Barbatul TAUR

Laura...nici eu nu cred ca Terrian a vrut sa ma atace.
Mesajul meu spre el nu era nici din partea mea SPER cu inteles acid.
Pe bune Terrian ...tot respectul.
Husni, nu ne atacam...ne mai inghiontim.Si cu persoanele din perioada respectiva a zodiei nu avem ceva...rau.Am admis existenta si a defectelor si a calitatilor...asa cum de altfel suntem toti.
pupici
alecss
Postat pe 20 August 2008 17:45


mai...,daca vreti eu ma iau cu fiecare in parte sau cu toti deodata..., i-mi e totuna, cel putin o secunda tot va rezist, si-mi e deajuns pentru o eternitate, si nu ma refer la box, desi mi-ar palcea ...
sincer..., i-mi pare bine ca am vazut ca pot fi ,,pustiulica fara minte''...sau mai prost educat, ca sa zic asa..., ca am ajuns sa mai vreau sa fiu si asa..., esti bun, esti luat de fraier... si cam se profita pe spinarea ta...,chestia cu incuiat nu mi-a placut, dar fiecare are dreptul sa-si exprime opinia dupa bunul plac...sau nu!?
voi toate zdrentele care vorbii taurii de rau...spuneti ca a-ti cunoscut 1-10-100 de barbati din zodia taur, si a-ti avut de suferit, dar nu mai spune-ti toti, ca-mi sare tandara...
si inca o data mai zic: ,,e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune'' .

Postat pe 20 August 2008 18:19
Pai daca nu ne-am mai inghionti din cand in cand ar fi chiar plictisitor. Parca nu simti ca traiesti asa ca .....totul e sa nu depasim limita ca specimenul care s-a aciuat pe aici, in rest e ok. Au fost si la mine momente cand as fi jignit dar totul are o limita. Probabil ca originea mea nu e de tigan si am stiut sa ma abtin. Sti cum e daca te pui la mintea prostului esti mai prost decat el. Va pup.
Laura76
Postat pe 20 August 2008 19:29
Draga mea husni nu te mai stresa ca o sa faci riduri. E doar o discutie si nu trebuie sa o iei prea personal. Fiecare are parerea lui si nu vom spune ce vrei tu sa auzi doar pentru ca ne ceri sa nu-i mai vorbim pe tauri de rau. Vorbim si de bine cand demonstreaza asta . Succes.
Laura76
Postat pe 20 August 2008 19:37
Si totul s-a transformat intr-un tambalau virtual...

Domnule P....s(am o deformatie...nu pot sa scriu , nu pot sa pronunt... inca imi mai educ un copil sa nu foloseasca asemenea cuvinte...), invata sa-ti cenzurezi cuvintele cand vrei sa te exprimi, invata sa respecti parerile celorlalti,fie ele bune sau rele...Intr-o buna zi, vei fi prins cu garda nepusa si o vei primi direct in fata... de la viata!
maria2maria
Postat pe 20 August 2008 22:42
Chiar nu poti renunta la limbajul acesta de suburbie care ,vezi bine, te declaseaza...?Ai o inversunare... !!!!...de doua decenii si trei ani...Incearca ...sa asculti...Katy Perry-I Kissed A Girl...
maria2maria
Postat pe 21 August 2008 00:44
alecss
fetitza lu' tata te-ai shifonaat ? din care motiv ?
cestiunile erau puse retoric si la adresa fiecareia dintre voi....
ce ar fi sa iau de gat toate varsatoarele pe motiv ca fosta sotie nu era compatibila cu sufletul meu divin...daaar...recunosc ca ma irita judecata partinitoare...la urma urmei fiecare biped are si caltati...de exemplu eu ( bai nene fuduli taurii ashtia de n-ai loc de ei )
"erai domnule terrian...." mmmmm...subtire...da' oricum viata mi-a dovedit ca nu sant cel mai dashtept dintre pamanteni
apropos de caitati : lasa-i pe dusmani sa-ti gaseasca defecte....da-le si lor o paine...in ziua de azi conteaza un act de caritate
....sa nu uit : ce job conduci domnia ta ? esti judecatoare ? pai mi-se pare destul de uman...chiar util pot spune...
da' daca esti 'alien' uita-ma....ma sperie chestiile astea de pe alte planete
all the best alecss
terrian
Postat pe 21 August 2008 02:37
alecss
ramasesem la pagina 8....am citit si 9...da , e-n regula...
ma intriga ceva : ce e cu P-ul asta care se baga in seama ?
il bagam la abuz de limbaj ?
sau il lasam sa se exteriorizeze ? de multe ori mitocania e o manifestare de depresie......
terrian
Postat pe 21 August 2008 02:56
husni
esti o dulce
ti puup !
terrian
Postat pe 21 August 2008 03:00
maria2maria
lasa P-ul in pace....omul se mai si autoeduca....se uita in jur , vede cum se comporta ceilalti si daca se vrea luat in consideratie urca si el la acelasi nivel de bun simt.....deocamdata....daca ar fi sa se cenzureze....ce ar mai putea sa scrie ?
mai creste baiatu' ....mai citeste o carte...mai invata sa spuna saru'mana femeilor...pe care acum le injura....poate ca dupa ce o sa faca sex va privi altfel...acest mister numit 'femeie'
terrian
Postat pe 21 August 2008 03:11
CE PARERE AVETI DE BARBATUL VARSATOR?
Anamaria77
Postat pe 21 August 2008 08:46
am o relatie cu un barbat taur ,defapt este sotul meu de sase ani,si pot sa va spun ca este o persoana statornica si genul de om care are grija de ceea ce ii apartine,o persoana care nu se gandeste numai la el dar si un tip caruia deca l-ai calcat pe coada ,respectiva persoana nu-i va mai intra in gratii.este un tata grijuliu.
iepurasu26
Postat pe 21 August 2008 09:53
iepurica26
mi-ai ridicat mingea la fileu...
vedeti fetelor ca existam si in varianta de bun simt ?
iepurasu iti doresc sa ne vedem la nunta de aur !(oi apuca ?)
am scris la feminin pen'ca ...totusi...esti fetitza
ti pupa moshu'
terrian
Postat pe 21 August 2008 12:57
Prea am luat-o in serios.
Adevarul e ca trebuie din cind in cind sa ne inghiontim....
Eu nu sint taur dar am putina experienta cu ei(taurii).
husni
Postat pe 21 August 2008 15:24
Parerea mea este ca trebuie sa-l lasam pe acel" domn" ( daca se poate numi asa) sa-si termine toti termenii de mahala. Eu oricum am luat deja masuri impotriva lui si voi merge pana la capat.
Laura76
Postat pe 21 August 2008 15:28
Terrian , nu a zis nimeni ca taurii au numai defecte. Dar ce zici de acel "ceva" care nu stie ca totul are o limita?!! Cred ca este o persoana foarte slaba daca nu stie sa se exprime decat cu vorbe de mahala 9 ca sa ma exprim elegant ). Dar orice padure are si uscaturi nu?! .
Laura76
Postat pe 21 August 2008 15:33
maria2maria nu-i mai spune ce sa asculte ca si asa nu stie la ce te referi nu vezi?! Daca nu a fost educat cand trebuia e un caz pierdut. Nici macar nu stie de autoeducatie asa ca ....masurile se pot lua altfel nu atragandu-i atentia aici. Pe curand.
Laura76
Postat pe 21 August 2008 15:37
Iepurasu , ma bucur mult pentru tine.Sper sa fii fericita pana la adanci batraneti alaturi de sotul tau.
Cred ca sta in puterea partenerului sa conserve anumite calitati intr-un cuplu.
Ma simt datoare sa recunosc faptul ca fiind 11 ani impreuna ( pun aici si ani de dinainte de castorie, si normal ma refer la sotul meu) e clar ca nu m-am casatorit cu el datorita defectelor.Nu , nici pe departe.
Oricum ii multumesc pentru cel putin 8 ani de fericire.
In urma cu trei ani cand s-a nascut copilul nostru , el s-a hotarat sa mai deschidem o firma ( aveam deja una) ...Alt anturaj ...un alt cerc de prieteni.Afaceri la un alt nivel.
Eu, tanara mamica ...observam pe zi ce trece ca il pierd.
M-am intrebat mereu ce s-a intamplat???Pai ...am gresit amandoi.Nu cred ca unul mai mult ca celalat.Eu ...probabil nu am reusit sa fiu in egala masura si sotie si mama.El...influentat de noul anturaj si de noul mediu s-a adaptat celor care iiaratau un nou drum.
Ne-am dat seama ca ne-am pierdut unul pe celalat.Asta este.
Important , cred, este sa stim sa pastram ce avem
O zi minunata tuturor.
alecss
Postat pe 21 August 2008 16:57
alecss
stiu cum e cand simti ca legatura se dizolva
cand iti dai seama (cu certitudine) ca vei ajunge la varianta : fiecare cu drumul lui
dar .....toate panzele sus....esti tinerica , ai o viata de trait asa ca....
toate bune

terrian
Postat pe 21 August 2008 20:22
laura
e prea tanar ca sa-l trimit la categoria rebuturi
hai sa-l mai citim o saptamana
de executat e cel mai usor...de recuperat...e intr-adevar greu
iti trimit un mesaj direct
terrian
Postat pe 21 August 2008 20:27
Laura,
S-ar putea sa ne inselam...poate a inteles ceva...bineinteles daca se debaraseaza de teoria negatiei...
maria2maria
Postat pe 22 August 2008 08:44
Daca voi credeti ca un asemenea specimen mai poate fi salvat atunci nu aveti decat, salvati-l! . Oricum deja e la rebuturi. Nu mai glumesc cand sunt atacata intr-un mod tiganesc ) ca sa ma exprim elevat).
Laura76
Postat pe 22 August 2008 15:46
e de ajuns sa-l execute unul singur....nu mai e nimic de salvat
terrian
Postat pe 22 August 2008 22:18
De la: necuelena, la data 2008-07-18 22:09:17...cumplit de dificili...CAMELEONICI...dornici de o stabilitate materiala si financiara dar nu prin munca lor, prefacuti, mincinosi sau mai exact se descurca foarte bine la ceea ce se numeste adevar amestecat. Egoisti dar si darnici daca au vreun interes. Mai exact, as spune eu ...ipocriti, egoisti, materialisti...profitori. Pupici ...si succes! Elena
ai uitat sa mentionezi faptul ca suntem dementiali la pat si multe femei ne gasesc irezistibili .

Postat pe 24 August 2008 08:43
De la: DoubleV, la data 2008-07-25 13:37:22sunt un barbat taur :).si ati gasit de-a defecte de mama mama...deja incep sa-mi pun multe intrebari:).Deja e cam mare coincidenta dak sunteti atatea fete care vb despre aceleasi defecte,dar tind sa nu cred in horoscop.E o prostie,si chiar dak ar fi sa crezi nu poti caracteriza un om in functie de zodia sa.Omul e o fiinta unica,atat ca aspect fizic cat si moral...in fine...Oricum va dau dreptate ca aia pe care i-ati cunoscut aveau trasaturi nu prea bune
sa crezi tu ca esti unic si io sunt taur si ma regasesc in tot ce spun fetele,mai putin in miticania astora de care zic io nu dau dovada

Postat pe 24 August 2008 08:48
De la: laura31c, la data 2008-07-25 18:00:31Sa fim seriosi. Cam toti cei nascuti in zodia asta sunt la fel . Defectele raman aceleasi doar barbatul poate fi altul. Au si calitati nu contest asta dar acele calitati pier in fata defectelor. Sunt egoisti si se iubesc doar pe iei. Nu au capacitatea de a da, decat de a cere. Si ar mai fi de discutat dar mai astept pareri . Vreau sa-mi spuneti cum se comporta cu voi. Eu sunt in zodia Fecioara. Astept comentarii la comportarea lor. Multumesc .
ahhhhhhhhhhhhhhh fecioarele....sunt blestemul meu de o viata intreaga.numai peste ele dau.cele mai frumoase momente in viata ,am avut norocul sa le traiesc langa o fecioara.din pacate era casatorita dar nici asta nu ar fi contat daca nu era copilul.si acum ma iubeste.sincer ma doare ca ai dat peste asemenea specimene care ne fac rasa de ras

Postat pe 24 August 2008 08:52
De la: laura31c, la data 2008-07-26 16:38:05Si pe deasupra sunt si lasi. Cand dau de greu fug . Ma mira ca acest Taur dintre noi inca mai e pe acest site dar ve-ti vedea ca va fugi si el cat de curand . :)))) Cele care stiu imi vor da dreptate. Astept pareri ..
deja ma supar !!!!generalizezi prea mult si nu este frumos.personal niciodata nu am fugit de greu .las nu accept sa fiu catalogat.te rog frumos.nimic nu ma sperie pe lumea asta si sa nu cumva sa ma sfideze cineva.cine stie ce tauras de 2 lei ai cunoscut de ai ramas asa suparata pe noi....

io nu sunt asa.fac cadouri,ma bucur de bucuria iubitei mele,nu insel daca iubesc,daca nu vreau sau nu am ceva serios insel cat pot dar nu ma apuc sa promit nimic nimanui sau sa jur credinta.toatul se face pe fata,cine vrea bine cine nu sa fie sanatoasa.ia sa vad io ce ai mai scris aici......

hai sa te si pup ca am io drag de fecioare

Postat pe 24 August 2008 08:57
De la: alecss, la data 2008-07-27 16:44:53 Vanghelis 007 vad ca esti un adevarat izvor de " intelepciune"...
Sa nu uitam insa ca ce a patit Pasifae este tot din cauza unui SOT care nu si-a respectat fagaduinta...Unde mai pui ca Minos era si de vita nobila ...REGE.
Deci acea insuflare vine tot din partea unui Bou de sot...finalul...Minotaurul a fost ucis de Teseu, dar cu ajutorul Ariadnei.
Puterea de a da si a lua ...
Comparatia mi se pare putin nedemna de un DOMN ...Domnule Vanghelis ...
Faptul ca avem soti mai putin abundand in calitati nu inseamna ca si copiii sunt de criticat ...Din contra sunt minunati.
apropos ...hai sa le aratam si calitatile celor nascuti in aceasta perioada ...: frumosi , romantici ,politicosi , inteligenti...si ar mai fi, dar daca le mai zic si-o iau unii in cap.
O zi minunata!!!




oooooooooo
in sfarsit ceva dilce da de ce te opresti?pana la urma de ce na iubesc femeile?
fecioarele (femei)ne urasc in draci deoarece ne iubesc.ne urasc pentruca le facem sa inebuneasca cu frumusetea,inteligenta si politetea noastra.ats cauta o femeie care a ajuns cu un taur.......
cel putin la inceput

Postat pe 24 August 2008 09:10
De la: floritom70, la data 2008-07-27 19:12:04si Da,mint cu nerusinare.n-am suportat minciuna si cu asta ma confrunt in fiecare zi.Te poate contrazice pana te gandesti de nu cumva ai luat-o razna.

Postat pe 24 August 2008 09:13
De la: laura31c, la data 2008-07-28 16:55:47Dragilor, de ce nu va dati voi mesaj privat? Apropos vanghelis ai trait cumva cu vre-un taur (barbat) ca sa sti cum e defapt realitatea?? fara suparare..... , Astept inca acele calitati care fac ca defectele sa fie mai usor de acceptat.
vazand insistenta cu care repeti ca dfectele nu sunt depasite de calitati si felul in care antrenezi aceasta discutie,ajung sa inteleg comportamentul sotului sau al iubitului tau.nu suportam,sa fim cicaliti,pusi in lanturi,plictisiti.avem nevoie de oxigen mult pentru a putea fi romantici,intelegatori,iubareti si sa mai facem si cadouri....te repeti de prea multe ori.nu vei recunoaste niciodata ca esti umana si mai si gresesti iar asta este una din marila defecte ale fecioarelor,care provoaca ignoranta noastra.

Postat pe 24 August 2008 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate 83 De la: daria_pet 6 Noiembrie 2009 01:17
cum pot scapa de candida vaginala 75 De la: garbo_446242 8 August 2017 15:34
dar femeie pesti -barbat scorpion? 1 De la: raza_calda 17 Iulie 2009 13:35
Astrologia 30 De la: barboneli 18 Ianuarie 2012 22:48
sagetator & fecioara 23 De la: nathalie 28 Decembrie 2011 21:24
Setari Cookie-uri