planta care omoara senzatia de foame

in india exista o planta care, consumata de om potoleste foamea pentru o saptamana.in realitate,kelir kanda,cum se numeste aceasta planta ,este doar un inhibant al senzatiei de foame,nu un aliment hranitor.totusi el poate fi util pentru cei care fac cura de slabire si vor sa scape de chinurile foamei.indienii o folosesc cu mult succes si o recomanda si femeilor europene.
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Aprilie 2011 15:08

Luam exemple de la indieni acum? Exemple in cum sa murim de foame , sa fim antisociali, isterici, rai...stai sa ma uit pe geam sa vad ce alte trasaturi "nobile" mai au vecinii mei.

Hai ca asta mi-a placut.
Indienii in numar de numai 1,2 miliarde de suflete normal ca maninca tot ce gasesc pe linga "casa" sau unii trec in postul permanent si nu mai maninca nimic din motive religioase.
altminteri sunt un melting pot de culturi, traditii, religii, educatii etc si unii sunt chiar deosebiti. Dar numai in numar foarte mic considerind multitudinea de suflete care populeaza ditamai teritoriul. Si cei putin la numar care ii mentionam nu se rusineaza sa multumeasca englezilor!
Ciresica
Postat pe 29 Aprilie 2011 19:52
De la: demonsauinger, la data 2011-04-29 15:08:13in india exista o planta care, consumata de om potoleste foamea pentru o saptamana.in realitate,kelir kanda,cum se numeste aceasta planta ,este doar un inhibant al senzatiei de foame,nu un aliment hranitor.totusi el poate fi util pentru cei care fac cura de slabire si vor sa scape de chinurile foamei.indienii o folosesc cu mult succes si o recomanda si femeilor europene.
asa si de unde cumoparam planta asta ....ca in india nu am de gand sa trag o fuga.....
sly_01
Postat pe 4 Mai 2011 14:55
asta m-a convins vuvu tu esti,nu te mai da drac ca tot ingerasul nostru esti
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 15:38
mai fetelor, nu-i mai simplu sa faceti o strachina de mancare.....decat sa ucideti foamea cu buruieni indiene?
ufishor
Postat pe 4 Mai 2011 15:41
Barboneli..de sfaturi suntem..satui!Practica?Aia ne "omoara"!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Mai 2011 20:23
De la: betty37, la data 2011-05-04 20:23:38Barboneli..de sfaturi suntem..satui!Practica?Aia ne "omoara"!!




eu consum chefir.stiu exact cum ma simt.eu am scris ca exista asemenea plante.v-am dat site-ul.informarea v-o faceti singuri,iar daca veti consuma tot singuri decideti.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 23:09
1. Kefirul nu e planta.
2 .kktul nu costa.
3. pofta buna!:)))))
eu_geminy
Postat pe 4 Mai 2011 23:11
asta e tot din ciclul ce iaste fiinta si ce iaste lucru... Ce dreak o fi ciuperca? Planta sau bacterie?
quasaria
Postat pe 4 Mai 2011 23:12
q, eu am incercat sa rezum...:((
:P
:))
eu_geminy
Postat pe 4 Mai 2011 23:13
q, eu am mai zis de ciuperca aia "a lui dumnezeu" (cica), ca nu ie nici planta, nici bacterie, ci o forma agravata de panaritziu. Ca daca pana si dumnezeu o luat-o, ce pana mea ar putea fi altceva decat ceva grav, ha?
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 23:17
De la: eu_geminy, la data 2011-05-04 23:11:111. Kefirul nu e planta.
2 .kktul nu costa.
3. pofta buna!:)))))





chefirul se face din anumite ciuperci(plante),care se tin in lapte 12-24h.la mine nu a costat.pe site insa se vinde.sanatate!
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 23:18
demoano, eu am stat destul de mult in Tibet, nu stiu cit ai fost tu pe acolo. Si sper ca nu confunzi ciupercaraia aia cu areca si frunzele de betel - chestie care intr-adevar potoleste foamea, si te mai si rujeaza bonus, da' nu e deloc ciuperca. Si mai are un mic inconvenient: contine droguri. Iar alea, intr-adevar, ajuta la slabire. Ca daca esti cam high... na... nu poftesti sarmale.
quasaria
Postat pe 4 Mai 2011 23:54
De la: betty37, la data 2011-05-04 20:23:38Barboneli..de sfaturi suntem..satui!Practica?Aia ne "omoara"!!


ok ! sa zicemmm... vineri pe la 17.00 esti libera ? ca sa "mori" un pic.... !!!
barboneli
Postat pe 4 Mai 2011 23:54
si ca sa nu mori prost/proasta... tu demone sau cum iti zici... iata aici definitia plantei:

"PLNT1 ~e f. Organism vegetal avnd corpul format, de obicei, din rdcin, tulpin și frunze. ~e legumicole. ~e medicinale. ◊ ~e anuale plante cu ciclu de dezvoltare de un an. ~e bienale plante cu ciclu de dezvoltare de doi ani. ~e perene plante cu ciclu de dezvoltare de mai mulți ani."

"PLNT1, plante, s. f. Nume generic dat organismelor vegetale, cu o organizare mai simpl dect a animalelor și care și extrag hrana prin rdcini, caracterizndu-se prin prezența clorofilei, prin faptul c membrana celulei este format din celuloz și, n cazul speciilor superioare, prin alctuirea corpului din rdcin, tulpin și frunze; p. restr. vegetal, mai ales erbacee, cultivat de om sau care crește n mod natural și este util omului. Din lat. planta, fr. plante."

tu bea in continuare kefir.... dar ca sa fi desteapta, sa nu te astepti ! multumestete sa fi macar sanatoasa !
barboneli
Postat pe 5 Mai 2011 00:13
ia definiti-va nitel?.... c cu stiu cu ce va ocupati...:):P
eu_geminy
Postat pe 5 Mai 2011 00:13
de fapt, de prapaditul ala de kefir era vorba...si eu ma minunam cum or fi ajuns palmierii ciuperca pina in Romania....
quasaria
Postat pe 5 Mai 2011 00:15
De la: quasaria, la data 2011-05-04 23:54:31demoano, eu am stat destul de mult in Tibet, nu stiu cit ai fost tu pe acolo. Si sper ca nu confunzi ciupercaraia aia cu Areca - chestie care intr-adevar potoleste foamea, si te mai si rujeaza bonus, da' nu e deloc ciuperca. Si mai are un mic inconvenient: contine droguri. Iar alea, intr-adevar, ajuta la slabire. Ca daca esti cam high... na... nu poftesti sarmale.






Quasaria sincer,nu s-a descoperit roata pe garbo.nu imi place sa ma contrazic si nici nu conteaza de cate ori mergem in diferite locuri cu o cultura atat de veche.important este sa stim exact ce ne mentine sanatosi.referitor la droguri,se stie ca inca din antichitate ele erau comsumate in foarte multe situatii.dar apreciez atentionarea ta.
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Mai 2011 00:17
e singura chestie pe care o mesteca aia si tine de foame cite o saptamina... cit mesteca la ea.
Ce vrei, mesajul initial nu zicea nimic de iaurturi....
quasaria
Postat pe 5 Mai 2011 00:20
De la: barboneli, la data 2011-05-05 00:13:00si ca sa nu mori prost/proasta... tu demone sau cum iti zici... iata aici definitia plantei:

"PLNT1 ~e f. Organism vegetal avnd corpul format, de obicei, din rdcin, tulpin și frunze. ~e legumicole. ~e medicinale. ◊ ~e anuale plante cu ciclu de dezvoltare de un an. ~e bienale plante cu ciclu de dezvoltare de doi ani. ~e perene plante cu ciclu de dezvoltare de mai mulți ani."

"PLNT1, plante, s. f. Nume generic dat organismelor vegetale, cu o organizare mai simpl dect a animalelor și care și extrag hrana prin rdcini, caracterizndu-se prin prezența clorofilei, prin faptul c membrana celulei este format din celuloz și, n cazul speciilor superioare, prin alctuirea corpului din rdcin, tulpin și frunze; p. restr. vegetal, mai ales erbacee, cultivat de om sau care crește n mod natural și este util omului. Din lat. planta, fr. plante."

tu bea in continuare kefir.... dar ca sa fi desteapta, sa nu te astepti ! multumestete sa fi macar sanatoasa !





"
Trei plante minune: urzicile, ginsengul si ciuperca lui Dumnezeu.......".ok sper ca terminam discutiile in contradictoriu.nu ma caracterizeaza.dar merci pt urarea ta despre sanatate.pot spune ca ma bucur pe deplin de ea.referitor la desteptaciune nu am tendinta de a epata pe cei din jurul meu.suntem toti la fel ,nimeni nu este mai presus,beneficiind si de calitati dar si de defecte.important este sa stim cum sa ne transformam si defectele in calitati,sau macar sa nu le folosim in detrimentul altora.
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Mai 2011 00:33
De la: quasaria, la data 2011-05-05 00:20:51 e singura chestie pe care o mesteca aia si tine de foame cite o saptamina... cit mesteca la ea.
Ce vrei, mesajul initial nu zicea nimic de iaurturi....




initial am dat si adss site pt a scrie o informare cat mai scurta.restul se putea citi pe site-urile respective.
ratuscaceaurata
Postat pe 5 Mai 2011 00:38
De la: eu_geminy, la data 2011-05-05 00:13:22ia definiti-va nitel?.... c cu stiu cu ce va ocupati...:):P


daca pe mine ma intrebi... sunt gunoier pe o masina care strange gunoiul de langa locuinte ! stii tu.... noi luam lazile standard si le punem pe bratele pneumatice... care le varsa in masina, le toaca.... si asa mai departe !
barboneli
Postat pe 5 Mai 2011 15:42
De la: demonsauinger, la data 2011-05-05 00:33:45
De la: barboneli, la data 2011-05-05 00:13:00si ca sa nu mori prost/proasta... tu demone sau cum iti zici... iata aici definitia plantei:

"PLNT1 ~e f. Organism vegetal avnd corpul format, de obicei, din rdcin, tulpin și frunze. ~e legumicole. ~e medicinale. ◊ ~e anuale plante cu ciclu de dezvoltare de un an. ~e bienale plante cu ciclu de dezvoltare de doi ani. ~e perene plante cu ciclu de dezvoltare de mai mulți ani."

"PLNT1, plante, s. f. Nume generic dat organismelor vegetale, cu o organizare mai simpl dect a animalelor și care și extrag hrana prin rdcini, caracterizndu-se prin prezența clorofilei, prin faptul c membrana celulei este format din celuloz și, n cazul speciilor superioare, prin alctuirea corpului din rdcin, tulpin și frunze; p. restr. vegetal, mai ales erbacee, cultivat de om sau care crește n mod natural și este util omului. Din lat. planta, fr. plante."

tu bea in continuare kefir.... dar ca sa fi desteapta, sa nu te astepti ! multumestete sa fi macar sanatoasa !





"
Trei plante minune: urzicile, ginsengul si ciuperca lui Dumnezeu.......".ok sper ca terminam discutiile in contradictoriu.nu ma caracterizeaza.dar merci pt urarea ta despre sanatate.pot spune ca ma bucur pe deplin de ea.referitor la desteptaciune nu am tendinta de a epata pe cei din jurul meu.suntem toti la fel ,nimeni nu este mai presus,beneficiind si de calitati dar si de defecte.important este sa stim cum sa ne transformam si defectele in calitati,sau macar sa nu le folosim in detrimentul altora.


"cum sa ne transformam si defectele in calitati,sau macar sa nu le folosim in detrimentul altora."

n-am inteles... asa ca uite si defectul meu !
barboneli
Postat pe 5 Mai 2011 15:45
cucuta,bre...aia-i!
precizilla
Postat pe 5 Mai 2011 21:39
De la: precizilla, la data 2011-05-05 21:39:11cucuta,bre...aia-i!



cucuta de apa sau cucuta de padure... ? ca de lapte, nu e !
barboneli
Postat pe 6 Mai 2011 10:35
Iarasi aparu "Cezarica"?

Nea Cezare, ia zi bre... nu ti-a nascut nevasta?
anakin
Postat pe 6 Mai 2011 10:59
elefanta, anakinu...
da' cine stie ce personalitate o mai fi acum, deocamdata vaz ca e dublata, ca era promotie. ceva cu + si - intr-unu'
Thor_again
Postat pe 6 Mai 2011 11:56
si ca sa fiu on topic, acum citeva zile am vazut filmul "Outsourced"
Ciresica
Postat pe 6 Mai 2011 21:20
"..demoano, eu am stat destul de mult in Tibet.."

...7 ani nenica..,si cu BRAD PITT pe langa tine..?


da-ma dreaq..,maine poimaine aud ca ai fost si in spatiu..
bre..,io cred ca tu ai trait mai multe vieti..,si vii acu' pe garbo,sa ne expui experientele..
ca deaia nu inteleg io..,cand mama dreaq ai avut timp de toate..
pai ai plecat de mica de acasa..
]pai te-ai casatorit..
pai te-ai babardit cu altu'..
pai ai crescut un copil..
pai ai stat in tibet.."destul de mult"..
de studii nu mai vorbesc..,ca nici dreaq nu te intrece,la cate masterate ai..
bla bla bla...
cand fata mea..?
la tine timpul nu are aceeasi unitate de masura..?
roby_cado
Postat pe 7 Mai 2011 01:20
as vrea si eu, nu stii daca se gaseste in farmacii?
narcysa
Postat pe 7 Mai 2011 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ii plac dar fuge de mine 33 De la: garbovanilla 8 Septembrie 2011 09:23
Totul despre preparatul natural Slim Fromula pentru mentinerea siluetei si combaterea obezitatii 1 De la: Terapii_Naturiste 5 Noiembrie 2010 09:04
A luat cineva ColonHelp? 6 De la: adriana_neacsu26 20 Iulie 2012 17:05
ceaiuri pt slabit 2 De la: ellyse83 26 Aprilie 2010 10:43
Slabiti cu HERBALIFE!!! 1 De la: garbo189726 17 Februarie 2011 12:02
Setari Cookie-uri