Barbatul TAUR

acm
am relatii amicale cu femeile care mi-au reglementat hormonii ;
de intors ? ce e de intors ?
am facut sex , ne-a placut...shiii...cee?
poate o s-o mai facem si altadata !
dar ...sa o reiau...ca pe o legatura permanenta ? ce rost are?
viata e frumoasa fix asha cum e ?
e adevarat : caut o relatie stabila ...dar nu in fostele...ele sant amice...ne privim in ochi ...ne zambim ...mda : fix cum e !
terrian
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:59
laura
eu sant 'multumit' de armonia mea interioara (la care am de lucrat cate zile oi mai avea) ;
problema mea e ca nu-mi place sa fiu combatut la modul caustic/acid/dusmanos ;
pe de alta parte tre' sa fii constienta ca taurii pun suflet cand combat pe o tema...din exterior s-ar putea sa ti-se para...prea la modul personal..dar nu e cu rea vointa ...pur si simplu santem patimashi (si dupa cat se pare nu doar la pat)
terrian
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:05
Pai terriene si noi feciorele suntem patimase si nu numai la pat. Asa ca vei intelege.
Laura76
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:48
laura
m-a bushit rasu'
da inteleg....acum....pacat ca am douaj'de ani prea mult
succes laura31c
terrian
Postat pe 15 Septembrie 2008 22:51
am si eu un prieten care e in zodia taurului si va pot spune ca e foarte materialist-tot timpul se gandeste cum sa stranga cat mai mult i bani , e cam zgarcit si foarte incapatanat- eu nu pot spune nimic ca el intotdeauna vine cu argumente sa mi demonstreze ca are dreptate .
ioana2007
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:20
Razi tu razi Harap Alb :))))
Laura76
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:04
offf mie de un an imi da batai de cap un barbat taut..cel care a fost primul..acm am reluat oarecum legatura..de maine va lucra si cu mine...diferenta de varsta este de 8 ani de zile..ii e frica sa se implice...desi nu recunoaste ...pentru ca ii e teama sa ma creasca si sa il parasesc eu dupa:(este un om care stie foarte multe despre comportamentul oamenilor...si care analizeaza foarte mult lucrurile..sincer daca se indragostesc cu adevarat cred ca pot fi oadevarata comoara
daria86
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:12
daria, ai dreptate. dar si cand le trece ...indragosteala asta, sa te tii! eu sunt maritata cu un taur. e un cadou la usa omului. am vazut, insa, si o alta fatza a lui, care m-a ingrozit. dar, atunci cand iubeste, e fenomenal. din pacate, insa, ii trece repede. dar il apuca iar, la fel de repede. e f complicat cu el, dar f frumos, in acelasi timp.
bichon
Postat pe 17 Septembrie 2008 12:18
fetele, ce scrieti aici de tauri, se regaseste cam la toate semnele zodiacale. barbatii, cand iubesc , se transforma. nu mai conteaza zodia. sunt unul in 12

cand se incapatineaza in ideea ca le place fata, sunt berbeci, cand sunt pusi pe cucerire tauri, cand joaca la noroc, gemeni, daca i-ai prins cu mata-n sac sunt raci, devin lei de ii provoci dar, cand vad ca au intrecut masura se transforma subit. lasa urletele de rege si devin fecioare nevinovate . pun in balanta ce au si ce pot pierde si, ca scorpionul ,asteapta momentul atacului. cum a aparut oportunitatea, isi iau arcul si sagetetile. apoi, iuhai bade ! in copite topesc distante si doboara obstacole ;capricorni neinfricati . dar uite ca , se indragostesc si tot strecurand apa sentimentelor, viseaza la cate un chip , inotand ca pestii ,prin ape pline de mister.

si_totusi
Postat pe 17 Septembrie 2008 14:06
Fetelor ce spuneti ca ieri am aflat ca impart acelasi taur cu o alta tipa. Va vine sa credeti asa ceva ? Deci iei mint peste masura si doar daca ai testezi afli daevraul. Cealalta inca nu stie dar ai voi spune eu ca sa fie constienta daca mai vrea sa ramana cu el. In ceea ce ma priveste el a murit pentru mine si sa se spele pe cap cu cine vrea. Nu accept sa umble de la mine la ea si tot asa. Ciudat e ca sunt chiar ok , sa vedem cum va primi ea socul aflarii vestii. O sa iasa cu scantei. Poate sa-l pastreze nu am nevoie de un asemenea specimen. Cu ea a intrat in "relatie" dupa ce m a cunoscut pe mine dar il las iei ca si asa nu face 2 bani o persoana care minte si merge pe 2 drumuri dar care in fata se si oftica daca-l suspectezi sau ai spui ca de.......Asa ca uitati-va bine la taurii de langa voi sa nu aveti socuri electrice. Eu am fost mai norocoasa ca macar iubirea se cam dusese. Aveti grija .!!! Pa
Laura76
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:43
laura
paaaiiii....mai trece timpu' si chiar o sa fiu alb
cat de harap...nu stiu
de fapt : ce e aia harap? n-am stiut nici cand eram mic !
ma up-gradeaza cineva?
terrian
Postat pe 18 Septembrie 2008 17:26
eu am avut de ce sa-l accept inapoi.pentu ca il iubeam si-l iubesc enorm si l-am vrut neaparat inapoi,si-mi pare bine ca am luptat si-am reusit.inseamna ca sunt mai buna decat cealalta, nu?mi-am demonstrat si mie si lui.dar asta a fost demult.acum traiesc un basm si de curand am fost in concediu toti, si cu mama, si cu socrii,si cainele nostru,toti, o familie fericita.a fost super, am fost la munte,ne-am simtit super si am vazut inca o data, ca suntem o echipa si facuti unul pentru celalalt.e jumatatea ideala.daca-l iubiti, merita sa ii acordati inca o sansa.de ce sa-l aiba alta?
levinta_laura
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:25
draga levinta laura, ai dreptate. intr-o situatie similara am fost si eu. l-am primit inapoi si acum e ok. parca isi cere iertare in fiecare clipa din zi si e recunoscator pt ca-i permit asta precum un catel caruia ii dai un os. felicitari. si eu sunt hotarata sa raman langa taurul meu atata timp cat ma va dori.
bichon
Postat pe 21 Septembrie 2008 14:24
Laura 31c, sper ca nu ne-ai parasit de tot. si ca nu plangi dupa taurul tau. se pare ca chiar nu merita asta. iar, daca a trecut si iubirea, chiar nu mai avea rost sa o lungiti. pt ce? o sa vina ceva bun, pe masura ta. nu fii trista, te rog!
bichon
Postat pe 21 Septembrie 2008 14:25
Nu v-am parasit de tot. Am fost ocupata sa aflu detalii. Am vb cu ea si8 am pus o in tema ca suntem doua. Pe el nu mai vreau sa l vad. Nu merita. Si nu pentru ca nu liubesc ci pentru ca o sa si dea seama ca ea nu a meritat. Nu sufar , am fost doar socata . In rest parca nu mai ismt nimic deocamdata.
Laura76
Postat pe 22 Septembrie 2008 02:45
Citesc de multa vreme conversatia privind acest ''barbat'' si cred ca era si timpul sa iei o decizie in privinta asta. Dar sa stai cu un barbat pina nu te va mai vrea cum face bichon este regretabil pentru o femeie. Va continua sa profite de ea si o va schimba cu prima ocazie ivita.
Carmena
Postat pe 22 Septembrie 2008 12:29
Salutaree la toata lumeaa!! am citit comentariile despre Taur si nu prea sunt de acord cu ft multe dintre ele..
Taica-meo a fost taur si a fost cel mai bun tata din lume ....
Sora-mea E tot Taur si e bine ,, si ce l mai bun prieten al meu tot e si parca suntem dintr-o bucata! bine mai au cateva iesiri dar cine nu le are? atata timp cat poti sa intelegi si sa asculti te impaci bine cu toata lumea.. Pererea mea!





Laura , de ce te-a parasit ? Poate si tu ai facut ceva?
Lullutza
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:50
De la: laura31c, la data 2008-07-23 15:10:51Cred ca ce-l mai bine ar fi sa ne ferim pentru toata viata de un barbat TAUR. Nu prea gasesc vre-o calitate ca s amerite ignorarea defectelor .

Buna
ai dreptate in privinta barbatului taur. Am avut 3 prieteni si toti au fost incapatanati, egoisti, gelosi..........multumesc lui Dumnezeu ca mi-am gasit un scorpion cu care m-am casatorit, avem un copil si ne intelegem super bine. Apropo: din cauza ultimului prieten taur era sa ajung la psihiatru, desi ma inselase imi zicea ca e tot vina mea si a umblat dupa mine pana cand i-am aratat buletinul cu noul meu nume dobandit la casatorie
Sfatul meu: fugiti cat va tin picioarele de langa un barbat taur
simona_olteanu2007
Postat pe 22 Septembrie 2008 15:49
daca te iubeste se intoarce.Incearca sa te recucereasca. cu cat esti mai indiferenta cu atat umbla mai mult dupa tine. Dupa mine a umblat 3 ani dar degeaba. A incetat doar cand m-a vazut cu altul. Cel mai bine e sa te desparti de el cat mai repede si cauta fericirea alaturi de altul.
simona_olteanu2007
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:17
Foarte frumos, concret si la obiect. Bravo !
Carmena
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:24
Da asa am sa fac. Ma despart. Si nu , nu am facut eu nunimc , banuiesc totusi ca e o farsa doar ca a fost ultima lui greseala. Imi voi face viata cu altul care stie sa ma iubeasca .
Laura76
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:20
Stiti ce nu inteleg eu in toata chestia asta cu mariajul? la ce va mai casatoriti? ca dupa aia sa spuneti ca uite el e asa si asa ? cand te-ai maritat ce aveai ochii legati? mai rau e cand sunt si copii,ca aia sufera saracutii cel mai mult....
si nu inteleg ,crezi ca daca anume e taur adica e rau... o sa-ti gasesti pe altcineva din alta zodie so o sa fie mai bun? toti barbatii sunt la fel pana ii cunosti mai bine .. asa ca nu-ti strica casnicia si tine-te de el ..
Lullutza
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:47
carmena, draga mea, eu nu stau cu un barbat care nu ma vrea. dimpotriva, eu nu pot scapa de el tocmai pt ca ma vrea. e destul de dificil sa traiesti cu un taur, pt ca...asta e. dar e ok, il iubesc la randul meu tocmai pt ca ma iubeste atat. te rog, nu mai trage concluzii pe seama mea. am doar cateva interventii. unde esti nelamurita, citeste-le. sunt scurte si recente. nu as sta pt nimic in lume langa un barbat care nu ma vrea. ce dumnezeu! sunt berbec, sunt frumoasa, inteligenta si pe picioarele mele. asta ii spun si laurei, sa se tina tare, tocmai pt ca merita nimeni sa te lasi calcat in picioare. doamne fereste!in rest, toate cele bune!
bichon
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:01
Ai dreptate. Tocmai i-am spus iei ca il las sa faca ce vrea ca nu ma intereseaza. Nu merit asta si nu am de gand sa ma injosesc . Inca il iubesc dar nu-l pot tine cu forta . Daca ma va vrea si se va intoarce la mine nu va mai gasi pe nimeni. Cand iubesti trebuie sa l lasi , daca se va intoarce insemna ca e al tau daca nu inseamna ca nu a fost sa fie si e mai bine acum. Nu a meritat iubirea mea si nu o va mai avea.
Laura76
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:16
Asa, Lulutza, sa nu te mariti niciodata.Iata o idee care ii face pe barbatii tauri sa faca muuuu, si sa se linga pe botul lor, fireste.Barbatii tauri, sunt intotdeauna neseriosi.Cand sunt tineri, nu au coarne.Cand cresc, la unii, in loc de coarne, le iese cate o galma.Sa fie de vina specia?Ar fi fost mai interesant daca in loc de asta, le-ar fi crescut o lira.In felul acesta am fi avut si noi tauri cantareti la mandolina.

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:21
Am o intrebare mare. Cine are o explicatie pentru mailurile din imbox care au disparut fara ca eu sa le sterg? Cine ma poate ajuta cu un raspuns? Nu sunt in trash ( nu le am sters). Ms.
Laura76
Postat pe 27 Septembrie 2008 18:23
Si eu am un SOT "taur".Si el s-a schimbat dupa nasterea copilului nostru.Dar ordinea prioritatilor e cam asa: copil, tata,pescuit, masina, casa, mama.E familist pana vine vorba de "peste".Si-a luat sculele si a "tulit-o" fara sa intrebe daca se supara cineva sau daca sunt alte planuri pt sfarsitul de saptamana.Egoismul, eu zic, e trasatura definitorie pt un TAUR.
bluesnow
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:44
tynutza1, unde ai gasit acest zodiac ? Este ,SUPER!!!! este descrisa si femeia TAUR?
virgilica
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:28
De la: vanghelis007, la data 2008-07-30 23:17:55Cu atatia tauri pe forumul asta, cred ca am sa ma fac fermier.


Postat pe 5 Octombrie 2008 00:38
De la: terrian, la data 2008-09-18 17:26:25laura
paaaiiii....mai trece timpu' si chiar o sa fiu alb
cat de harap...nu stiu
de fapt : ce e aia harap? n-am stiut nici cand eram mic !
ma up-gradeaza cineva?

harap inseamna om negru ca rasa neagra black sau negros

Postat pe 5 Octombrie 2008 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia VARSATOR 39 De la: hicealuminitacatalina 31 Iulie 2011 07:40
sunt casatorita si mai iubesc un tip 50 De la: alice13 16 Ianuarie 2010 22:54
BARBAT BALANTA SI SOTIE -PESTI 5 De la: garbo028900 8 Aprilie 2013 15:10
clarvazatoare si ghicitoare buna 1 De la: elizateo 8 Decembrie 2011 06:30
Eu LEU, el BALANTA 21 De la: eu_enia 18 Februarie 2012 16:56
Setari Cookie-uri