barbatul leu

Se zice ca leul este regele animalelor.Sa stiti ca barbatul leu este asemanator cu leul rege.El vrea mereu sa fie autoritar prin comportament atitudine si forta.De multe ori greseste dar e firecc ,fiecare dintre noi gresim,insa Leul -om nu va recunoaste cand ,cum si de ce a gresit.Poate sunt si exceptii dar si alea sunt accidentale si foarte,foarte rare.Este o zodie puternica,pe undeva sensibila dar si dura.Oricum barbatii leu sunt ca un lipici pentru toate zodiile.Stiu sa se impuna ca autoritari,dar stiu sa se gudule si ca niste pui mici.Oricum eu ador persoanele din aceasta zodie.Pupici...

Postat pe 14 Ianuarie 2008 12:20
femeile sunt misto din zodia leului, dar barbatii cam lasa de dorit...depinde acum...in ciuda aparentei,barbatii lei sunt f slabi si nu ma refer la vulnerabilitatea lor emotiva , ci la puerea si dorinta de a realiza ceva si de a vrea si a tinde spre un ideal...se multumesc cu putin si in cariera si in alegerea unei femei, iar femeile prea cu personalitate sa stea departe de barbatul leu, pt ca nu sunt sanse sa ramana impreuna.uraste sa fie contrazis si vrea foarte mult, dar prin propria lui putere reuseste foarte putin.se multumeste cu putin, de obicei, in ciuda faptului ca-i place luxul si frumosul.ii place sa se minta, pt a nu iesi sifonat dintr-o relatie, confruntare si minte si pe altii.e un barbat destul de slab,cu toate ca este si bun la suflet si darnic, cateodata.dar sa vezi cand daruieste, ca apoi sa-ti scoata ochii...si sunt destul de certareti...vb dintr-o experienta foarte bogata si indelungata cu leii- tata si ex-logodnicul.cel putin pt femeia taur mai bine nu.
miamia79
Postat pe 9 Iulie 2008 19:31
Dragele mele m-am uitat peste comment-urile voastre....si as vrea sa vad ce o sa spunti la urmatoarea afirmatie "viata cu un barbat leu e sublima"Traiesc in fiecare zi de 6 ani acelasi sentiment de fluturi in stomac dimineata cand ma trezesc langa "fiorosul meu rege".......sa va spun ca si eu sunt leoaica???Da suntem un cuplu regal daca as putea spune asa.......nimeni nu ne-a dat sanse de reusita......ei bine uite ca am uimit lumea suntem fericiti si ne merge bine.....secretul? nu am tinut cont de zodii am stiu sa ii accept un anumit defect iar el a stiut sa imi accepte acelasi defect si anume orgoliul.Parerea mea e ca zodiacul la noi nu a functionat....ne amuzam in fiecare dimineata cand citim zodiacul sau il ascultam la radio in masina in timp ce mergem la servici.
Ce ma amuza si mai tare e ca tot ce ati scris voi acolo la "leutzul" meu e exact invers..... o sa ma duc sa fac cercetari..poate nu o fii leu....
V-am pupat o zii usoara la servici
roctzana
Postat pe 11 Iulie 2008 12:36
barbatul leu...e o pisicuta dak stii cum sa il dresezi. eu sunt balanta,iar uby meu este leu, ne intelegem de minune si nu misca nimic fara sa stiu si eu...nu este deloc asa cum se spune si sigur e leu!
Florycik
Postat pe 14 Iulie 2008 11:31
si al meu 3 ani de zile a fost un inger...iar eu mai ceva ca o regina.asa ma trata...dar la probleme multe,idei diferite,certuri,mai aparea cate o minciuna sin in final un caracter foarte las.nici intr-un caz nu merge cu taur, scorpion.zodiile cu prea multa personalitate nu pot sa supravietuiasca cu leul
miamia79
Postat pe 14 Iulie 2008 19:04
Ei bine,eu sunt scorpioanca si el leu.Nimeni nu ne-a dat nici-o sansa dar uite ca ne cunoastem de 12 ani,de 6 ani locuim impreuna,desi am facut si un copil de 4 ani abia acum,mai putin de-o luna ne-am si casatorit.A durat ceva pana am facut pasul poate fiindca si noua ne-a fost teama,insa am reusit chiar daca n-a fost usor.Se pare ca noi chiar am reusit sa contrazicem zodiacul.:)Depinde foarte mult cat de tare iti doresti ceva,atunci nimeni si nimic nu-ti poate sta in cale,nici macar destinul!
val1979
Postat pe 16 Iulie 2008 23:09
Este destul de grea o relatie cu un leu.Doreste sa fie numai cum vrea el, sa nu fie contrazis, in discutiii (in general) infloreste, spune multe dar se multumeste cu putin.Vb din experienta celor 15 ani de casnicie si sunt si tauroaica si nu ma recunosc, cate concesii, compromisuri am facut.Dar am un copil, mai grav ca nu am servici deocamdata...
jerebnii_florina
Postat pe 24 Iulie 2008 10:28
Taurii sunt, in general, prieteni buni leilor, dar vor exista mereu divergente pt ca leul este prea stralucitor, dar si prea irealist pt taur. Leii nu suporta faptul ca taurii sunt prea ursuzi si suparaciosi. nici unul dintre nativii zodiei nu recunosc ca au gresit, asa ca multe relatii se rup din cauza asta.n-as rea recomanda o relatie leu-taur. taurii se inteleg si se potrivesc cel mai bine cu capricornii.
geutzu4u
Postat pe 31 Iulie 2008 23:47
leul rage,dar mie balanta nici nu-mi pasa
emagl
Postat pe 1 August 2008 00:58
Eu sunt varsator si am un prieten leu. Suntem aproapre de 2 ani impreuna, dar relatia noastra merge bine, parca suntem facuti unul pentru altul. Acum disensiuni mai exista, pentru ca fiecare are personalitatea lui, dar sa stiti ca nu este certaret, nu e suparacios si e iubaret. Ma simt o regina cu el, nu m-a iubit nimeni asa de frumos. Stie ce sa spuna, cand sa spuna si ma face sa ma simt bine alaturi de el. Noi cautam linistea intr-o relatie si poate de aceea merge bine.Daca va place cearta, sa nu va mirati ca o relatie nu merge cum vreti. Toti avem defecte si daca reusim sa le intelegem pe ale celuilalt, atunci relatia poate sa mearga. Va doresc succesc! Daca mai sunt varsatoare cu lei, as dori sa aud pareri.
calla
Postat pe 22 August 2008 11:46
sincer...sunt printre cei mai groaznici barbati leii (poate doar scorpionii ii depasesc, dar sa nu intram in discutii aici despre aceste "specimene"). desi intradevar iubesc si stiu sa te faca sa te simti iubita, niciodata nu va recunoaste ca a gresit, chiar si dupa ce ii zici in fata care au fost greselile el sustine ca a fost perfect. si da, iti scoate ochii si pt cel mai marunt lucru pe care il face pt tine, si da, minte, si incearca sa se impuna, sa-ti stirbeasca personalitatea, sa-ti dea ordine si sa te rupa de toata lumea...sa fii numai pt el si sa-l asculti mereu...
ancutza_me
Postat pe 31 Octombrie 2008 02:51
nu cred ca sunt asa pentru ca sunt lei, ci pentru ca nu au caracter. Ar fi nedrept sa generalizam, dat fiind ca leul meu se poarta omeneste si nu e posesiv, zgarcit, certaret, mandru. Asa ca depinde f mult si de educatia pe care o are de acasa si autoeducatia. Imi pare rau pentru voi, dar viata e inainte si daca mergeti cu incredere, veti gasi pe cineva cu adevarat OM si care va va iubi asa cum meritati.
calla
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:19
eu sant gemeni.relatia cu un leu este...... super ciudata fratilor.daca nu te iubesc de la inceput mai bine te lasi pagubas oricat de drag ti-ar fi.eu am patit-o. sunt inselatori,mincinosi,isi doresc mereu lucruri foarte mari dar nu reusesc niciodata singuri.cand au nevoie de tine vin cu coada intre picioare si cersesc.imi pare rau pentru mine.leii se inteleg cu leoaice.au aceesi obsesie pt sex,sunt la fel de mincinosi si daca li se pune pata pe ceva sau cineva s-a terminat cu toata lumea din jurul lor.leoaicele sunt puternice si pline de tupeu.am cunoscut cateva si ..... nu am ramas cu o parere deloc grozava despre ele.m-au socat de fiecare data cu ce au fost in stare sa faca in viata lor.ma rog, eu cred ca in viata nu le ai pe toate, dar daca ai un tovaras de viata cu care sa cladesti ceva frumos nu conteaza obstacolele care apar.daca simti ca te potrivesti si comunci pe aceesi lungime de unda cu el atunci totul este extraordinar.
mioaraco2003
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:46
Are mare dreptate.
Si eu sunt scorpioanca, iar sotul meu e leu. Ne cunoastem de 20de ani, sintem casatoriti de aproape 19, avem si o fata de aproape 18...si intra-devar contrazic zodiacul. Conteaza foarte mult ce-ti doresti de la viata, cum faci sa treci peste greutati, cum comunici,sunt multe de spus.
Mult noroc acestor perechi si nu numai.
Va pup pe toti.
elena_oarga
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:03
BRAVO ASA E.BARBATII DIN ZODIA LEULUI SUNT MINCINOSI,CURVARI,PROSTI,BETIVI SI CEL PE CARE L-AM CUNOSCUT EU ERA SI URAT DAR EL CREDEA CA E FRUMOS.SE POTRIVESTE FOTOGRAFIA IN CARE O PISICA SE UITA IN OGLINDA SI SE VEDE LEU.
dianne
Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:54
EU AM IUBIT UN LEU CARE AVEA TOATE DEFECTELE DAR NICIODATA NU RECUNOSTEA EL SE MINTEA SI SPUNEA CA EL E PERFECT.NU RECUNOSTEA ADEVARUL EL SE CREDEA DUMNEZEU.FARA SCRUPULE.AR FI VANDUT-O SI PE MAMA LUI.PT BANI SI DIN PROSTIE SA CULCAT CU FATA MAMA BUNICA.BETIVI MURDARI MINCINOSI SI URATI ASTA SUNT CEI DIN LEU
dianne
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:06
eu am incercat combinatia leu cu leu si sincer merge dar duar in pat de convietuire nici nu vine vorba se lovsc prea mult cap in cap
yavrum
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:29
da mai este o varsatoare cu un leu...cesa iti spun...da cand vor pot fi foarte iubitori dar in 5 secunde te oate face sa il si urasti.toti barbatii lei p care i-am cunoscut inclusiv sotul meu au fost mincinosi si curvari si ambitiosi!cand vrea sa scape cu ceva la mine ma iubeste,ma alinta dar dak vede ca nu il cred si ma iau de el ca minte intoarce foaia si jigneste!sper ca baietelul meu care e tot leu sa nu fie asa k innebunesc
lory89
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:35
De la: miky09, la data 2008-10-01 16:44:01Nu recomand nimanui sa aiba partener barbat leu, eu voi divorta de al meu, e pur si simplu obsedat de sex , are multe relatii paralele .Imi pare rau ca am facut cu el cei doi copi....nu mi-am imaginat ca poate fi asa.


super tare!
sotul meu e leu, eu sunt gemeni. avem un baietel care din pacate e tot leu. sper din tot sufletul sa nu fie ca tasu`!!!
certaret, incapatanat, arogant, mandru. chiar daca nu e asa, el are dreptate mereu. e cel mai frumos, destept, inteligent si are vesnic cele mai bune pareri despre orice... e cam grea viata cu un leu, dar intr-adevar, cred ca depinde de cea care ii este alaturi.. dupa parerea mea, mai bine NU relatie gemeni-leu, pt ca si gemenii sunt la fel ca leii dintr-un pct de vedere : au nevoie de toata atentia, au nevoie sa li se dea dreptate, au nevoie de tot ceea ce un leu da rar sau niciodata.

obsedat de sex??? Foarte PUTIN spus!!!!
daca e dupa el, e non stop. nu conteaza ca ai chef sau nu. si daca ai tupeu sa n u ai chef, pune bot si iti mai si reproseaza tampenii.
el oricum , la modul general, e suparacios chiar fara motive adevarate, dar dac mai are si motiv va jigni cu cea mai mare usurinta si te va face sa te simti vinovat ca ii faci viata un calvar, cand de fapt e total invers.

divort?
de multe ori am fost aproape , dar de fiecare data m-am razgandit. daca tu ajungi pana la capat, Bravo!! Pe mine m-a "impiedicat" mereu copilul si mustrarile de constiinta. Poate voi trece si peste astea la un moment dat....
tickle
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:11
eu sunt taur iar iubirea vietii mele era leu si am suferit enorm............un lucru e sigur le plac ffffffffffff mult femeile , nu se multumesc cu una si sunt cei mai mincinosi............pupici
pisiiiiiiiiiiiiiiiii
Postat pe 12 Ianuarie 2009 22:40
eu sunt ii zodia leu si as fi curios cum e sa ai o relatie cu o leoaica ?
bogdan2009
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:37
daca imi permiteti un joc de cuvinte: barbatul leu este un bou.
Dar nu toti, desigur. Ci doar cei de care ne lovim individual. Eu am fost lovita si casatorita cu un tovarash de asta care, dupa toate lasitatile si nesimtirile m-a intrebat inocent: dar eu cu ce am gresit?! Cu nimic, fostul meu drag. Chiar cu nimic. Nu conteaza ca m-ai stors ca pe o lamaie, ca nu ai miscat un pai pentru relatie, ca ai mai imprumutat inca 7 perechi de maini ca sa iei tot de la mine si sa dai nica . De fapt ai dreptate: nu ai facut nimic deci nu puteai gresi. Cine nu face nu are cum gresi, logic in capul tau de leu, nu?
bogdan amore, daca vrei leoaica, pregateste-te sa suporti adevarurile prezentate mai sus de mine din gura ei. Caci nu te va menaja. Bineinteles, daca prezinti aceste tare.
gianiblue
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:02
Suntem atat de diferiti incat cifra 12 nu ne ajunge sa grupam temperamental toti oamenii. Leii sunt melancolici, colerici, sangvini, flegmatici, idealisti, rationali, protectori, emotivi, pasionali, artisti, creatori, lasi, mandri, modesti, altruisti, la fel cum sunt si taurii, scorpionii, racii, gemenii ... diferiti precum ADN... Astrele sunt la fel de influente in temperamentul nostru, pe cat de finit e Universul.
taur_atipic
Postat pe 3 Februarie 2009 04:53
Barbatul LEU ofera ROMANTISM si e foarte solar. Are intreaga energie sexuala a universului.
cercelmarilena
Postat pe 21 Mai 2009 13:07
am scris un mesaj kilometric dar l-am sters......nimeni nu ar fi avut rabdare sa-l citeasca......ati uitat sa spune-ti ca sunt egoisti sau poate ati spus-o........oricum mai trebuia repetat....macar leul pe care l-am avut eu timp de 2 ani a recunoscut ca e egoist si ca sa-mi realizez visul de a avea un copil.........m-a trimis sa-mi caut un altul.......
DECI!!!!!!IUBITI SI VOI BARBATII LEI
herba70
Postat pe 23 Mai 2009 22:30
barbatii lei sucks
Queen_Alyna
Postat pe 24 Mai 2009 12:58
eu sunt berbec el leu si ne intelegem fffffffff bine(din priviri)
alexarenert
Postat pe 29 Mai 2009 13:40
eu berbec ,el e leu si contrazic pe toti care spun ca leii sint lasi,betivi si curvari.e o zodie incapatinata dar pina la urma caracterul difera de la barbat la barbat.fiecare avem calitati si defecte dar daca stim sa comunicam si sa ne modelam unul pe altul atunci nu sint probleme.eu ma inteleg foarte bine cu el mai sint discutii aprinse dar ...intodeauna se sfirseste cu bine.imi pare rau de fetele care au dat peste lei ipocriti.nu e o zodie rea.
lilianastoica22
Postat pe 29 Mai 2009 15:00
De la: lilianastoica22, la data 2009-05-29 15:00:09eu berbec ,el e leu si contrazic pe toti care spun ca leii sint lasi,betivi si curvari.e o zodie incapatinata dar pina la urma caracterul difera de la barbat la barbat.fiecare avem calitati si defecte dar daca stim sa comunicam si sa ne modelam unul pe altul atunci nu sint probleme.eu ma inteleg foarte bine cu el mai sint discutii aprinse dar ...intodeauna se sfirseste cu bine.imi pare rau de fetele care au dat peste lei ipocriti.nu e o zodie rea.


se poate ca....leul tau sa fie exceptia de la regula
herba70
Postat pe 29 Mai 2009 23:47
leul este totusi o felina :deci mangaie si ..ghiarele se vor transforma in ...pernite!
garbo002993
Postat pe 30 Mai 2009 02:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sunt in realitate? 3 De la: persidadamian 20 Martie 2010 22:26
COMPATIBILITATE BARBAT BALANTA - FEMEIA GEMENI? 6 De la: ALENA_67 28 Decembrie 2010 12:43
Buna 5 De la: garbo_7611 15 Octombrie 2012 01:13
dar femeia fecioara si barbatul varsator? 2 De la: maya28 13 Septembrie 2010 22:41
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
Setari Cookie-uri