-au si venit?... eu crez c-au vrut sa te prinza-n fapt, cu halimaiu' ala-ntre fete, de ziceai tu de el acolo... ori s-au dus fara dar, de la aricii aia?...
zambil
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:29
crez ca stand la masa,asa...i-a apucat deodata grija de mine,nici nu m-au sunat sa-mi spuna ca vin

intr-un fel m-am amuzat....

pe urma ma certam singura ca a fost atat spatiu si eu am muncit ca proasta..
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:34
ei draci,cum fara dar? sunt rudele lor asta iese din discutie...
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 17:39
te fac cu capu' astia la tv,numa' tigani peste tot si scandal!

si d-aia saraci lipiti,cica asta-i cruda realitate,de copiii olimpici,de sportivi si cate si mai cate Nimic.

sau sa-mi faca niste anchete cu camera ascunsa prin spitale,ca e dezastru, daca te nimeresti la camera de garda si esti mai sensibil o belesti ...sunt unii saracii le e rusine sa dea spaga ,la mine totul vine atat de natural nici nu stiu cand ii bag in buzunar alora banii he,he...
vai de steaua noastra
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 18:24
mamoanta unde esti?

facu si Kate Winslet 40 de ani,aproape ca m-a durut ,anumite persoane n-ar trebui sa imbatraneasca,tare imi place mie fata asta....
iasomia
Postat pe 6 Octombrie 2015 18:58
mami, pe mine ma doare inima de unde-am ajuns eu cu varsta, fara sa-mi dau seama... grija lu' kate crezi c-o am eu acuma?...

nu credeam sa-nvat a muri vreodata... ehhh... mare vers...
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 12:38
ma crezi ca fusei acasa acu' doua saptamani si n-am putut sa ma uit la vreo emisiiune romaneasca la televizor?... indiferent de gen si ora de difuzare... fara sa ma dau vreun erudit cultural, crez ca s-a ajuns la nivelu' talpii iadului cu distrugerea culturii romanesti... s-a intrat in linie dreapta spre anihilarea totala, chit ca nici inainte nu eram noi cine-stie-ce...

barbatii si femeile care au ajuns azi sa fie vocea mass-media din romania sunt cocalarii si pitzipoancele din anii 90... nu mai avem scapare, mami...bine ca nu traim vesnic...
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 12:45
dezamagirea cea mai mare insa e internetu'... cu cat ai posibilitatea sa accesezi mai multe culturi, persoane si evenimente, cu atat nivelu' comunicarii adevarate se reduce... azi lumea are sute de pretini pe facebook, da' n-are cu cine schimba o vorba... toti stau cu telefoanele mobile in mana, dar le folosesc doar ca sa trimita emoji d-aia inutili si poze neinteresante...

majoritatea conturilor pe site-urile de socializare sunt neshte mausolee ale orgoliului... poze in care credem noi c-aratam bine, amintiri din locuri cat mai exotice pe unde ne-au alergat neshte ghidusi grabiti, bune numa' ca sa rupem gura vecinilor de bloc... nu ne intereseaza de fapt s-auzim ce-ar avea de spus altii, tot ce vrem e sa fim mangaiati virtual pe creshtet si laudati cu nerushinare... like-urile si dislike-urile sunt instrumentele principale de impiedicare a comunicarii, uneltele diavolului, mami...
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 12:58
acuma, sa nu se inteleaga gresit... majoritatea oamenilor nici n-au nimic interesent de zis, si nici n-au avut sau vor avea vreodata... he,he,he...
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:00
hai ca uite - batem apa-n piua acilea si paula iacob a si dat coltzu... cum nu esti atent, cum o mierleshte vreunu...
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:06
eu de ex. mami...am fost obisnuita sa nu fiu laudata si daca pun poze le pun pt mine,in sensul ca n-am suparari daca nu primesc niciun like,mi se cam rupe,pe fb de ex. ma simt de parca as fi in caietul meu cu amintiri din scoala...mai ales ca am in lista cam toate marile mele iubiri (in sensul platonic desigur) care mi-au traversat viata..
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test de compatibilitate,dragoste si sex,realizat de FREUD MARX ANGELS & LUNG 26 De la: pantera_neagra 31 August 2011 02:34
DEMISIE - asta vreau azi, sa demisionez 38 De la: cristina322 13 August 2010 16:24
SIMPLU 75 De la: wife 19 Septembrie 2009 09:50
lucruri de care n-o sa ma satur niciodata... 36 De la: Ciresica 23 August 2011 19:28
nu lasati visele sa piara! 13 De la: Achmed 14 Noiembrie 2010 08:42
Setari Cookie-uri