pastile eficiente pentru slabit

sincer de vreo trei ani incerc tot felul de pastile de slabit.sing singura pastila kare intradevar a at rezultate a fost reductilul dar nici el k trebuie sa te tii de tratamen. asa am ajuns la concluzia k cel mai eficient tratament pt slabit e mult mult sport
crisaa
Postat pe 10 Noiembrie 2009 01:50
cred ca tine doar de stilul de viata...
Eu eram destul de grasuta in adolescenta, am slabit (mult) dupa 20 de ani si de atunci incerc sa ma ingras fara sa reusesc prea mult. Si am un metabolism normal. Am ajuns de la 65 la 40 de kg pentru ca am schimbat ritmul de viata, mediul, obiceiurile, prioritatile, problemele ... si mentalitatea fata de mincare, de fapt. Am inceput sa fumez in loc sa rontai biscuiti, sau sa iau energizante cind nu dorm si trebuie sa am capul limpede, si astea oricum taie orice pofta de mincare... Si, in general, cam la orice problema majora uit, chiar uit sa maninc perioade destul de lungi.
Nu ma dau exemplu pozitiv - sint un exemplu negativ, de fapt. Vroiam doar sa spun ca sa tii o cura de slabire nu e suficient. Pentru o schimbare definitiva a nr de kg trebuie o schimbare definitiva a obiceiurilor alimentare. Sau a importantei pe care o acorzi mincarii.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 01:36
Bun...Dupa ce am citit o gramada de pareri despre pastile de slabit as vrea sa va impartasesc si eu experientele mele.In trecut am incercat mai multe pastile de slabit din care doar una si-a facut efectul.Este cat se poate de ieftina si foarte eficienta...dar la fel de riscanta-REGENON.Si da...e interzisa fiind destinata persoanelor obeze.Iti taie total posfta de mancare direct de la creier.Stomacul cere dar creierul nu.Are multe reactii adverse (si credeti-ma ca am o prietena care a ajuns in spital din cauza ei si acum a devenit obeza).Insa luata cu masura si simt de raspundere face minuni.Eu am luat cate 3 pastile pe zi timp de vreo 5-7 zile si bineinteles ca m-am transformat intr-o leguma.Eram anemica si fara strop de puetere in mine.Asa ca m-am oprit inainte sa-mi fac mai mult rau.Dupa 2 saptamani de pauza am inceput sa iau cate 1-2/zi timp de 20 zile cu 10 zile de pauza.Dimineatza mancam neaparat,dupa-masa si seara luam cate o pastila,apoi am redus la doar o pastila seara.Desi nu imi era foame tot mancam macar un fruct.Rezultatele au fost cat se poate de satisfacatoare.In 2 luni am dat jos 8kg (de la 65 la 58 kg) si nu le-am mai pus inapoi timp de 3 ani.Partea buna e ca dupa cateva zile de tratament organismul nu-ti mai cere atat mancare si poti renunta la pastile.Pur si simplu te obisnuiesti sa mananci mai putin.Si daca nu iei prea multe nu ai reactii adverse.Doar sa ai capul pe umeri si sa nu te hazardezi!
garbo075318
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:47
ultimele postari sunt cu substrat... aceleasi efecte le ai facand miscare numai ca iti va lua mai mult timp/ risti sanatatea cu efecte rapide si e bine sa ai pe cineva care sa te sustina..moral si informational mai ales.. vad ca sunt persoane multumite de cateva sfaturi pe care le-am dat sunt Inginer Ind Alimentara si Instructor fitness cu ID messenger: andalexkor ; cateva idei va pot da - e bine sa cereti parerea cuiva care a trecut prin ceea ce treceti si in care aveti incredere crescuta ca ceea ce spune e adevarat: rezultatele nu apar totdeauna imediat
andalexkor
Postat pe 6 Decembrie 2009 14:42
La fel de periculoase sunt si produsele Herbalife.Eu am ajuns la urgenta din cauza lor.
adali
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:22
La fel de periculoase sunt si produsele Herbalife.Eu am ajuns la urgenta din cauza lor.
adali
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:22
Pastile de slabit nu-s chiar sanatoase, totusi, eu am slabit 16 kg in 2 luni jumate cu un set de produse naturiste. Initial nu am avut incredere, apoi dupa ce am vazut si am discutat cu mai multe persoane care le folosisera, am cumparat toata gama pentru slabire. Sunt foooooarte multumita. Acum le foloseste si mama mea, care are aproape 100 kg si are hipertensiune, osteoporoza, guta (reomatism poliarticular). De o luna mama a injumatatit numarul pastilelor de tensiune pe care le ia iar eu cand ma uit in oglinda imi vine sa sar intr-un picior de bucurie. 16 kg, eu care am fost grasa toata viata. dissolutte_blackangel@yahoo.com
brunette_ruck
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:01
In loc de pastile de slabit de ce nu iti calculezi BMI(Body mass index ) si mananci in limita caloriilor calculate pt a slabi...? Plus sport..pentru grupele de muschi de unde doresti sa dai jos..Slabitul e o chestiune matematica , se reduce totul la calculul caloriilor, ceea ce mananci aduni din punct de vdere caloric si nu depasesti o limita impusa. Cu pastile de slabit nu e ok , iti vor taia pofta de mancare ...slabesti e adevarat insa in momentul in care nu le mai iei , pui tot la loc...fa pur si simplu mai multa miscare si mananca mai putin caloric .
reyya
Postat pe 6 Decembrie 2009 21:15
buna...eu una mi-am comandat pastilele si ceaiul Zein (cel la care face reclama Botezatu)...o sa vatin la curent cu rezultatele..:D
mihapisa
Postat pe 7 Decembrie 2009 09:50
nu am inteles... botezatu asta who the f u c k is?
o fi si ala vreun guru intr-ale slabitului?
ready_vivus
Postat pe 7 Decembrie 2009 09:59
Si eu am incercat SlimBall dar nu am slabit. Minciuni si iarasi minciuni. Dar poate ca totusi nu am respectat ceva...Exista cineva care a slabit cu aceste pastile si cum le-ati administrat?
garbo042830
Postat pe 7 Decembrie 2009 10:05
Buna! Am auzit de aceste pastle dar bu stiu cat de eficiente sunt. Tu ai avut rezultate bune dupa cura tinuta?
garbo042830
Postat pe 7 Decembrie 2009 10:26
Pastila minune nu exista. In schimb sunt unele pastile care in prima faza te ajuta, si anume iti mai ia senzatia de foame, astfel stomacul se obisnuieste cu mancare mai putina. Important este sa te ajute putin la inceput, dar de slabit de fapt vei slabi doar cu o hrana echilibrata si sport foarte mult. O prietena a slabit cca 20 kg cu ajutorul "caspsulei de slabit".
ramonarosioara
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:25
De la: mihapisa, la data 2009-12-07 09:50:35buna...eu una mi-am comandat pastilele si ceaiul Zein (cel la care face reclama Botezatu)...o sa vatin la curent cu rezultatele..:D


In loc de ceaiul Zein si capusulele ,,miraculoase" apuca-te sa faci sport,( tonifiere musculara si exercitii pentru zonele cu probleme) calculeaza-ti BMI ( body mass index) si mananca strict in limita caloriilor indicate in urma calculului, nu o sa bei toata viata ceaiul Zein, in plus risti sa pui la loc dupa ce nu-l vei mai bea.Orice solutie ,,rapida si miraculoasa" atrage dupa sine o satisfactie de moment.
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2009 18:52
da faceti SPORT si FOAME...pe bune..rabdati...si veti castiga..pierzand din greutate
LILO
Postat pe 7 Decembrie 2009 18:58
nu a face foame..ideea e sa nu mananci supercaloric, spre ex daca mananci in limita la 1300 calorii pe zi( aste depinzand in functie de greutatea avuta in prezent , cat doresti sa dai jos , varsta , inaltime..)Ideea e sa calculezi tot ceea ce mananci , cand se termina cele 1300 (cu titlul de exemplu desigur) e finish pt ziua respectiva :-)
Plus sport...muult sport :-) Dar cam asta trebuie sa faci toata viata :-)
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2009 19:06
ma rog..dar daca tine post .o data sau de doua ori pe saptamana,nu se intampla absolut nimik.si religiile care "impun"postul,au un rost.dar noi,ne am indepartat de traditiile invechite...mancam,dupa cum ne taie capul...
LILO
Postat pe 7 Decembrie 2009 19:13
eu am slabit cu reductil 25 kg in 2 luni si jumatate...am zis ca visez,nu-mi venea sa cred..o prietena de-a mea a luat si ea reductil dupa ce a vazut cat am slabit,si a slabit si ea in jur de 15 kg in 2 luni.insa eu am luat reductil de 10 mg;mai e si cel de 15 mg,dar eu l-am incercat si am avut niste senzatii de ameteala si insomnie,asa ca am renuntat si m-am intors la cel de 10 mg..si bineinteles am inceput dupa ce am fost la doctor..aveam 85 kg si dupa 2 luni si jumatate am ajuns la 63-64 kg...e nemaipomenit.mi-a revenit pofta de viata!!acum am cu totul alta perspectiva asupra felului de a manca,mananc sanatos.nu prajeala,nu fainoase,nu sucuri(acidulate),nu carne grasa(nu le-am scos de tot,dar le evit pe cat pot,oricum organismul nu mi le mai "apreciaza"ca inainte)..foarte multe fructe,legume,carne alba,apa plata,si nu lipsesc de 2 ori pe saptamana prajiturile si inca o data,foarte multa apa plata...succes.ah,si cel mai mare secret:FOARTE MULTA AMBITIE SI VOINTA!!!inceputul este greu,dar la final,cand vedeti rezultatele...wowwww..si cel mai bine ca va schimbati si modul de viata,de a manca..inca o data succes
leuvivienne_23
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:07
ce bine ar fi,eu cand sunt stresata simt nevoia de a manca
leuvivienne_23
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:08
De la: , la data 2008-08-29 11:11:01Buna fetelor, am folosit si eu Reductil, am slabit cam 6 kg intr-o luna, trebuie sa fiti foarte atente cit timp il luati, costa intre 80 si 100 lei, daca luati aceste pastile trebuie sa aveti grija si ce mancati, trebuie tinut si un pic de regim, va pup sper ca v-am fost de folos.


In loc de pastile de slabit de ce nu iti calculezi BMI(Body mass index ) si mananci in limita caloriilor calculate pt a slabi...? Plus sport..pentru grupele de muschi de unde doresti sa dai jos..Slabitul e o chestiune matematica , se reduce totul la calculul caloriilor, ceea ce mananci aduni din punct de vdere caloric si nu depasesti o limita impusa. Cu pastile de slabit nu e ok , iti vor taia pofta de mancare ...slabesti e adevarat insa in momentul in care nu le mai iei , pui tot la loc...fa pur si simplu mai multa miscare si mananca mai putin caloric .cand te-ai ingrasat ai facut-o tot cu tablete?? :-) evident nu, deci nu aceasta este rezolvarea fireasca.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 17:04
De la: , la data 2008-09-04 09:07:06Tot eu sunt, ieri a trecut pe la mine o vecina pe care nu am mai vazut-o cam de o luna, nu am recunoscut-o asa de mult slabise, a luat de la plafar : pastila de slabit, daca la ea a functionat inseamna ca este eficienta..., va pup.


Da? si eu am o prietena care a luat din-astea si s-a imbolnavit f rau!
i-au iesit bube pe fata, a inceput sa aiba probleme cu rinichii, ficatul, probleme endocrinologice, etc.
i-au trebuit luni de zile sa se refaca, si a bagat o gramada de bani in tratamente si analize.
Ce-i drept, de slabit a slabit. dar pretul a fost prea mare dupa parerea mea.

Eu tin dieta dupa sarcina, m-am apucat de doua saptamani si am slabit 2 kg.
dieta consta in a combina cu grija alimentele + aerobic de doua ori pe saptamana.
vreau sa merg pe principiul "incet dar sigur". sper sa mearga
ghitanina
Postat pe 22 Ianuarie 2010 14:28
De la: brunette_ruck, la data 2009-12-06 21:01:35Pastile de slabit nu-s chiar sanatoase, totusi, eu am slabit 16 kg in 2 luni jumate cu un set de produse naturiste. Initial nu am avut incredere, apoi dupa ce am vazut si am discutat cu mai multe persoane care le folosisera, am cumparat toata gama pentru slabire. Sunt foooooarte multumita. Acum le foloseste si mama mea, care are aproape 100 kg si are hipertensiune, osteoporoza, guta (reomatism poliarticular). De o luna mama a injumatatit numarul pastilelor de tensiune pe care le ia iar eu cand ma uit in oglinda imi vine sa sar intr-un picior de bucurie. 16 kg, eu care am fost grasa toata viata. dissolutte_blackangel@yahoo.com

cum se numesc pastilele astea de slabit? ca io sunt cam..necredinciosu'...din experientza- nu sunt genul de..crede si nu cerceta.. vreau sa vad ce contzin; cine stie poate le recomand si eu clientelei mele deshi ma indoiesc
andalexkor
Postat pe 22 Ianuarie 2010 15:17
Buna....incearca LINDAXA...dai jos in prima luna pina la 8 kg.In functie de cat vrei sa dai jos...daca vrei putin 4-7 kg LINDAXA de 10 mg , daca vrei mai mult de 30 mg .Chestia e sa iei 3 luni...da rezultate bune .
Pt inceput as recomanda sa cumperi doar o folie sa vezi cum te simti dupa 2-3 zile.Daca nu simti nimic care sa te deranjeze...poti continua .
succes
dika_drd
Postat pe 23 Ianuarie 2010 22:10
De la: dika_drd, la data 2010-01-23 22:10:39Buna....incearca LINDAXA...dai jos in prima luna pina la 8 kg.In functie de cat vrei sa dai jos...daca vrei putin 4-7 kg LINDAXA de 10 mg , daca vrei mai mult de 30 mg .Chestia e sa iei 3 luni...da rezultate bune .
Pt inceput as recomanda sa cumperi doar o folie sa vezi cum te simti dupa 2-3 zile.Daca nu simti nimic care sa te deranjeze...poti continua .
succes


am gasit un link bun pentru lindaxa-e un medicament...si tre' sa discuti cu medicul daca ai incercat multe altele...se face referire si la obiceiuri alimentare si educatie fizica..pentru mine e clar: cine nu are rezultate cand incearca sa slabeasca face parte din cei 95% ce nu se preocupa indeajuns de mult de nutritie si educatie fizica ; iata si linkul http://www.zentiva.ro/default.aspx/ro/productwide?Kod=RO12028&DetailType=detail&Type=10 ...personal nu ma incanta ideea de a incerca medicamente; pentru toti ceilalti: luati-l doar sa va ajute sa scapati rapid de grasimea nedorita dupa care va trebui sa va inregimentati nutritiei sanatoase si a educatiei fizice concertate, toate activitatile ce duc la rezultate permanante coroborat
andalexkor
Postat pe 24 Ianuarie 2010 22:28
Lindaxa tocmai a fost interzisa ...
eu_vio
Postat pe 24 Ianuarie 2010 22:37
Pentru cei care nu cunosc:
Sibutramina, substana activ din medicamentul Lindaxa, aparine unui grup de medicamente utilizate n tratamentul obezitii, care cresc senzaia de saietate i, n acelai timp, cresc producia de energie a organismului. Prin aceasta ajut la scderea masei corporale a pacientului mpreun cu dieta i exerciiul fizic.
Cand te-ai ingrasat ai facut-o tot cu lindaxa???
Sa fim seriosi , ,,rezolvarile rapide " sunt nefiresti si extrem de periculoase pt organism.
reyya
Postat pe 24 Ianuarie 2010 22:41
buna sunt mihaela ,am intrat si eu din curizitate pe acest sait si am vazut comentariile dumneavostra .M-a interesat acesta la care va raspund , as vrea sa stiu si eu mai multe despre acest medicament pe care l-a luat vecina dumneavostra am auzit si eu de unul numit cidru100 am auzit ca merita incercat e natural .multumesc astept raspuns
garbo095900
Postat pe 25 Ianuarie 2010 10:02
Buna fetelor. o capsula de ceai verde si una de ananas inainte de mesle principale si o cana de caei verde antiadipos inainte de culcare, face minuni, va asigur!
garbo057153
Postat pe 1 Februarie 2010 08:14
http://www.acai-berry-life.com
garbo098300
Postat pe 8 Februarie 2010 09:50
da exista pilula de slabit de la A PFarm ...aceasta pilula se bazeaza pe extracte de fructe si multe alte mirodeni care nu-ti provoaca nici un fel de complicatie organismului...daca esti desteapta... inainte de a se administra aceasta pilula trebuie sa mancati chiar daca nu va este foame ... mic-dejunul este cel mai important .. este foarte bine de ca pilula sa se administreze inainte de ora 13:00..si sa se respecte ora la care luati pilula, va spun din propie experienta am luat si capsula de slabit si akm sunt pe pilula .. nu este mare diferenta chiar deloc decat ca una se dizolva mai repede in organism si una mai incet...dar efectul ii tot ila
andreeea91
Postat pe 21 Februarie 2010 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 18 De la: anca_53 11 Aprilie 2010 10:54
Buna 18 De la: garbo255223 9 Mai 2018 18:52
despre produsul pt slabit NIDORA 19 De la: leti 22 Iunie 2020 20:03
Fara celulita 3 De la: garbo078042 3 Decembrie 2009 10:45
Eu am incercat rithual silhouette 99 De la: garbo_12370 7 Martie 2016 17:53
Setari Cookie-uri