Concurs Papucei.ro

chiar daca sunt nascuta vara,eu iubesc iarna cu tot ce ne aduce:zapada, frig,paltoane, caciuli si cizme! asa ca "pantofii" mei preferati sunt cizmele,nu conteaza culoarea sau brandul, ci compatibilitatea cu piciorul meu,adica sa fie comode si sa imi apere picioarele de intemperiile iernii!

dana07
Postat pe 30 Octombrie 2008 08:49
de obicei nu prea am noroc sa castig la concursuridar sper ca de data aceasta sa imi surada si mie norocul.Deja ma gandesc cu ce sa asortez aceasta pereche de cizme .Stiu ca toate ni le dorim dar sa le castige cine le mertita.Bafta la toate concurentele.
cryss
Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:25
De la: riftime, la data 2008-10-28 09:29:37Cnd eram colri, doamna nvtoare ne spunea mereu c "omul se cunoate dup pantofi!" - o observaie ce m-a marcat. Am devenit foarte pretenioas i-mi aleg ntotdeauna cei mai finui pantofi, de obicei de culoare neagr.
Acu trei ani am primit nite "conduri" superbi, pe care nu-i ncal, ci-i pstrez cu sfinenie. Sunt nepreuii pentru mine! Acetia mi-au rmas amintire de la cea mai bun prieten, care s-a prpdit nu de mult, din cauza unei boli necrutoare.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:59
De la: bsorinamihaela, la data 2008-10-23 09:57:36Sunt EI. Atunci cand ii incalt pe EI sunt increzatoare in mine, ziua imi merge bine. Ii pot purta oricand, oriunde si cu orice.
Si fiindca imi sunt atat de dragi ii port mereu cand am nevoie de un talisman. Cel mai mare regret este ca odata si odata se vor uza. Dar vor ramane mereu talismanele mele- EI pantofii mei norocosi!
Stii secretul lor? EI ,Papucii mei preferati sunt rosii!
anirosa
Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:09
Este un concurs frumos,dar vine iarna la munte mai repede ca in alte parti,si tare as vrea sa ma bucur de aceste cizmulite calduroase.....
Glumeam nu am eu norocul asta dar poate....
BanescuIleana
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:33
....BUNA ZIUA,CE FACE-TI ,FETELOR???
---NU S-A TERMINAT CONCURSUL....POATE SA-MI RASPUNDA CINEVA????
...DACA DA ,FELICITARI CASTIGATOAREI...CASTIGATOARELOR!!!!!
...IAR CELOR CARE NU AU CASTIGAT,PRINTRE CARE SI EU, SA NU FIE SUPARATE...SA PRIVEASCA CU DRAG LA PAPUCEII LOR ,SI SA CREADA CA SUNT CEI MAI FRUMOSI,MAI CONFONRTABILI SI IN TON CU MODA ,PAPUCEI!!! PUP !!!
kadija
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:49
Cine a castigat cizmele???????????????

Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:12
Suspans............
Au de lucru nu gluma juristii nostri!!!
MAGDONET
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:07
Intrebare

Cine a castigat papuceii ???Felicitarii
papusika_72
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:06
o pereche de pantofi foarte eleganti,cu varful rotund,tocul inalt si in forma de cui,de culoare negri si din catifea sau lac,pentru a pune in evidenta cat de fumosi si eleganti pot fi prin simplitatea lor!
va multumesc!
laviniamisea
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:46
fetelor,knd se incheie concursul asta?
ave_alexu
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:27
Adoorr papucii!!Papuci sunt nu hobyy pentru mine,ador sa merg la shopping dupa papuci...perechea meaaa favorita e un de cizme...iubesc iarna,iubesc fularele,hainele groasa,manusile,tot ce tine de ele si deci si cizmele...Am o pereche de cizme gri..lungi pana la genunchi,de o piele foarte buna.Au bot rotund si foarte amabil-asa mi se pare mie- si au talpa foarte subtire,eu fiind inalta,prefer sa port papuci fara toc.Dar mai am si o alta pereche de pantofi...negri,cu un toc mic,de lac,foaarte eleganti si rafinati.Imi aduc aminte de Coco Chanel,au un aer vintage.Sunt simpli,cu un bot rotund si vin pe picior foarte bine.Adoorr aceste doua perechi de papuci si dupa cate vad,nici perechea de cizme din poza nu arata deloc raau!Deja am gasit cateva articole din garderoba mea cu care s-ar potrivi!
Adina03
Postat pe 10 Noiembrie 2008 21:42
Buna,

Pantofii mei preferati sunt negri si cu toc inalt...insa cea ce imi place la ei este ca sunt foaaarte comozi si as putea sa stau incaltata cu ei 24 de ore ....

Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:59
mai conteaza cand se termina concursul? lumea scrie frenetic
si_totusi
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:55
da,am observat
ave_alexu
Postat pe 11 Noiembrie 2008 22:31
Va admir de mult timp ,dar nu mai inteleg acum de ce nu se termina concursul,a fost o gluma,daca da sa stim si noi,nu ne suparam ca ne sunteti tare dragi....
BanescuIleana
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:07
...FETELOR...OARE CINE S-A OCUPAT DE "CAMPANIA " ASTA?????
PACAT..."PAPUCEI.RO"....O SA CAM AIBE DE PIERDUT...IN AFACERI NU PREA AU CE CAUTA NESERIOSII....
E ADEVARAT CA E CRIZA FINANCIARA...DAR NICI CHIAR ASA...
VA PUP PE TOATE CARE A-TI PARTICIPAT LA ASA ZISUL"CONCURS"...SI SI HAI SA "STRANGEM CUREAUA"...SI SA NE FACEM CADOU SINGURE O PERECHE DE ..."BOTINE DIN CELE MAI FINE"...CA PAPUCEI.RO...NU MAI E LA MODA...PA PA SI PUP!!
kadija
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:10
Castigatoarea este walkiria. Ne cerem scuze pentru perioada lunga de deliberare. Chiar acum o anuntam si pe fericita castigatoare!
AndraMicu
Postat pe 26 Noiembrie 2008 19:25
Lipsa de seriozitate....eu nu am vazut nimic postat pe forum avand semnatar " walkiria"..
Ce e cu prosteala asta ..chiar asa pe fatza?
Alteea
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:22
in enuntul concursului scrie sa povestim "despre pantofii preferati"....acum vin cu intrebarea care sunt totusi pantofii preferati ai castigatoarei "walkiria"? Sa nu se inteleaga ca as fi invidioasa sau ceva dar sunt atatea fete cu raspunsuri bune, clare si concise.
Sa fim seriosi cat a deviat walkiria de la subiect si aberatiile de genu "ne da siguranta calcaturii si ne ajuta sa pasim pe cararea aleasa fara nici o sovaiala." sau "o pereche nepotrivita ne poate aduce apelativul de sosonar pe partie de exemplu" sau "si parca mi-e dor de-un suflet fara pereche de frumos, sa ma plimbe descult prin ploaie" chiar merita premiul? Ce legatura are? foarte inteligenta de asemenea si fraza "cele de vara sa ne suporte transpiratia si mirosul de picioare". Walkiria apare la pagina 2 de concurs....concursul a tinut f mult pana sa se aleaga un castigator...concurentele se intrebau ce se intampla de nu da nimeni un raspuns in legatura cu premiul....toate postarile pana la pagina 19 nu cred ca au mai fost citite ...in concluzie va multumesc pt superficialitatea cu care ati tratat acest concurs!

Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:34
si eu sunt de aceeasi parere,cred k de la pagina 3 incolo nu s-au mai citit raspunsurile si e vrajeala...cine stie ce cunostiinta o fi a persoanelor care au organizat concursul etc etc.....
ave_alexu
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:47
aaa,si apropo k m-am uitat putin la ceea ce a scris aceasta persoana....noi de fapt pentru ce eram premiate?pentru raspunsuri cat mai originale si concise sau pentru romane...pt k din cate vad aceasta persoana a scris un roman intreg acolo pe care nici nu am avut rabdarea sa il citesc
ave_alexu
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:50
De la: Alteea, la data 2008-11-27 15:22:05Lipsa de seriozitate....eu nu am vazut nimic postat pe forum avand semnatar " walkiria"..
Ce e cu prosteala asta ..chiar asa pe fatza?


eu nu am vazut nimic postat de tine. walkira a avut postari. daca e sa fim drepti, walkira e un user care discuta pe forum si nu sta atarnata ca liliecii pescuind numai concursurile
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:34
De la: ave_alexu, la data 2008-11-28 12:50:11aaa,si apropo k m-am uitat putin la ceea ce a scris aceasta persoana....noi de fapt pentru ce eram premiate?pentru raspunsuri cat mai originale si concise sau pentru romane...pt k din cate vad aceasta persoana a scris un roman intreg acolo pe care nici nu am avut rabdarea sa il citesc


pacat ca nu ai citit tot. e un eseu reusit
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:35
Nu ai vazut? Pai, asta pentru ca nu ai citit! Sau chiar nu vezi.Cat despre liliecii atarnati.....pescuitorii de concursuri......e doar rautatea ta.100 %
Alteea
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:58
alteea. ai trei mesaje. nu? unde vezi tu rautate ?

unul e la concurs , unul e la contestatie si altul acum ca sa-mi spui ca-s rea. 3 nici mai multe , nici mai putine. walki, a scris pe forum dar nu era asta o conditie a concursului

eu sunt rea sau voi care contestati un mod de a raspunde la un concurs ? pe cine voiati sa aleaga adminii? pe cele care spuneau ca au o sandaluta cu fundita si un pantofior cu toc? asta ati spus toate . mai ganditi si apoi la reclamati ! am mai vazut o postare unde o alta participanta spunea ca fata a scris aberatii.atat a inteles ea .

raspunsul walkiriei la acest concurs a fost inedit, gandit, cu umor si bine scris . o metafora frumoasa, cu multe trimiteri la situatii de viata .s-a jucat cu intelesurile cuvantului si i-a iesit un raspuns interesant.

invatati fetelor sa pierdeti elegant. nu va transformati in reclamagioaice. a fost o joaca, un concurs si felicitati castigatoarea.
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:51
De la: walkiria, la data 2008-10-23 08:20:52Metaforic vorbind, obisnuim sa ne cam bagam cu nonsalanta picioarele in aproape orice, singura exceptie, comuna tuturor, fiind incaltamintea.
De asta mi-am si propus aceasta abordare, simpla, accesibila, comuna si pe intelesul tuturor.
Este laudabila atentia, interesul si cunoasterea de care dam dovada noi, bipezii, in alegerea incaltamintei.
Chiar daca urmarim o legatura scurta cu perechea dorita (de incaltari desigur) doar pentru o singura ocazie speciala, de-un sezon, sau poate chiar si de cativa ani, dar niciodata o legatura pe viata, cascam de fiecare dat ochii cu atentie si mari, intoarcem perechea pe toate fetele, cerem referinte despre producator, facem comparatii uari ale posibilelor satisfactii trecand in revista si orice posibile inconveniente, si nu in ultima instanta solicitam o proba, sa vedem cum ni se potriveste perechea pe picior.Avem cu totii criterii bine stabilite, specifice si arareori ne lasam influentati de vanzator.
Ca o regula generala, indiferent de anotimp, ne cautam o pereche care sa fie cat mai usoara, sa ne solicite cat mai putin si cat sa nu cumva sa o simtim ca pe-o povara, si s-o purtam tarsaind-o dupa noi.
Alte cerinte esentiale sunt, sa fie calduroasa iarna, sa ne imbrace picioarele cu moliciune si delicatete, dar cat sa le lase sa se simta libere si sa respire, perechile de primavera si mai ales de toamna sa fie impermeabile si sa ne protejeze si de apa, cele de vara sa ne suporte transpiratia si mirosul de picioare pastrandu-se proaspete si fara sa se-ncinga.
La drumetii pe munte perechea ideala este cea care stie sa ne sustina din incheieturi piciorul, care ne da siguranta calcaturii si ne ajuta sa pasim pe cararea aleasa fara nici o sovaiala.
Sunt si situatii in care perechea aleasa, trebuie sa ne ajute sa fim cat mai inalti, si-n ochii nostri dar si-n ochii celorlalti, dar asta nu e totul, pentru ca perechea trebuie sa stie sa se lase mereu calcata in picioare fara sa cracneasca.
Cam astea sunt in mare cateva repere esentiale in alegerea perechii potrivite, repere pe care le stim cu totii si ne-am invatat desigur sa le respectam stiind ca unde nu-i cap e vai de picioare, asa ca ne elegem cu cap perechea potrivita de incaltari.
Ar mai fi de spus ca iesitul in lume cu o pereche nepotrivita ne poate aduce apelativul de sosonar pe partie de exemplu, asta doar daca cel de paltonar nu ni se potriveste si mai bine, si era sa uit, perechea, ca sa fie buna, nu are voie sa ne bata cuie-n talpa, asta-i un drept pe care singurii care-l avem suntem doar noi.
Despre senzatia sublima de libertate fara de pereche in picioare, mergand descult prin iarba umeda de roua de mana cu mana pereche
Despre zilele trecute fara pereche si despre inca o zi trecuta fara pereche, n-am zis nimic, astea raman mereu subiecte deschise pentru sufletul pereche si parca mi-e dor de-un suflet fara pereche de frumos, sa ma plimbe descult prin ploaie, ploaie de lacrimi, perechile astea, daca nu ti se potrivesc te rod de-ti dau lacrimile, .dar si cand se potrivesc si te imbratiseaza, iar iti dau lacrimile de bucurie, oricum, cu perechea de incaltari nu e bine sa te urci in pat in pat e bine sa fi fara pereche :)
Despre papuci n-am zis nimica, pentru ca astia nu se cumpara, .doar se dau.
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:00
"Iasi este orasul in care trebuie sa mergi in varful picioarelor si cu palaria ridicata.....Si , va spun cu mana pe inima , in varful picioarelor nu pot sa merg decat cu papuceii de la Angela......Ori de cate ori pasii ma poarta pe strazile pline de amintiri,drumul meu duce si la Angela..... si chiar daca in picioare port papuceii ei ,de acolo ,intotdeauna voi iesi purtand alti papucei...si asta doar pentru ca ma simt bine in ei, pentru ca ma reprezinta.
Ca intr-o poveste , vraja papuceilor de Iasi ne cuprinde incetul cu incetul , spre incantarea si multumirea noastra.
Si daca zana buna va indrepta betisorul spre mine.....cu siguranta primii fulgi de nea ma vor prinde in cizmele de la papucei.ro"


cine e Angela?

si cum ai explicat tu , asa punctual, cum sunt papuceii de la Angela, ca sa ai motiv a spune ca juriul va " prostit pe fata"?

a, ai spus.
te reprezinta. de ce?
care sunt motivele pentru care ii cumperi sau ii preferi ?
cu ce se diferentiaza ei de atii?

si "vraja pauceilor de iasi"... e o metafora sau sa inteleg ca Angela incalta toata urbea ?
si_totusi
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:09
"Stim ca ai cel putin o pereche de pantofi care iti place in mod deosebit. Asa ca te invitam sa scrii aici despre pantofii tai preferati."

Si totusi: Care este perechea de pantofi care ii place in mod deosebit castigatoarei? Poate ne ajuta si moderatorii pentru ca unele dintre noi nu deslusim metaforele artistice.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:57
..."si totusi " , exista ....metaforic! Si mai e si incaltata!!!!!!!!!!!!!
si ce activa ...
Alteea
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Realizare de siteuri, optimizare site 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 18:51
Din suflet cu suflet, pentru suflet! 1 De la: garbo085400 6 Iulie 2010 12:24
perle memorabile-blondine 2 De la: tutankhamon 17 Februarie 2010 01:03
Castiga si distreaza-te - 2in1 1 De la: andruta86 6 Decembrie 2010 22:04
Am auzic ca femeile nu mai vor sa fie servitoare....Dar barbatii nu renunta asa usor pt ca au mii de ani de boierie de trait bine pe spinarea femeilor 73 De la: heartbit 10 Iulie 2012 23:26
Setari Cookie-uri