A murit Michael Jackson

A mai murit un geniu..marele Michael Jackson! Suntem in doliu...noi fanii lui
garbo012215
Postat pe 26 Iunie 2009 09:52
De la: garbo012215, la data 2009-06-26 09:52:03A mai murit un geniu..marele Michael Jackson! Suntem in doliu...noi fanii lui



omul a fost orice numai un geniu nu ,mie imi pare sincer rau
yavrum
Postat pe 26 Iunie 2009 10:16
in secunda pe care o consumati citind ce scriu eu, in lume au mai murit 300 000 de copii, din cauza subalimentatiei si a bolilor
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 10:21
dap...si p-aia nu ii plange nimeni
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Iunie 2009 10:22
daca ar fi sa mergem mai departe, sa calculam cate vieti fragede s-ar fi putut salva cu doar 10 la suta din extravagantzele "regelui"...brrrrrr, infiorator!
stiu, mi se poate raspunde ca omul si-a castigat banii, a facut ce a vrut cu ei.
si eu as putea sa intreb ce parere aveti despre actuala "grila" de evaluare a muncii. sa dau un singur exemplu? 9 milioane euro pe an, net, numai leafa, la care se adauga cel putin tot atat din drepturi de imagine. da, alt "rege", cristiano ronaldo...
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 10:27
oops, viata-i grea...

ai dreptate, pik...
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Iunie 2009 10:31
nu pot spune ca am fost mare fana a lui...mi-a placut muzica lui, dar, mai ales mi-au placut videoclipurile pe care si le realiza dupa idfeile lui....a fost un artist complet....dar extravaganta si opulenta in care traia.....cu bai de apa termala de le nu stiu ce izvor si capsula in care avea aer de nu stiu de unde.....apoi multiplele operatii estetice mutilante....offff.....dar sa-l odihneasca Dumnezeu si sa mai auzim, din cand in cand....heal the world, make it a better place....
tutankhamon
Postat pe 26 Iunie 2009 10:34
eu as zice ca e mort de mult si ca de-abia acum a inviat, cel putin pt cativa ani
tulipe
Postat pe 26 Iunie 2009 10:38
oameni buni, Dumnezeu sa-i odihneasca toate operatiile estetice.
Cum a putut sa-si petreaca jumate de viata in suferinta prin spitale pentru niste operatii INESTETICE... tztz. Mie imi pare rau. S-a chinuit in zadar.
Recunosc ca in genul lui a facut muzica buna. Adica era unitara, avea sens. Nu este genul meu preferat dar pot recunoaste calitatea.
Imi pare rau nu pentru moartea lui ci pentru viata pe care a
ales-o. La banii lui... faceam fericita o juma' de planeta. Banii platiti pe operatii mai faceau fericita o intreaga tara africana a lumii a treia.
Sa castig atati bani... eu sigur i-as da pe niste zambete de copii hraniti, bucurosi, sau pe linistea unor batrani. nu mai spun de catei si pisici de pe maidan.
asta este.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 10:56
M.J.??? Dovada clara a unui negru care uraste atit de mult albii incit a vrut sa fie unul din ei.
A murit MJ? So what? Citi copii ar fi trait sau ar fi trait fara traume psihice daca mare MJ se ducea mai demult.
MJ a fost o stea a muzicii pop in anii '80 pina i s-a ridicat nebunia la capatina, dupa asta....
In fine, Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul pierdut ca pentru omenire el era pierdut de mult.
Si eu am fost fan a lui MJ in '80. dar in timp am devenit mai inteleapta.
Va amintiti de vizita lui in Rom. de pe vremea lui Iliescu? Si ce a vizitat marele star cind a venit la Bucuresti? Un Leagan de copii!
Aemulus
Postat pe 26 Iunie 2009 18:27
acum... sa va spun sincer. eu plang orice moarte. a oricui. eu pretuiesc viata si imi pare rau pentru cei ramasi in urma care plang. pe oricine il plange cineva. ma doare pentru cel ramas. pentru suferinta lui.
nu va spun ce rau mi-a fost cand am vazut cum a fost tratat Saddam, after his death. barbar. daca tot era mort, inofensiv... ce rost mai avea sa mai arate cei care au avut acces la cadavrul lui ca nu sunt nici ei oameni?!
ce rost are, in general, sa ne aratam coltii care sunt in noi?! ar fi perfect sa-i scoatem pe toti de cand suntem mici. am trai mult mai frumos.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:47
nu stiu daca el ar trebui sa fi facut pensionarii sa zambeasca sau sa hraneasca copiii tarilor subdezvlotate.

atat timp cat lumea-i impartita in bogati si saraci si cat interesele marilor concerne intretin aceasta stare , nimic nu se poate schimba.

ar fi dat de mancare , sa zicem o zi , la toti necajitii din somalia si? a doua zi aia s-ar fi ingrasat?

ar fi construit" n" aziluri pentru batrani. si? putea el sa sustina pe o perioada indelungata intretinerea lor?

eu zic ca omul acesta a trait din munca lui si a cheltuit banii asa cum a vrut. e dreptul lui. asta nu-l face mai putin uman. daca as fi fost in pielea lui si eu as fi facut la fel

eu nu am inteles niciodata de ce a vrut alta piele si alt nas. dar, si aici e prolema de optiune

iar ca e un geniu, cam mult spus.
si_totusi
Postat pe 26 Iunie 2009 20:07
dap, foarte trist, am crescut pe muzica lui, era singura caseta pe care o aveam, la 10 ani, ca pe vremea aia nu auzisem de cd sau youtube!
da, omul asta a facut istorie, ne place sau nu muzica lui, asta e partea a doua!
si apoi, eu din ce stiu, nu si-a fauct operatii estetice de nebun, si fiindca suferea de o boala de piele f rara, si i se depigmenta pielea...in fine, poate vb eu prostii.

iar in ceea ce privesc banii,hmmm, ziceti-mi mie, daca ati avea acum cateva milioane de dolari, nu v-ati visa nici unul pe o plaja din hawaii, cu un cocktail tropicat langa voi, sau pe un iaht luxos??
credeti ca nu a ajutat pe nimeni? eu nu cred, eu cred doar ca a fost un neadaptat, si foarte dezamagit de oameni...

si eu am niste planuri de viitor, daca totul merge asa cum imi doresc eu, poate am sa reusesc ca deschid un adapost pt animale si sa hranesc cati copii pot eu, in fine, ar fi prea multe de spus, si ma lungesc!

ideea e, nu mai sunt demult fan michel, si intr-adevar, in ultimii ani era ca si mort, si totusi am avut un soc dimineata! aveam impresia ca el n-are cum sa moara!
zambila
Postat pe 26 Iunie 2009 20:25
totushel, iti respect optiunile. eu sunt, insa, de parere ca darurile, talentele nu sunt meritele noastre. si daca toti cei inzestrati, norocosi, ar mai da si la altii - neputinciosi... ar fi lumea mai frumoasa. hai sa spunem ca e un tribut de platit. acum averile - cate au ramas - ale lui M.J. sunt impartite intre cateva persoane care - nici ele - nu vor putea cheltui intr-o viata ce vor avea. dupa cum vezi, nimeni nu duce cu el nimic ACOLO. deci? sa zicem ca sunt de acord cu haiducia. mai ales ca ea are la baza nu principiul (asa cum s-ar putea crede gresit) de luat de la cei merituosi si dat la cei fraieri ci principiul de luat de la asupritori si dat la cei asupriti. ma rog. M.J. se putea autohaiduci.
in ce fel astfel de oameni asupresc? prin imagine, manipulare, creare de nevoi. oamenii simpli au nevoie de modele, divertisment, etc pentru a putea sa simta o oarecare multumire. ei, afacerile de genul asta exploateaza neputinta omului de a canta in baie- macar. sau de a fi pe prima pagina a ziarelor. sau...
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:27
zambila, da... e trist. asta nu-i varsta la care sa mori. mai ales cu atati bani. ne asteptam cu totii ca cei care au bani sa o tot intinda. pe de alta parte exista o logica foarte fina a lucrurilor. cand omul nu mai are ce da pe Pamant este luat in Cer. el a creat, a evoluat si a fost etalon. a alinat, incantat milioane de inimi si minti. atat a a avut de facut. si - poate - Dumnezeu sau Universul i-au dat o moarte usoara si rapida tocmai pentru ca a meritat-o. S-au indurat de el...
Imi pare rau, desigur. Dar imi pare rau pentru toti copiii morti de foame, pentru bolnavi fara speranta. Pe cand M.J. a dus o viata de huzur, unii nu au avut dupa ce bea apa... ce este in sufletul celor care nu au ce manca?
eu, oricum, visez la campusuri de batrani, copii, catei si pisici. dea domnul sa le pot realiza si intretine cu ideile mele si munca mea.
sa nu-l uitam pe Schindler care regreta ca nu si-a dat si acul de cravata din aur pentru a mai salva cateva vieti de evrei. ce conteaza mai mult decat viata? NIMIC.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:35
giani, lumea ar fi mai frumoasa daca nu ar fi lacomia
nu numai el a avut bani sa nu-i poata cheltui intr-o viata. poate a facut si fapte caritabile fara sa faca tam tam, poate nu a facut. insa, eu zic ca lumea e cladita stramb si cu o floare, nu se face primavara.

am fost recent la bran si peles. ma gandeam cum bravul nostru rege murea de dorul si grija noastra. ce a facut? a pus mana pe peles si ia pielea romanului care se duce sa-si clateasca ochii la cel castel unde, slava domnului, a cotizat si el, amaresteanul

si branul. dat cadou unui mostenitor al familiei regale. alta lipsa de bun simt si lacomie cat cuprinde. asa ca, ce sa mai zicem de un cantaret? a cantat, a castigat bani care, atentie, sunt ai lui. munciti nu furati



si_totusi
Postat pe 26 Iunie 2009 20:42
de unde stiti voi ca n-a dat?? poate a dat, dar asemenea gesturi nu apar nici la stirile de la ora 5, nici la 0tv...
si apoi, cred ca n-a mai ramas mare lucru de impartit dupa el, poate doar drepturi de autor, pt ca era in datorii...pare ireal, asa e!
eu am invatat un lucru, sa nu invidiez niciodata pe nimeni!! ca nu se stie niciodata ce invidiezi! la ce bun atatea milioane, daca mori la 50 de ani, dupa ce, ultimii 10 i-ai petrecut ca un neom, prin spitale!?
zambila
Postat pe 26 Iunie 2009 20:45
totushel, exact. asta spun. eu nu-l judec pe M.J. nici nu stiu ce a facut cu banii lui. doar folosesc prilejul pentru a arata ca, totusi ( ), mai multe flori ar face o primavara.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:46
zambila, de asta si il plangeam. ca si-a trait viata scurta in spitale... eu plang vieti traite aiurea, mortile sunt defintive si irevocabile.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:48
totusico, vezi ca MJe tot fecioara! sau, ma rog, a fost!
si e nascut chiar in aceeasi zi cu mister...asta asa, ca sa mai destindem atmosfera, ca vorba ta, cu o floare nu se face primavara!
zambila
Postat pe 26 Iunie 2009 20:50
ei, zambila... e doliu. oricum am lua-o. moartea face parte din viata. si trebuie sa o respectam.
stiti... eu nu mai am pe ambii parinti. ce simt?! un gol ce nu se umple cu nimic.
asa... orice moarte lasa un gol. lasat de-un om si nu de-o avere. lasat de-o mangaiere neterminata si de-o vorba nerostita. de o dorinta neimplinita...
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:53
De la: pik_nik, la data 2009-06-26 10:21:24in secunda pe care o consumati citind ce scriu eu, in lume au mai murit 300 000 de copii, din cauza subalimentatiei si a bolilor


In minutele in care asculti o melodie "care-ti trebuia " sufletul tau se imbogateste. E miraculos ca anumiti oameni pot face asta pentru milioane de alti oameni pe care nici macar nu-i cunosc . Si e la fel de important .Dupa mine .
blanca
Postat pe 26 Iunie 2009 20:55
mielutu, ai sintetizat bine. asa e. tipul poate nu a facut acte caritabile gen dat bani sau facut pomeni insa, a dat mult mai mult . a facut ca viata celor ce-l ascultau sa fie mai frumoasa fie si pentru cateva minute
si_totusi
Postat pe 26 Iunie 2009 21:01
...Dorinta mea era si sa spun ca nu-i corect sa pui lucrurile astfel in balanta . Sunt multe lucuri urate in lumea asta . Eu nu cred ca nu ne doare,pe multi ce vedem .Dar poate nu stim uneori cum sa aratam asta sau sa materializam dorinta noastra de a aduce binele si atunci tacem;iar pe de alta parte asta nu anuleaza nicidecum meritele oamenilor care avand un talent ne aduc lumina , intr-un fel sau altul..
blanca
Postat pe 26 Iunie 2009 21:13
exact, fetelor. imbogatirea nici nu a fost ideea lui. artistul e artist. dar impresarii, hienele, tovarashii? ehehe. daca nu negociau baban pentru el, nu-si primeau nici ei partea.

eu il plang, cum plang pe toti
in plus pentru c-a iubit
fara sa fi ostenit
sa-l iubim ca niste netoti
caci ei chiar iubesc deplin
fara de-a filosofiei chin...
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 21:20
Cred ca stiti ca bogatul de MJ are datorii estimate la cca 400 mil dolari, nu?
Aemulus
Postat pe 27 Iunie 2009 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodia SAGETATOR 180 De la: AMELYY 20 Ianuarie 2010 13:18
femeia scorpion 6 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:21
Femeia Varsator 493 De la: raul27 26 Februarie 2018 13:42
femeia berbec 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:05
compromisul 52 De la: buna01 14 Ianuarie 2010 14:37
Setari Cookie-uri