prieteni sau dusmani

ati incercat sa va imprieteniti si nu ati reusit, ati fost mereu respins/a din gasca.Eu am patit asta mereu din cauza faptului ca sant altfel si pt ca nu ma las folosita vreau sa stiu cei de facut ca sa nu mai fiu oaia neagra a grupului
garbo214116
Postat pe 29 August 2011 15:36
De la: garbo214116, la data 2011-08-29 15:36:27ati incercat sa va imprieteniti si nu ati reusit, ati fost mereu respins/a din gasca.Eu am patit asta mereu din cauza faptului ca sant altfel si pt ca nu ma las folosita vreau sa stiu cei de facut ca sa nu mai fiu oaia neagra a grupului
te retragi si iti cauti prieteni care sa se potriveasca cu convingerile tale....nu trebuie sa gandesti la fel ca ceilalti ca sa fii acceptata...daca tu stii ca ai principii pozitive si folositoare pt viata nu are de ce sa te deranjeze ca nu esti aceptata de o gasca de destrabalati..pt capoate ei gandesc,,ca daca nu gandesti ca ei esti impotriva lor stii tu vorba aia cine se aseamana se aduna....Nu trebuie sa obligi pe nimeni sa fie prieten cu tine care nu merita prietenia ta...cautati mai bine putini prieteni dar inteligenti de la care ai ce sa inveti si ei de la tine,schimb de informatii...
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:55
te retragi si iti cauti prieteni care sa se potriveasca cu convingerile tale....nu trebuie sa gandesti la fel ca ceilalti ca sa fii acceptata...daca tu stii ca ai principii pozitive si folositoare pt viata nu are de ce sa te deranjeze ca nu esti aceptata de o gasca de destrabalati..pt capoate ei gandesc,,ca daca nu gandesti ca ei esti impotriva lor stii tu vorba aia cine se aseamana se aduna....Nu trebuie sa obligi pe nimeni sa fie prieten cu tine care nu merita prietenia ta...cautati mai bine putini prieteni dar inteligenti de la care ai ce sa inveti si ei de la tine,schimb de informatii...
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 15:57
stii tu prietenia din zilele noastre se leaga din interes,,,profita unii de pe altii,,fac compromisuri accepta sa fie prostiti si ei apoi la randul lor prostesc.....Eu cred ca este cea mai mare tampenie sa te integrezi intr-un asemenea grup...sa ii lasi sa profite de pe urma ta doar ca sa te lase sa fii aceptata...ei vor sa iti distruga caracterul si sa te faca sa devii ca ei,,,o excroaca care isi urmareste si ea interesele....eu zic sa iti cauti prieteni inteligenti,,,care sunt seriosi si nu isis urmaresc doar interesele....de obicei acei oameni isi vad de treburile lor si sunt retrasi nu stau prin gasti.....nu ai nevoie de gasca...ca sa fii fericita...iti gasesti un prieten doi,,inteligenti care nu cauta doar sa profie care munceste este serios...dupa parerea mea prieteni care inscearca sa profite de pe urma ta,,nici nu trebuie sa ai de-a face cu ei...lasa-i in plata Domnului,,fiecare cum isi asterne asa doarme
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 16:06
stii tu prietenia din zilele noastre se leaga din interes,,,profita unii de pe altii,,fac compromisuri accepta sa fie prostiti si ei apoi la randul lor prostesc.....Eu cred ca este cea mai mare tampenie sa te integrezi intr-un asemenea grup...sa ii lasi sa profite de pe urma ta doar ca sa te lase sa fii aceptata...ei vor sa iti distruga caracterul si sa te faca sa devii ca ei,,,o excroaca care isi urmareste si ea interesele....eu zic sa iti cauti prieteni inteligenti,,,care sunt seriosi si nu isis urmaresc doar interesele....de obicei acei oameni isi vad de treburile lor si sunt retrasi nu stau prin gasti.....nu ai nevoie de gasca...ca sa fii fericita...iti gasesti un prieten doi,,inteligenti care nu cauta doar sa profie care munceste este serios...dupa parerea mea prieteni care inscearca sa profite de pe urma ta,,nici nu trebuie sa ai de-a face cu ei...lasa-i in plata Domnului,,fiecare cum isi asterne asa doarme
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 16:06
ce face bautura asta din om ...
nu se mai opreste din balbaiala!
oare cate tone de bautura au consumat ai tai parintzi iri-nuco, pana au reusit sa scoata asemenea specimen ...? cica nasterile in apa sunt mai usoare ... tu cred ca esti nascuta in alcool...! parascovenie!
alfheim
Postat pe 29 August 2011 16:21
Muta-te in alt grup
lacramioaracrengi
Postat pe 29 August 2011 16:50
sau in alta retzea!

eventual in aceeasi retzea cu iri-nuca...
e dornica de astfel de prietenii, mai ales ca are nishte convingeri...
si ea e altfel si diferita de grup... un fel de oaie capie ... aaaaa, neagra am vrut sa zic.... aaaaaa... un fel de oitza barsana, nu stiu ce am dar nu-mi iese si nu stiu de ce nu pot corecta...
pfffffffff
alfheim
Postat pe 29 August 2011 20:17
poate ar trebui sa fii in alt grup
Mielutza
Postat pe 29 August 2011 20:52
De la: alfheim, la data 2011-08-29 20:17:33sau in alta retzea!

eventual in aceeasi retzea cu iri-nuca...
e dornica de astfel de prietenii, mai ales ca are nishte convingeri...
si ea e altfel si diferita de grup... un fel de oaie capie ... aaaaa, neagra am vrut sa zic.... aaaaaa... un fel de oitza barsana, nu stiu ce am dar nu-mi iese si nu stiu de ce nu pot corecta...
pfffffffff
si tu un tap batran
ingerasulluptator
Postat pe 29 August 2011 21:52
ehe ... ce ti-ai mai dori tu un tzap batran asa ca mine!!!
alfheim
Postat pe 29 August 2011 23:44
esti de admirat.ai personalitate puternica.
inscrie-te la vreun curs de dans,cosmetica,orice,ca sa fii in alt grup,si sa iti gasesti de acolo alti prieteni.
d
daniilia
Postat pe 3 Septembrie 2011 21:18
...mda...
Axl_22
Postat pe 3 Septembrie 2011 21:22
ms tuturor ca mati ajutat si ca ma ajutati prin sfaturi utile
garbo214116
Postat pe 4 Septembrie 2011 14:23
Doar amici, adica: a a a
SAL
Postat pe 4 Septembrie 2011 14:29
De la: alfheim, la data 2011-08-29 23:44:09ehe ... ce ti-ai mai dori tu un tzap batran asa ca mine!!!

Poti sa ne povestesti cum s-a dat la tine la privat? E bine sa stim ptr. orice eventualitate..dar daca e SECRET..nu insist!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:27


vreau sa vin cu un protest ....pentru toti acei cu mesaje....luuungi
faceti si voi un rezumat ....asa de bun simt
sunsset
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:39
Vorba aia: "Fereste-ma doamne de prieteni, ca de dusmani stiu sa ma feresc singur!""
delly000311
Postat pe 10 Septembrie 2011 23:19
De la: garbo214116, la data 2011-08-29 15:36:27ati incercat sa va imprieteniti si nu ati reusit, ati fost mereu respins/a din gasca.Eu am patit asta mereu din cauza faptului ca sant altfel si pt ca nu ma las folosita vreau sa stiu cei de facut ca sa nu mai fiu oaia neagra a grupului


pai incearca sa te imprietenesti cu ingerasul, pareti a face parte amandoua din acelasi sindicat, ala cu nu ma las folosita de prieteni/barbati.
charmelen
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:08
ch,
ca faci? de unde ai rasarit?
si printisoara?
dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:10
De la: dor72_, la data 2011-09-11 23:10:16ch,
ca faci? de unde ai rasarit?
si printisoara?


din bucatarie, tocmai ce-am terminat cu zacusca, dar mai am inca multe zarzavaturi de pus.
Am ajuns sa fac orice, gatesc, pun conserve, ac curatenie de toamna,numa sa nu m-apuc de scris la afuristul ala de doctorat. Parca-l vad pe prof cum imi zicea mustrator asta vara la conferinta: Ecris, Hlna, cris!
Printesa e bine, doar ca nu vrea sa mearga la gradinita, nu-i place si pace.
Dar printisorul tau ce mai face? In ce clasa-i acum?
charmelen
Postat pe 12 Septembrie 2011 00:25
Alegeti persoane care sunt compatibile cu tine si au acelesi convingeri cu ale tale si sigur nu vei avea probleme .
Mirajmitu
Postat pe 12 Septembrie 2011 08:35
Sunsset, ti-e lene sa citesti?
Lasa fetele sa scri cat vor, tu citeste printre randuri daca n-ai rabdare sa parcurgi tot.
SAL
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:32
Ingerasule, scrie tata, scrie! Oricum nu prea multi te citesc!
SAL
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:33
Dar poti insista.
machiajtatuaj
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:52
PRIETENI!!
DUSMANI!!
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:03
De la: charmelen, la data 2011-09-12 00:25:17
De la: dor72_, la data 2011-09-11 23:10:16ch,
ca faci? de unde ai rasarit?
si printisoara?


din bucatarie, tocmai ce-am terminat cu zacusca, dar mai am inca multe zarzavaturi de pus.
Am ajuns sa fac orice, gatesc, pun conserve, ac curatenie de toamna,numa sa nu m-apuc de scris la afuristul ala de doctorat. Parca-l vad pe prof cum imi zicea mustrator asta vara la conferinta: Ecris, Hlna, cris!
Printesa e bine, doar ca nu vrea sa mearga la gradinita, nu-i place si pace.
Dar printisorul tau ce mai face? In ce clasa-i acum?


lasa procrastinarea, treci la treaba !

ioi, faceam orice, numai sa nu scriu dizertatia
Freya__
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:06

adica...preferai...dEzertatie....
dor72_
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:29
prieteni putini dar buni dusmani nu ma intereseaza
garbo247043
Postat pe 9 Noiembrie 2011 21:17
prieteni putini, dar buni dusmani...
ce face o virgula ! buni dusmani... dusmanii...
Axl_22
Postat pe 9 Noiembrie 2011 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se mai poate extinde grupul de prieteni? 180 De la: monic_mtne 13 Ianuarie 2015 20:29
"Primul sarut" Povestea mea... 10 De la: dor72 11 Aprilie 2011 13:52
Imi caut sufletul pereche 42 De la: LaurentiuTudor 7 August 2013 18:03
relatie serioasa 4 De la: loveactually 31 August 2009 16:12
TE IUBESC ! spus foarte usor 10 De la: michelle_ 21 August 2011 15:41
Setari Cookie-uri