SECOND LIFE

Pentru ca "jocul" Second Life a facut mare valva in Romania si aud ca se vorbeste din ce in ce mai mult de el, imi doresc sa aud si parearea altora si a celor care sint inregistrati !! Cert este ca aseara, in virtualul Sunraise Jazz a concertat Directia 5!! A fost o imbulzeala de avatare !! SL-ul imi pare un mijloc de comunicare mai bun decat mess-ul si poti face dialog cu oameni din toata lumea, eventual o viata virtuala daca ai chef !! SL-ul poate fi luat ca un joc, ca o distractie si sa nu uitam ca soarele are dimineata, in viata reala, acelasi frumos rasarit !!
Bunica
Postat pe 16 Martie 2009 16:48
Mai, da' tare mai prinde reclama asta agresiva la public!
Daca vrei sa te inregistrezi pregateste-ti cardul! Pentru orice chestie pe care o porti, haine, pantofi, posete... trebuie sa platesti cu bani reali pt a primi ceva virtual!!
Din useri si din vizite isi poti plati bine-mersi tot felul de reclame la cel mai tare post TV si isi pot permite cele mai adevarate trupe sa le faca un playback!!
Dar daca e trendy, mere si-n Romanica. In USA merge ca pe roate de cativa ani buni printre inadaptatii lumii reale!

Mi se pare super afacere, o poti controla cu un server de cativa Terra si de acasa, ca second job!
Armyvero_38
Postat pe 16 Martie 2009 16:56
Am plecat aseara hotarata sa vad concertul Directiei 5 in Second Life pe o insula Sunraise Jazz,imbulzeala mare, da!! mi-am pus niste fese si tzitze de zile mari, le tin in inventar la lucrurile bune, le-am castigat greu la zingo !! Mare distractie SL-ul asta !! Vorbesc cu gagicul meu din RL cand el nu este acasa si-si cara lap-ul printre rape!( de! serviciul)ne-o mai tragem pe cate o bila in sl cand sintem abstinenti aci!! Poate fi un joc, un mijloc de comunicare, distractie , ochii beliti in monitor , descoperi ca poti face si lucruri utile, eu de exemplu am gasit la free o papusa gonflabila, mi-am pus o taraba de gat si am vandut cateva gonflabile pe plaja. Pai puii mei ? faceam asa ceva aci ? NU !! Aaaa , am uitat !! in 2007 cand m-am inregistrat eu batea vantul in SL !!Acum avem un Bucuresti virtula plin de cocalari si pitzipoance !! Sa fiti iubiti si plini de fitze !!!!!

Bunica
Postat pe 16 Martie 2009 17:32
Pai nu mai degraba ai fi vazut concertul live? Chiar crezi ca erau pe acolo?
Nu ma atrage sub nicio forma SL! Prefer sa fac majoritatea lucrurilor in RL decat asa...
Ce senzatie ai dupa ce inchizi compul: "Vaaai uite ca ala m-a vazut si mi-a spus ca-s frumoasa de moor!!" ??
Nasol.. daca ajungem sa putem trai foarte bine intr-o viata normala noi ne-o irosim in virtual!
Accept chestia asta numai in cazuri extreme, atunci cand e singura modalitate de a putea comunica in timp real! In rest... SL este pt fitze in Ro si pt inadaptati in USA!
Armyvero_38
Postat pe 16 Martie 2009 17:38
Jocul asta e pentru ci care nu reusesc sa-si traiasca viata reala asa cum vor ei. Deci in concluzie pentru frustrati, inadaptati sociali.
Micass
Postat pe 16 Martie 2009 20:08
Mai puisor, erau acolo, daca ai fi un pic atent ai sesiza ca vocea de la formatia REPLIK nu era procesata deloc iar cei de la Directia 5 din cauza unei neintelegeri din inbulzeala care se facuse in cladirea cu studiourile de repetitie, vorbeau de altceva pana a venit un tehnic sa le spuna ca trebuie sa cante.Deci a fost live.(PUNCT) Cat despre comentariul "Micass"-ei poate o fi adevarat dar nu toata lumea care intra este frustrata sau inadaptata social... se mai intra si de plictiseala sau curiozitate... la fel ca si mine....

Postat pe 25 Aprilie 2009 17:38
pe mine...nu ma provoaca nicicum...de niciunde...nu-mi place deloc...e chiar plictisitor...my opinion
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 15:21
mio...

da' ai un talent la a rascoli prin lada cu vechituri, ceva de groaza... sau lucrezi la astia, adminii, si esti sub acoperire?...
zambil
Postat pe 12 Iunie 2009 15:23
pai tu nu ai cum Mia sa fii miscata de nimic ca esti de la Iasi !! si ai pantofii roz :)))) culmea, dar sint pantofi tipic SL !!!
Bunica
Postat pe 16 Iunie 2009 10:52
ba nene...ce e atat de cool sa dai banii reali pe fitzoshenii intr-un joc.....eu asta nu inteleg....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 11:02
ce-i ala SL papusa...ca sincer, nu le am...se pare ca tu esti cu experienta...

prea tareee...se-ntampla ceva zilele astea...ba drogati, ba manelisti, ba agramati, ba mistocari cu nik ieftin, cica la ironie...god...se-ntampla ceva pe garbo...ploua cu ...sincer...si stai linistita, papuse...n-ai idee tu maicuta unde-i centru universitar(ala fara bani) he he...cat despre mine...nu ma limitez la un oras...de ceva ani sunt cam in toata tara...sau poate tara asta nu mai e de ajuns nici la nasu' unor prapaditi...ne indreptam cu pasi repezi spre...si anume mare rahat spiritual...si tot ce vreti...iaca noutatile si pe aici...de unde ati aparut, people...sincer...sau astia-s undercover cu ceva probleme si chititi pe pantofii mei roz
important e sa ne distram in second life...ma lasi...daca si bibilica si viata ne e second...ce pretentii sa avem
mia79x
Postat pe 16 Iunie 2009 11:13
pai asta e mio......au si creierul reloaded in second life.....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 11:17
nu, pe bune...se-ntampla ceva tutank...de ceva zile...numai retardati, serios...nu stii daca sa razi sau sa te sperii...pe bune acum...pacat...oare nu pot fi testati cumva la inscriere pe site?cumva, la naiba
pe bune...oare andra stie ceva in sensu' asta?
au gresit, mai nou forumul...astia-s aia care injura pe fatucile alea de pe la meteo...pe diferite site-uri...god...da' ploua, nene
mia79x
Postat pe 16 Iunie 2009 11:19
he he....am zis io mai demult ca pentru a-ti face cont pe aici...trebuie completat un test psihologic, ceva....dar s-a ras de mine.....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 11:20
Buna fetele!
Nu fiti rele, mai!
Daca nu ar fi asa specimene pe site, cum as mai citi eu comentariile voastre in semi-pauzele de la serviciu si m-as amuza?
Ce naiba? Nu va ganditi la pisihicu meu?
picaturaderoua
Postat pe 16 Iunie 2009 11:34
lasa-ti "pisicu" unde sta, ca sta bine....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 11:58
Tutaniko...
picaturaderoua
Postat pe 16 Iunie 2009 12:43
si eu ca fraiera intreb acum :ce este second life asta mai ex???
yavrum
Postat pe 16 Iunie 2009 12:48
yav...second life e un joc in care viata ta e virtuala......poti sa-ti faci implante de silicon, sa arati ca pamela anderson sau ca brad pitt...iti iei masina, casa, bujuterii....totul pe un card REAL......o tampenie a celor care au bani si nu stiu ce sa mai faca cu ei.....
tutankhamon
Postat pe 17 Iunie 2009 13:41
second life mi se pare o initiativa de joc interesanta...doar k unii ajung sa o confunde q lumea reala....ba chiar sasi petreaca jumatete din zi in acel joc...astfel ei uita de probleme si de viatza lor si practic chiar au o a2a viatza...singura problema ar fii k ei vor uita de propiile probleme care trebuie rezolvate si de familie prieteni vor devenii izolati si vor ajunge sa creada k jokul este real,iar cand vor realiza k este cv fictiv va fii cam urat....
garbo013895
Postat pe 22 Iunie 2009 02:21
Daca citeai primul meu post Mia, pipusa cu pantofii roz, poate simteai alta nuanta, nu trebuie sa fii asa de catranita !!
Bunica
Postat pe 22 Iunie 2009 14:28
De la: tutankhamon, la data 2009-06-17 13:41:53yav...second life e un joc in care viata ta e virtuala......poti sa-ti faci implante de silicon, sa arati ca pamela anderson sau ca brad pitt...iti iei masina, casa, bujuterii....totul pe un card REAL......o tampenie a celor care au bani si nu stiu ce sa mai faca cu ei.....

pai si daca tot au bani de ce nu fac in realitate '?
yavrum
Postat pe 22 Iunie 2009 14:40
Second life, Second kiss, Second love... toate la mana a doua...! Prima mana incita, transmite,asuda. A doua iti aminteste, te trezeste si nu te lasa ... fara. Si cum vrem mereu mai mult si mai profund, ignoram second life...
cercelmarilena
Postat pe 22 Iunie 2009 16:39
De la: Mordefrumoasacesint___, la data 2009-06-16 10:52:20pai tu nu ai cum Mia sa fii miscata de nimic ca esti de la Iasi !! si ai pantofii roz :)))) culmea, dar sint pantofi tipic SL !!!



Mordefrumoasacesunt sa inteleg ca cele din Iasi nu se pot inscrie in jocul SL?!
Nu e o problema pt. mine, eu prefer moda si socializarea in RL, dar nu va sperie apropierea de Matrix? Si pe banii vostri? Sau filmul acesta, Matrix, l-ati vizionat ca pe un simplu SF si nu ca pe un "diabolic" plan de viitor pentru omenire?
Brain
Postat pe 2 Iulie 2009 13:43
nu, brain...sa intelegi ca duduia cu nick prea lung si neinspirat face glume la care doar ea se amuza...si mai zace si tupeu' cat casa la ea in ograda...asa, printre altele
dar deja ne punem prea multe intrebari about nothing...
mia79x
Postat pe 2 Iulie 2009 16:01
da da sl-ul a facut din unii o manie nu mai stiu altceva si sigur stii prieteni din sl care ii gasesti mereu acolo de cate ori intri tu asae?? mie asa mi se intampla ...acum n-ama mai intrat de mult...poop
dera36
Postat pe 13 Iulie 2009 10:44
da chiar...vorba cuiva...daca tot se arunca banii in jocul asta...nu e mai bine sa se intalneasca cu prietenii live???
tutankhamon
Postat pe 13 Iulie 2009 10:49
tocmai de aceea i se si zice secon life,pentru ca nu e numai un fel de mess,e mult mai mult,iti poti face viata pe care o vrei,poti fi oricine si poti face ce vrei,poti sa arati asa cum iti doresti,e posibil orice...si cel mai importan si foarte bine gandit este faptul ca poti vorbi cu oameni din orice colt al globului...si consider asta un mare atuu,pentr ca poti afla informatii despre anumiti oameni,anumite tari.orase...traditii,obiceiuri..orice altceva...iti poti dezvolta chiar foarte bine si o anumita limba...e destul de interesant...totul e virtual,dar odata ce iti ntra pe sub piele...o sa ai impresia k deja traiesti in acea lume,aleasa de tine bineinteles.poti face ocolul pamantului.
andutza_213
Postat pe 13 Iulie 2009 11:50
Da ! topicul asta chiar a fost o provocare ! De ce cunosc mai mult oamenii cu atat mai mult apreciez animalele si am pentru ele o mare compasiune !!!
Bunica
Postat pe 20 August 2009 10:36
De la: mia79x, la data 2009-06-12 15:21:27pe mine...nu ma provoaca nicicum...de niciunde...nu-mi place deloc...e chiar plictisitor...my opinion


da, este plictisitor pentru cine intra si este curios
Bunica
Postat pe 21 August 2009 10:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vino iarna 23 De la: dor72_ 27 Ianuarie 2012 17:14
ceaiul de la ora 5 91 De la: Micass 23 Septembrie 2009 06:26
Un venit posibil 2 De la: eu_geminy 2 Octombrie 2010 21:31
istoria secreta a lumii-Jonathan Black 2 De la: Alexxandra 3 Mai 2010 08:49
Despre realitatea ignorata a oraselor Romaniei 63 De la: MarilenaS38 26 Noiembrie 2012 10:49
Setari Cookie-uri